Fotografė, pomėgį pavertusi darbu
Įkelta:
2022-05-05
Nuotrauka
paulinos
Aprašymas

Mylimiausias Paulinos kadrai
Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
paulina
Aprašymas

Paulina Dubė fotografiją pamilo netikėtai

Asmeninio albumo nuotrauka

 

Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.

– Kaip pradėjai fotografuoti?

– Fotografuoti pradėjau šeštoje ar septintoje klasėje. Draugė prikalbino eiti į fotografijos būrelį tuo metu Tauragės moksleivių kūrybos centre (dabar Tauragės meno mokykla – red. past.) pas Romualdą Vaitkų. Tada nelabai norėjau, menai nedomino, nes buvau labiau tiksliukė, lankiau šachmatų būrelį. Visgi nuėjau. Taip nutiko, kad po metų mano draugė jau būrelio jau nebelankė, o aš pasilikau. Esu labai dėkinga mokytojui, manau, kaip ir dauguma tauragiškių, kurie lankė būrelį pas R. Vaitkų. Jis buvo tarsi vedlys, parodęs kelią į fotografiją. Tikrai nemažai žinių pasisėmiau. Būdavau vienintelė, kiekvieną savaitę atsinešdavusi atliktas užduotis, padariusi kokią fotosesiją ar pan. Ir, manau, dėl to man pasisekė labiau patobulėti – vadovas juos pakomentuodavo, įvertindavo, pasakydavo, kas blogai, kas gerai. Taip kiekvieną savaitę atlikdama užduotis ir augau. Buvo labai smagus laikas…

– Ką veikei baigusi mokyklą?

– Kai baigiau mokyklą, galvojau, ką veikti, nes fotografija buvo tik pomėgis, padėdavęs užsidirbti šiek tiek papildomų pinigų. Tėvai sakydavo, kad iš to neuždirbsiu ir reikėtų stoti kur nors, įgyti profesiją. Taip ir padariau – įstojau į Kauno technikos universitetą, multimedijos technologijų specialybę, ir galvojau, kad tai bus nors šiek tiek susiję su menu. Bet pirmaisiais metais mokėmės programavimo ir kitų dalykų. Buvo gana sunku. O dar aukštoji matematika… Labai greitai pajutau, kad tai ne man, ir po kokių keturių mėnesių mečiau mokslus. Tėvams nieko nesakiau. 

Mokslus mečiau prieš Kalėdas, bet pagalvojau, kad vis tiek pasiliksiu Kaune, o kitais metais stosiu į fotografiją, o tą laiką iki rugsėjo bandžiau praleisti prasmingai. Ėjau į mokamus maketavimo kursus ir per Užimtumo tarnybą Kaune įstojau į pusę metų trukusius kursus. Kadangi jau turėjau pagrindus, patekau į stipresnių fotografų grupę. Nors buvau jauniausia, rasdavau bendrą kalbą su visais, dar lig šiol su kai kuriais žmonėmis bendrauju. Rugsėjį įstojau į Kauno kolegiją mokytis fotografijos. Iš tiesų nelabai domėjausi, kur stoju, žinojau tik tiek, kad fotografiją. Studijuoti Vilniuje nenorėjau, man jis per didelis, per daug šurmulio, nes aš ramus žmogus. 

– Kada įsigijai savo pirmąjį fotoaparatą?

– Kai pradėjau eiti į būrelį, tėvai pamatė, kad man tai įdomu. Mano tėtis turėjo skaitmeninį, jau didesnį fotoaparatą. Labai juokiausi iš jo, nes jis man toks senovinis atrodė. Mano draugės turėjo mažas „muilines“ ir aš galvodavau: „Su kuo mano tėtis čia fotografuoja, kiek čia tų megapikselių“. Tai ir mano pirmasis fotoaparatas, nepamenu kiek tiksliai megapikselių, bet buvo „muilinė“. Aš šiek tiek ja pafotografuodavau gėlytes, šuniukus. Kai būrelyje pamačiau, kokius kiti fotoaparatus atsineša, supratau, kad tėčio fotoaparatas, kuris man atrodė senovinis, yra geras dalykas. Pradėjau juo fotografuoti. Po kelerių metų įsigijau veidrodinį fotoaparatą, su kuriuo gana ilgai ir dirbau. Tik prieš 4–5 metus nusipirkau dabartinį savo fotoaparatą.

– Kaip atrodo fotografo diena?

– Mano režimas toks: keltis 6 val. ryto, pavedžioti šunį, papusryčiauti, tuomet einu tvarkyti nuotraukų iki pat pietų pertraukos. Vėl pavalgau, išvedu šunį ir vėl sėdu prie kompiuterio iki kokios 21 val. ir vėl vakare išeinu, pavedžioju šunį. Ir taip kasdien.

– Ką dažniausiai fotografuoti?

– Nefotografuoju jokių gimtadienių, renginių, krikštynų, nes tiesiog nespėju. Tauragėje, kaip suprantu, yra fotografų trūkumas. Fotografuoju dažniausiai savo fotostudijoje arba gamtoje – asmenines, poros, šeimos fotosesijas bei vestuves. Šiemet vestuvių sezonas jau užpildytas. Ateityje planuoju vestuvių nefotografuoti, nes vieną asmeninę fotosesiją  sutvarkyti trunku maždaug dvi dienas, o vestuvių – dvi savaites, įskaitant ir savaitgalius. Daugiausiai per sezoną esu fotografavusi 16 vestuvių. Taigi pusę metų manęs kaip ir nėra. Nei su draugais pabūti, nei pas mamą nuvažiuoti tada nebeturiu laiko. 

