Patarimai, kaip ekonomiškiau naudoti vandens šildymo sistemas
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
šildymo sistema

Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.

Pakeiskite senus prietaisus

Puiku būtų pakeisti vandens šildytuvą, jei jis senesnis nei 10 metų. Senas boileris ne tik neefektyvus, bet ir gali padaryti nepataisomą žalą. Prieš įsigyjant boilerį yra labai svarbu išsirinkti įrenginį iš kokybiškų medžiagų, apsaugančių nuo nešvarumų. Šiuolaikinis boileris yra efektyvus, energiją taupantis ir naudojantis mažiau vandens – tokių šildytuvų galima rasti UAB „Adma“.

Jei jūsų indaplovė ar skalbimo mašina yra senesnė nei 10 metų, vertėtų apsvarstyti galimybę ją pakeisti nauju, energiją taupančiu modeliu. Rinkoje yra daug modernių pasirinkimų, kurie naudoja mažiau vandens ir yra daug efektyvesni nei tie, kurie buvo populiarūs rinkoje prieš dešimtmetį.

Valykite boilerio talpą

Gera praktika – maždaug kas metus išvalyti boilerio talpą. Ištuštinus baką pašalinamos nuosėdos, kurios gali trukdyti šilumos perdavimui ir sumažinti įrenginio efektyvumą. Nors talpos valymas yra gana paprasta procedūra, visada įsitikinkite, kad laikotės gamintojo nurodymų. Jei abejojate, kreipkitės į profesionalą, kuris padės atlikti vandens šildytuvo priežiūros darbus.

Šiam darbui prireiks valymo priemonių, guminių pirštinių, kibiro, skirto vandeniui, bei kitų priemonių. Prieš pradedant valyti, boilerį būtina išjungti iš elektros lizdo, atjungti šildytuvo kaitinimo elementą ir atsukti didžiausius varžtus. Tuomet nuimama boilerį dengiantį plastmasinė apsauga. Svarbiausia išleisti visą skystį, esantį vandens šildytuve, ir tai atlikti per vandens išleidimo sklendę. Baigus šiuos darbus, galima pradėti valyti boileryje susikaupusius nešvarumus ir kalkes.

Nuotrauka
šildymo sistema

Optimizuokite termostatą

Nors daugelis gamintojų vandens šildytuvų termostatus nustato ties 60 °C, daugumai namų ūkių pakanka 50 °C. Atlikę reguliavimą pabandykite nusiprausti po dušu – mažai tikėtina, kad pastebėsite didelį temperatūros skirtumą. Šis nedidelis pakeitimas sumažina ne tik išlaidas, bet ir tikimybę apsiplikyti. Be to, taip sulėtinamas teršalų kaupimasis ir išvengiama korozijos šildytuve bei vamzdžiuose.

Boilerio įjungimas priklauso nuo poreikio dažnumo

Tai, ar boilerį reikia laikyti nuolatos įjungtą, ar prišildyti tada, kai vanduo atšąla, lemia pertraukų tarp šildymo ilgis. Jei jos ilgos, maždaug vieną kartą per parą, tuomet efektyviau būtų šildyti pagal poreikį. Tačiau jeigu poreikis dažnas ir ištisai norisi komforto, vertėtų boilerį laikyti pastoviai įjungtą. Tiesa, šildant su pertraukomis, nuostoliai bus truputį mažesni dėl vandens atvėsimo. 

Tradicinio vandens šildytuvo bakas visada veikia, o tai yra elektros energijos švaistymas. Įrengus laikmatį, kuris naktį išjungia šildytuvą, galima taupyti energiją – be to, tai gali pailginti įrenginio tarnavimo laiką keleriais metais.

Suremontuokite nesandarius maišytuvus

Nesandarus maišytuvas gali atrodyti nereikšmingas gedimas, tačiau net per trumpą laiką jis iššvaisto daug vandens ir pinigų. Nedelsdami sutaisykite bet kokį nesandarų maišytuvą. 10% namų yra vandentiekio nuotėkių, dėl kurių per dieną iššvaistoma daugiau kaip 400 l vandens.

Naudokite mažiau karšto vandens

Vienas iš patikimų būdų sumažinti išlaidas karštam vandeniui – naudoti jo mažiau. Keturių asmenų šeima, prausdamasi duše 5 minutes per dieną, kiekvieną savaitę sunaudoja virš 3000 l vandens – tai yra 3 metų geriamojo vandens atsargos vienam žmogui.

