Vasario 16-oji: apie tradicijas ir pagarbą šaliai
Įkelta:
2022-02-16
Nuotrauka
16
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijos nuotraukos

,
Nuotrauka
16
,
Nuotrauka
16
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 

Adomas R.: 

Kad ši diena nebūtų paprasta ir kasdienė, stengiamės ją paminėti kaip nors išskirtinai, kad būtų galima džiaugtis šia švente. Mes visada per televiziją žiūrime šventinį minėjimą, kuris vyksta Vilniuje. Jeigu organizuojamas minėjimas Tauragėje, jame būtinai dalyvaujame. Eidami į šventinius renginius visada nešamės mažytes Lietuvos trispalves. Prieš keletą metų, kai buvo švenčiama ši diena, aš su šeima buvau nuvykęs į Vilnių, kur mačiau tikrą Nepriklausomybės atkūrimo akto originalą. Man labai smagu, kad esu laisvas ir galiu švęsti šią svarbią Lietuvai šventę. 

Mindaugas K.:

Vasario 16-osios rytą mūsų šeima iškelia trispalvę. Dieną pas mus atvažiuoja giminaičiai ir draugai. Kai visi susirenka, einame valgyti mamos iškeptą pyragą. Pavalgę suaugusieji šnekučiuojasi, vaikai žaidžia. Vakare su visa šeima susirenkame viename kambaryje ir giedame himną. Tuomet ypač juntame bendrystę ne tik su šeima, bet ir sava šalimi. Pasididžiavimo jausmas savo šalimi kasmet stiprėja, nes aš žinau, kad čia mano gimtinė, mano LIETUVA. 

Mingailė K.: 

Vasario 16-osios rytą ant palangės pastatome žvakių – geltoną, žalią, raudoną. Jų šiluma primena mano šeimai, kaip jaukiai ir šiltai gyvename Lietuvoje. Žvakių šviesoje atklysta daug prisiminimų iš praeities. O jų spalvos leidžia suvokti, kokioje įvairiaspalvėje šalyje gyvename.

Kamilė K.:

Mūsų šeima Vasario 16-ąją švenčia įprastai. Kiekvieną kartą važiuojame pas senelius paminėti tos dienos. Susėdame prie stalo, kartu aptariame vasario 16-osios įvykius. Senelis apie praeitį mums papasakoja plačiau, su visomis smulkmenomis, kadangi jis kariuomenėje tarnavo penkerius metus ir tuomet draugavo su mano močiute. Ši šventė ypatinga tuo, kad tą dieną susiburia mūsų šeima, pajaučiame vienas kito artumą ir bendrą ryšį.

Nuotrauka
16

Gabrielė V.: 

Kiekvienais metais mūsų šeima iškelia vėliavą, taip pagerbiame dabartį ir praeitį. Kiekvienas būname prisisegę mažą Lietuvos vėliavėlę. Taip pat mūsų kaimelis papuošia piliakalnį ir tiltą nuleisdami didelę trispalvę, paskui „uždega“ žibintų taką. Papasakojame sesei ir broliui apie šią seną šalies tradicinę šventę. 

Titas S.: 

Vasario 16-ąją švenčiame įprastai. Mūsų šeima iškelia vėliavą. Vakare visa giminė susirenka pas močiutę. Tylos minute pagarbiame mirusius. O močiutė būna paruošusi daug skanaus maisto. Pavalgę važiuojame prie Tauragės pilies, ten praleidžiame vakarą vaikščiodami po renginius. 

Jokūbas J.

Vasario 16-ąją aš esu atsakingas už vėliavą. Visada atsikeliu prieš septynias, tada einu ją iškelti. Paskui mama dengia stalą senovine staltiese ir padeda molio indus. Valgome šventinius pusryčius. Einame į miestą, į renginius. Per pietus važiuojame pas močiutę, valgome cepelinus. Vakare nukabinu vėliavą. 

Elzė S.:

Ši šventė mano šeimai yra viena brangiausių ir reikšmingiausių! Vasario 16-ąją namuose iškeliame trispalvę. Jau daug metų tradiciškai su tėvais einame 16 kilometrų. Kodėl būtent 16? Einame dėl savęs ir savo sveikatos bei tam, jog taip pažymėtume šią šventę. Po dešimto kilometro savaime išsiskiria laimės hormonas, kuris mums padeda lengvai pasiekti savo užsibrėžtą tikslą. Grįžus namo, pas mus susirenka giminės. Valgom įvairius patiekalus, šnekučiuojamės bei leidžiame laiką su pačiais brangiausiais ir artimiausiais žmonėmis. 

Neringa M.: 

Vasario 16-ąją mūsų šeima iškelia vėliavą. Džiaugiamės, kad gyvename laisvoje šalyje, kalbame gimtąja kalba. Šią dieną praleidžiame tikrai linksmai, nes šeimoje švenčiame mano brolio gimtadienį. Tikroji diena yra septyniolikta, bet kadangi 16-oji – svarbi Lietuvai, tai švenčiame tą dieną. 

Titas V.: 

Šią šventę švenčia ir mūsų šeima. Kiekvieną Vasario 16-osios rytą aš su tėčiu iškeliu Lietuvos trispalvę. Pusryčiaudami mes kalbame apie tai, kokia svarbi laisvė ir nepriklausomybė. Tą dieną mūsų šeima dalyvauja Lietuvos Nepriklausomybės šventėje. Kartą šios šventės proga mano futbolo treneris surengė turnyrą. Pasipuošėme trispalvėmis apyrankėmis, salė buvo papuošta trispalviais balionais, o šią šventę vainikavo tėvelių pagaminti skanėstai. Nepriklausomybės diena man ir Lietuvai yra svarbi, nes mūsų šalis atgavo laisvę ir tapo nepriklausoma. 

