Užmirškime pandemiją – atostogoms rinkimės džiazą
Įkelta:
2021-06-30
Nuotrauka
a
Aprašymas

Tauragės kultūros centro džiazo orkestras, vadovas Arūnas Rakevičius. Organizatorių nuotrauka 

 

Nežiūrint į visus sunkiu akmeniu prislėgusią pandemiją, dar visai neseniai uždarytas valstybių sienas ar net savivaldybių ribas, vasaros atostogas tauragiškiai kviečiami pradėti su muzika. 

Jau netrukus Tauragėje startuos jau septintasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2021“. Per keletą metų festivalį pamėgo ir pamilo daugelis mūsų miesto ir viso regiono melomanų. Kaip ir kasmet, organizatoriai žada neordinarių džiazo atlikėjų iš užsienio bei Lietuvos.

Atrodytų, Lietuvoje gausu džiazo festivalių, šios muzikos gerbėjai puikiai žino „Kauno Jazz“, Klaipėdos, Šiaulių, Birštono ir kitus džiazo festivalius. Lyg ir yra iš ko rinktis. Tad kuo išskirtinės „Tauragės džiazo dienos“? Pasak festivalio organizatoriaus VšĮ „Šou imperija“ direktoriaus Valdo Latožos, šis festivalis išskirtinis tuo, kad nėra vieno savaitgalio festivalis, kaip dažniausiai įprasta. Jis vyksta keletą mėnesių ir netgi darbo dienomis, o didžioji dalis koncertų – nemokami.

– Puikiai suprantame, kad žmonės savaitgaliais vasarą nori išvykti prie jūros, į sodus, pailsėti gamtoje, tad kodėl gi neprisilietus prie muzikos vakarais po darbo, kai norisi pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, atsipalaiduoti, – sako V. Latoža. – Kitas išskirtinis mūsų bruožas – mes skiriame nemažai dėmesio jaunimo kūrybai. Štai ir šiemet liepos pradžioje festivalio svečiai galės pasiklausyti keleto jaunimo bigbendų, džiazo orkestrų atlikėjų jaunųjų talentų koncerte „Džiazo virusas 2021“, rudenį – vaikų ir jaunimo konkurse-festivalyje „Džiazo jūra“.

Festivalio koncertai numatyti keliose erdvėse – parke prie „Bangos“, Kultūros rūmuose ir skvere prie jų, Tauragės geležinkelio stotyje, Kauno kolegijos Tauragės skyriuje, Panemunės pilies kieme. O festivalio atidarymas vyks liepos 1-ją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur su programa „Laiptai dangų“ muzikos gerbėjus pasitiks džiazo bei liaudies dainų atlikėja Rasa Serra,  kompozitorius, muzikantas Saulius Šiaučiulis bei saksofonininkas Laimonas Urbikas.

Kodėl festivalis prasideda būtent Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje? Kaip teigia džiazo festivalio organizatorius, ši bažnyčia – labai „džiazova“ vieta. 

– Festivalį „Tauragės džiazo dienos“ Lauksargiuose pradedame ne pirmus metus – koncertai vyko bažnyčioje ir Lauksargių geležinkelio stotyje. Tai vietos, turinčios savyje nepakartojamą dvasią, tam tikrą aurą. Jas tereikia įveiklinti, – mano festivalio organizatorius. – Tokių vietų Tauragėje nemažai – vyko koncertai J. V. Kalvano parke, pilies kiemelyje. Šiemet vienas koncertas vyks Kultūros rūmų skvere, prie kompozicijos A. Naraškevičiui atminti, važiuosime ir už Tauragės ribų – į Jurbarko rajoną. 

Liepos 3-ją beveik visas pusdienis bus skirtas džiazui.

