Inžinerijos entuziastą pakerėjo meno pasaulis
Įkelta:
2022-08-11
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Ignas Plienaitis. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Tai – vienas mėgstamiausių vaikino piešinių. Jame menininkas pavaizdavo savo nugarą. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Igno piešiniai – abstraktūs. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 

– Ignai, papasakokite, o kada pradėjote piešti?

– Aistrą piešimui pajutau 8 klasėje. Lankiau dailės būrelį, todėl dalyvaudavau daugybėje konkursų. Piešdamas susitelkiau ties linijomis, dėmėmis, potėpiais. Būtent pastarosios patraukė akį, ėmė patikti tai, ką kuriu. Ypač pamėgau vaizduoti medžius. 

Taigi, galima sakyti, „užsikabinau“. O pradėjau  piešti dar vaikystėje, ko gero, kaip ir daugelis vaikų. Nupieši piešinį – atiduodi mamai arba tėčiui, džiaugiesi. Tada negalėjau pagalvoti, kad tai po kurio laiko užims didelę mano gyvenimo dalį. 

– Ar jūsų šeimoje yra meniškos sielos žmonių? 

– Negalėčiau sakyti, kad paveldėjau polinkį į meną, tačiau išties yra giminaičių, kurie pasižymi kūrybiškumu. Pavyzdžiui, pusseserės. Jos ne tik piešia, bet ir muzikuoja. 

– Minėjote medžius. Ar teisingai suprantu, kad labiausia mėgstate piešti gamtą? Kodėl medžiai taip traukia? 

– Man išties patinka piešti medžius, tiesą sakant, kas antrame ar trečiame piešinyje – medis. Gamta, medžiai man patinka nuo vaikystės. Medžiai labai gražūs, pavyzdžiui, krentanti šviesa ant beržo arba saulės spindulių nutvieksti lapai. Kai kurie medžiai tokie galingi, jie sukelia ir ramybės pojūtį – tą jausmą suteikia daugybė šakų. Be to, manau, kad piešdamas žmogus visuomet pirmiausia imasi vaizduoti pats save, žinoma, tai išreiškia per tam tikras formas, bet tuose kūriniuose yra daug jo paties. 

Nuotrauka
ignas

– Kūrybiškumas, gebėjimas piešti – įgimtas ar išmokstamas dalykas? 

– Sakyčiau, kad mažą dalį paveldėti galima, tačiau tai tik maža dalis. Pagrindą sudaro mokymasis – kaip išmoksi, tokius įgūdžius piešdamas ir turėsi. Piešimas, kaip ir kiti dalykai, priklauso nuo to, kiek į tai bus įdėta darbo. 

– Sakėte, kad pomėgį piešimui pajautėte pamokose. Regis, mokykloje išsilaisvinote, nors kiti menininkai yra pasakoję, kad mokyklose jautėsi itin prastai, nes tarsi tapdavo įrėminti kokių nors standartų.

– Išties, būtent tą laisvę, suvokimą, kad yra galimybė piešti labai daug ką, įgijau teatro ir dailės pamokose, lankiau ir dailės būrelį „Versmės“ gimnazijoje. Mano mokytoja labai gera. Tai – Vida Karbauskienė, padėjusi atrasti tą laisvę. 

– Kas piešinyje jums svarbiausia – siužetas, kompozicija, emocija?

– Skirtingai. Viename piešinyje svarbiausia perteikiama žinia. Kitame – stipri emocija, kokia ji bebūtų – ar teigiama, ar neigiama. Buvo piešinys, kuriame siekiau atskleisti žmogaus dvilypiškumą. Taigi, skirtinguose piešiniuose svarbiausi skirtingi aspektai. Nemažai piešinių, kuriuose norima perteikti žinias. 

– Laisvė jums yra didelė vertybė, tiesa? 

– Taip. Nemėgstu griežtų rėmų. Žinoma, svarbi ir tokia vertybė kaip sąžiningumas, šeima, teisingumas, atvirumas, nuoširdumas. Visa tai mėginu pavaizduoti savo piešiniuose. 

– Kiek trunka nupiešti piešinį? 

– Tai priklauso ir nuo lapo dydžio, ir nuo vaizduojamos dalyko sudėtingumo. Pirmieji piešiniai pasaulį išvysdavo po maždaug 20-ies valandų. Po to procesas ėmė trumpėti ir dabar darbą sukurti trunka 8–10 valandų. 

– Kada surengsite pirmąją parodą? 

– Kai turėsiu daugiau piešinių (juokiasi – aut. past.). Mano dailės mokytoja jau siūlė surengti pirmąją parodą, tačiau kol kas šiam žingsniui dar nesiryžau. 

– Šiais metais dalyvavote astronomijos olimpiadoje. Kuo jus sudomino astronomija? Gal piešiate ir visatos gelmių vaizdus? 

– Planetos ir žvaigždės atrodo nuostabiai. 9-oje klasėje ėmiau gilintis į astronomiją. Juk tai toks paslaptingas mokslas – apie dangų, visatą. Greičiausiai tai ir sužadino smalsumą.

Tiesa, planetų nepiešiu. Kūriniuose galima pamatyti tik mėnulį arba saulę. Kitų planetų nėra. Nors dabar pagalvoju... Taigi tikrai gražiai atrodytų, jeigu pavaizduočiau kokią žalią įsivaizduojamą saulę arba mėnulį.

Nuotrauka
ignas

– Tikriausiai pamėtėjau idėją (šypsausi, – aut. past.). Beje, o savo ateitį ketinate sieti su piešimu? Esate jau 11-tokas. Ką ketinate studijuoti? 

– Kol kas konkrečiai nesu apsisprendęs. Žinoma, dailininkui išgyventi pakankamai sunku. Nors dabar galima kelti darbus į internetą, jame egzistuoja pasaulinis menininkų tinklas. Vis dėl to nemanau, kad būsiu tik dailininkas. Greičiausiai turėsiu kitą darbą, piešimas liks kaip pomėgis. 

– O kokią sritį įsivaizduojate kaip pagrindinę savo gyvenime?

– Galvoju mokytis statybos inžinerijos arba programavimo. Tai sritys, susijusios su matematika, fizika. Humanitariniai mokslai mane irgi domina. Sakyčiau, neriu į įvairias sritis. Pažvelgimas iš įvairių perspektyvų gali mestelti naujų idėjų kūryboje. 

– Kalbant plačiau, kaip manote, kokios yra jauno žmogaus perspektyvos Tauragėje? Ar jaunam žmogui čia sukurtos sąlygos gyventi palankios, o gal planuoji keltis į kitus miestus ar šalis? 

– Manau, galima Tauragėje gyventi. Tačiau jeigu studijuosiu statybos inžineriją arba kitus inžinerinius mokslus, teks išvykti studijuoti į Kauną arba Vilnių, ten perspektyvos kur kas platesnės nei Tauragėje. Tiek Vilniuje, tiek Kaune galima įgyti kur kas daugiau patirties, stiprų teorinį pagrindą. 

O grįžus į Tauragę šias žinias, žinoma, galima pritaikyti. Tiesa, aš dar nesu apsisprendęs, kur gyvensiu. 

Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
16
Įkelta:
2022-02-16
Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai.