Posėdžių salė kaito nuo politinių rietenų
Įkelta:
2016-05-27
Nuotrauka
Aprašymas

Autorės nuotraukos.

,
Nuotrauka
Aprašymas

Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės likimas – savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio rankose. Autorės nuotrauka.

Tauragės rajono savivaldybės Taryba užvakar vykusiame posėdyje išklausė ir priėmė pusšimtį rajonui ir jo gyventojams svarbių sprendimų. Patvirtintos Tauragės rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų 2015 metų ataskaitos, gydymo įstaigų siektinos veiklos užduotys. Tačiau iki pradedant svarstyti sprendimų projektus politikai spėjo susikivirčyti – ginčai kilo sprendžiant, ar iš darbotvarkės išbraukti klausimą dėl komisijos sudarymo siekiant ištirti susidariusią konfliktinę situaciją tarp kolektyvo narių ir Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės. 

Sprogusį sopulį malšins administracijos direktorius

Karštos diskusijos, ginčai ir kaltinimai vieni kitiems politikavimu virto valandą trukusiomis rietenomis. Galop buvo nuspręsta dešimtmetį trukusią problemą – konfliktą tarp kolektyvo narių ir Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės patikėti išspręsti savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, o ne sudaryti laikinąją komisiją iš Tarybos narių. Į tarybos posėdį buvo atvykę profsąjungų atstovai pasisakė už tokios komisijos sudarymą, tačiau meras Sigitas Mičiulis įsitikinęs, kad ši problema politizuota, siekiama išardyti koaliciją. Tarybos narė Iveta Skurvydienė sakė suprantanti, kad problemą reikia išspręsti, tačiau tai reikia daryti vadovaujantis įstatymais.  

Nuotrauka

Medicinos įstaigos numatė veiklos užduotis 

Pradėję nagrinėti esminius klausimus, politiniai oponentai išliko kandūs vieni kitiems. Dėl gausybės klausimų ir nepaliaujamų diskusijų posėdis užtruko apie keturias valandas. Taryba patvirtino ne tik ugdymo įstaigų bei savivaldybės kontroliuojamų įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitas, bet ir  rajono medicinos įstaigų siektinas veiklos užduotis, pagal kurias bus vertinami jų veiklos rezultatai. Tauragės ligoninė numatė ilgiausią tikslų sąrašą. Numatyta siekti, kad išlaidos valdymui neviršytų 4 procentų, taip pat pradėti Vidaus ligų skyriaus remontą. Užsibrėžta, kad pacientų skundai neviršytų dešimties per vienerius metus, o teisminių bylų būtų ne daugiau kaip trys. Taip pat numatyta, kad ne mažiau kaip 5 procentai visų įstaigos darbuotojų keltų kvalifikaciją, tobulintų pacientų aptarnavimą. 

Ligoninės planuose modernizuoti vidaus šildymo sistemas, įrengti alternatyvios energijos šaltinius – saulės kolektorius, fotoelektrinę jėgainę, kadangi pasirašyta sutartis su Šveicarijos paramos fondu. 

Tauragės PSPC numatė atlikti pacientų apklausą dėl pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis, pritraukti papildomus finansavimo šaltinius, gerinti iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto finansuojamų prevencinių programą vykdymą, tobulinti  darbuotojų kvalifikaciją, gerinti įstaigos įvaizdį ir darbuotojų darbo sąlygas.  
Skaudvilės palaikomosios gydymo ir slaugos ligoninės sieks kelti pacientų pasitenkinimo įstaigos teikiamomis paslaugomis lygį bei mažinti pacientų skundų, taip pat, kad būtų kuo kokybiškiau atliekamos klinikinės procedūros. Tiksluose – ir tai, kad būtų kuo mažesnė darbuotojų kaita.

Visos medicinos įmonės nusimatė vykdyti korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo priemones. 

