Labiau už fotografiją Petrą džiugina žmonių gerumas
Įkelta:
2021-11-28
Nuotrauka
petras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Neretai Petro Vaičaičio darytas nuotraukas galima išvysti ir „Tauragės žinių“ puslapiuose

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Ne vienam tauragiškiui socialiniame feisbuko tinkle turbūt yra tekę išvysti tauragiškio Petro Vaičaičio darytų miesto vaizdų arba dronu nufilmuotų vaizdo įrašų. Vyro pomėgis fotografuoti pasitarnauja ir „Tauragės žinioms“  – ne viena Petro Vaičaičio nuotrauka papuošė ir laikraščio feisbuko paskyrą, iliustravo straipsnį. Kuklus vyras mėgsta fotografuoti gamtos ir urbanistinius vaizdus, nemėgsta portretų – sako dėl gero kadro nenorintis trikdyti kito asmens, gi kiekvienas turi teisę būti nepastebėtas. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad vyras nemėgsta žmonių – kelerius metus Petras savanoriauja maltiečių organozacijoje ir seneliams į namus veža maistą. 

Fotografija lydi nuo vaikystės

Fotografuoti Petras mėgsta nuo vaikystės. Kai tėvai gyveno Joniškės soduose, paauglys vasaromis uždarbiaudavo statybose (statant Joniškės sodų namelius). Uždirbtus pinigus investuodavo į techniką. Turėjo ir garsųjį „Zenitą“, nuotraukas vakarais ryškindavo virtuvėje, kadangi su šeima gyveno vieno kambario namelyje.

Vedęs pomėgio fotografuoti nemetė – „Zenitą“ keitė juostelinės „muilinės“.

– Pasiskaičiavau, kad namuose ryškinti yra brangiau nei fotosalone. Ryškalai brangūs, jei nesunaudoji – pasensta. Vėliau technika tobulėjo, jau pirkdavau skaitmenines „muilinės“. Apie 2000 m. būdavo mažyčiai ekranėliai – vos įžiūri nuotrauką, o atminties kortelės buvo storos ir didelės. Eidamas į renginį turėdavau neštis pilną kišenę elementų, nes labai greitai išsikraudavo. Neįtikėtina, kaip greit technika tobulėjo. Dabar atminties kortelės – mažytės. Ėjau į restorane vykusį renginį, akumuliatoriaus užteko visam renginiui, padariau 600 nuotraukų, – pasakojo Petras.

Nuotrauka
petras
Petro Vaičaičio feisbuko nuotrauka

Labiausiai pašnekovui patinka fotografuoti gamtos ir miesto vaizdus, aplankytas ne vienas sporto renginys. Pats mėgstamiausias Petro kadras – apsiverčiantis sportinis automobilis.

– Buvau automobilių varžybose, vykusiose karjere. Fotografavau. Atsitiktinai iš visų automobilių „nusitaikiau“ į vieną, pasirinkau greit akimirkas fiksuojantį „sportinį“ režimą, žvilgteliu per objektyvą ir kaip tik tą akimirką sportinis automobilis ėmė verstis. Padarau tris geriausius savo gyvenimo kadrus, – prisiminęs šypsosi Petras.

Tiesa, yra dar keletas kadrų, kuriais vyras didžiuojasi. Viename sporto renginyje Vilniuje Petras nusifotografavo su prezidente Dalia Grybauskaite. Pavyko iš arti užfiksuoti ir kelis prezidentės portretus.

Kitas džiaugsmas – fotografijos dronu

Vėliausias Petro džiaugsmas – dronas. Tiems, kam niekada neteko apie tokį girdėti – tai bepilotis mažytis orlaivis, valdomas nuotoliu ir galintis filmuoti, fotografuoti. Pakilęs dronas nuo Petro gali nutolti apie 5 kilometrus.

– Pakilęs jis gali išbūti apie 30 minučių. Kai baterija išsikrauna – jis leidžiasi. Kažkada viename kaime, dronui nuskridus apie keturis kilometrus, nustačiau autopiloto režimą, jis grįžo atgal pats ir nusileido į tą pačią vietą, iš kurios pakilo. Tam, kad dronas išliktų tikslus, jam tenka „prisirišti“ prie kokių penkių palydovų. Žinoma, galėtų skristi ir nesusietas su palydovu, bet tada nerastų, kur grįžti namo, – pasakojo pašnekovas.

