Kviečia į šeštadienį Jurbarke vykstančią dainų šventę
Įkelta:
2024-06-12
Nuotrauka
dainu
Nuotraukos autorius:
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Aprašymas

2022 m. vykusios Tauragės apskrities Dainų šventės „Karšuvos žemės vaikai“ akimirka

,
Nuotrauka
Linos Buchlickajos nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos nuotraukos
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Juozo Petkevičiaus nuotrauka

Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.

Jau nuo 17 val. Jurbarko dvaro parke visus atvykstančius spalvingais šokiais ir šventiška nuotaika pasitiks Tauragės regiono linijinių šokių kolektyvai. Miesto gatvėmis nuo Jurbarko rajono savivaldybės aikštės 17.30 val. pajudės bendra visų šventės dalyvių eisena – keturių rajonų mėgėjų meno kolektyvai, pasipuošę šypsenomis, skambiomis dainomis ir šventiška nuotaika.

Kaip juokauja Gintaras Zareckas, Tauragės regiono dainų ir šokių šventės „Užėmis tekančios dainos“ vyriausiasis režisierius, įėjimo bilietas žiūrovams – šypsena.

– Visa šventė truks apie tris valandas. Na, bet juk tiksliai nenumatyti, kada ji baigsis tiksliai pasakyti negalime. Dažniausiai dalyviai dar nori pabūti toje vietoje, toje erdvėje, pasidalinti įspūdžiais. Kaip ir visose šventėse, žiūrovams bus ir kur atsisėsti, ir ką įsigyti pavalgyti. Viskas prasidės nuo šventės dalyvių eisenos, kuri pajudės nuo Jurbarko rajono savivaldybės link dvaro parko estrados. Didžioji dalis renginio stebėtojų lauks jau parke. Tačiau yra žiūrovų, kurie nori pamatyti gatvėmis atžygiuojančius, šventiškai pasipuošusius dalyvius. Kas negali išeiti į lauką, žiūri per savo namų langus. Įvyksta visko: kas susimojuoja, pasveikina, gal susipažįsta. Paskui jie lydi tą koloną, ir šventės vietą pasiekia jau kartu, – pasakojo G. Zareckas.

Šventėje pasirodys šiuolaikinio ir liaudies šokio šokėjai, folkloro kolektyvai, pučiamųjų instrumentų orkestrai, chorai ir vokaliniai ansambliai. Kaip suvaldyti iš keleto savivaldybių atvykusius dalyvius, kad šventėje jie pasirodytų nepriekaištingai, paklausėme Danutės Lapienės, Tauragės regiono Dainų ir šokių šventės chorų koordinatorės.

– Viskas priklauso nuo chorų ir jų vadovų įdėto darbo. Dainų šventės repertuarą sudaro dalis Vilniuje įvyksiančios Lietuvos šimtmečio dainų šventės kūrinių. Į repertuarą įtraukėme Kęstučio Vasiliausko dainą „Brangiusios spalvos“. Visoje Lietuvoje žinomas kompozitorius šiemet mini jubiliejų, – pasakojo D. Lapienė.

Neseniai kolektyvai buvo susirinkę į Tauragėje vykusią bendrą chorų repeticiją, kuriai akomponavo Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras. Šis orkestras chorams akomponavo ir 2022 metais Tauragėje vykusioje dainų šventėje.

Prisimenant priešistorę, pirmoji Tauragės apskrities dainų šventė vyko 1946 m. 2007 m. buvo surengta 2-oji apskrities dainų šventė „Aidėk, Jūros slėni“. Trečioji apskrities dainų šventė vyko 2009 m. Jurbarke.

2022-aisiais, Tauragei minint savo 515-ąjį gimtadienį, Tauragės kultūros centro iniciatyva buvo atgaivinta Tauragės apskrities dainų šventės tradicija – birželio pradžioje Tauragės Vasaros estradoje dainomis, šokiais, muzika nuskambėjo Tauragės apskrities Dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“. Ir nors šį šeštadienį šventės organizatoriai – jurbarkiškiai, tauragiškiams ilsėtis taip pat nėra kada. Kaip šių eilučių autorei pasakojo Rima Bandzinaitė-Latožienė , Tauragės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, į renginį Jurbarke vyks 624 šventės dalyviai iš Tauragės ir rajono. Vėliau, liepos pradžioje, dalis jų (447) dalyvaus ir Lietuvos šimtmečio dainų šventėje.

– Šioje (Lietuvos šimtmečio dainų šventėje) dalyvauja kolektyvai, kurie įveikia specialią atranką, išmoksta repertuarą, turi jiems suteiktas kategorijas. O Tauragės apskrities dainų šventėse dalyvauja visi kolektyvai, kurie galbūt niekada ir nepasirodys toje didžiojoje dainų šventėje Vilniuje. Bet čia jie turi galimybę pajausti tą dainų šventės masiškumo jausmą. Repertuaras yra jiems pritaikytas. Šeštadienį išvysime tuos kolektyvus, kurie savo malonumui leidžia laisvalaikį dainuodami ar šokdami, – pasakojo už tauragiškių pasiruošimą Tauragės apskrities dainų šventei atsakinga R. Bandzinaitė-Latožienė.

Nuotrauka
Zaneta
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tradiciškai, paskutinį liepos penktadienį tauragiškiai kviečiami į poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet renginys paskelbtas festivaliu ir „įgijo veidą“ – jam sukurtas logotipas. O jame – renginio sielos, Meilutės Parnarauskienės veido siluetas. Kaip sako Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Žaneta Maziliauskienė, taip norėta įamžinti mylima kolegę.
Nuotrauka
festivalis
Andriaus Pelakausko nuotrauka
Įkelta:
2024-07-17
Šių metų festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ šeštadienį, liepos 13 d. prasidėjo su Pradžios koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
bijotai
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-17
Ką planuojate veikti ateinantį šeštadienį? Susitikti su draugais, padrybsoti prie jūros ar padirbėti sode? Bijotų dvaro festivalio organizatoriai turi kitokį pasiūlymą: pabaigus suplanuotus darbus, su draugais ir bičiuliais ar šeima atvykti į Bijotus ir praleisti šeštadienio pavakarę Bijotų ąžuolų paunksmėje, kur vyks šeštasis Bijotų dvaro festivalis.  Nors sukaktis dar nedidelė – tik šešeri  metai, bet Bijotų dvaro festivaliui – tai jau nemažas istorijos ir gyvavimo tarpsnis. Ir tradiciškai festivalyje bus pramogų skirtingų pomėgių, muzikos, amžiaus grupių žmonėms.
Nuotrauka
Snekuciai
Įkelta:
2024-07-16
Klasika – nemiršta. Keičiasi laikai, santvarkos, kūrinių pavadinimai, bet tai, kas tikra – išlieka nežiūrint į visas aplinkybes. Ir tai, kas tinka bei patinka tūkstančiams žmonių ne viena dešimtmetį, galima jau drąsiai vadinti klasika. Tokią klasiką jau ateinantį penktadienį, liepos 19 dieną, bus galima pamatyti ir išgirsti Bijotuose. Bijotų dvaro festivalio scenoje karaliaus lietuviškas miuziklas „Šnekučiai“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.