Mėgėjų teatras iš Kęsčių – tarsi šeima
Įkelta:
2023-03-19
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Remigijus Šiaudvytis rado savo mėgstamą veiklą – teatrą

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau trečiuoju spektakliu besididžiuojantis Tauragės kultūros centro Kęsčių  skyriaus mėgėjų teatras neplanuoja sustoti – jau kuriamas scenarijus dar vienam. Po Tauragės ir kaimynines savivaldybes keliaujanti aštuonių žmonių trupė surenka pilnas bendruomenių sales – norinčiųjų pamatyti spektaklį netrūksta.

Kęsčių mėgėjų teatras su trečiuoju spektakliu kol kas keliauja po Tauragės rajono bendruomenes, tačiau jau kviečiamas ir į Bijotus, Pajūralį, Vainutą.  

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

Pasak jo, beveik kiekvienas savaitgalis užimtas,artimiausiu metu planuojama aplankyti Lomius bei Dauglaukį.

Nenustygo vietoje

R. Šiaudvytis teatre vaidina jau trejus metus, nors dirbti jame pradėjo daug vėliau. Iš pradžių jis tik prisijungdavo prie kitų teatrų, o vėliau pradėjo kurti scenarijus ir režisuoti spektaklius pats. Pastebėjus Remigijaus iniciatyvą jam pasiūlyta dirbti Tauragės kultūros centre.

Nuotrauka
kesciu teatras
Autorės nuotrauka

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

– Anksčiau Kęsčių kultūros namuose dirbo Rasa Jakienė, po truputį su jos teatru pradėjome važinėti vaidinti, o aš vis nenustygau vietoje. Pagal scenarijų vaidindamas turėdavau pasakyti keletą eilučių, o aš vis savo žodžių pridėdavau, kitame vaidinime dar daugiau pridėdavau nuo savęs, – su šypsena pradžią prisiminė pašnekovas.

Pasak jo, pirmieji pasirodymai buvo gana sėkmingi:

– Svarsčiau, kad ir man reikia statyti spektaklį. Ieškojau žmonių, žinoma, daug kam tai buvo naujiena. Sakiau Rasai, kad dabar reikės tik jos pagalbos su muzikiniais intarpais, nes ji tuomet buvo Žygaičių moterų ansamblio vadovė. Na, ir susilipdė pirmasis spektaklis. Paskui nieko nelaukę ėmėmės ir antrojo.

Kaip teigė Remigijus, sunkiausia – rasti norinčių vaidinti žmonių. 

– Bet vėliau, pamatę, kad mes jau važinėjame po bendruomenes, norintys vaidinti pradėjo ir patys domėtis, – kalbėjo jis.

Spektakliui „Kas numynė rūtą?“ pavyko rasti net aštuonis aktorius, šeši iš jų – vietiniai Žygaičių seniūnijos gyventojai: režisierius Remigijus Šiaudvytis, Janina Abromaitė, Vida Montvilienė, Nijolė Barkauskienė, Margarita Nejienė, Algimantas Rimkus ir iš Tauragės atvykstantys Jurga Išorienė bei Dainius Jokimaitis.

Džiaugiasi radęs talentingų aktorių

Ruošiantis premjerai pastarajai repetuota itin intensyviai.

– Repetavome daug, norėjome kuo geriau pasirodyti, – kalbėjo Remigijus. – Stengiamės taip išsidalinti vaidmenis, kad jie kuo geriau atitiktų personažą, pavyzdžiui, Algimantas vaidina kunigą – šis vaidmuo jam labai tinka. Vaidina ir du jaunuoliai, labai džiaugiuosi, kad pasisekė juos pasikviesti.

Jis džiaugiasi radęs tokių talentingų aktorių ir teigė itin besidžiaugiantis jaunosios aktorės Janinos drąsa:

– Pažiūrėti spektaklio ateina jos mokytojai, draugai. Jos personažas atlieka išpažintį kunigui. Kad žinotumėte, kaip puikiai ji atlieka savo vaidmenį! Dažnas prieš pažįstamus žiūrovus imtų drovėtis.

Pasiruošimas trunka ilgai

– Aktorių pradėjau ieškoti dar rašydamas scenarijų. Intensyviai repetavome du mėnesius, – pasakojo pašnekovas.

Repeticijos vyko kartais net po 4 kartus per savaitę, o gruodžio 10-ąją jau įvyko spektaklio „Kas numynė rūtą?“ premjera.

Nuotrauka
kesciu teatras
Kęsčių kultūros namų nuotrauka

Sukurti scenarijų, pasak režisieriaus, nelengva:

– Kol sudėlioji viską, kol išdirbi... Rašai, brauki ir vėl rašai, vėl brauki... Kyla minčių – vėl užsirašai. 

