Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Įkelta:
2023-03-29
Nuotrauka
stogai
,
Nuotrauka
stogai
Aprašymas

Šiuolaikinės, kokybiškos, žinomų gamintojų plieninės stogų dangos patikimai tarnauja 50 metų ir ilgiau, o stogo dengimo darbai vyksta itin sparčiai. Ruukki archyvo medžiaga.

,
Nuotrauka
stogai
Aprašymas

 Renkantis stogo dangos lakštus, pirma reiktų įvertinti stogo nuolydžio kampą. Jei jūsų stogo nuolydis yra minimalus, rekomenduojama naudoti itin sandarias, "Click" sistema jungiamas stogo dangas, pavyzdžiui „Ruukki Classic“. Ruukki archyvo medžiaga.

,
Nuotrauka
stogai
Aprašymas

Ant plieninio stogo ilgam neužsilaiko sniegas - dieną vos pašildžius saulei, bemat ima tirpti. Lapus, spyglius ar dulkes lengvai nuplauna lietus. Ruukki archyvo medžiaga.

,
Nuotrauka
stogai
Aprašymas

Skaičiuojant stogo renovacijos ar statybos sąmatą, neverta vadovautis vien "kvadratinio metro" kaina. Įvertinti reikia viską: medinės stogo konstrukcijos sudėtingumą, darbus, lietaus sistemą ir kitus stogo priedus, įvertinti stogo ilgaamžiškumą, t.y. suteikiamas garantijas. Ruukki archyvo medžiaga.

,
Nuotrauka
stogai
Aprašymas

Ant plieninio stogo itin lengva ir patogu pritvirtinti saulės modulių laikiklius, stogo saugos elementus ar kitus stogo priedus. Patyrę meistrai 10 kW elektrinę ant plieninio stogo įprastai sumontuoja per 1-2 dienas. Ruukki archyvo medžiaga.

,
Nuotrauka
stogai
Aprašymas

Sniego užtvaras verta įsirengti ties įėjimais, garažo vartais, o ypač - apsaugant žemiau esančius stogus, stiklinius terasų stogelius ar saulės elektrinių modulius. Ruukki archyvo medžiaga.

,
Nuotrauka
stogai

Pasenęs ir neestetiškai atrodantis stogas nepuošia nė vieno namo. Dar blogiau, kai sena danga ima praleisti vandenį. Tai gali ne tik gerokai apkartinti gyvenimą, bet ir paploninti piniginę. Lašantis vanduo gali sugadinti namie esančius baldus, buitinę techniką, dėl nuolatinės drėgmės ima gesti namo konstrukcijos. Norint išvengti nereikalingų rūpesčių ir didelių finansinių nuostolių, verta pagalvoti apie stogo renovaciją. Na, o planuojantiems ant stogo įsirengti saulės elektrines – vertėtų įvertinti, ar esama stogo danga išliks sandari ateinančius 30-50 metų, bei sužinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad elektrinė atsipirktų greičiau, o projekto įgyvendinimas ženkliai nepabrangtų.

Priežastys, dėl ku­rių vertėtų nebelaukti

Yra keletas priežasčių, dėl ku­rių vertėtų nebelaukti ir suskubti keisti stogo dangą. Pirmoji ir mato­ma labai akivaizdžiai – prasta stogo išvaizda. Apsamanojęs, spalvą ar dekoratyvumą praradęs stogas ga­dina viso namo vaizdą, sumenkina jūsų turto vertę.

Antra priežastis – nesandarus, vandenį praleidžiantis stogas. Be­sisunkiantis vanduo gadina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir jūsų turtą. Jei lyjant stipresniam lietui pastebite bet kokį pratekėjimą, drėkstančias lubas ar sienas, tikrai nebeverta kankintis. Drėgmė gali sugadinti baldus, buitinę techni­ką. Maža to, vanduo gadina viso namo konstrukcijas, ant sienų ar lubų gali atsirasti pelėsis, kuris yra kenksmingas žmogaus sveikatai.

Trečia priežastis – per nesandarų stogą švaistoma šilumos energija. Nors plika akimi tai pamatyti nėra paprasta, yra keletas požymių, kad jūsų stogo šilumos izoliacija, difuzinė plėvelė ar sandarumą užtikrinantys sluoksniai yra pažeisti, pavyzdžiui, pakraigėse kabantys varvekliai arba aiškiai pastebimos stogo sritys, ant kurių nutirpęs sniegas. Gyvenant tokiame name išauga šildymo kaštai, be to, bloga izoliacija reiškia ir dides­nį triukšmo pralaidumą į namo vidų.