Ne visur droną galima skraidyti. Nors, kaip sako Petras, Šiaulių rajonas yra labai gražus, tačiau skraidinti drono ten negalima, nes netoli Šiaulių yra Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazė.

– Kažkada norėjau nufilmuoti Kryžių kalną – negalima. Taip pat negali drono skraidinti virš Šilutės, už Vainuto žiedo jau negalima, virš Vilniaus negalima, tik nežinau, kodėl. Specialios, drono sklandymui būtinos programos pagalba matau, kur yra draudžiamos zonos. Kai kur reikia leidimų, – pasakojo pašnekovas.

Nuotrauka
petras
Petro Vaičaičio feisbuko nuotrauka

Džiugina savanorystė

Prieš keletą metų pakalbintas maltiečio Sauliaus Oželio pašnekovas prisijungė prie Maltos ordino veiklos. Vyras triskart per savaitę veža sriubos ir aplanko šešiasdešimt vienišų senjorų.

Savanorystė – galimybė jaustis reikalingam, ir ji Petrui suteikia daug džiaugsmo. Jam smagu matyti  vizito laukiančiųjų veidus. Kelių ar keliolikos minučių bendravimas, anot jo, senjorams būna dienos įvykis.

Nuotrauka
petras
Tauragės Maltiečiai feisbuko nuotrauka

– Ne vienas mano lankomų senukų jau garbaus amžiaus – per devyniasdešimt metų. Vežame jiems ne tik sriubos, bet ir būtiniausių produktų: kruopų, miltų, penktadieniais vežame duonos – žinome, kuris kokią mėgsta. O kas jiems padės? Gal kada nors ir manimi taip rūpinsis? Aplink yra daug gerų žmonių. Tik mes nepastebime ar nenorime pastebėti. Atkreipkite dėmesį, kaip paskelbus gerumo akciją žmonės noriai aukoja maltiečiams. Juk sriuba verdama, maistas perkami iš visų Lietuvos žmonių suaukotų pinigų. Džiugina matant gerumą – pasakoja vyras. – Kartais stebiuosi ir žaviuosi, kaip lankomi seneliai rūpinasi savo namais, rodos, vos paeina, bet tvarko aplinką, šlavinėja. Ir rūpinasi vieni kitais. Va, miesto centre, Vytauto gatvėje, gyvena vyras su žmonike, senjorai, žmonikė – jau akla, tačiau vyras ja rūpinasi. Kitiems gi būna: „a, tu nematai – gyvenk sau slaugos namuose“. Kiek tokių atvejų yra. 