Tauragės kultūros centre Remigijus dirba 2,5 metų, o spėjo jau sukurti tris spektaklius – „Kas numynė rūtą?“, „Sūnus studentas“ ir „Piršlybos“ ir keletą mini spektaklių. 

Remigijaus mintyse – jau ir naujo spektaklio „Atostogos“ scenarijus.

Kaip šeima

Teatre visi aktoriai puikiai sutaria. 

– Pasidarome ir bendrų vakarienių, esame kaip šeima.  Po repeticijų ar spektaklių susirenkam su šeimomis, pasėdim, pabūnam, padainuojam. Tas ryšys ir yra svarbiausias, nes drąsiai vienas kitam galim pasakyti, kad gal kažkas netinka, gal kažko reikia. Jaučiamės visi laisvai. Manęs dažnai klausia, kaip man pavyksta išlaikyti savo teatre taip puikiai vaidinantį jaunimą, kiek aš jiems moku, – šypsosi Remigijus. 

Pasak jo, svarbiausia – ryšys su žmogumi ir noras vaidinti.

Ne tik teatras

Paklaustas, ar kur nors mokėsi aktorystės, Remigijus sako, jog išmokė gyvenimas. Jis pasakoja daug skaitęs, daugiausia – poeziją.

– Knygas valgyte valgiau. Pradėjau nuo 13-os metų ir labai daug skaičiau iki maždaug 45-erių, – vardijo režisierius.

Remigijus dirba ne tik Kęsčių mėgėjų teatro režisieriumi, jis atsakingas ir už kultūros namų šildymą, aplinkos tvarkymą. 

Būdamas paauglys jis prisimena suorganizavęs vaikų futbolo varžybas. 

– Nupirkau taurę už savo pinigus, pasikvietėm mergaitę, pasipuošusią baltais marškinukais ir kaklaraiščiu, kaip buvau matęs per televiziją, – ji nugalėtojams įteikė taurę. Man labai patinka tokia veikla. O kai patinka, tai ir nežiūriu, koks bus atlygis. O jis toks, kad kartais atrodo, jog iš idėjos dirbu... – kalbėjo pašnekovas.

Jis neslepia – būna momentų, kai nesiseka, kai susinervina, bet vaizdas, kai pilnutėlė salė ploja, tarsi pakrauna energijos ir suteikia jėgų toliau kurti.

