Tauragės bendruomenės sėmėsi komandinio darbo patirčių
Įkelta:
2022-07-02
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

Organizatorių nuotrauka

Birželio 17–19 dienomis praūžė Tauragės bendruomenių stovykla „Pabūkime kartu“ (Let‘s be together). Stovykla buvo rengiama iš projekto „Tarpvalstybinio viešųjų iniciatyvų paramos centrų tinklo sukūrimas“, įgyvendinamo pagal Europos Sąjungos kaimynystės programą ir finansuojamo Europos Sąjungos, lėšų. Ji buvo skirta motyvuoti bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų narius, stiprinti jų tarpusavio ryšius, skatinti bendradarbiavimą, savanorystę, ugdyti naujus įgūdžius. Naujų patirčių pasisėmė net 100 stovyklos dalyvių. 

Kiekvienos bendruomenės ar nevyriausybinės organizacijos stiprybė yra komanda, jos gebėjimas dirbti kartu yra viena svarbiausių kompetencijų, o geras komandinis darbas – tai įgūdis, kurį galima treniruoti. Visų trijų dienų programa buvo nukreipta į komandos formavimą, bendruomeniškumo stiprinimą ir nevyriausybininkų motyvavimą. 

Komandų ugdymas pagal naują koncepciją

Birželio 17-ąją, penktadienį, vyko seminaras „Grandininė reakcija“ ir interaktyvi pažintinė ekskursija „Tauragės paieškos“. Sužaidybinti mokymai – tai efektyvus būdas didinti nevyriausybininkų įsitraukimą ir diegti naujus įgūdžius, stiprinti organizacijų kultūrą ir vidinę bei išorinę komunikaciją.

– Mes gyvename nuolatiniame neapibrėžtume. Šiandieninė situacija pasaulyje – puikus pokyčių pavyzdys. Komandoms būtina prisitaikyti prie įvairių pokyčių, rasti būdų, kaip stiprinti savo bendrystę ir pasiekti tikslų, – sako UAB „Agentūra ŪPAS“ komandų treneris Darius Lomsargis.

Komandų ugdymui yra sukurta nauja koncepcija – „EnterTraining“. Čia naudojami gerai išvystyti žaidybiniai metodai ir verslo simuliacija, pasitelkiamas komandų bei individualus koučingas ir išsami diagnostika, kuri leidžia atskleisti komandos stipriąsias ir tobulintinas sritis.

Seminaras „Grandininė reakcija“ skirtas bendruomeniškumui ir kūrybiškumui skatinti.

Grandininė reakcija simbolizuoja komandos vienybę siekiant bendro tikslo, ji apjungia visus dalyvius, suteikia energijos ir padidina motyvaciją. 

– Seminaro metu buvo suburta 10 komandų, kurios turėjo atlikti joms skirtas užduotis, sudaryti bendras jungtis su kaimyninėmis komandomis ir kartu visi 100 žmonių turėjo sukurti vieną grandininę reakciją. Smagu buvo stebėti komandas, kurios buvo labai skirtingos tiek savo patirtimi, tiek amžiumi. Galima pasidžiaugti, kad komandos buvo labai kūrybingos ir draugiškos, – sako Tauragės miesto vietos veiklos grupės valdybos narė Birutė Stankienė.

Naudodamos žaidimo lentą ir detalias žaidimo korteles, komandos aptarė grandininės reakcijos principą, pasidalijo žiniomis su kitomis komandomis, tada kūrė planą, konstravo įrenginius ir juos tobulino. Sukonstravusios po paprastą mašiną komandos sujungė jas vieną su kita, taip sukurdamos ilgą vientisą grandinę. Po kelių bandymų, įsitikinus, jog sistema veikia be priekaištų, visų pasimėgavimui startavo grandininė reakcija!