Ketvirtoji – jūsų stogo dango­je gali būti sveikatai pavojingų medžiagų. Jei vis dar gyvenate po senu asbestinio šiferio stogu, nedelsiant jį keiskite. Smulkios as­besto dalelės, tarsi mikro adatėlės, kartu su kitomis dulkėmis gali pa­tekti į namo gyventojų plaučius ir sukelti onkologinius susirgimus.

Ir penktoji priežastis – jei pla­nuojate įsigyti ir ant stogo sumon­tuoti saulės elektrinę. Paprastai saulės elektrinėms suteikiamos 30 metų ar dar ilgesnės garanti­jos, tad vertėtų pasistengti įver­tinti, ar stogas išliks sandarus visą šį laikotarpį. Elektrinės modulių išmontavimas ir pakartotinis su­montavimas pareikalautų nema­žai papildomų išlaidų už darbus, sukeltų nepatogumus, elektrinė tuo metu negeneruotų energijos. Be to, permontuojant elektrinę gali kilti pavojus pažeisti vieną ar kelis modulius. O po keleto metų surasti ir įsigyti lygiai tokių pat matmenų ir galios fotovoltinį modulį gali būti itin sudėtinga.

Nuotrauka
stogai

 Nuo ko pradėti?

Jei nusprendėte renovuoti namo sto­gą, pirmiausia reikėtų atkreipti dė­mesį į medinių konstrukcijų būklę. Būtina įvertinti, ar nėra vietų, kurias reiktų keisti ar sustiprinti. Neretai renovuojant stogą tuo pačiu įren­giama ir šiuolaikinius energijos stan­dartus atitinkanti šilumos izoliacija, kuri turi būti tinkamai apsaugota garo, difuzine ar antikondensacine plėvelėmis. Nesvarbu, kokią dangą pasirinktumėte, visada būti­na užtikrinti reikalingus oro tarpus stogo ventiliacijai. Taip pat svarbu numatyti ir apskardinimą, lietaus vandens nuvedimą. Jei yra tokių vietų, kur kyla pavojus, kad žiemą susikaupusi sniego masė galėtų užkristi ant žemiau esančių stogo šlaitų, terasų, įėjimų ar ant žemiau esančios saulės elektrinės modulių, vertėtų suplanuoti sniego užtvaras, tiltelius, stogo kopėčias ar kitus stogo saugos elementus.

Nuotrauka
stogai

Prieš renkantis stogo dangą rekomenduojama pasitarti su spe­cialistu, kad būtų įvertintas stogo nuolydis, fotovoltinių elementų tvir­tinimas ir kiti niuansai, kurie padė­tų išvengti apribojimų ar netikėtų didelių išlaidų ateityje. Pavyzdžiui, visai nesenai Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo keletas teisininkų pa­galbos pareikalavusių atvejų, kai saulės elektrinių tiekėjai tiesiog atsisakė įrengti saulės elektrines, įvertinę esamos stogo dangos būklę ir galimas rizikas. Pritvirtinti saulės elementus prie trapių dangų net ir labai patyrusiems montuotojams paprastai užtrunka keliskart ilgiau nei ant metalinių, reikia naudoti brangesnius, sudėtingesnius tvirti­nimo elementus, o vaikštant ar, tarkim, gręžiant, frezuojant čerpėse tvirtinimo ertmes netyčia įtrūkus čerpei galima prisidaryti ir visai rimtų bėdų, nes po tam tikro laiko rasti tokio pat modelio čerpių gali būti labai sudėtinga. Įvertinant pas­tarojo meto elektrinių montuotojų užimtumą ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais, ilgiau trunkantys darbai, sudėtingesni tvirtinimai ir bet kokia papildoma rizika anksčiau ar vėliau bus įskaičiuota į saulės elektrinės kainą.

Renkantis šlaitinio stogo stogo dangos lakštus pirma reiktų įvertinti stogo nuoly­džio kampą. Jei jūsų stogo nuolydis yra minimalus, t.y. 7 laipsniai ar di­desnis, rekomenduojama naudoti tik itin sandarias stogo dangas, pa­vyzdžiui „Ruukki Classic“, kurios lakštai tarpusavyje jungiami „Click“ sistema. Jei stogo nuolydis 11 laips­nių ar didesnis – galima rinktis ir trapecinio profilio lakštus, o jei 14 laipsnių ar didesnis – galima naudoti ir čerpių rašto „Adamante“, modulinę dangą „Finne­ra“ ar bet kurią kitą plieninę dangą.