Nuotrauka
nuotrauka
Giedriaus Žvirblio nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Birželio 1-osios pavakare Pilies kiemelio scenoje skambėjo sveikinimo žodžiai, liejosi bigbendo muzika, vilnijo nuostabių atlikėjų balsai, o drobėse ryškėjo individualūs menininkių potėpiai. Taip prasidėjo jau IX džiazo festivalis Tauragėje.
Nuotrauka
performansas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Miesto šventė po truputį įgauna pagreitį. Šiandien mieste vyksta performansai, bendrakūra, sporto varžybos bei dar laukia instaliacijos bei parodos atidarymai.
Nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Per keletą metų tauragiškiai jau buvo įpratę, kad paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje nuskambėdavo pirmieji festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai, paskelbdami kasmetinio džiazo festivalio pradžią. Šiemet nutarta: festivalis ir kalendorinė vasara prasidės tą pačią dieną.
Nuotrauka
vesna
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Šiemet sukako 75 metai nuo masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą 1948 m. gegužės 22–23-iąją, vadinto operacija „Vesna“ (iš rusų k. pavasaris). Tremties ir rezistencijos muziejus ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas surengė masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą minėjimą.
Nuotrauka
paroda
Romualdo Vaitkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Šiandien Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 nuskambėjo Lietuvos Respublikos Seime, skelbia Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-21
Neseniai surengtame Tauragės kraštotyros draugijos susitikime aptarta jau seniai svarstoma idėja – išleisti leidinį apie Tauragės krašto dvarus. Šįsyk tam pasitaikė puiki proga – Kultūros paveldo departamentas įvertins kraštotyrininkų parašytus projektus ir kai kuriems jų skirs finansinę paramą.
Nuotrauka
saltinis irklavimas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Trečiadienio rytą gausus būrys mokinių patraukė link Jūros pakrantės – ten organizuojamos „Šaltinio“ progimnazijos irklavimo varžybos. Šurmulys, susidomėjimas, džiaugsmas – tokios emocijos vyravo savo eilės irkluoti laukiančių komandų. Antradienį atšventusi jau 10-ąją Kaštonų žydėjimo šventę „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė norėjo ir aktyvesnės veiklos – tam skirta pažintinė-kultūrinė diena.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-11
Iškeliaujantis kalendorinis pavasaris Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bus palydėtas tradiciniu, iškiliu, kasmet literatūros ir meno mylėtojus gausiai suburiančiu kultūriniu įvykiu – gegužės 17 d. 17.00 val. vyksiančia 19-ąja Pagėgių literatūrinio pavasario švente „Atidengsiu Tau žodį it širdį...“, kurios metu bus įteikta jau 15-oji pagėgiškės, Pasaulio lietuvių bendruomenės Kultūros komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam kraštiečiui. 
Nuotrauka
europos diena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-09
Europos dieną, kuri švenčiama kasmet gegužės 9-ąją minimos istorinės Šumano deklaracijos, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. Šią dieną Tauragėje netrūks renginių.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-09
Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023, kaip skelbia organizatoriai, kviečia į didžiausią šių metų nuotykį. Birželio 1-ąją startuos galingiausia  šventė miesto istorijoje – „Tauro dienų“ programa vyks net 10 dienų. Ryškiausi miesto šventės akcentai – kultinės Latvijos grupės „BrainStorm“ koncertas ir ansamblių vakaras „Gyvybės medis“.
Nuotrauka
muzieju naktis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-08
Muziejų naktis – tradicinė kasmetinė akcija, atverianti muziejaus duris nemokamai viešnagei ir kultūrinei pažinčiai. Gegužės 18-ąją užsukti kviečia ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visą dieną bus galima nemokamai lankytis ne tik Tauragės pilyje įsikūrusiame muziejuje, bet ir jo padaliniuose: Tremties ir rezistencijos muziejuje, Skaudvilės krašto muziejuje, A. Čepausko dailės galerijoje.
Nuotrauka
mamos diena
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Kasmet pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje įprasta savo mamas sveikinti su Mamos diena. Dažniausiai mamoms skubame dovanoti gėles, atvirukus ir kitokias dovanas. Tačiau ar kada nors susimąstėte, iš kur atsirado ši tradicija? O kaipgi mamos dieną švenčia kitos šalys?
Nuotrauka
Gloria
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-06
Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama Motinos diena. Šia proga visas mamas iš anksto paminėti gražią šventę kvietė į Žygaičius.
Nuotrauka
vilkovaikai
Įkelta:
2023-05-05
„Dingę, pamiršti ir pamesti vilko vaikai“ – į taip pavadintą pokalbį su Alvydu Šlepiku ir Rūta Matimaityte šiandien, 15 val., kviečia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
PASTOMATAI
LP EXPRESS nuotraukų koliažas
Įkelta:
2023-05-03
Kiekvienas Lietuvos miestas turi savitą, tik jiems būdingą veidą bei unikalią dvasią. Todėl LP EXPRESS paštomatų tinklas šįmet ir toliau tęsia milžiniško susidomėjimo sulaukusią miesto simbolių akciją. Gyventojų išrinktus simbolius gatvės menininkai vėliau pavers šiuolaikiniais meno kūriniais, kurie papuoš pasirinktus miestų LP EXPRESS paštomatus, taip pat ir Tauragės.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Šiemet Tauragė gali didžiuotis skambiu Lietuvos kultūros sostinės vardu. Natūralu, kad mieste vyksta daugiau nei įprasta renginių, čia dažniau užsuka turistų, tauragiškius lanko užsienyje ar kituose šalies miestuose gyvenantys giminaičiai. Pasigrožėjęs miestu, išgirdęs jo istoriją neretas nori įsigyti ko nors, kas primintų Tauragę, galbūt suvenyrų atminimui, o galbūt savo kolekcijos papildymui. Kur jų įsigyti?
Nuotrauka
kulturos rumai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Nors lietuvių ir ukrainiečių kalbos skiriasi, abiejų šalių meniniai pasauliai išlaiko artimus ryšius. Karo metu menas taip pat yra ginklas. Per kūrybą ir muziką, per bendrystę labai svarbu palaikyti ukrainiečius ir pasidalinti jų kūrybiškumu su žiūrovais, – kviesdamas į Kultūros pavasario renginį, skelbia Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
biblioteka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-23
Jau visai netrukus visose šalies bibliotekose šurmuliuos 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“.
Nuotrauka
skerstonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengta profesoriaus, mokslų daktaro, leidinių apie gyvensenos kultūrą autoriaus, Prancūzijos meno ir literatūros ordino riterio Eugenijaus Skerstono paskaita „Prancūzų išvaizdos mados impresionistų laikais“.