„EnterTraining“ – tai koncepcija, kuri apjungia mokymąsi ir geras emocijas. Šio tipo žaidimuose yra pritaikomi tokie patys principai, kaip ir bet kurioje kompanijoje: resursai yra naudojami pasiekti tam tikrus tikslus ir gauti apdovanojimus. Resursai šiuo atveju – tai žinios ir įgūdžiai, tikslai – tai iššūkiai, o apdovanojimai – motyvacija.

Kitokia ekskursija po Tauragę 

Šiek tiek pailsėjusios ir pasistiprinusios užkandžiais komandos išsiruošė į interaktyvią pažintinę ekskursiją po Tauragę. Jos metu naudota mobilioji aplikacija „ActionBound“. Keliaudamos mieste komandos gavo įvairių užduočių ir tik jas įveikusios galėjo judėti pirmyn. O užduočių buvo įvairių – sukurti himną Tauragei ar trumpus spektakliukus arba įminti mįsles. Komandos atrado ir susipažino su Taurage kitaip, akcentai buvo komandinis darbas bei dvasia. Dalyviai siekė palaikyti ne tik savo komandos narius, bet ir sutiktus žaidimo metu kitus dalyvius. Žaidimo metu užduotys buvo susietos su bendruomeniškumo skatinimu, tarpusavio pagalba, bendrus komandinius sprendimus, nuo kurių priklausė ir galutinis rezultatas. Nors trasa buvo apie 4 km, dalyviai grįžo pilni energijos, geros nuotaikos ir įspūdžių.

Baidarių žygyje – ir 71-ejų senjoras

Birželio 18-ąją, šeštadienį, vyko didysis Tauragės bendruomenių baidarių žygis, virtęs tikru iššūkiu, nes kartu plaukiant Jūros upe kliūtys buvo ir 50 baidarių, ir labai sekli upė. 

– Džiugu, kad tokią sudėtingą trasą įveikė visi dalyviai, o vyriausiam buvo 71-eri. Nė kiek ne mažiau džiaugsmo teikė ir tai, kad trasą puikiai įveikė ir Tauragės svečiai ukrainiečiai, – Tauragės miesto vietos veiklos grupės valdybos narė Vida Petraitytė.

Tai buvo smagi komandos bendradarbiavimo treniruotė. Jos metu dalyviai ne tik plaukė baidarėmis, bet ir sustiprino bendrystės jausmą, nes žygis – tai veiklos forma, kai judant ta pačia kryptimi sprendžiami realūs organizacijų iššūkiai. 

Visi dalyviai gavo dovanų puikias gertuves ir baidares papuošė Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavėlėmis.

Finiše baidarininkų laukė karštos vaišės ir arbata. 

Komandą stiprina bendra veikla 

Birželio 19-ąją, sekmadienį, stovykla vyko Liberty Beach Wake parke, kur dalyviai buvo mokomi plaukti vandenlente, vyko pliažo tinklinio ir pliažo teniso treniruotės, dalyviai išbandė įvairius naujus žaidimus – Kick Darts, Corn Hole, Vikingų šaškes, Spike ball. Sportas ir aktyvus laisvalaikis bendruomenėms padėjo suburti ir suvienyti kolektyvą bendrų tikslų siekimui, pagerino bendravimo atmosferą. Bendruomenės stengėsi pritraukti naujų narių ir savanorių bei paskatinti senuosius bendruomenių narius, sustiprino bendradarbiavimą su kitomis bendruomenėmis.   

Sporto varžybos ir aktyvus laisvalaikis kaip motyvavimo priemonė yra veiksminga tuo, kad bendruomenės narys yra skatinamas kaip žmogus, asmenybė – tai didelis žingsnis abiem pusėms  draugiškų santykių palaikymui. Pailsėjusio ir jėgas atgavusio bendruomenės nario energingas ir veržlus požiūris į įvairias iniciatyvas skatina ir kolegas dirbti bendruomenės labui aktyviau.

Stovyklos dalyvių sekmadienį laukė ne tik puiki nuotaika. bet ir puikios vaišės.

Svarbu tai, kad komanda formuojasi turėdama bendrą tikslą ir unikalias patirtis kartu.

Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.