„Darom“ koordinatorė: „Užteks sėdėti, metas pajudėti!“
Įkelta:
2021-04-10
Nuotrauka
darom
Aprašymas

Deimantė Rimgailaitė, būdama gamtoje, dažnai renka šiukšles ir tai daryti ragina kitus. Feisbuko paskyros nuotrauka

„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.

Paklausta, kaip sugalvojo tapti akcijos „Darom“ koordinatore, Tauragės visuomenės sveikatos biure dirbanti Deimantė pasakoja socialiniuose tinkluose pamačiusi, kad ieškoma savanorių, ir pagalvojusi, kad tai gera proga prisidėti prie aplinkos švarinimo, nes ko jau ko, o šiukšlių, ypač po žiemos, netrūksta. 

– Pildant savanorio registracijos formą buvo klausimas „Ar domintų savivaldybės koordinatoriaus pozicija?“. Esu žmogus, kuris mėgsta naujoves ir iššūkius ir be galo myli gamtą, tai pagalvojau –  kodėl gi nepabandžius. Parašiau trumpą motyvacinį laišką, sulaukiau skambučio iš „Darom“ akcijos atstovų ir štai – tapau „Darom“ akcijos koordinatore Tauragės rajono savivaldybėje.

Mergina augo šeimoje, kurioje matė puikų pavyzdį, kaip reikia rūpintis ir mylėti gamtą, nuo mažens buvo mokoma nemesti šiukšlių kur papuola, pamatytą šiukšlę nebijoti pakelti, o dar pradinėse klasėse su tėvais kartu pasodino ne vieną šimtą medžių. Mokykla, pasak jos, taip pat prisidėjo – du kartus per metus su klase švarindavo miestelio aplinką. 

– Manau, kad teisingas ir tinkamas tėvų bei mokyklos požiūris ir nulėmė mano neabejingumą gamtos saugojimui. Mano nuomone, maži vaikai yra kaip tuščios stiklinės, kurias sąmoningi tėvai, sąmoningi pedagogai gali užpildyti nuostabiomis patirtimis bei sveiku tiek sau, tiek aplinkai mąstymu, bet neinvestavus laiko į vaikus tą „stiklinę“ užpildo aplinka, šiuo metu – ypač socialinių tinklų, kurie ne visada rodo tinkamą pavyzdį. Paprastai kalbant, ką įdėsime į vaiką, tą ir turėsime. Todėl dirbame su mokyklinio amžiaus vaikais, kalbame ir diskutuojame įvairiomis temomis, pvz., apie atliekų rūšiavimą, šiukšlinimo poveikį aplinkai ir mūsų sveikatai, vartotojišką kultūrą, kai perkame, kad pirktume, nenaudojame, o tada išmetame. Mano užsiėmimai vaikams suteikia žinių, bet vien jų nepakanka, reikia, kad jų mylimiausi žmonės – tėvai, seneliai, broliai – rodytų tinkamą pavyzdį, – įsitikinusi ji.

Paklausta, kaip sekasi organizuoti šių metų akciją, ar jau registruojasi savanoriai, Deimantė sako tikslių duomenų šiuo metu neturinti, nes pati asmeniškai nedirba su registracijos sistema, tik apie kintantį savanorių skaičių yra informuojama. 

– Kovo pabaigoje Tauragėje turėjome 14 žmonių ir keletą organizacijų. Tikrai laukiame visų, norinčių prisidėti prie Tauragės krašto švarinimo. Jeigu nerandate registracijos formos, visada galite su manimi susisiekti feisbuko platformoje Deimantė Rimgailaitė. Užteks sėdėti, metas pajudėti!– teigia akcijos koordinatorė.

O kaip šiemet akcija bus organizuojama, kokie tikslai šiemet keliami? 

– Tikslas paprastas ir tikrai įgyvendinamas – Tauragės gatvės, parkai, miškai be šiukšlių! Šiukšlės turi savo vietą, o ji tikrai nėra mūsų miškuose ar gatvėse. Ar pavyks? Viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, kiekvieno žmogaus dalyvavimas šioje akcijoje yra maža pergalė puoselėjant savo kraštą, o, mano nuomone, tauragiškiai tikrai myli savąjį. Tai visus mylinčius Tauragės kraštą ir gamtą kviečiu registruotis ir tapti „Darom“ akcijos savanoriais. Užduotys tikrai paprastos ir visiems „įkandamos“: savanoriai padeda pasiruošti akcijai, atneša šiukšlių maišus, pirštines ir kt. iki savo šiukšlių surinkimo posto, valdo žmonių srautus, veda surinktų atliekų monitoringą, suteikia reikiamą informaciją dalyviams, esant poreikiui ir galimybei, prisideda prie dalyvių tvarkant aplinką, – aiškina Deimantė.

