Drabužėlius lėlėms siuvusi Ema dabar pasisiuva ir sau
Įkelta:
2021-08-29
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškė Ema su mielu noru dėvi savo pasiūtus drabužius. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Siuvimo mašina sukurta langelių harmonija – tikras iššūkis. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Ema svajoja, kad „EMKA“ taps prekės ženklu. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Tauragiškė Ema Remeikytė atvirauja apie širdžiai artimą ir kasdienėje praktikoje itin plačiai pritaikomą pomėgį – drabužių siuvimą. Pirmieji prisilietimai prie siuvimo mašinos vaikystėje lėmė, kad mergina siuva ir šiandien. Kruopštaus darbo rezultatai nepraslysta pro aplinkinių akis, o pačiai Emai tai kelia didžiulį norą tobulėti.

– Ema, kokie įvykiai, svajonės paskatino norą siūti drabužius?

– Galbūt siuvimas slypi mano genuose – močiutė ir prosenelė buvo siuvėjos, o ir mama verčiasi šiuo amatu. Augau apsupta siuvimo mašinų, daugybės audinių, mamos klientės namuose lankydavosi kiekvieną dieną. Visad žavėdavausi mamos darbu, o vos gavusi jos leidimą tapdavau ir rūbų „gimimo“ proceso stebėtoja: kliento išmatavimas, drabužių konstravimas, siuvimas – visa tai man kėlė milžinišką smalsumą. Matydama džiaugsmingus klienčių, pasipuošusių mamos siūtais drabužiais, veidus panorau ne tik stebėti, bet ir gebėti pasisiūti šį tą pati.

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Papasakok apie pirmąjį pasiūtą drabužį.

– Pirmuosius rūbelius, žinoma, siuvau lėlėms. Vėliau, pradėjusi lankyti siuvimo būrelį, pasisiuvau ir sijoną. Turbūt geriausias emocijas kelia aplinkinių, pamačiusių pirmuosius mano rimtesnius drabužius, reakcijos. Štai sykį vaikščiojančią prekybos centre pardavėja mane sustabdė ir pasiteiravo, kur pirkau suknelę. Sužinojusi, kad pasisiuvau pati, pagyrė ir net paklausė, ar nepasiūčiau tokios ir jai! Tai priėmiau kaip komplimentą, kuris paskatino mane kurti dar daugiau.

– Ar yra toks drabužis, kurio siuvimo eigą, nepaisant pasiekto džiuginančio rezultato, teko prilyginti žodžiams „misija neįmanoma“? 

– Teko patirti šiek tiek gąsdinančių iššūkių, tačiau šie, pasirodo, nebuvo „misija neįmanoma“. Turbūt daugiausia kantrybės prireikė dar prieš metus siuvant kostiumėlį – bandydama sulyginti visus languoto audinio švarko ir kelnių langelius bei idealiai įvykdyti sau išsikeltus reikalavimus turėjau būti itin kruopšti.

– Kokią vietą tavo spintoje užima pačios pasisiūti drabužiai? 

– Pačios pasiūti drabužiai man labai svarbūs – kiekvienas turi savą istoriją ir kelia tam tikrus  atsiminimus, kuriuos norisi išsaugoti. Galbūt dėl to nė vieno susikurto ir nešioto drabužio nesu pardavusi, juk tai padariusi išmesčiau ir dalį prisiminimų iš savosios istorijos! Svarbu ir tai, kad pažvelgusi į savo senesnius darbeliai matau, kaip tobulėju. Tikrai galiu teigti, kad šie rūbai man kur kas vertingesni už įsigytus parduotuvėje.

– Matydami galutinį drabužio variantą parduotuvėje dažnai nesusimąstome apie jo gamybos aspektus. Kaip keitėsi tavo požiūris perkant drabužius? 

– Nuo mažens apsipirkinėdama parduotuvėse buvau pratinama atkreipti dėmesį į drabužio kokybę. Stengiuosi įvertinti medžiagos ir siūlų kokybę, sudėtį. Visada apžiūriu, ar siūlės tvirtos, neiširusios, nėra broko. 

– O koks ryšys sieja tave ir mados pasaulį? 

