Meno festivalio „Kvadratu“ atidarymo metu – įspūdinga V. Mackevičiaus projekto „Warning“ ekspozicija, dalyvavo ir kultūros ministras
Įkelta:
2022-06-03
Nuotrauka
Parodos atidaryme dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys
Aprašymas

Parodos atidaryme dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys. Birutės Slavinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Parodos eksponatus pristatė menininkas Vladimiras Mackevičius
Aprašymas

Parodos eksponatus pristatė menininkas Vladimiras Mackevičius. Birutės Slavinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Parodos eksponatas
Aprašymas

Parodos eksponatas. Birutės Slavinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Parodos eksponatas
Aprašymas

Parodos eksponatas. Birutės Slavinskienės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šis savaitgalis Tauragėje – kupinas renginių: prasidėjo 515-ojo miesto gimtadienio šventė, kurios rėmuose telpa ir meno festivalis „Kvadratu“. Šįkart Tauragės pilies menėse pristatytas  tarpdisciplininio meno kūrėjo Vladimiro Mackevičiaus antimilitaristinis projektas „WARning“.  Parodos atidaryme dalyvavo ir kultūros ministras Simonas Kairys. Ekspoziciją bus galima pamatyti iki liepos 31 d.

Kaip parodos atidarymo metu teigė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė Renata Jančauskienė, ketvirtą kartą rengiamas festivalis „Kvadratu“ šiemet atsigręš į namus – per šiuolaikinio meno žanrus įvairiausiais aspektais kartu su festivalio dalyviais ir lankytojais nagrinės namų temą.

– Atidaroma paroda itin aktuali dabartiniam kontekstui, – teigė R. Jančauskienė ir papasakojo apie parodos autorių: – šiuo metu menininkas daugiausia dėmesio skiria redimeido technikai, gilindamasis į žmogaus psichologijos aspektus nesuspėjamoje, besikeičiančioje aplinkoje. Parodos pavadinimas „WARning“ lietuviškai reiškia įspėjimas, o pirmosios trys raidės reiškia karą. Toks žodžio ir pavadinimo junginys primena, kaip greitai pasaulis gali prarasti brangiausia, ką turi, – taiką.

Tarpdisciplininio meno kūrėjo Vladimiro Mackevičiaus projektas „WARning“ – prieš daugiau nei dešimtmetį pradėtos temos tąsa ir įspėjimas apie tai, kad prarandamas balansas tarp juodo ir balto. Projektas „WARning“ – tai gyva, vis pasipildanti naujais kūriniais ekspozicija. Tai aktyviai bendraujantis su žiūrovu projektas, šnekantis nepatogiu, kartais brutaliu kampu. Labai aktuali nūdienos akivaizdoje ekspozicija kviečia nepamiršti taikos ir laisvės kainos, skatina prisidėti prie nukentėjusių palaikymo. „WARning“ – apie tai, kad reikia neprarasti savyje žmogiškumo, ištiesti ranką tiems, kam jos labiausiai reikia, būti neabejingiems kitų skausmui. Tai ne tik taikos temos tsa, bet ir įspėjimas apie tai, kad prarandamas balansas tarp juodo ir balto, tarp sąmoningumo ir beprotystės.

Autorius pravedė ekskursiją po parodą, „išlukštendamas“ kiekvieno eksponato idėją.

Susirinkusius sveikino Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, „Santakos“ muziejaus direktorė Eglė Červinskaitė. Žodį tarė ir kultūros ministras Simonas Kairys.

– Džiaugiuosi pusdienį praleidęs Tauragėje, būsimoje Lietuvos kultūros sostinėje. Preliudija keliaujant į tuos titulo metus irgi verta dėmesio. Manau, kad Tauragė artimiausiu metu tikrai turės ką pasakyti apie save, – sakė jis, dėkodamas autoriui ir muziejui.

Menų festivalį „Kvadratu“ Tauragės krašto muziejus „Santaka“ organizuoja ketvirtą kartą. 2022 metų menų festivalio „Kvadratu“ šaukinys – „Namų kvadratas“.

Projektą Menų festivalis „Kvadratu“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Menų festivalis „Kvadratu“ iki rugsėjo 30 d. mieste eksponuoja keturias lauko parodas: Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“  paroda „Namai“ („Bangos“ parke), Elenos Krukonytės paroda „Mano bendraamžių portretai“ (Kartų parke), L. Margaitytės ir M. Krivičiaus paroda „Atsisveikinimai“ (Atgimimo aikštė), Marna Goodrich Clarke (JAV) paroda „Senstant“ (Jono Viktoro Kalvano parke).

O fotografijos galerijoje galima apžiūrėti naują  A. Kulikausko parodą „Frones Frames/Jono portretai“, Edukacijų centre – muitinės atvirukų parodą „Išnykusios sienos“.

Šį savaitgalį Tauragė švenčia 515-ąjį miesto gimtadienį, tris dienas truksiančioje miesto šventėje – gerai žinomų atlikėjų pasirodymai, edukacijos, parodos, mugės, sporto rungtynės ir kiti dėmesio verti renginiai.

Nuotrauka
trepai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajono gale – bendruomenių šventės. O kartais net po keletą vieną ir tą pačią dieną. Tik spėk suktis! Artėjantį šeštadienį į savo tradicinę bendruomenės šventę „Šakomis į dangų, šaknimis – į žemę“ kviečia Trepų kaimo bendruomenė.
Nuotrauka
menu festas
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Šį mėnesį jis bendradarbiauja su Menų festu'22 ir daug dėmesio skiria Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų visų pagalbos. 
Nuotrauka
kornelija
Įkelta:
2022-08-03
Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai. Tradiciškai jaunųjų menininkų kūryba nuguls iš penkių knygučių sudarytame festivalio rinkinyje. Tarp jaunųjų kūrėjų – ir tauragiškė Kornelija Mikalauskaitė.
Nuotrauka
prie garazu
Įkelta:
2022-08-01
Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Į vienuoliktą kartą surengtą ko gero, laukiamiausią metų renginį organizatoriai šiemet pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.
Nuotrauka
rambyno kalnas
Įkelta:
2022-08-01
Rugpjūčio 5 d., 19 val., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kviečia atvykti į Rambyno regioniniame parke vyksiantį grupės „Baltos varnos“ koncertą šalia Rambyno kalno.
Nuotrauka
jav lt
Įkelta:
2022-07-28
Prieš šimtą metų JAV pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, liepos 28-oji minima kaip diplomatinių santykių užmezgimo tarp JAV ir Lietuvos diena. Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią šventę iškėlė JAV vėliavą šalia esančių Lietuvos bei Ukrainos vėliavų.
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Įkelta:
2022-07-27
Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-07-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.
Nuotrauka
lomiai
Įkelta:
2022-07-13
Vaikų klegesys, juokas, dainos, šokiai, muzika, susitikimai su senais pažįstamais... Taip nuaidėjo tradicinė Lomių kaimo ir kraštiečių šventė „Tave šaukia gimtinė“.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-07-08
Tauragėje ir Tauragės rajone savaitgalį vyks įvairūs renginiai – kaimo šventė, menų festivalis, o norintys galės apsilankyti muziejų bei miesto lauko erdvėse esančiomis parodomis.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.