Jei nedrąsu tapti savanoriu, pasak jos, kiekvieno bus laukiama prisijungiančio akcijos metu kaip dalyvio. Informacija apie konkrečias tvarkymo vietas bus skelbiama balandžio viduryje.

„Darom“ komanda balandžio mėnesį startuos su mobiliąja programėle. Demonstracinė versija jau prieinama tiek Android, tiek iOS operacinių sistemų vartotojams. Galima žymėti tvarkytinus taškus. Dabar tik diegiamos papildomos funkcijos – integracijos su socialiniais tinklais, kad žmonės galėtų dalintis savo gerais darbais. Norima, kad atsirastų ir žaidybinis momentas, kur pagal sužymėtų taškų ar sutvarkytų vietų skaičių lentelėje galėtų tarpusavyje varžytis tiek įmonės, tiek pavieniai vartotojai.

Neseniai savo feisbuko paskyroje Deimantė buvo įsidėjusi nuotraukų, kaip su draugais renka šiukšlės prie Meižio tvenkinio.

– Kai einame su draugais pasivaikščioti kartais prigriebiame šiukšlių maišą. Paskutinį kartą per savaitgalį surinkome 5 maišus šiukšlių. Šiuo metu dažniausiai randama šiukšlė – kavos puodelis. 

Mūsų nuomone, visų pirma, mes patys turime nemėtyti šiukšlių kur papuola, jei atsinešėme kavos puodelį, tai būtų gerai, kad jis kartu su mumis ir paliktų mišką. Antra, nereikia laukti kažkokių ypatingų progų ar akcijų, kad pakeltume tas šiukšles. Mes kiekvienas galime suformuoti naują įprotį, pvz., vieną kartą per savaitę eidami pasivaikščioti pasiimti šiukšlių maišą, pirštines ir surinkti kelyje besimėtančias šiukšles. Tai gali tapti puikia šeimos ar draugų kompanijos tradicija, – įsitikinusi akcijos „Darom“ koordinatorė Tauragėje.

