Adakavą pamilusi airė išleido dvi knygas apie tai, kokia nuostabi Lietuva
Įkelta:
2021-02-13
Nuotrauka
airė
,
Nuotrauka
airė
,
Nuotrauka
airė
,
Nuotrauka
airė
,
Nuotrauka
airė
,
Nuotrauka
airė

Prieš septynerius metus Adakave apsigyvenusi airė June Molloy, paklausta, ką gero ji atrado šiame Dievo užmirštame Tauragės rajono pakraštyje, neatsikvėpdama dėsto privalumus: čia nuostabi gamta, pragyvenimui kaime nereikia didelių išlaidų, saulė dažnai ritinėjasi žeme, auga skanios daržovės, o po laukus laksto stirnos. Prieš ketverius metus moteris anglų kalba išleido kulinarinę knygą apie lietuviškus patiekalus, o prieš trejus, įkvėpta vietinės gyvūnijos, parašė apsakymą vaikams.

Džiaugsmą atrado ištrūkusi iš darbo biure

Prieš atsidurdama Lietuvoje airė Dubline dirbo telekomunikacijų bendrovėje. Įmonę restruktūrizavus buvo mažinamas darbuotojų skaičius, gavusi išeitinę kompensaciją moteris leidosi į kelionę po Europą. Aplankiusi keletą šalių ji apsistojo Lietuvoje, Adakave įsigijo namą.

– Dar pradėjusi savo kelionę ėmiau rašyti internetinį dienoraštį „Mano maisto Odisėja“ („My food Odyssey“). Aprašydavau aplankytas šalis, daugiausia dėmesio skyriau kiekvienos jų virtuvei. Taip ir gimė mano knyga tokiu pat pavadinimu. Šioje knygoje aprašau devynis man labiausiai patinkančius lietuviškus patiekalus. Neseniai pastebėjau, jog internetinėje parduotuvėje „Amazon“ knygų apie maisto gaminimą reitinguose mano knyga tarp viso pasaulio knygų užima 59-ąją poziciją. Tai man išties didelis pasiekimas ir įvertinimas, – pasakojo airė.

Nuotrauka
airė

Ant knygos viršelio – cepelinai. Kokia buvo moters pirmoji pažintis su šiuo patiekalu? June sako, jog cepelinai jai iškart patiko. Anot jos, lietuviškas maistas yra gana artimas airiškam, Airijos virtuvėje taip pat dominuoja bulvės ir kiauliena.

– Kiauliena, svogūniukai, padažas ant viršaus – mmm, pirštus apsilaižysi, – pirmą įspūdį apie cepelinus nusakė June. – Mes, airiai, taip pat valgome daug bulvių ir kiaulienos. Tik mes kiek kitaip marinuojame mėsą,  prieš ruošimą ją laikome sūryme, tai mėsytę daro sultinga ir minkšta, lietuviai mėgsta marinuoti sausuoju būdu. Vienas pagrindinių patiekalų Airijoje yra kiauliena ir kopūstai, gardiname garstyčiomis. Taigi airiška virtuvė nėra tolima lietuviškajai, – dalijosi airė.

Įsirengė svajonių virtuvę

Apie maisto ruošybą, skirtingų šalių virtuves June nemažai sužinojo studijuodama universitete, tai įžiebė jos aistrą kulinarinėms kelionėms, eksperimentams. Kaip June sako, jos svajonių namelyje, Adakave, ji įsirengė savo svajonių virtuvę, kurioje praleidžia didžiąją dalį dienos. Čia ji išbando įvairius maisto ruošimo būdus, džiūgauja dėl savo kulinarinių sėkmių, stebisi dėl praradimų. 

Greta namo stovi šiltnamis, kuriame ji augina daržoves. Neseniai savo feisbuko paskyroje moteris dalijosi vaizdo įrašu, kaip į šiltnamį meta sniegą, esą girdėjusi, jog tai maitina, drėkina per žiemą išsausėjančią žemę.

