Tauragės metų knygos konkurse – 13 knygų
Įkelta:
2022-04-09
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Vaivos Keserauskaitės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.

Šiemet konkurse dalyvauja 13 knygų, o laureatai – Tauragės metų knygos autoriai – bus paskelbti ir apdovanoti Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 25 dieną.

Konkursui įsteigtos keturios nominacijos: Gražiausia Tauragės knyga, Aktualiausia pažintinė knyga, Populiariausia grožinė knyga, Populiariausia pažintinė knyga.

Gražiausią ir Aktualiausią pažintinę knygą išrinks specialiai sudaryta komisija.

Biblioteka pristato grožines pernai išleistas ir konkurse dalyvaujančias knygas. Tai Batakių kaimo bendruomenės „Aukaja“ iniciatyva išleista iš Batakių kilusio pedagogo, poeto Petro Tinginio poezijos knygelė „Ajerai“; tauragiškės poetės Elenos Kasparaitienės, savo kūrybą skelbiančios feisbuke, eilėraščių knyga „Nakties klajūnė“; Žygaičiuose vaikystę praleidusios muzikos pedagogės, dainelių knygelių mažiesiems autorės Gražinos Jakutytės-Pamparienės išleista dainų apie Žygaičius, sukurtų pagal Žygaičių krašto kūrėjų eilės, knyga „Dainoj atsišaukia Žygaičiai“; Žygaičių krašto kūrėjos, daugelio poezijos ir pažintinių leidinukų autorės Reginos Bliūdžiuvienės poezijos knygelė „Laiko smilga“; aštuntoji poetės ir muzikantės Justinos Trilikauskienės  eilėraščių knygelė „Ant laikmečio šakos“; tauragiškės Aldonos Antaninos Auksorienės poezijos čiabukas „Einant žeme“; žinomo Tauragės literato, poeto, visuomenės veikėjo Eugenijaus Šalčio pastarųjų metų eilėraščių knyga „Virš miestelio varpinės“, dešimtoji vaikų poeto Jono Jakštaičio-Šapelio eilėraščių ir pasakaičių knyga „Kiškiai žolę pjovė“.

Pažintinės knygos nominacijoje – Žygaičių krašto metraštininko miškininko Vladislovo Petrausko atsiminimų knyga „Išlikau gamtos vaiku...“;  Žygaičių kraštotyrininko Jono Nairanausko sudaryta knyga apie Lietuvos laisvės armiją, veikusią 1945–1947 metais; bibliotekininkės Inos Steponaitytės sudaryta knyga „Šubertinė“; Eičių kultūros namų folkloro ansamblio „Palvija“ vadovės Anastazijos Pečkaitienės sudaryta knyga „Oi, aš dainuorius, aš dainuorelis...“; iš Tauragės kilusio žurnalisto Alvido Jancevičiaus knyga „Užmirštasis Tauroggenas“. 

Konkurso tikslas – išaiškinti geriausias, populiariausias ir gražiausias per praėjusius kalendorinius metus išleistas Tauragės krašto autorių bei organizacijų knygas, skatinti tauragiškių kūrybinę iniciatyvą ir populiarinti vietos autorių leidinius.

 

Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Atostogas su vaiku užsienyje planuojantys tėvai į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistus kreipiasi patarimo, kaip keliauti, kad nekiltų nesusipratimų ar konfliktų su skyrium gyvenančiu vaiko tėčiu ar mama, sako Tarnybos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus teisininkė Renata Silvanovič.
Nuotrauka
stovykla
Įkelta:
2022-07-02
Birželio 17–19 dienomis praūžė Tauragės bendruomenių stovykla „Pabūkime kartu“ (Let‘s be together). Stovykla buvo rengiama iš projekto „Tarpvalstybinio viešųjų iniciatyvų paramos centrų tinklo sukūrimas“, įgyvendinamo pagal Europos Sąjungos kaimynystės programą ir finansuojamo Europos Sąjungos, lėšų. Ji buvo skirta motyvuoti bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų narius, stiprinti jų tarpusavio ryšius, skatinti bendradarbiavimą, savanorystę, ugdyti naujus įgūdžius. Naujų patirčių pasisėmė net 100 stovyklos dalyvių. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 30 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.
Nuotrauka
kinas
Įkelta:
2022-06-28
Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo autorinį kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.
Nuotrauka
draudeniiai
Įkelta:
2022-06-27
Brangstant kelionėms vis dažniau žmonės renkasi atostogas praleisti savo šalyje. Tauragės rajone turime ne vieną poilsiavietę prie vandens, kur būtų galima praleisti karštas vasaros dienas. Draudeniškiai Raminta Lešinskaitė ir Vaidotas Jazdauskas, pirmąjį vandens dviratį įsigiję savo pramogai, sulaukė didelio susidomėjimo ir prie Draudenių ežero įkūrė pramogų vietą , kuri šiemet skaičiuoja jau penktąją vasarą.
Nuotrauka
naglis
Įkelta:
2022-06-26
Vienoje Tauragės šokių grupėje šokantis 17-metis tauragiškis šiais metais „Versmės“ gimnazijoje baigė 11 klasę. Nors krūvio būta didelio, vaikinas visuomet rasdavo laiko ir savo pašaukimui – šokiui. Jaunuoliui, kaip ir nemažai kūrybingų bei veiklių žmonių, dėl savo žinomumo yra tekę sulaukti ir užgaulių replikų. Kai kurie su pašaipa žvelgė į tai, kaip esą jis galėjo pasirinkti tokią „ne berniukišką“ sritį. Tačiau Naglis nepasidavė ir gali didžiuotis laimėjęs daugybę konkursų, o tie, kurie šaipėsi, dabar tik su pavydu stebi jo pasiekimus. 
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-06-14
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, prognozuojamas lietus.
Nuotrauka
receptas
Įkelta:
2022-06-12
Švieži ir gaivūs arbūzai – vienas iš didžiausių vasaros malonumų. Arbūzai ne tik karštą dieną aprūpina organizmą skysčiais, bet ir yra gausūs antioksidantų bei vitaminų. Be to, arbūzus lengvai panaudosite ir gamindami įvairiausias salotas, jie dera tiek su vaisiais, uogomis, tiek su įvairiausiais sūriais.  Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad arbūzai – mėgstami tarp pirkėjų, o ypač jų pardavimai išauga karštomis dienomis.
Nuotrauka
sviesoforas
Įkelta:
2022-06-11
Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos I–IV klasių mokinių komanda „Jovariukai“, sėkmingai įveikusi pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ I, II,  III etapus, buvo pakviesta dalyvauti finaliniame nacionaliniame IV etape, kuris vyko Kauno Algio Žitkevičiaus saugaus vaiko mokykloje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-28
​​​​​​​Sužaliavus daržo gėrybėms ir gausybei žalumynų, dažno šaldytuvo turinys įgauna spalvų, prisipildydamas šviežio derliaus gardumynais. Lengvų patiekalų išsiilgę žmonės į savo kasdienį valgiaraštį šiltuoju sezonu vis dažniau įtraukia glotnučiais vadinamus kokteilius. Tai vitaminų, energijos ir gaivumo užtaisas bei skanus būdas derinti vaisius, žalėsius, uogas ir net pievų augalus.
Nuotrauka
orams
Įkelta:
2022-05-27
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 12 laipsnių šilumos, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.