Paskutinį vasaros vakarą nuskambėjo ir paskutinio Tauragės džiazo festivalio koncerto akordai. Tauragiškiams džiazo gerbėjams buvo pasiūlyta atsipalaiduoti klausantis jaunų, tačiau itin talentingų ir profesionalių atlikėjų trio Žeromskas/Banno/Falu, jungiančio atlikėjus iš trijų šalių – Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. Taip baigėsi IX Tauragės džiazo dienų festivalis.
– Festivalis nesibaigė, – sako „Džiazo dienų Tauragėje“ sumanytojas ir organizatorius Valdas Latoža. – Tiksliau būtų galima sakyti, kad baigėsi vasaros renginių maratonas. Dirbame visus metus, jau dabar planuojami nauji renginiai, nauji koncertai rudenį ir žiemą. Jau šį mėnesį planuojamas kiek netradicinis festivaliui renginys – kartu su Tauragės fotografų klubu „Fotojūra“ ketiname tauragiškiams pristatyti fotografijų parodą iš šiųmetinio džiazo festivalio. Toliau tęsime edukacijas Tauragės miesto mokyklose, ketiname pradžiuginti geros muzikos gerbėjus koncertu per Kalėdas.
Kokybiniai rezultatai, pasak VšĮ „Šou imperija“ vadovo, išties neblogi. Nuslopus pandemijai prasiplėtė ne tik festivalio lokacijų, bet ir atlikėjų geografija. Sulaukta daugiau muzikantų iš tolimojo užsienio. Štai kad ir paskutinio koncerto atlikėjai – visi trys vaikinai mokosi JAV Berklio muzikos koledže Bostone, JAV. Sulaukta svečių iš Vokietijos, Prancūzijos, vėliau rudenį numatytas džiazmenų iš Sakartvelo koncertas. Renginio organizatoriai susidūrė su skaudžia renginių kainodara, kai paslaugų kainos šoko į viršų, kuri nebuvo numatyta dar praėjusių metų rudenį planuojant festivalį.

– Smagu, kad koncertuose pastebime daug naujų veidų, ypač nemažai jaunimo. Gal įtakos tam turi jau keleri metai organizuojamos netradicinės pamokos mokyklose, juk taip ir auginama sava publika. Išskirti būtina ir bendradarbiavimą su „Vilnius Mama Jazz“ festivaliu, kuris Tauragės festivalį pasirinko partnerystei. Džiugina ir tai, kad festivalio renginiuose dalyvavo ir sublizgėjo Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras (vadovai Mikas Karosas ir Tadas Zakarauskas) su specialiai festivaliui paruošta programa. Sėkme galima pavadinti ir kraštietės Raimondos Masiulytės-Ramchurn koncertą Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Juk derybos vyko trejus metus. O po pasirodymo sutarta ir dar dėl vieno unikalaus koncerto kitais metais. Tikimasi, kad festivalis taip prisideda ir ateityje prisidės prie lietuviškos ir tauragiškių tapatybės išsaugojimo. Būta ir organizacinių iššūkių, tad reikėjo staigiai reaguoti, daryti pokyčius, daug ką organizuoti iš naujo, – sako renginio organizatorius Valdas.
Festivalis nebūtų įvykęs be rėmėjų pagalbos, kurių tikrai nemažai. Tad renginio organizatoriai VšĮ „Šou imperija“ dėkoja festivalio partneriams ir rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos kultūros ministerijai, AB „Vilvi group“, oficialiam „Toyota“ atstovui Lietuvoje UAB „Solorina“, UAB „Alantas“, UAB „Onija“, UAB „Švytis“, UAB „Medicum centrum“, UAB „Muzikos servisas“, I. Alijošienės IĮ „Agava“, „Tauragės žinioms“, Tauragės radijui, LRT televizijai ir Gold FM, Tauragės kultūros centro komandai, „Vilnius Mama Jazz“, Klaipėdos pilies džiazo festivaliui, „Šiauliai Jazz“ komandai, Tauragės fotoklubui „Fotojūra“, Pagėgių krašto turizmo informacijos centrui, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centrui ir daugeliui kitų, kurių pagalba „Džiazo dienos Tauragėje“ įvyko ir, tikimasi, vyks dar ne vienerius metus.