Nuotrauka
stogai

Stogas – ilgalaikė investicija, tad renkantis stogo medžiagas tikrai verta pasidomėti gamintojo patirtimi, gaminiams suteikiamo­mis garantijomis, paprašyti paro­dyti gaminio atitikties deklaraciją ir garantinę knygelę.

Neretai žmo­nės, norėdami sutaupyti, paieškas pradeda nuo „kvadratinio metro“ kainos, renkasi pigesnę, tačiau neaiškios kilmės stogo dangą. Dar blogiau, kai pamirštama įvertinti visą sąmatą: pradedant nuo stogo darbų, pagrindinių medžiagų ir jų aksesuarų, ir baigiant saulės elek­trinės sumontavimui reikalingas išlaidas. Kai vertinama tik „kvadra­to“ kaina, neretai dalis kainos būna tiesiog perkeliama į kitas, sunkiai įvertinamas eilutes, tokias kaip „kitos montavimo medžiagos“, tad neapdairus pirkėjas galiausiai visai nesutaupo, įsigyja abejotinos kilmės ir Lietuvos klimato sąlygoms netin­kamos kokybės medžiagas. Na, o nekokybiškos medžiagos, tarkime, turinčios plonesnį cinko sluoksnį, yra lengviau pažeidžiamos atmos­feros poveikio, gali greitai prarasti ir išvaizdą ir funkcionalumą, todėl tokį stogą gali tekti ne tik remontuo­ti, bet ir vėl keisti po keleto metų.

Nuotrauka
stogai

Plieninis stogas – gyvenimui be rūpesčių

Turbūt kiekvienas norėtų stogo, kuris tarnautų ilgai, atrodytų gražiai ir beveik nereikalautų priežiūros. Visas šias savybes puikiai sujungia šiuolaikiškos, nanotechnologijomis patobulintos plieninių lakštų dan­gos. Plieno lakštai yra viena len­gviausių, tačiau tvirtų stogo dangų. Plieno lakštų montavimas nereika­lauja ypatingų įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai atliekami itin sparčiai. Dengiant stogą plienine danga nereikia nei specialaus vienti­so pakloto, nei specialiai sutvirtintos medinių gegnių – grebėstų konstruk­cijos. Be to, plieninėms dangoms ne­ribojamas nei šalčio ciklų skaičius, nei maksimalus nuolydžio kampas, ji gali būti montuojama kad ir 90 laipsnių kampu, tai yra vertikaliai, ji netrupa vaikštant, veikiant šalčiui, susidarius ledui.

Nuotrauka
stogai

Kokybiški plieniniai lakštai pasižymi ilgaamžiškumu. Pavyz­džiui, „Ruukki 30“ kokybės klasės dangai suteikiama 30 metų tech­ninių ir 10 metų estetinių ypatybių garantija, o aukščiausios, „Ruukki 50 Plus“, kokybės dangai – net 50 metų techninių ir 25 metų estetinių ypatybių garantija. Tad pasirinkus aukštesnės kokybės klasės dangą, sąmata išauga vos keletu procentų, tačiau stogo ilgaamžiškumas kone padvigubėja.

„Ruukki“ siūlomų profilių raštų ir spalvų pasirinkimas išties didelis, todėl galite pritaikyti dangą bet ko­kio stiliaus namui ar net suteikti jam visiškai naują unikalią išvaizdą.

 Be to, „Ruukki“ plieninė danga beveik nereikalauja priežiūros – jos nemėgsta pelėsis, kerpės ir sama­nos. Ant jos ilgai nesilaiko sniegas, smulkios medžių šakelės, spygliai. Saulės elektrinių savininkams tai yra didelis privalumas: dieną vos pašildžius saulei sniegas ima tirpti, retai susidaro ilgalaikių sankaupų, kurios trukdytų sniegui nuslysti ir nuo pačių saulės modulių.

Nuotrauka
stogai

Kas dar svarbu planuojant saulės elektrinę

Žinia, kad vasarą saulės modu­lių efektyvumas mažėja temperatū­rai pakilus kiekvienu laipsniu. Lie­tuvos sąlygomis karštomis vasaros dienomis yra pasiekiama apie 20 % mažesnė nei instaliuotoji jėgainės galia. Todėl norintiems, kad saulės elektrinė greičiau atsipirktų, patar­tina rinktis aukštesnius modulių tvirtinimo elementus. Kuo laikikliai aukštesni, tuo didesnis oro tarpas užtikrinamas tarp stogo paviršiaus ir fotovoltinių modulių, tuo efekty­viau vyksta modulių vėdinimas iš apačios. Na, o jei tarpas bus mini­malus, tuomet tik vizualiai saulės elektrinė atrodys kompaktiškiau, tačiau vėdinimas vyks daug lėčiau, bus sugeneruota gerokai mažiau elektros energijos. Be to, jei šalia yra beržų, pušų ar kt. aukštų medžių, siauresniame tarpe gali užstrigti ir pradėti kauptis medžių lapai, spy­gliai, todėl po kurio laiko dar labiau sumažėtų modulių vėdinimas, o susikaupę nešvarumai, nuolatinė drėgmė ir ledas gali paspartinti ir pačios stogo dangos senėjimą, van­duo gali bandyti prasiskverbti per stogo dangos sujungimus.

Nuotrauka
stogai

Ant plieninio stogo sumontuoti saulės elektrinę, kabelių įvadus yra bene lengviausia užduotis. Patyrę saulės elektrinių montuotojai pui­kiai žino pagrindines taisykles, kaip nesugadinti plieninės stogo dangos: vaikšto tomis vietomis, kur dan­ga pilnai remiasi į grebėstus, dėvi švarią avalynę minkštais padais, saulės modulių užkėlimui ant sto­go naudoja ne diržus, o keltuvus.

Pavasaris – puikus metas atsi­naujinti. Todėl jei jums neduoda ramybės senas namo stogas, ne­bedelskite. O jei nežinote, nuo ko pradėti, jums visada pagelbės profe­sionalūs „Ruukki“ specialistai.