Gaminsis elektrą savo reikmėms

Vietos politikai pritarė savivaldybės paraiškų teikimui dėl finansavimo fotovoltinėms elektrinėms įrengti. Kaip paaiškino Plėtros, investicijų  ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, pagal Klimato kaitos specialiosios programos priemonę, ant kai kurių, tarybos sprendimu numatytų, įstaigų pastatų atsiras fotovoltinės elektrinės, kurios gamins elektrą. Šios priemonės įgyvendinimui galima gauti 90 procentų finansavimo. Fotovoltinės elektrines numatoma statyti ant rajono savivaldybės administracijos, Lauksargių  globos namų, Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos, ,,Versmės“, Žygaičių, Žalgirių, Skaudvilės gimnazijų, Tauragės lopšelių-darželių ,,Ąžuoliukas“ ir ,,Žvaigždutė“, Jovarų pagrindinės mokyklos ir viešųjų įstaigų – Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės stogų.  

Jovarams skyrė mokyklinį autobusiuką

Nuspręsta iš Švietimo ir mokslo ministerijos gautą geltonąjį mokyklinį autobusą „Volkswagen Crafter“ skirti Jovarų pagrindinei mokyklai. Pastarojo vertė apie 36 tūkstančiai eurų. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, ši mokykla geltonojo autobusiuko neturėjo. Mokyklinių autobusiukų taip pat neturi M. Mažvydo progimnazija ir Aušros pagrindinė mokykla, Žalgiriai yra atsisakę, nes jiems nereikia.  

Padidino socialinių darbuotojų etatų skaičių

Tauragės rajono savivaldybės taryba padidino Žygaičių, Batakių ir Lauksargių seniūnijų darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, etatų skaičių. Žygaičiuose vietoje vieno etato bus įsteigta 1,25, Batakiuose vietoje  0,75 – 1, o Lauksargiuose vietoje 0,5 bus 1 etatas. 

Taryba nepatvirtino naujo Tauragės autobusų parko maršruto Tauragė–Šilutė, dėl kurio prašymą pasirašė trys dešimtys Skiržemės, Trumpininkų, Sartininkų gyventojų, tačiau laikinai, situacijos įvertinimui, autobusas Tauragė–Ž. Naumiestis–Šilutė (per Sartininkus) vyks sekmadieniais 6.50 ir 14.50 valandomis. Per pirmuosius tris eksperimentinius maršrutus surinkta po 10, 11 ir 30 eurų. Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius informavo, kad maršrutas į Šilutę ir atgal per metus atsieitų apie 14000–16000 eurų ir yra nuostolingas. Dėl šio maršruto finansavimo Tauragės rajono savivaldybė dar ketina derėtis su Šilutės rajono savivaldybe.  

Nuotrauka
autobusas
Įkelta:
2022-04-08
Susisiekimo ministerija skelbia, kad trys šalies savivaldybės – Tauragės, Druskininkų ir Jonavos – skatindamos gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu, artimiausiu metu planuoja įsigyti 16 naujų elektrinių autobusų. Šiems projektams įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondo lėšos.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-03-30
Tauragės savivaldybės administracija pasirašė paslaugų teikimo sutartį su įmone, kuri rūpinsis savivaldybės pastato langų, lifto švara iš išorės. Trejų metų sutarties vertė – 12 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-30

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Nuotrauka
Įkelta:
2017-05-02

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjo  verslininkė Justina Marozaitė, vadovaujanti sušių barui „Šaukštelio studija“. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-10-18

Šiandien Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis išvyko į komandiruotę Norvegijoje. Meras lankysis Bergene, Osle. Vizito trukmė – keturios dienos.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-29

Tauragės rajono savivaldybės automobiliuose pradėta rengti GPS sekimo įranga. Efektyvumą gerinanti sistemą bus sudėta į penkiolika transporto priemonių.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-28

Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės pastato kabinetai gerokai ištuštėjo. Atostogauja rajono meras Sigitas Mičiulis, jo patarėjai, administracijos direktoriaus pavaduotojas bei kitų skyrių specialistai. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-03

2016 m. vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms vykdyti savivaldybė skyrė 34 000 Eur (2015 m. buvo skirta 11 000 Eur, 2014 m. –7 241 Eur (25 000 Lt), 2013 m. – 7 241 Eur (25 000 Lt)). Informacija apie paslaugų teikimo konkursą buvo paskelbta savivaldybės tinklalapyje ir vietinėje spaudoje. Iki nurodytos datos (2016 m. balandžio 25 d.) gautos 33 programos (2015 m. – 31 programa), siūlomos finansuoti visos 33 programos. Lėšų poreikis – 46 386 Eur.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-27