– Čia, Adakave, aš turiu visas sąlygas, apie kurias kai kurios moterys gali tik pasvajoti. Įsigijusi namą (vadinamąjį „alytnamį“ aš turėjau galimybę jį įsirengti taip, kaip noriu. Pažiūrėkite, dabar aš sėdžiu verandoje su milžiniškais langais į rytinę pusę. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į laukus. Toje pačioje namo pusėje yra mano virtuvė. Didžiąją dalį dienos čia šviesu, galiu mėgautis saule, šiluma, – moteris šių eilučių autorei vaizdo skambučio metu aprodė savo kambarius, – Kaip matote, virtuvėje nėra nė vienos pakabintos spintelės – visos ant žemės. Man patinka erdvės pojūtis virtuvėje. Taigi čia turiu viską, ko gali norėti moteris.

Nuotrauka
airė
June Molloy asmeninio albumo nuotrauka

Sužavėjo gamta

Moteriai patinka Lietuvos klimatas, gamta. Nors lietuvaičiai skundžiasi saulės trūkumu, pasak jos, Airijoje saulėtų dienų – dar mažiau. Nors žiemos ten švelnios, tačiau ir vasaros vėsesnės, termometro stulpelis retai perkopia 25 laipsnius šilumos. June žavisi Lietuvos klimato sąlygų įvairove, nuolat besikeičiančia gamta, kurią ji dažnai įamžina fotografijose. O sužavėta vietinės gyvūnijos moteris parašė apysaką vaikams.

– Atvykusi į Lietuvą pamačiau man neįtikėtiną vaizdą. Laukuose išvydau stirną. Netoli jos – ir lapę. Keista, tačiau lapė jos nesivijo. Jos ėjo viena greta kitos. Tarsi draugės, einančios ta pačia kryptimi.  Pirmaisiais mano gyvenimo Lietuvoje metais žiniasklaidoje skambėjo istorijos apie iš Baltarusijos į Lietuvą atklystančius vilkus. Visa tai žadino vaizduotę, ėmiau užrašinėti mintyse gimstančias istorijas, pamažu gimė naratyvas knygai „Girios sargas“ (angl. „Guardian of Giria“). Pagrindiniu herojumi pasirinkau šerną, „blogiečiais“, antagonistais, tapo būtent tie iš Baltarusijos atklystantys vilkai, – apie savo antrąją knygą pasakojo June.

Mažame Airijos miestelyje prie jūros užaugusiai June laukinių gyvūnų netekdavo išvysti, jos žodžiais tariant, nebent žuvėdrų, tad Adakavo laukuose, miškuose šmėžuojantys gyvūnai jai – tikra egzotika.

Nesu išranki, madų nesivaikau, man nereikia ištaigingų drabužių – esu paprasta. Auginu savo daržoves, tad mano išlaidos nedidelės. Dirbdama pavienius darbelius internetu aš uždirbu nedaug, tačiau man tiek ir pakanka.

 

Pamėgo kaimišką gyvenimą

Prieš atvykdama į Adakavą moteris gyveno Dubline. Airijos sostinėje, pasak jos, pragyvenimas yra brangus. Vien nuomai tenka skirti apie 2000 eurų, panašiai tiek kainuotų automobilio draudimas ir mokesčiai, sveikatos draudimo išlaidos.

– Nesu išranki, madų nesivaikau, man nereikia ištaigingų drabužių – esu paprasta. Auginu savo daržoves, tad mano išlaidos nedidelės. Dirbdama pavienius darbelius internetu aš uždirbu nedaug, tačiau man tiek ir pakanka. Norėdama gyventi Airijoje, turėčiau grįžti dirbti į biurą, čia gi aš didžiąją laiko dalį praleidžiu gamtoje. Šiuo mano gyvenimo momentu tai man – privalumas. Negaliu tvirtinti, kad čia praleisiu visą savo likusį gyvenimą, tačiau dabar man norisi būtent to, ką aš ir gaunu gyvendama Adakave, – pasakojo airė.