Užs. Nr. 30

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Lidl Lietuva“ pradėjo darbuotojų atranką naujajam logistikos centrui Vilniuje, netoli Lentvario. Bendrovė į savo komandą jau kviečia prisijungti sandėlio grupių vadovus, planuojama, kad kitąmet veiklą pradėsiančiame logistikos centre dirbs apie 200 darbuotojų, užtikrinsiančių kasdienį šviežių prekių pristatymą į „Lidl“ parduotuves.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-29
Profesinė praktika yra neatsiejama studijų dalis, tačiau nemažai studentų susiduria su dilema – daugelis jų studijuodami papildomai uždarbiauja ir praktikos metu nenori prarasti darbo vietos bei gaunamų pajamų. Kai kurios įmonės siūlo sprendimą – ne tik moka atlygį už praktikos laikotarpį, bet ir siūlo pas juos dirbantiems studentams neprarandant darbo vietos atlikti praktiką kituose įmonės skyriuose. Apie tokios sistemos ir bendrai apie praktikos privalumus pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovai.
Nuotrauka
APVA
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) užsakymu parengtas susistemintos medžiagos katalogas, kurio tikslas – supažindinti gyventojus su atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) priemonių pritaikymu daugiabučių modernizavimo projektuose. Kataloge gyventojams suprantamai paaiškinta pagrindinė informacija apie AEI pritaikymą gyvenamuosiuose pastatuose.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-23
Darbuotojų įvairovė – svarbus įmonių lyderystės darbo rinkoje bruožas. Personalo valdymo specialistai įsitikinę, kad komandoje puoselėjama įvairovė leidžia visai organizacijai veikti efektyviau ir ugdo darbuotojų pasitikėjimą. Kaip užtikrinti, kad iš skirtingų žmonių suburta komanda būtų vieninga, o kiekvienas jos narys – jaustųsi komfortiškai, pasakoja ekspertai.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-05-19
Top darbdaviu šalyje ir Europoje penktus metus iš eilės išrinkta įmonė „Lidl Lietuva“ savo komandos nariams siūlo plačias tarptautinės karjeros galimybes. Jomis pasinaudojo ir prekybos tinklo darbuotoja Skaistė, kuri yra „Lidl“ komandos narė jau daugiau nei septynerius metus, o šiuo metu dirba centrinėje „Lidl“ būstinėje Vokietijoje bei bendradarbiauja su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių.
Nuotrauka
apva
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad šiuo metu galioja du kvietimai, pagal kuriuos gyventojai gali teikti paraiškas ir modernizavę savo gyvenamuosius daugiabučius džiaugtis ne tik sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, bet ir komfortiškesne, sutvarkyta gyvenamąja aplinka. 
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-05-15
„Tele2“ išmėgino 5G ryšio galimybes ir užfiksavo mobilaus interneto greičio rekordą savo tinkle – 4,45 Gbps. 5G ryšio paslaugas siūlantis mobiliojo ryšio operatorius tokią greitaveiką pasiekė pirmasis Lietuvoje – bandymo metu buvo pademonstruotos ateities 5G ryšio galimybės.
Nuotrauka
APVA
Konkurso organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Balandžio 7–27 d. gyventojai galėjo dalyvauti APVA inicijuotuose „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusį praėjusiais metais atnaujintą daugiabutį. Iš 11 dalyvių daugiausiai simpatijų sulaukė trys projektai: Pilies g. 3 Klaipėdoje, Dariaus ir Girėno g. 40 Plungėje ir Taikos pr. 34 Klaipėdoje.
Nuotrauka
parketas
Įkelta:
2023-05-11
Norint išsaugoti natūralų medinio parketo grožį, labai svarbu pasirinkti tinkamą, parketui skirtą alyvą. Šiame straipsnyje apžvelgsime tam tikras produktų rūšis, kurios padės jums išlaikyti ir net išryškinti medinių jūsų grindų žavesį.
Nuotrauka
apva
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-05
Dažniausiai atnaujinti gyvenamąjį daugiabutį gyventojai pasiryžta siekdami sunaudoti mažiau šiluminės energijos. Nors šie veiksniai padeda mokėti mažiau už sąskaitas ir yra draugiški aplinkai, visgi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė ragina nepamiršti ir vizualinių sprendimų svarbos. Anot jos, tinkamai sutvarkyta aplinka turi didelės įtakos gyventojų psichologinei būsenai ir gerovės užtikrinimui.
Nuotrauka
drabužiai
Įkelta:
2023-05-03
„GiveLove“ įmonė pristato įvairias verslo dovanas klientams – tai spauda ant marškinėlių ir kitų drabužių, kepuraitės su logotipais, striukės, liemenės, kuprinės su logotipais, pledai ir kiti daiktai. Įmonės atstovai sako, kad klientai vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, ar daiktas yra tvarus, nekenksmingas aplinkai. „GiveLove“ jau seniai savo asortimente turi didelį draugiškų aplinkai drabužių ir daiktų pasirinkimą. Viena populiariausių dovanų yra spauda ant marškinėlių. Šiandieną aptarsime įvairius spaudos būdus ir jų draugiškumą gamtai.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-28
Tauragės moksleiviai balandžio pabaigoje dalyvavo ypatingose pamokose, kurių metu energingi ir sumanūs mokytojai drauge su žinomu rašytoju, TV laidų vedėju  Robertu Petrausku vaikams vedė biologijos, matematikos, fizikos pamokas ir protmūšį apie klimato kaitą. #EnergySmartSTART programos organizuotame renginyje „Įsikrauk žiniomis“ mokiniai galėjo ir patys atlikti įvairius eksperimentus, kuriuos pristatė Energetikos ir technikos muziejus.