Nuotrauka
Atėnė Ravinkaitė
Įkelta:
2021-05-03
Televizijos muzikos projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ dalyvaujančiai Atėnei Ravinkaitei sekasi: mergina šį sekmadienį iškovojo teisę pasirodyti projekto finale.
Nuotrauka
paukščiukas
Įkelta:
2021-04-28
Trečiadienio popietę „Tauragės žinių“ žurnalistams pavyko užfiksuoti retą vaizdą – į langą beldė paukštelis. Prieš nufilmuojant jis jau buvo keletą kartų trenkęsis į lango stiklą. Apie keistą paukščio elgesį pasiteiravome ornitologų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotauka
Įkelta:
2021-04-25
Šiais laikais valgyti sveiką ir ekologišką maistą nebėra nei prabanga, nei mada. Kaip teigiama spaudai išplatintame pranešime, ekologiškų produktų galima rasti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir daugelio prekybos centrų lentynose. Todėl, pasak Aldonos Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės vadovės, ekologiškas maistas tampa nemažos dalies lietuvių pirkinių krepšelio dalimi. Tačiau spalvingos pakuotės su užrašais „pagaminta iš natūralių produktų“, „genetiškai nemodifikuota“ ar „ūkininkų produkcija“ ne visada reiškia, kad produktas išties yra ekologiškas. Tad kaip atskirti ir įsigyti tikrai ekologišką gaminį?
Nuotrauka
Pagramančio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-24
Socialinė platforma „We love Lithuania“, pristatanti Lietuvą realiu laiku, publikuodama gausią ir išsamią vaizdinę medžiagą apie įvairias Lietuvos vietas ir iniciatyvas, pristato ir Tauragės rajono Pagramančio kraštą. Jei dar kažko nežinojote, neaplankėte, pabėgę nuo kasdienių darbų atraskite savo krašto lobius, pasimėgaukite gamtos grožiu ir tapkite ne tik stebėtojais, bet ir siūlomų edukacijų dalyviais.
Nuotrauka
stiklas
Įkelta:
2021-04-22
Balandžio 22-ąją minint Žemės dieną Lietuvoje ir pasaulyje siekiama atkreipti žmonių dėmesį į elgesio bei įpročių poveikį aplinkai. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) praktika rodo, kad net ir maži kasdieniai sprendimai gali nulemti didelius pokyčius mūsų visuomenėje. Todėl šią dieną verta įsidėmėti tris pamokas, kurios padės gyventi švariau ir tvariau.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-17
Atsibodo sėdėti namuose? Tauragės kultūros centras kviečia dalyvauti orientaciniame žaidime ,,Kaip gerai pažįsti Tauragę?“. Žaidimas vyksta nuo balandžio 16 iki 30 dienos, o dalyvauti jame gali visi – ir maži, ir dideli.
Nuotrauka
zuikis
Įkelta:
2021-04-11
Šiandien Lietuvoje, ir kitose krikščioniškose šalyse, švenčiamas Atvelykis. Tradiciškai šią dieną daugiausia dėmesio skiriama vaikams. Nuotaikingai Atvelykį pažymėjo Kunigiškių, Lauksargių, Dauglaukio​​​​​​​ ir Adakavo kultūros namų kolektyvai.
Nuotrauka
takas
Įkelta:
2021-04-08
Šį pavasarį lankytojus pasitinka atnaujintas Pagramančio regioninio parko Lylavos pažintinis takas. Mišku vedantis takas yra už Pagramančio, jo ilgis – 2,5 km.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka turi tradiciją kasmet rinkti metų knygą. Taigi ir šiemet, nors, kaip skelbia savo feisbuko paskyroje, visų mūsų įprastiniam gyvenimui dar sunku grįžti į vėžes, tradiciją ji tęsia ir skelbia jau aštuntojo konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ pradžią. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Velykos ir šiemet „karantininės“, tad bendruomenės jas švenčia savaip – puošia savo gyvenvietes įvairiomis velykinėmis dekoracijomis.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus, – skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamų komentarų apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-02
Vakar laidos prodiuseris Šarūnas Jasiukevičius „Praeities žvalgas“ laidos feisbuko profilyje pasidalino populiarios pažinčių svetainės ekrano nuotrauka, kurioje jo atvaizdas. Programėlėje „Tinder“ kažkas įregistravo profilį, naudodamas šio žinomo asmens atvaizdą. Prisistatydamas 32 m. vyru, nepažįstamasis iš Tauragės ieško pažinčių.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-04-02
Seimo sprendimu, Lietuvoje nuo gegužės 1 d. įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR), taip pat pritarta ir draudimui prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime, – praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nuotrauka
Vaikų literatūros skyriaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Balandžio 2-oji – pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ši diena minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta įvairūs vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais. Šia proga staigmeną vaikams paruošė ir Tauragės B. Birutės Baltrušaitytės Tauragės vaikų literatūros skyrius.
Nuotrauka
margučiai
Įkelta:
2021-04-01
Kiaušinių dažymas Velykoms – viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria mėgaujasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad kiaušinių dažymo technikų yra įvairių – juos galima dažyti spalvotais dažais, marginti vašku, skutinėti arba dažyti natūraliai, naudojant įvairiais žoleles, svogūnų lukštus, burokėlių sultis. Tik nuo kiekvieno fantazijos ir norų priklauso, kuris dažymo būdas priimtiniausias.
Nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-28
​​​​​​​Glaudus ir šiltas ryšys su tėvais suteikia vaikui galimybę saugiai augti ir pilnavertiškai vystytis. Specialistų teigimu, vaiko prieraišumas susiformuoja per pirmuosius gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka toks pat, kol vaikas užauga. Paauglystė – didysis santykių išbandymų metas. Iki tol pirmenybę teikęs tėvų ir kitų šeimos narių draugijai, jaunuolis ima emociškai nuo jų tolti. Buvimas su draugais paaugliui tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, jis ima aktyviai ieškoti bendraamžių bendrystės, siekia pritapti prie jų grupės. Ar reikia to baimintis? Kaip elgtis tėvams?
Nuotrauka
TVK nuotrauka
TVK nuotrauka
Įkelta:
2021-03-27
Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras  ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Antroje savaitės pusėje orai sparčiai šils, šilčiausios bus penktadienio ir šeštadienio dienos. Tuo metu daug kur termometrų stulpeliai perkops 10 laipsnių ribą. Visgi, sekmadienį sulauksime drėgnesnių permainų, o šiluma truputį sumažės.
Nuotrauka
TMM nuotrauka
Įkelta:
2021-03-24
Artėjant didžiosioms pavasario šventėms įprasta tvarkytis ir gražintis. Jau puošiasi ir Tauragės meno mokykla  – jos prieigas papuošė milžiniškas margutis su jį aptūpusiais kiškučiais. Gražinamos ir Pilyje įsikūrusios Meno mokyklos patalpos.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Šią savaitę jau pakvips tikru pavasariu. Pirmomis dienomis dar bus vėsiau, tačiau nuo savaitės vidurio temperatūra sparčiai kils.
Nuotrauka
gervė
Gervė. Bronislovo Ambrozo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-17
Iš pradžių gana veržliai, o dabar – kiek sulėtėjęs kelią skinasi pavasaris. Žiemą sutriuškinusi šilumos banga stabtelėjusi atsitraukė palikdama laiko gamtai pasiruošti naujam žingsniui atsinaujinimo link. Niekad šis metas nepasižymi tolygumu. Negi gali būti kitaip? Juk tai – ilgus metus besikartojanti tikrovė.