– Jau nuo 15 valandos prie „Bangos“ pasirodys verti dėmesio jaunieji atlikėjai, o pavakare estafetę iš jų perims vyresnieji jų kolegos. Klausytojus turėtų nustebinti tauragiškių gospel choras „Gloria“ atliksiantis kūrinius, akomponuojant Artūro Chalikovo grupei, originalus Klaipėdos jaunimo grupės „Graži ir ta galinga“ pasirodymas, „bitlomanus“ į koncertą turėtų privilioti bliuzmeno Aleksandro Belkino ir jo draugų projektas „Beatles‘n‘jazz“, na, o vakaro desertui – bliuzo karalienės Arinos dovana, – teigė V.Latoža.

Festivalio metu klausytojų laukia įdomus susitikimas su žinomu atlikėju Petru Vyšniausku ir jo sūnumi Dominyku, svečiais iš Latvijos ir kitais atlikėjais.

Festivalio puslapyje šiemet paskelbti jau aštuoni festivalio renginiai, anot V. Latožos, jų bus daugiau, ir repertuaras nuolat pildomas. Tauragiškiai ir aplinkinių rajonų gyventojai šiemet pamatys ir išgirs dar ne vieną džiazo atlikėją. Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?

Nuotrauka
viešvilė
Įkelta:
prieš 8 valandas
Kas yra šlapžemė? Ar žinote, kokių pelkių būna? Kas yra Ramsaro konvencija? Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija kviečia Šlapžemių dieną paminėti Artosios pelkėje ir visa tai sužinoti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artimiausiomis dienomis orai primins amerikietiškus kalnelius – bus tai šilčiau, tai šalčiau. Keliuose teks būti atidiems, nes dažnai tykos plikledis, vyraus mišrūs krituliai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
​​​​​​​Tauragėje gimusio Lietuvos teatro ir kino aktoriaus, knygų autoriaus Juozo Gaižausko miesto gatvėse kraštiečiai kasdien nesutiks – meno kūrėjas jau 35-erius metus gyvena sostinėje. Šiandien aktorių galima pamatyti teatre, lietuviškuose filmuose ar serialuose, paklausyti jo kuriamų dainų, įgarsintų filmų, audioknygų ar paskaityti jo paties kurtose knygose išspausdintas mintis. Teatras, muzikavimas ir knygų rašymas aktoriui mylimiausi, o naujausią knygą – „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ jis išleido šių metų pradžioje. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
Šiandien sukanka 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą, Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. O Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šia proga parengė parodą.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
Šunis Justė pamilo dar vaikystėje. Dabar ji – Tauragės šunų mylėtojų klubo LOJA prezidentė ir Bordo dogų veislyno „Tylioji Kalva“ savininkė. Neseniai Justė Nausėdienė įsigijo ir į Tauragę atvežė dar mažai kam matytos veislės augintinį – kinų buldogą, kuris jau spėjo užkariauti mikrorajono šuniukų ir jų šeimininkų širdis. 
Nuotrauka
mazi
Įkelta:
2022-01-21
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos ekspozicija tampa mažųjų išradėjų eksperimentų erdve. Kaip atsiranda muilas, kaip pasigaminti „šlykštuką“, kaip susidaro vaivorykštė, kodėl išsiveržia ugnikalnis – šias ir kitas užduotis eksperimentuodami, tyrinėdami ir žaisdami bando išsiaiškinti patys vaikai. 
Nuotrauka
bijotai
Šilalės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Šiais metais Mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbti Bijotai – visai netoli Tauragės įsikūręs miestelis. Be jau tradicinių Bijotų dvaro festivalio, kraštiečių šventės, numatyta ir visiškai naujų, iki šiol Bijotuose nematytų renginių. Kaimyninio Šilalės rajono miestelio seniūnas Ignas Gužauskis pasidalino savo mintimis apie artėjančius renginius.
Nuotrauka
vėjas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.
Nuotrauka
principas
Įkelta:
2022-01-14
Iš principo visi turi principus. Iš principo - principai yra svarbu. Visais laikais. Buvo, yra ir, turbūt, bus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...