 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Šunis Justė pamilo dar vaikystėje. Dabar ji – Tauragės šunų mylėtojų klubo LOJA prezidentė ir Bordo dogų veislyno „Tylioji Kalva“ savininkė. Neseniai Justė Nausėdienė įsigijo ir į Tauragę atvežė dar mažai kam matytos veislės augintinį – kinų buldogą, kuris jau spėjo užkariauti mikrorajono šuniukų ir jų šeimininkų širdis. 
Nuotrauka
mazi
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos ekspozicija tampa mažųjų išradėjų eksperimentų erdve. Kaip atsiranda muilas, kaip pasigaminti „šlykštuką“, kaip susidaro vaivorykštė, kodėl išsiveržia ugnikalnis – šias ir kitas užduotis eksperimentuodami, tyrinėdami ir žaisdami bando išsiaiškinti patys vaikai. 
Nuotrauka
bijotai
Šilalės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiais metais Mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbti Bijotai – visai netoli Tauragės įsikūręs miestelis. Be jau tradicinių Bijotų dvaro festivalio, kraštiečių šventės, numatyta ir visiškai naujų, iki šiol Bijotuose nematytų renginių. Kaimyninio Šilalės rajono miestelio seniūnas Ignas Gužauskis pasidalino savo mintimis apie artėjančius renginius.
Nuotrauka
vėjas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.
Nuotrauka
principas
Įkelta:
2022-01-14
Iš principo visi turi principus. Iš principo - principai yra svarbu. Visais laikais. Buvo, yra ir, turbūt, bus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...
Nuotrauka
lietus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Antroje savaitės pusėje ne tik plūstels šiluma, bet ir sustiprės vėjas.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Ilgųjų savaitgalių gerbėjams 2022-ieji metai bus tikrai neblogi. Šiais metais dirbančiųjų laukia net penki ilgieji savaitgaliai, du iš jų – vasarą, ilgesnis bus ir Kalėdų savaitgalis. Su savaitgalio diena sutaps tik gegužės 1-oji.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Anksčiau dažniausiai aptikdavau, kad vaiko elgesio problemų, emocinių sunkumų, susikaupimo bėdų atsiranda dėl kokių nors nepalankių psichosocialinių veiksnių jį supančioje aplinkoje, kai tai nėra įgimti dalykai. Išties, dažnai taip ir yra. Neretai vaiko elgesio, emociniai, akademiniai sunkumai gali rastis dėl sudėtingų tėvų tarpusavio santykių, įvairiapusio smurto šeimoje ar mokykloje, dėl netekčių, ilgalaikio atsiskyrimo nuo tėvų, nelaimingos meilės ir kitų lėtinių arba stiprių trumpalaikių gyvenimo sukrėtimų. Tačiau per savo netrumpą psichologės praktiką teko stebėti vaikų psichologinių problemų raidą darbuojantis įvairiose švietimo institucijose. Vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad daugelio vaikų psichologinių problemų priežastis nėra tiesiogiai psichologinė. Tai mūsų visuomenėje įsišaknijančios žalingos gyvensenos padarinys. Jeigu šeimoje formuojasi tam tikri netinkami vaiko gyvensenos įpročiai, psichologinės problemos ateityje tiesiog neišvengiamos. Kartais suaugusiesiems atrodo keista, kad psichologas jų paklausia apie vaiko mitybą. Tėvai gali nustebti: „Juk mes atėjome pasikalbėti apie tai, kodėl vaikas mūsų neklauso ir nuolat ginčijasi, o ne apie tai, ką pusryčiams valgo“. Tačiau šiandien sau leidžiu tvirtai teigti, kad stipriausi vaikų psichinės sveikatos kenkėjai yra netinkami gyvensenos įpročiai šeimoje ir visuomenės kultūroje. Išskirčiau penkis pagrindinius blogus įpročius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
Iš Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorių dirbtuvių į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ jau netrukus grįš seniausia muziejaus turima knyga – 1611 m. išleista „Kronika“. Ją muziejui padovanojo Eugenija ir Antanas Stravinskai, išsaugoję šią vertybę net ištremti į Sibiro lagerius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Netrukus minėsime įžengimą į 2022-uosius metus. Ruošdami stalą Naujųjų metų šventei, galime būti dar kūrybiškesni nei per Kalėdas ir pagaminti naujus, o ne klasika namuose tapusius receptus. O štai duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi kaip papildyti savo patiekalų sąrašą paprastai pagaminamų užtepėlių ar pašteto pagalba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Baigiantis gruodžiui Lomių kultūros namuose sureng šilta ir jauki šventinė kalėdinė popietė jauniesiems saviveiklininkams ir Vaikų dienos centro (VDC) ugdytiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Tauragę ir Smalininkus, Viešvilę vienija ne tik panaši geografinė padėtis, bet ir „Amžinosios sienos“ istorija. Per šias vietoves daugiau nei 500 metų ėjo siena, iš pradžių tarp LDK ir Kryžiuočių ordino, vėliau – tarp Rusijos imperijos ir Prūsijos. Siena atskyrė vieną kultūrą nuo kitos, bet tuo pačiu vienijo pasienio gyventojus panašiais rūpesčiais ir aktualijomis. Visi pasienio džiaugsmai ir negandos liko surašyti Tauragės ir Smalininkų krašto kultūriniame ir gamtiniame pavelde. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras pasirašė jungtinės partnerystės sutartį, įsipareigodamas iki 2023 m. kartu įgyvendinti projekto „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“ veiklas. O jų išties nemažai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Laukdami gražiausių ir šilčiausių metų švenčių, prisiminimais nuklystame į vaikystę, kuri kvepia pyragais, mandarinais, o namus pripildo artimiausių žmonių šiluma. Kūčias, Kalėdas vaikystėje paprašėme prisiminti ir rajono vadovų, politikų – kas papasakojo smagų atmintin įstrigusį nuotykį, kas pasidalijo šeimos tradicijomis. Prisiminimais dalijasi savivaldybės administracijos vadovai ir savivaldybės tarybos frakcijų seniūnai, turėję teisę galimybę pasisakyti perleisti kitam frakcijos nariui.