– Šiuo metu su mados pasauliu mane labiausiai sieja studijos: esu pasirinkusi mados dizainą, tad turiu galimybę stebėti mados raidą, susipažinti, kaip ji keitėsi. Studijų metu domimės ir naujausiomis tendencijomis, kuriame savo kolekcijas. Pati vyraujančias tendencijas ir praktiškumą stengiuosi „miksuoti“ – nebenešiojamus drabužius koreguoju, pritaikydama naujas tendencijas. 

Apsipirkinėjimas internetu, ko gero, saugiausias ir praktiškiausias šių dienų variantas. Tavo nuomone, tai galima prilyginti katės maiše pirkimui, ar yra būdas, padėsiantis išvengti kartaus nusivylimo?

– Apsipirkinėjimą internetu visada galima prilyginti katės pirkimui maiše: niekada nesame garantuoti, kad tiks dydis, pirkinys atrodys taip, kaip pavaizduota nuotraukoje, kad gausime drabužį tokios kokybės, kokios tikimės. Visgi nusivylimą sumažinti padeda beveik visose parduotuvėse suteikiama galimybė grąžinti netikusį pirkinį ir atgauti pinigus. Žinoma, į pagalbą galima pasitelkti ir siuvėjas.

– Internete galima pamatyti ir tavo pačios kurtų drabužių. Kokių svajonių, apie kurias gali šnekėti garsiai, kyla pagalvojus apie ant drabužių prisiūtą „EMKA“ emblemą?

– „EMKA“ atsirado prieš kelerius metus, vienai draugei mane taip pavadinus. Kaip tik tuo metu siuvausi suknelę ir pagalvojau, jog šis trumpinys skamba išties neblogai ir kaip pavadinimas, galbūt net reiktų jį išsiuvinėti ant suknelės! Ateityje norėčiau šį pavadinimą įgalinti kaip savo prekės ženklą. Žinoma, yra ir daugiau tikslų, susijusių su šia idėja, tačiau apie juos dar norėčiau pasvajoti tyliai.