Įrengę mažo srauto dušo galvutes ir maišytuvų aeratorius, karšto vandens suvartojimą sumažinsite 25-60 %. Keturių asmenų šeima, naudojanti mažo srauto prietaisus, per metus gali sutaupyti daugiau nei 60 tūkst. l vandens. Be to, įsitikinkite, kad indaplovėje naudojate ekonominį režimą, ir atsikratykite įpročio joje plauti mažai nešvarius indus. Tai, kas liko nuo vakarienės, sukrapštykite į šiukšliadėžę arba komposto dėžę ir tik tada pakraukite indus.

Šalto vandens naudojimas daugumai skalbinių skalbti ir pagrindinėms higienos reikmėms (dantų valymui, rankų plovimui ir pan.) atlikti padės sumažinti sąskaitas už komunalines paslaugas. Šaltas vanduo taip pat yra itin sveikas bei naudingas jūsų sveikatai ir gerovei.

Izoliuokite baką ir vamzdžius

Talpyklos (nesvarbu, ar ji elektrinė, gamtinių dujų, ar naftos) izoliavimas padeda sumažinti šilumos nuostolius ir neleidžia įrenginiui taip dažnai įsijungti. Būkite atidūs ir laikykitės gamintojo rekomendacijų, kuriose nurodoma neuždengti šildytuvo termostato, degiklio, viršutinės ir apatinės dalies. Kreipkitės į santechniką dėl pagalbos izoliuojant karšto vandens rezervuarą.

Izoliuokite ne tik patį rezervuarą, bet ir pirmuosius 6 metrus karšto bei šalto vandens vamzdžių, prijungtų prie įrenginio. Taip išvengsite gaisro pavojaus ir taupysite šilumą – sistemai nereikės taip smarkiai dirbti, norint pašildyti.

Boileris – nepamainomas prietaisas namuose. Dėl jo galime karštu vandeniu naudotis kiaurą parą ir taip atlikti gausybę reikalingų darbų. Tačiau kadangi įrenginys yra dažnai naudojamas, labai svarbu atsižvelgti į patarimus, padėsiančius sutaupyti ir ekonomiškiau vykdyti vandens šildymą namuose.

Užs. Nr. 47 

Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-08-11
Jau skaičiuojame paskutinį vasaros mėnesį, tačiau geri šiltojo sezono pasiūlymai dar tikrai nesibaigė – „Pildyk“ savo klientams siūlo pasinaudoti išskirtine galimybe ir įsigyti riboto leidimo belaides ausines. Pasipildę sąskaitą bent 10 Eur, išankstinės mokėjimo paslaugos klientai vos už 5,99 Eur galės įsigyti vardines žinomų Lietuvos grupių – „Saulės kliošas“ arba „Flying Saucer Gang“ ausines.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-08-10
„Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-08-05
Tyrimo*, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), duomenimis, 70 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad alternatyvių šaltinių diegimas daugiabučiuose yra svarbus ir aktualus taupymo būdas. Tai itin svarbu, nes praėjusią žiemą fiksuotos rekordinės šildymo kainos gerokai patuštino jų kišenes ir paskatino ieškoti galimybių, kaip sutaupyti. 
Nuotrauka
granulės
Įkelta:
2022-07-25
Granuliniai katilai - pagrindiniai granulinių šildymo sistemų komponentai, kurie padeda džiaugtis namuose kuriama šiluma bei, žinoma, jaukumu. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių pasitiki granulinėmis šildymo sistemomis ir savo namų šildymui renkasi būtent jas. Toks sprendimas žmonėms ne tik padeda sutaupyti nemažas pinigų sumas, tačiau taip pat ir skatina ekologinį jų sąmoningumą.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-22
Nors daugiabučio renovacija leidžia džiaugtis namų šiluma ir mažesnėmis sąskaitomis, ji taip pat sukelia vieną problemą: dėl visiško sandarumo butuose ima trūkti šviežio oro. Tokiu atveju kyla įvairių negalavimų, drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo rizika. Jų išvengti padeda tinkamą patalpų vėdinimą užtikrinanti centralizuota rekuperacinė sistema ar individualus rekuperatorius. 
Nuotrauka
MAISTAS
Įkelta:
2022-07-20
Atėjus vasarai, mes visi kuo daugiau laiko praleidžiame lauke ir maisto ruošimas taip pat persikelia į lauką. Vieni kepa dešreles ant mažų vienkartinių kepyklų, kiti kepa šašlykus savo šašlykinėse, tačiau visi turi kažkokius maisto ruošimo prietaisus lauke ir tuo naudojasi visa vasarą. Jau kelerius metus išpopuliarėjo maisto ruošimas ant laužo, o tiksliau - kazanuose.
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-07-18
Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-07-08
Vis daugiau šalies gyventojų prisijungiant prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, likusieji turėtų paskubėti – ekspertų teigimu, renovacijos rinka netrukus gali pasikeisti.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?