Nuotrauka
16

Nedas V.:

Mūsų šeima visada švenčia Vasario 16-ąją. Ryte iškeliame trispalvę ir nusiperkame vėliavėlių. Papuošę namus važiuojame į miestą. Pirmiausia einame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos į renginį, klausomės koncerto, giedame Lietuvos himną, apžiūrime konkursus, parodas, skirtas Vasario 16-ajai. Pasibaigus renginiams mūsų šeima grįžta namo, kur mėgstame praleisti laiką su šeimos nariais ir giminėmis. 

Agnė Ž.:

Kiekvienais metais su šeima laukiame šios šventės, nes ji labai graži ir išskirtinė mūsų valstybei. Artėjant šiai šventei namuose papuošiame langus Lietuvos vėliavėlėmis. Atvažiuoja artimieji ir smagiai praleidžiame laiką. Ši šventė svarbi, todėl paminėti ją reikia su artimiausiais žmonėmis.

Deimantė P.: 

Kiekvienais metais mūsų šeima švenčiame Vasario 16-ąją. Aš su tėčiu iškeliu trispalvę. Vidudienį su tėvais važiuojame pas močiutę ir ten pietaujame. Dažniausiai į pavakarę atvažiuoja giminaičiai. Su pussesere išeiname į lauką 16-ai minučių. Apeiname porą namų, kuriuos žinome ir mačiusios jau daugelį metų. Tai tarsi tradicija paminėti Vasario 16-ąją. Grįžę namo einame vakarieniauti. Valgome 16 minučių. Apsirengti, nusirengti ar dar kažką padaryti turime per 16 minučių. Miegoti einame 00:16 val. 

Guoda K.: 

Vasario 16-oji yra labai svarbi šventė Lietuvai ir kiekvienam jos gyventojui, todėl ją minime su savo šeima. Prie namo iškeliame vėliavą. Visada einame į miestą, dalyvaujame renginiuose. Eidami visada skaičiuojame iškeltas Lietuvos vėliavas. Kas daugiau suskaičiuoja, tas laimi. Susitinkame su seneliais, nes jiems ši šventė yra labai svarbi. 

Emilija Ž.:

Vasario 16-ąją dieną mūsų šeima mini ir švenčia kiekvienais metais. Ryte tėtis prie namo iškelia Lietuvos valstybės vėliavą. Tuomet su šeima einame į šventas Mišias už Lietuvą ir Lietuvos žmones. Po Mišių su draugėmis pasivaikščiojame po Tauragę ir dalyvaujame mieste vykstančiuose renginiuose. Vakare su šeima sėdame prie stalo. 

Parengta pagal „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenės informaciją

Nuotrauka
Spaudos

 

Nuotrauka
ignas
Įkelta:
prieš 1 dieną
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai. 
Nuotrauka
jencevicius
Įkelta:
2022-02-06
Tauragėje gimė daug pasaulinio garso žmonių – Jozefas Šereševskis, Davidas Kacelenbogenas, Robertas Lemanas, Taurogeno žeme vaikščiojo net keturi Rusijos carai, legendinis karo strategas Karlas Klauzevicas, pasaulinio garso kompozitoriai Aleksandras Borodinas, Hektoras Berliozas, Robertas Šumanas, rašytojas ir politikas Aleksandras Gercenas, „Kruvinojo sekmadienio“ herojus popas Gaponas, Aleksandro Puškino žudikas Žoržas Dantesas… Šiuos ir dar daugybę mažai kam žinomų ar netgi visai negirdėtų Tauragės istorijos faktų atkapstęs kraštietis Alvidas Jancevičius sudėjo juos į knygą-straipsnių rinkinį „Užmirštasis Tauroggenas“, kurią jau netrukus pristatys Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. O belaukiant susitikimo – pokalbis su jos autoriumi.   
Nuotrauka
slaviunas
Įkelta:
2022-01-30
Žymusis tautosakininkas Leonardas Sauka rašė: „Nedaug tėra žmonių, kurie lygiai gerai galėtų nagrinėti liaudies buitį, papročius, apeigas, tikėjimus, muzikinę ir poetinę liaudies kūrybą“. Šie žodžiai skirti tautosakininkui, etnografui ir folkloristui Zenonui Slaviūnui (iki 1939 m. – Slavinskui), prieš 105 metus, 1907 m. sausio 14 dieną, gimusiam Skaudvilėje, vargonininko šeimoje. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šios sukakties proga paskelbė savo surinktą medžiagą apie šį garsų kraštietį. 
Nuotrauka
mizgiriene
Įkelta:
2022-01-17
Priešpaskutinę praėjusių metų dieną mūsų krašto šviesuolei, Tauragės rajono garbės pilietei Almai Mizgirienei (Valaitytei) būtų sukakę 90 metų. Buvusiai kolegei atminti bei Archyvų metams pažymėti B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į Tauragės krašto šviesuolės paveldo tyrinėjimo darbus, žymių kraštiečių atminimo išsaugojimą ir skleisti informaciją apie bibliotekoje saugomą jos sukauptą kraštotyrinį archyvą. 
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.