Nuotrauka
lietus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Antroje savaitės pusėje ne tik plūstels šiluma, bet ir sustiprės vėjas.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Ilgųjų savaitgalių gerbėjams 2022-ieji metai bus tikrai neblogi. Šiais metais dirbančiųjų laukia net penki ilgieji savaitgaliai, du iš jų – vasarą, ilgesnis bus ir Kalėdų savaitgalis. Su savaitgalio diena sutaps tik gegužės 1-oji.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Anksčiau dažniausiai aptikdavau, kad vaiko elgesio problemų, emocinių sunkumų, susikaupimo bėdų atsiranda dėl kokių nors nepalankių psichosocialinių veiksnių jį supančioje aplinkoje, kai tai nėra įgimti dalykai. Išties, dažnai taip ir yra. Neretai vaiko elgesio, emociniai, akademiniai sunkumai gali rastis dėl sudėtingų tėvų tarpusavio santykių, įvairiapusio smurto šeimoje ar mokykloje, dėl netekčių, ilgalaikio atsiskyrimo nuo tėvų, nelaimingos meilės ir kitų lėtinių arba stiprių trumpalaikių gyvenimo sukrėtimų. Tačiau per savo netrumpą psichologės praktiką teko stebėti vaikų psichologinių problemų raidą darbuojantis įvairiose švietimo institucijose. Vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad daugelio vaikų psichologinių problemų priežastis nėra tiesiogiai psichologinė. Tai mūsų visuomenėje įsišaknijančios žalingos gyvensenos padarinys. Jeigu šeimoje formuojasi tam tikri netinkami vaiko gyvensenos įpročiai, psichologinės problemos ateityje tiesiog neišvengiamos. Kartais suaugusiesiems atrodo keista, kad psichologas jų paklausia apie vaiko mitybą. Tėvai gali nustebti: „Juk mes atėjome pasikalbėti apie tai, kodėl vaikas mūsų neklauso ir nuolat ginčijasi, o ne apie tai, ką pusryčiams valgo“. Tačiau šiandien sau leidžiu tvirtai teigti, kad stipriausi vaikų psichinės sveikatos kenkėjai yra netinkami gyvensenos įpročiai šeimoje ir visuomenės kultūroje. Išskirčiau penkis pagrindinius blogus įpročius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
Iš Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorių dirbtuvių į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ jau netrukus grįš seniausia muziejaus turima knyga – 1611 m. išleista „Kronika“. Ją muziejui padovanojo Eugenija ir Antanas Stravinskai, išsaugoję šią vertybę net ištremti į Sibiro lagerius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Netrukus minėsime įžengimą į 2022-uosius metus. Ruošdami stalą Naujųjų metų šventei, galime būti dar kūrybiškesni nei per Kalėdas ir pagaminti naujus, o ne klasika namuose tapusius receptus. O štai duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi kaip papildyti savo patiekalų sąrašą paprastai pagaminamų užtepėlių ar pašteto pagalba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Baigiantis gruodžiui Lomių kultūros namuose sureng šilta ir jauki šventinė kalėdinė popietė jauniesiems saviveiklininkams ir Vaikų dienos centro (VDC) ugdytiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Tauragę ir Smalininkus, Viešvilę vienija ne tik panaši geografinė padėtis, bet ir „Amžinosios sienos“ istorija. Per šias vietoves daugiau nei 500 metų ėjo siena, iš pradžių tarp LDK ir Kryžiuočių ordino, vėliau – tarp Rusijos imperijos ir Prūsijos. Siena atskyrė vieną kultūrą nuo kitos, bet tuo pačiu vienijo pasienio gyventojus panašiais rūpesčiais ir aktualijomis. Visi pasienio džiaugsmai ir negandos liko surašyti Tauragės ir Smalininkų krašto kultūriniame ir gamtiniame pavelde. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras pasirašė jungtinės partnerystės sutartį, įsipareigodamas iki 2023 m. kartu įgyvendinti projekto „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“ veiklas. O jų išties nemažai.