Orai: po sniego porcijos plūstels šaltis
Įkelta:
2022-01-20
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Antroje savaitės pusėje orai labiau primins žiemą: sniego atsargos pasipildys, o temperatūra palaipsniui kris vis žemiau.

Šiandien šalyje vyraus jau kur kas žiemiškesnis peizažas. Orai bus vėjuoti, vietomis galima pūga, pustymas. Vakarinių krypčių vėjo gūsiai sieks 15–20, prie jūros 20–24 (vėlai vakare 24–27) metrus per sekundę. Daug kur numatomi krituliai, daugiausia vyraus sniegas, tik pajūryje įsimaišys šlapdriba. Vakare didesnėje šalies dalyje temperatūra kris žemiau nulio, bus slidu. Vilniuje ir Šiauliuose įdienojus bus apie nulį, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 1 laipsnį šilumos.

Penktadienio naktį daug kur snigs, gausiau – šalies rytuose. Vakarų, šiaurės vakarų vėjas vis dar bus smarkus, gūsiai sieks 15–20, prie jūros 22–27 metrus per sekundę. Kils pūgos, pustys, formuosis plikledis. Temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dieną krituliai lankysis dar daugelyje šalies vietovių, šalies vakaruose tarp debesų gali ir saulė pasirodyti. Šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas vis dar bus gūsingas. Daug kur laikysis neigiama temperatūra. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 1 laipsnio. Kaune bus apie nulį, Klaipėdoje apie 1 laipsnį šilumos. Vakare vėl atšals stipriau.

Šeštadienį vietomis, daugiausia rytinėse šalies vietovėse protarpiais pasnigs. Šiaurės, šiaurės vakarų vėjas rims, bet bus dar juntamas. Naktį temperatūra svyruos tarp 0–6 laipsnių šalčio. Vietomis pustys, bus slidu. Dienos metu Vilniuje šals iki 3, Kaune iki 1 laipsnio. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 2 laipsnius šalčio.

Sekmadienį šaltis paspaus dar stipriau. Pūs nestiprus, permainingos krypties vėjas. Naktį vietomis truputį pasnigs. Temperatūra svyruos tarp 3–10 laipsnių šalčio. Diena bus žvarbi, sniegas kris tik vietomis, dažniau rytinėse šalies vietovėse. Temperatūra bus labai nevienoda – šalies rytuose laikysis 9 laipsnių šaltis, tuo tarpu vakaruose – vos 1 laipsnio šaltukas. Vilniuje dieną šals iki 9, Šiauliuose iki 6, Panevėžyje iki 4 laipsnių. Kaune bus apie 2, Klaipėdoje apie 1 laipsnį šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienį pajūryje jau bus šilčiau, tačiau šalies rytuose šaltis kąs dar stipriau ir naktį čia temperatūra gali nukristi iki 16 laipsnių šalčio. Dienos metu temperatūra labai sparčiai kils, plūstels mišrūs krituliai. Per kitas paras orai bus permainingi: sulauksime svyravimų tai į šiltesnę, tai į šaltesnę pusę.

Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė.