Kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą? TOP sužadėtuvių vietos Lietuvoje
Įkelta:
2023-02-10
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.

Išskleisti gyvenimo bures laive 

Romantiškas pabėgimas vandens keliu su mylimuoju (-ąja) galimas ir plaukiant laivu iš „Lietuvos Venecijos“ Mingės kaimo pro Uostadvarį, Krokų Lankų ežerą į Rusnės salą. Tai – vienas labiausiai užburiančių šalies kraštovaizdžių su daugybe paukščių, pasakiška ramybe ir kvapą gniaužiančia gamta. Kelionę dviese po šį vandens ir vėjo stichijų valdomą pasaulį galima praturtinti stotele Kniaupo įlankoje. Vidurvasarį pražydus vandens lelijoms čia galima pasigrožėti tikra baltų žiedų plantacija (daugiau žydinčių stotelių čia). 

Idėja pasimatymui: jei keliavimas vandeniu netraukia, tačiau antroji pusė kino sceną „Titaniko“ pirmagalyje laiko viena romantiškiausių pasaulyje, galite pakviesti ją į Danės upėje (Klaipėda) prišvartuotą legendinį burlaivį „Meridianas“ arba į medinį laivą. Ant kalvos prie dirbtinio ežero (Uliūnai, Panevėžio r.). Prie vietos meistrų išdrožto „Svajonių laivo“ vyksta gyvenvietės šventės, tačiau dieną čia galima pasimėgauti privatumu. 

Kai myli nuo Mėnulio ir atgal  

Jeigu mėgstate stebėti dangaus skliautą ir žvaigždes, susiorganizuokite kosminį pasimatymą vieninteliame Lietuvoje ir Europoje Etnokosmologijos muziejuje (Molėtų r.). Jame galima ne tik apžiūrėti atnaujintą ekspoziciją ateivių lėkštę primenančiame pastate, bet ir sudalyvauti naktinėje programoje. Jos metu po saulėlydžio nuo spalio iki balandžio teleskopu galima stebėti dangaus objektus – Mėnulį, planetas, žvaigždes, ūkus, galaktikas. Galbūt jums pasiseks pamatyti ir romėnų meilės bei aistros deivės Veneros vardu pavadintą planetą – karščiausią Saulės sistemoje.  

Idėja pasimatymui: kol kosmoso turistams bilietai dar nėra visiems prieinami, atsidurti tarsi kitoje planetoje galima Naujosios Akmenės karjeruose. Dėl savo išskirtinio reljefo jie vadinami Marso kanjonais. Prieš milijonus metų susiformavusių uolienų kasyklos stebina suskeldėjusiu raudonu paviršiumi, stačiais šlaitais ir neįprastais vaizdais. Kadangi naudingų iškasenų eksploatavimas čia dar vykdomas, savarankiškai apsilankyti šioje vietoje nėra leidžiama, tik su gidu. 

Atsiplėšti nuo kasdienybės 

Pakilti virš debesų su savo pora galima ir tiesiogine to žodžio prasme – įsilaipinus į oro balioną, vieną seniausių ir romantiškiausių transporto priemonių. Juo galima praskristi virš gražiausių Lietuvos vietų, tačiau vienas įspūdingiausių maršrutų – virš Trakų salos pilies. Tai – vienintelė vandens pilis Europoje, menanti viduramžius ir, pasakojama, iškilusi iš meilės. Kunigaikštis Kęstutis ją pastatė savo mylimai žmonai Birutei. 

Idėja pasimatymui: ieškantiems daugiau aristokratiškų lokacijų, kryptis – Šiaurės Lietuva. Tarp čia išlikusių dvarų romantika dvelkia Renavo dvaro sodyba (Mažeikių r.) su fotosesijoms itin tinkančiu parku ir rožėmis apsivijusiomis kolonomis. Čia net filmuota žymioji juosta „Tadas Blinda. Pradžia“. Įdomu, kad senoji filmo versija veda į Pakruojo dvaro sodybą, didžiausią Lietuvoje. Vaikščiojant senojo parko takais galima pasiekti Meilės salą, kur, pasak legendos, visos baronų Ropų kartos piršosi savo išrinktosioms. Kaip meilės simbolį į užtvenktą Kruojos upę sužadėtinis įmesdavo auksinę monetą santarvei ir turtams privilioti, o sužadėtinė paleisdavo auksinę žuvelę, kad ji saugotų ir globotų būsimą šeimą. 

Didmiesčių romantika

Sostinėje Vilniuje galima rasti daugiausia su žymiausia Lietuvoje Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija susijusių vietų. Čia gausu ir kitų meilei skirtų taškų: iš meilės guminį batą valgančio berniuko skulptūra ar šaligatvio plytelė „Obuoliukas“, jau radusiems ar dar ieškantiems savo antros obuolio puselės. Visos jos pažymėtos romantiškame maršrute po miestą. 

Antrajame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune įsimylėjėlių traukos vieta yra Nemuno ir Neries santaka, kur susijungia, arba susituokia, dvi didžiausios šalies upės. Tikima, kad čia yra  stovėjusi meilės deivės Mildos šventykla. Modernesnių meilės istorijų medžiotojams – „Rožinio dramblio“ arba „Jis ir ji“ grafičiai, kuriuos įkvėpė meilė.

Idėja pasimatymui: jeigu jūsų porai nesvetima obuolio simbolika, siekianti dar Adomo ir Ievos laikus, pakvieskite mylimąją (-ąjį) į Rojų! Tai – kaimas Ignalinos rajone, garsėjantis ne tik pavadinimu, traukiančiu jaunavedžius, bet ir prof. A. Hrebnickio sodyba-muziejumi.Būtent čia buvo išvestos kelios vaismedžių rūšys, pavyzdžiui, ananasiniai obuoliai. Įdomus faktas, kad Ignalinos rajonas yra labiausiai į Rytus nutolęs Lietuvos regionas, tad jame anksčiausiai visoje šalyje pateka saulė. Pasitikite dviese brėkštančią naują dieną patys pirmi! 

Kai du krantus sujungia tiltas

Sunku mūsų šalyje būtų rasti šeimą, kurios foto albume nebūtų kadro iš Palangos jūros tilto. Tai – nepajudinamas vasaros ir atostogų šiame pajūrio kurorte simbolis, it magnetas traukiantis romantikus stebėti saulėlydžio, tarsi gražiausio kino filmo. Palydėti saulę galima ir pakilus naujojo apžvalgos rato gondola į 40 m aukštį. Pasimatymą galima pratęsti kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių, kurie ir inicijavo minėto tilto statybas, alėjoje. Jei būsite atidūs, alėjos grindinyje pastebėsite išgraviruotą Tiškevičių giminės šūkį lotynų ir lietuvių kalbomis „Deligas quem diligas“ – „Išsirink, ką myli“. Beje, Palangos pašonėje galite priklupti prieš išrinktąją ir prie Eifelio bokšto – jį rasite miniatiūrų ir botanikos parke „Babilono sodai“ (Klaipėdos r.).

Idėja pasimatymui: alternatyva pasimatymui ant Palangos tilto – aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Alytuje, pavadintas Baltosios rožės vardu (įdomu, kad jame savo meilę gali išmatuoti metrais), arba ilgiausiu šalyje laikomas pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą Biržuose.

Jei tarp šių romantiškų vietų dar neradote artimos širdžiai, apsilankykite „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje. Šv. Valentino dienai skirtame polapyje rasite dar daugiau romantiškų idėjų ir pasiūlymų, kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą.

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.