Šių eilučių autorei išreiškus pastebėjimą, jog Adakavas neretai laikomas rajono užkampiu, June tam paprieštarauja. Jos akimis, Adakavas yra tarpinė stotelė tarp Klaipėdos ir Vilniaus – miestų, kuriuose gyvena didžioji dalis jos draugų lietuvių.

 

Nuotrauka
Atėnė Ravinkaitė
Įkelta:
2021-05-03
Televizijos muzikos projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ dalyvaujančiai Atėnei Ravinkaitei sekasi: mergina šį sekmadienį iškovojo teisę pasirodyti projekto finale.
Nuotrauka
paukščiukas
Įkelta:
2021-04-28
Trečiadienio popietę „Tauragės žinių“ žurnalistams pavyko užfiksuoti retą vaizdą – į langą beldė paukštelis. Prieš nufilmuojant jis jau buvo keletą kartų trenkęsis į lango stiklą. Apie keistą paukščio elgesį pasiteiravome ornitologų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotauka
Įkelta:
2021-04-25
Šiais laikais valgyti sveiką ir ekologišką maistą nebėra nei prabanga, nei mada. Kaip teigiama spaudai išplatintame pranešime, ekologiškų produktų galima rasti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir daugelio prekybos centrų lentynose. Todėl, pasak Aldonos Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės vadovės, ekologiškas maistas tampa nemažos dalies lietuvių pirkinių krepšelio dalimi. Tačiau spalvingos pakuotės su užrašais „pagaminta iš natūralių produktų“, „genetiškai nemodifikuota“ ar „ūkininkų produkcija“ ne visada reiškia, kad produktas išties yra ekologiškas. Tad kaip atskirti ir įsigyti tikrai ekologišką gaminį?
Nuotrauka
Pagramančio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-24
Socialinė platforma „We love Lithuania“, pristatanti Lietuvą realiu laiku, publikuodama gausią ir išsamią vaizdinę medžiagą apie įvairias Lietuvos vietas ir iniciatyvas, pristato ir Tauragės rajono Pagramančio kraštą. Jei dar kažko nežinojote, neaplankėte, pabėgę nuo kasdienių darbų atraskite savo krašto lobius, pasimėgaukite gamtos grožiu ir tapkite ne tik stebėtojais, bet ir siūlomų edukacijų dalyviais.
Nuotrauka
stiklas
Įkelta:
2021-04-22
Balandžio 22-ąją minint Žemės dieną Lietuvoje ir pasaulyje siekiama atkreipti žmonių dėmesį į elgesio bei įpročių poveikį aplinkai. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) praktika rodo, kad net ir maži kasdieniai sprendimai gali nulemti didelius pokyčius mūsų visuomenėje. Todėl šią dieną verta įsidėmėti tris pamokas, kurios padės gyventi švariau ir tvariau.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-17
Atsibodo sėdėti namuose? Tauragės kultūros centras kviečia dalyvauti orientaciniame žaidime ,,Kaip gerai pažįsti Tauragę?“. Žaidimas vyksta nuo balandžio 16 iki 30 dienos, o dalyvauti jame gali visi – ir maži, ir dideli.
Nuotrauka
zuikis
Įkelta:
2021-04-11
Šiandien Lietuvoje, ir kitose krikščioniškose šalyse, švenčiamas Atvelykis. Tradiciškai šią dieną daugiausia dėmesio skiriama vaikams. Nuotaikingai Atvelykį pažymėjo Kunigiškių, Lauksargių, Dauglaukio​​​​​​​ ir Adakavo kultūros namų kolektyvai.
Nuotrauka
darom
Įkelta:
2021-04-10
„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.
Nuotrauka
takas
Įkelta:
2021-04-08