– Kiek kadrų padarai per vieną fotosesiją, o kiek atiduodi klientams?

– Dažniausiai padarau apie 1000 nuotraukų asmeninėse fotosesijose, o iš jų atiduodu apie 20 redaguotų nuotraukų. Vestuvėse trumpiausiai fotografuoju 5 valandas, ilgiausiai esu dirbusi 13 valandų. Atiduotu mažiausiai 150 nuotraukų, daugiausiai esu atidavusi 600.

– Kaip greitai pavyksta padaryti tobulą kadrą?

– Aš nesikoncentruoju į tą tobulą kadrą. Fotografuoju taip, kaip jaučiu, mėgstu padaryti daugiau kadrų. O tą tobulą kadrą pamatau jau kompiuterio ekrane. Kai matai didelį vaizdą, matai, kur yra fokusas, kompozicija. Fotografuodama dar nejaučiu, kad tai bus tobulas kadras, tiesiog darau ir žiūriu, kas išeis. 

– Artėja vestuvių sezonas. Gal turi patarimų, kaip išsirinkti fotografą vestuvėms? Kaip apskritai pasiruošti joms?

– Visų pirma, jeigu jau žinote,kokio fotografo norėtumėte, reikėtų susitarti jau prieš metus. Aš pati turiu jau kitiems metams užsirašiusių porų. Su klientais visada aptariame fotosesijos lokacijas. Dažniausiai renkamės dvi lokacijas. Lokacijas renkamės ir pagal jaunosios suknelę. Savo vestuvėms rinkausi pažįstamą fotografę, nes žinojau, kad prieš ją nesijausiu nepatogiai. Ir žinojau, kad ji dirba profesionaliai. 

– Ar populiarios bandomosios vestuvių fotosesijos?

– Tai priklauso nuo kliento noro, nes šis dalykas kainuoja – tiek fotosesija, makiažas, šukuosena. Jeigu žmonės prašo pabandyti, nes mano, kad nemoka pozuoti, nežino, ar patiks, porą kartų esu dariusi tokias fotosesijas. Su keliomis poromis esame tiesiog pasitikrinę tam tikras lokacijas, į kurias planavome važiuoti fotografuoti vestuvių dieną. Yra pasitaikę, kad pamatėme, kad aplinka visiškai nedera su jaunųjų apranga ir tenka tokias vietas atmesti.

– Gal pameni kokių kuriozų per vestuves?

– Kam tinka pagal stilistiką, važiuojame fotografuotis į Tauragės aeroklubą, pakilimo taką. Pamenu, buvo apie 30 laipsnių karščio, takas buvo gerokai patirpęs, o mes nepastebėjome. Vienintelis geras dalykas, kad nuotaka buvo ne su ilga suknele, o su kostiumėliu, bet jos balti bateliai įklimpo į tako smalą, buvo gerokai  apgadinti. Pasimokiau – jei karšta, ten geriau nevažiuoti. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
prieš 1 dieną
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
16
Įkelta:
2022-02-16
Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai. 
Nuotrauka
jencevicius
Įkelta:
2022-02-06
Tauragėje gimė daug pasaulinio garso žmonių – Jozefas Šereševskis, Davidas Kacelenbogenas, Robertas Lemanas, Taurogeno žeme vaikščiojo net keturi Rusijos carai, legendinis karo strategas Karlas Klauzevicas, pasaulinio garso kompozitoriai Aleksandras Borodinas, Hektoras Berliozas, Robertas Šumanas, rašytojas ir politikas Aleksandras Gercenas, „Kruvinojo sekmadienio“ herojus popas Gaponas, Aleksandro Puškino žudikas Žoržas Dantesas… Šiuos ir dar daugybę mažai kam žinomų ar netgi visai negirdėtų Tauragės istorijos faktų atkapstęs kraštietis Alvidas Jancevičius sudėjo juos į knygą-straipsnių rinkinį „Užmirštasis Tauroggenas“, kurią jau netrukus pristatys Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. O belaukiant susitikimo – pokalbis su jos autoriumi.   
Nuotrauka
slaviunas
Įkelta:
2022-01-30
Žymusis tautosakininkas Leonardas Sauka rašė: „Nedaug tėra žmonių, kurie lygiai gerai galėtų nagrinėti liaudies buitį, papročius, apeigas, tikėjimus, muzikinę ir poetinę liaudies kūrybą“. Šie žodžiai skirti tautosakininkui, etnografui ir folkloristui Zenonui Slaviūnui (iki 1939 m. – Slavinskui), prieš 105 metus, 1907 m. sausio 14 dieną, gimusiam Skaudvilėje, vargonininko šeimoje. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šios sukakties proga paskelbė savo surinktą medžiagą apie šį garsų kraštietį. 
Nuotrauka
mizgiriene
Įkelta:
2022-01-17
Priešpaskutinę praėjusių metų dieną mūsų krašto šviesuolei, Tauragės rajono garbės pilietei Almai Mizgirienei (Valaitytei) būtų sukakę 90 metų. Buvusiai kolegei atminti bei Archyvų metams pažymėti B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į Tauragės krašto šviesuolės paveldo tyrinėjimo darbus, žymių kraštiečių atminimo išsaugojimą ir skleisti informaciją apie bibliotekoje saugomą jos sukauptą kraštotyrinį archyvą. 
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.