Nuotrauka
helios
Įkelta:
2023-04-28
Lietuvos pajūris kiek kitoks nei likusi šalis: čia vyrauja kitos spalvos ir pučia kitokie vėjai. Kaip susikurti jaukius namus, paklausėme Klaipėdos „Helios galerijoje“ įsikūrusių salonų atstovų.
Nuotrauka
APVA
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti daugiabučių modernizacijos projektus Lietuvoje, inicijavo patogios skaičiuoklės sukūrimą.  Ji padės įvertinti, kiek kainuotų ir kokią naudą suteiktų name įsirengus atsinaujinančios energijos išteklius (AEI), tokius kaip šilumos kolektoriai, saulės elektrinė ir pan.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-04-27
Pirmojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis įmonėje „Lidl Lietuva“ prieš mokesčius siekė 1925,42 eurus ir buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonei papildomai investavus į darbo užmokesčių biudžetą, nuo šių metų sausio 1 d. atlyginimai augo visų parduotuvių ir logistikos centro komandų nariams, o rugsėjį padidės ir administracijos darbuotojų atlyginimai.
Nuotrauka
burna
Įkelta:
2023-04-26
Šiandien galime įsigyti pačių įvairiausių prietaisų daugeliui gyvenimo atvejų. Jie palengvina buitį, prisideda prie efektyvaus laiko taupymo, padeda puoselėti grožį, aktyviau rūpintis savo sveikata bei gera savijauta. Štai šiame kontekste drąsiai galime išskirti burnos irigatorius, kaip labai reikšmingai prisidedančius prie burnos higienos ir geros dantų bei dantenų būklės. Šie prietaisai tikrai nebus didelė investicija, tačiau jų nauda tarpdančių, dantų ir dantenų švarai – nepamatuojama. Tiesa, pirmą kartą įsigiję burnos irigatorius kartais dvejoja, ar naudoja juos teisingai. Tad tam, kad prietaisas teiktų maksimalią naudą, svarbu žinoti, kaip teisingai juo naudotis.
Nuotrauka
buitinė technika
Įkelta:
2023-04-24
Nesvarbu, kokiuose namuose gyventume, vis tiek bet kuriame iš jų bus virtuvė, kurioje praleidžiame pakankamai daug laiko. Dažniausiai virtuvėje gaminame įvairų maistą, o jam pagaminti automatiškai reikia pačių įvairiausių buitinės technikos prietaisų. Kai kuriuos iš jų privalu turėti kiekvienuose namuose, nes jie yra naudojami beveik kasdien, o kai kuriuos galima turėti arba ne, tai priklauso tik nuo jūsų pačių, kaip daug gaminate ir panašiai. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie buitinę techniką, kuri yra privaloma kiekvienuose namuose.
Nuotrauka
santechnikas
Įkelta:
2023-04-24
Ar jūsų vandens šildytuvas neveikia, kanalizacija užsikimšusi, o vandens čiaupas pradėjo leisti vandenį? O jums nėra laiko svarstyti, kaip surasti greitai gerą santechniką. Tačiau, neapgalvotas sprendimas dėl samdomo santechniko gali sukelti daugiau problemų, nei laiko trūkumas. Santechnikas Kaune vienas iš greičiausių ir geriausių pasirinkimų, tad kyla klausimas kaip rasti patikimą santechniką?
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-21
Prieš 131 metus, balandžio 17-ąją, Šv. Velykų proga Rietavo bažnyčioje įžiebtos pirmosios lemputės – nuo tada ši diena minima kaip energetikų šventė. Tauragėje ši sukaktis paminėta ypatingai – „Ignitis grupė“ visuomenei pristatė planuojamą statyti pirmąjį šalyje hibridinį parką bei organizavo ir pravedė edukaciją tarptautinės žaliosios energijos gamybos bendrovės „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parke, o nuo šiol jas ves ir tauragiškiai. Naujas edukacijas nuspręsta organizuoti Lauksargiuose ne šiaip sau – Tauragės rajonas garsėja žaliąja energija ir siekia tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Nemokamose edukacijose galės dalyvauti iš anksto užsiregistravusios grupės, kurias sudarys bent 10 žmonių.
Nuotrauka
apva
Konkurso organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Balandžio mėnesį vyksta „Metų renovacijos projekto“ rinkimai. Šiame konkurse dalyvaujantys projektai turi skirtingas ir unikalias renovacijos istorijas, tad rinkimai yra puiki galimybė visuomenei susipažinti su geriausiais atnaujintų daugiabučių pavyzdžiais ir priminti apie renovacijos teikiamą naudą.
Nuotrauka
apva
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-14
Prasideda „Metų renovacijos projekto“ rinkimai, kurių metu visuomenei bus pateikti geriausi ne anksčiau kaip 2022 m. šalyje atnaujinti daugiabučiai, o vienam iš jų gyventojai galės atiduoti savo balsą. Konkurso metu siekiama ne tik pasidalinti sėkmės istorijomis, bet ir paskatinti žmones apsvarstyti savų gyvenamųjų pastatų modernizavimą.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-04-14
Sakoma, kad geriausia proga kažką daryti yra „dabar“. O kada geriausia prisijungti prie „Pildyk“ ir išbandyti eSIM paslaugą? Irgi dabar! Visiems naujiems ir esamiems išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ klientams šiuo metu galioja išskirtinis pasiūlymas – aktyvavus eSIM paslaugą, 69 GB kainuos vos 69 centus per savaitę!
Nuotrauka
etaplius
Įkelta:
2023-04-12
Šiuo metu botulino toksino injekcijas gydytojai dermatologai atlieka ne tik veido mimikos raukšlių korekcijai, pasaulyje jau paplitusios procedūros, dabar bus atliekamos ir Šiauliuose Danys Clinic klinikoje, apie jas plačiau pasakoja gydytoja dermatologė-trichologė Rasa Aurelija Vankevičiūtė.