Šį pavasarį lankytojus pasitinka atnaujintas Pagramančio regioninio parko Lylavos pažintinis takas. Mišku vedantis takas yra už Pagramančio, jo ilgis – 2,5 km.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka turi tradiciją kasmet rinkti metų knygą. Taigi ir šiemet, nors, kaip skelbia savo feisbuko paskyroje, visų mūsų įprastiniam gyvenimui dar sunku grįžti į vėžes, tradiciją ji tęsia ir skelbia jau aštuntojo konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ pradžią. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Velykos ir šiemet „karantininės“, tad bendruomenės jas švenčia savaip – puošia savo gyvenvietes įvairiomis velykinėmis dekoracijomis.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus, – skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamų komentarų apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-02
Vakar laidos prodiuseris Šarūnas Jasiukevičius „Praeities žvalgas“ laidos feisbuko profilyje pasidalino populiarios pažinčių svetainės ekrano nuotrauka, kurioje jo atvaizdas. Programėlėje „Tinder“ kažkas įregistravo profilį, naudodamas šio žinomo asmens atvaizdą. Prisistatydamas 32 m. vyru, nepažįstamasis iš Tauragės ieško pažinčių.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-04-02
Seimo sprendimu, Lietuvoje nuo gegužės 1 d. įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR), taip pat pritarta ir draudimui prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime, – praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nuotrauka
Vaikų literatūros skyriaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Balandžio 2-oji – pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ši diena minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta įvairūs vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais. Šia proga staigmeną vaikams paruošė ir Tauragės B. Birutės Baltrušaitytės Tauragės vaikų literatūros skyrius.
Nuotrauka
margučiai
Įkelta:
2021-04-01
Kiaušinių dažymas Velykoms – viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria mėgaujasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad kiaušinių dažymo technikų yra įvairių – juos galima dažyti spalvotais dažais, marginti vašku, skutinėti arba dažyti natūraliai, naudojant įvairiais žoleles, svogūnų lukštus, burokėlių sultis. Tik nuo kiekvieno fantazijos ir norų priklauso, kuris dažymo būdas priimtiniausias.
Nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-28
​​​​​​​Glaudus ir šiltas ryšys su tėvais suteikia vaikui galimybę saugiai augti ir pilnavertiškai vystytis. Specialistų teigimu, vaiko prieraišumas susiformuoja per pirmuosius gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka toks pat, kol vaikas užauga. Paauglystė – didysis santykių išbandymų metas. Iki tol pirmenybę teikęs tėvų ir kitų šeimos narių draugijai, jaunuolis ima emociškai nuo jų tolti. Buvimas su draugais paaugliui tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, jis ima aktyviai ieškoti bendraamžių bendrystės, siekia pritapti prie jų grupės. Ar reikia to baimintis? Kaip elgtis tėvams?
Nuotrauka
TVK nuotrauka
TVK nuotrauka
Įkelta:
2021-03-27
Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras  ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Antroje savaitės pusėje orai sparčiai šils, šilčiausios bus penktadienio ir šeštadienio dienos. Tuo metu daug kur termometrų stulpeliai perkops 10 laipsnių ribą. Visgi, sekmadienį sulauksime drėgnesnių permainų, o šiluma truputį sumažės.
Nuotrauka
TMM nuotrauka
Įkelta:
2021-03-24
Artėjant didžiosioms pavasario šventėms įprasta tvarkytis ir gražintis. Jau puošiasi ir Tauragės meno mokykla  – jos prieigas papuošė milžiniškas margutis su jį aptūpusiais kiškučiais. Gražinamos ir Pilyje įsikūrusios Meno mokyklos patalpos.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Šią savaitę jau pakvips tikru pavasariu. Pirmomis dienomis dar bus vėsiau, tačiau nuo savaitės vidurio temperatūra sparčiai kils.