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės merą Sigitą Mičiulį 58-ojo gimtadienio proga sveikina kolegos ir bičiuliai. Pirmieji sukaktuvininką pasveikino savivaldybės darbuotojai ir partijos bendražygiai.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-25

Trečiadienį savivaldybėje dirbti pradėjo nauja mero komandos darbuotoja Vytautė Čėsnaitė. Mergina bus atsakinga už darbą su žiniasklaida ir viešaisiais ryšiais.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-20

Socialiniame tinkle „Facebook“ liejasi pašaipų lavina ant Liberalų sąjūdžio atstovų galvų – internete plinta nuotraukos su pašiepiančiais užrašais. Po buvusio partijos lyderio Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo, internautų dūrius pajuto ir Tauragės liberalai. Su patyčiomis internete siejami Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai, mat jų informacinis centras išplatino laišką partiečiams, kuriame raginama pašiepti E. Masiulį. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-09

gegužės 4 dieną Tauragės rajono vadovai surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė praėjusio mėnesio bei pirmojo metų ketvirčio darbus. Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis konferenciją pradėjo sveikinimu žiniasklaidos atstovams – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. Susitikimo metu žurnalistams atskleista, kas pakeis pareigas paliekantį mero patarėją Kęstutį Gabšį. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-04

Užvakar Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėtos beveik šešios dešimtys įvairių klausimų: nustatyti žemės mokesčių tarifai ir lengvatos, išklausytos bei patvirtintos rajono ugdymo ir medicinos įstaigų metinės veiklos ataskaitos. Posėdis užtruko ilgai, tačiau praėjo ganėtinai ramiai – be didelių ginčų. Visgi Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė išsakė nemažai pastabų dėl sprendimų projektų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-04-29

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, administracijos direktorius Modestas Petraitis susitiko su Žygaičių ir Sartininkų gyventojais, kuriems pristatė savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitas. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-04-27

Po keturių mėnesių darbo prašymą atleisti iš užimamų pareigų pateikė Tauragės rajono mero patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Gabšys. Klaipėdoje gyvenančio 37-erių metų vyro pasitraukimo motyvas – nuovargis, ilgi kelionės į darbą atstumai.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-04-26

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad iki gegužės 6 dienos rajono valdžia lankysis bendruomenėse, kur bus pristatomos Tauragės rajono savivaldybės tarybos, savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitos. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-03-31

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi 28 klausimai. Pirmuoju buvo patvirtinta mero Sigito Mičiulio veiklos ataskaita. Prieš darbą Tarybos posėdžio dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-03-22

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savivaldybės tarybai pristatė 2015-ųjų veiklos ataskaitą. Nuveikta nemažai. Metinis biudžeto planas įvykdytas su kaupu. Tačiau iš nuosavo verslo į savivaldybę atėjęs M. Petraitis pripažįsta, jog darbą jis įsivaizdavo kiek kitaip – sunkiausia buvo priprasti prie ilgų biurokratinių terminų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-03-04

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir toliau krato tūkstantinius pelnus įvairiems tiekėjams nešusias sutartis. Šią savaitę paaiškėjo, jog buvusi rajono valdžia savivaldybės darbuotojų mobiliam ryšiui išleisdavo bemaž 20 kartų daugiau nei ši paslauga kainuoja dabar.  

Nuotrauka
Įkelta:
2016-02-19

Vietos politikai apsisprendė, kokios pertvarkos laukia mokyklų 2016–2020 metais. Išnagrinėti ir su bendruomenėmis apsvarstyti keli pertvarkos variantai. Nors moksleivių skaičius mažėja, mokyklos tuštėja, ypač kaimuose, drastiškų priemonių Taryba nesiėmė.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-02-19

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino vieną svarbiausių metinių dokumentų, kuris, be abejonės, palies visus rajono gyventojus – 2016-ųjų metų rajono biudžetą. Šiam parengti tiek rajono vadovai, tiek savivaldybės finansų skyriaus ar kiti administracijos darbuotojai bei tarybos nariai įdėjo nemažai pastangų. Biudžetą Tauragės rajono savivaldybė apskrityje priėmė pirmoji.