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Jeigu planuojate daryti tikrą moliūgų vakarėlį ir pasikviesti būrį svečių, jums prireiks daugiau nei kelių gabalėlių moliūgų. Svarbiausia, kad iki puotos jis būtų laikomas tinkamomis sąlygomis. Ilgai išlaikyti prapjautus moliūgus bus paprasta, jeigu užtikrinsite tinkamą temperatūrą. Nepamirškite, jie užauga gan dideli, todėl šią daržovę galite laikyti rūsyje, garaže, o jeigu gyvenate bute – šaldytuve. Moliūgams saugoti tinkamos temperatūros diapazonas – gana platus, tačiau idealia laikoma 5–15 laipsnių temperatūra.
Nuotrauka
Skaudvilės bažnyčia
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Po dar vienos dovanotos saulėtos dienos penktadienis išaušo lietingas ir vėjuotas, ne ką geresni orai žadami ir savaitgaliui – bus debesuota, nerims ir vėjas, tiesa, lietaus bus mažiau. Tačiau savaitgalis tikrai nebus niūrus tiems, kurie pasirinks jį praleisti su poezija, daina ir šokių – tokių renginių mūsų krašte bus.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru pristatė turistinį maršrutą „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“.  Ne tik pristatė, bet ir išbandė: renginio dalyviai bei šių dviejų kultūrinių įstaigų atstovai autobusu lankėsi maršrute pažymėtuose lankytinuose objektuose.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Šalia B. Baltrušaitytės bibliotekos įkurdinta interaktyvi instaliacija iš tūkstančių medienos detalių su įvairiomis sentencijomis. Bet kas gali ištraukti sau patinkantį medinuką, o jei šis patinka – ir pasilikti sau. 
Nuotrauka
Pica
Įkelta:
2021-10-10
2001-aisiais už daugiau nei milijoną JAV dolerių ji buvo pristatyta rusų astronautams į Tarptautinę kosminę stotį, o didžiausia kada nors iškepta savo plotu uždengė net tris krepšinio aikšteles. Tačiau tai – tik dalis neįtikėtinų faktų, kuriais garsėja kone kasdien visame pasaulyje valgoma pica. Ją nuolat skanauja bei mėgsta kepti ir Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco. Kulinarijos žinovas atskleis, kaip pasigaminti tobulą picą namuose ir kokias auksines jos ruošimo taisykles verta įsidėmėti. Taipogi – G. L. Demarco padalins savo unikaliu šio patiekalo receptu.  
Nuotrauka
Rudens derlius
Įkelta:
2021-10-10
Statistinis lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg dar tinkamo vartoti maisto, o kiekvienas europietis jo atsikrato beveik tris kartus daugiau. Tokią nedžiuginančią statistiką skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai ypač aktualu rudenį, kai į šiukšliadėžes neretai iškeliauja nespėtos suvalgyti sodo ir daržo gėrybės. Savo ruožtu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skelbia: to išvengti itin paprasta – tereikia vaisius ir daržoves tinkamai paruošti. Drauge su dietiste Vaida Kurpiene atskleidžiami naudingi patarimai apie derliaus gėrybių šaldymą, konservavimą, rauginimą bei džiovinimą. Taip pat dalijamasi dažniausiomis klaidomis, kurių galima lengvai išvengti.
Nuotrauka
a
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 5–10 dienomis B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka organizuoja orientacinį žaidimą  „Pasibibliošniukštinėkim“ ir kviečia jame dalyvauti vyresnių klasių moksleivius (8–12 kl.).   
Nuotrauka
a
Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.
Nuotrauka
seminarija
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo istorinėmis akimirkomis iš  Tauragės mokytojų seminarijos gyvenimo. Tarpukaryje šioje švietimo įstaigoje mokėsi lietuviai, žydai, vokiečiai, keletas rusų. Iš muziejaus pateikto pasakojimo galima susidaryti įspūdį apie tuometinių būsimų mokytojų gyvenimą Tauragėje.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
​​​​​​​Ieškote paprastai pagaminamų, tačiau nepaprasto skonio receptų? Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, lengviems pietums ar vakarienei siūlo paskanauti midijų. Šias jūros gėrybes pasigaminti itin paprasta, tinkamai joms paruošti užteks vos kelių minučių. Be to, midijos – pakankamai universalus produktas, jį panaudosite tiek prie itališkų makaronų patiekalų, tiek Ispanija ar Azija kvepiančių žuvienių.
Nuotrauka
a
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Po Lietuvos kaimus ir miestelius pastaruosius 5-erius metus keliavęs fotografas Tadas Kazakevičius įamžino paprastų žmonių gyvenimą. Kai kurių jau nebėra tarp gyvųjų. „Tai, ko nebebus“, – taip simboliškai pavadinta menininko paroda, atkeliavusi į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Joje lankytojai gali išvysti 21 fotografiją, tarp kurių viena pasakoja netekties istoriją, nutikusią jau po to, kai paroda ėmė keliauti per Lietuvą. 
Nuotrauka
a
Ekrano nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Įprastai feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ vairuotojai vienas kitą įspėja apie kliūtis kelyje, kartais pasitaiko ir pašaipių publikacijų, oi štai šią savaitę viena vairuotojų pasidžiaugė drausmingu vairuotojų elgesiu kelyje.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Pirmadienį minėta Socialinių darbuotojų diena buvo viena iš tų retų progų, kai Tauragės miesto ir rajono socialinės darbuotojos  turėjo progą susiburti kartu. Darbo dienos pabaigoje įvairių socialinių įstaigų, seniūnijų atstovės ir rajono savivaldybės socialinio skyriaus specialistės rinkosi M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur jų laukė šventiniai sveikinimai, o vėliau, kultūros rūmuose, –  ir muzikinis pasirodymas.
Nuotrauka
vaikas
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Žinia apie skyrybas visiems šeimos nariams yra iššūkis. Skyrybos susijusios su didesne fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimų rizika bei išaugusia konfliktų ir nemalonių jausmų išgyvenimo tikimybe. Vaiko teisių apsaugos specialistai savo darbe neretai dirba su vaikais iš besiskiriančių šeimų ir dažniausiai jau sutrikdytų santykių. Kokios pagrindinės skyrybų metu suaugusiųjų daromos klaidos ir kaip jiems abiem išlaikyti sveiką santykį su vaiku, pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Kristina Lekavičiūtė. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje.