Maroko ralis baigėsi, prasideda… Dakaras?
Įkelta:
2021-10-14
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
STORM media LT nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
STORM media LT nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
STORM media LT nuotrauka

Vakar vyko paskutinysis Maroko ralio greičio ruožas – visos grupės turėjo važiuoti vienodą trasą. Nuo starto reikėjo nuvažiuoti beveik pusantro šimto kilometrų, o greičio ruožą turėjo sudaryti šiek tiek mažiau nei trys šimtai kilometrų. Tačiau lenktynių rytą organizatoriai beveik dvigubai sutrumpino trasą – paliko vos 166 km vietoj planuotų 291. Taigi, po pakoreguoto maršruto sportininkų laukė 142 km kelias iš bivuako iki greičio ruožo, tada 166 km, kuriuos teko įveikti kuo greičiau ir dar 141 km iki bivuako.

Aišku, sutrumpintas greičio ruožas toli gražu nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Pirmi 80 km visiškai sutapo su pirmuoju greičio ruožu, tad buvo nemažai duobių ir aštrių akmenų po pirmo rato paliktų beveik trijų šimtų ekipažų.

Be to, visų laukė ir trys dešimtys kilometrų kopų. Kaip sakė Davidas Castera, „ralis nepasibaigė tol, kol neįveikti paskutiniai kilometrai, kurie toli gražu nebus lengvi“. Kaip laikas parodė, kai kuriems jie tapo lemiami.

Rokui Baciuškai šis greičio ruožas iš esmės nieko nesprendė. Jis bendroje rikiuotėje buvo septintas ir iki Austin Jones jam trūko pusantros minutės, kurias atkovoti tokiame trumpame greičio ruože buvo itin sunku, juolab kad T4 klasės sportininkai važiuoja labai panašiu tempu. Aukščiau stovintys lenktynininkai lietuviui praktiškai nebepasiekiami.

Tuo tarpu Tomas Mickus su Darium Leskausku galėjo būti dar ramesni ir važiuoti atsargiai. Jie užtikrintai antri, iki pirmos vietos lietuviams trūko daugiau kaip dvidešimties minučių, o trečioje vietoje esantys sportininkai atsilikinėjo beveik valandą.

Tačiau tai buvo tik planai, o kaip žinia, žmogus planuoja, Dievas juokiasi.

Taip ir atsitiko.

Pirmiausia apie Roką Baciušką. Rokas finišavo antras paskutiniajame etape ir bendroje įskaitoje pakilo iki penktos vietos. Lietuvis lėkė neįtikėtinu tempu ir neprarado nei vieno rato, nereikėjo nieko keisti – tiesiog lietuvis važiavo taip greitai kaip įmanoma pernelyg smarkiai nerizikuojant ir tai davė vaisių.

Nesivėlimas į tiesioginę kovą su priešininkais, panašu, nulėmė tai, kad Rokas nerizikavo, važiavo saov tempu ir savo malonumui, todėl ir finišavo fantastiškoje antroje vietoje. Jo greitis leido lietuviui pakilti bendroje įskaitoje iki galutinės penktos vietos savo klasėje. Turint omenyje, kad T4 klasėje lenktynes pradėjo net 25  ekipažai tai tikrai geras rezultatas.

„Nežinau, bet daug nerizikavome., Aišku, spaudžiau kiek galiu, bet nerizikuodamas be reikalo., Viskas kaip ir gerai, savo šio ralio planą įvykdėme, judame toliau,“ – po finišo sakė Rokas Baciuška.

Tomui Mickui ir Dariui Leskevičiui labai nepasisekė. Jie užtikrintai važiavo antros vietos link bet nuvažiavus apie šimtą kilometrų nuo starto jie sulūžo ir sustojo greičio ruože – sulaužė priekinę pakabą ir važiuoti toliau negalėjo.

„Iš pradžių bandėme susiremontuoti tomis priemonėmis kurias turime pasiėmę su savimi, bet po „gipso“ aprišus pakabą šniūrais ir sutraukėjais mes nuvažiavome vos pusę kilometro ir vėl sustojome,“ pasakoja Tomas Mickus.

Tadsa į pagalbą teko kviesti organizatorių evakuacinį sunkvežimį, tarp sportininkų vadinamą „šluotą“, kuris surenka visus nelaimėlius ir pargabena iki finišo. Taip lietuviai ir „paršlubavo“ tempiami gelbėtojų „Unimog“. Tačiau svarbiausia buvo įveikti greičio ruožą be pagalbos, ką jie ir padarė ir dėl to gavo oficialiai galimybę finišuoti ir pasidabinti Maroko ralio finišavusių sportininkų simbolinėmis lentelėmis – jie buvo klasifikuoti ir formaliai baigė ralį.

Nuotrauka
a
Ingos Jurienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Kaune surengtame 2009 ir 2010 metais gimusių berniukų rankinio turnyre „Gajos“ taurei laimėti Tauragės sporto centro komanda nepaliko vilčių varžovams ir savo amžiaus grupėse iškovojo pirmąsias vietas.
Nuotrauka
a
„Taurris“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Tauragės imtynininkų komanda skina pergales tiek šalies, tiek užsienio turnyruose. Jaunieji sportininkai praėjusį savaitgalį dalyvavo turnyre Marijampolėje bei tarptautiniame turnyre Estijoje. Iš abiejų grįžo su medaliais. Treneriai Aurimas Kalasovskas ir Saulius Bucius.
Nuotrauka
a
„SC Kova“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-29
Šių metų Lietuvos suaugusiųjų vyrų ir moterų bokso čempionate šalies čempionės titulą iškovojo Tauragės „SC Kova“ klubo boksininkė Rugilė Altaravičiūtė (iki 52 kg). Trenerio Edvardo Kutujevo auklėtinė finale įveikė jauną, bet perspektyvią sportininkę iš Vilniaus. Lietuvos rinktinės viena iš lyderių, daugkartinė šalies čempionė Iveta Lešinskytė čempionate nedalyvavo dėl traumos.
Nuotrauka
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
„Esu labai laimingas, galėdamas pasidalinti džiugiomis naujienomis – mes važiuojam į Dakarą!“ – šiandien savo feisbuko paskyroje skelbia Rokas Baciuška. Jis taps jauniausiu visų laikų Lietuvos lenktynininku, dalyvausiančiu legendiniame Dakaro ralyje, skelbiama išplatintame pranešime. Lenktynininkas kurį laiką dvejojo, ar dalyvaus dėl finansų trūkumo. Lėšas skyrė tiek pavieniai asmenys, tiek Tauragės rajono savivaldybė. Bet didžiausią paskatą skyrė privati įmonė.
Nuotrauka
sporto salė
Asociatyvi sportas.taurage.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-11-24
Savivaldybė numačiusi skirti premijas sportininkų ir trenerių skatinimui už aukštą meistriškumą – sporto rezultatus pasiektus per 2021 m. II pusmetį. Sportininkai ir treneriai kviečiami iki gruodžio 1 d. pateikti paraiškas.
Nuotrauka
a
Tauragės krepšinio mokyklos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-22
Tauragėje savaitgalį praūžė trijų dienų krepšinio šventė. Pirmą kartą čia surengtas Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) etapas. Nugalėtojais tapo sostinės jaunieji krepšininkai. Tauragės krepšinio mokyklos auklėtiniai – antri.
Nuotrauka
a
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-22
Tauragės sporto centro šachmatų klubo patalpose vyko šios ugdymo įstaigos šachmatų varžybos stipriausiųjų titulams išsiaiškinti. Čempionate dalyvavo 19 jaunųjų mokyklos šachmatininkų.
Nuotrauka
k
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-19
Iš Tauragės kilusi, dabar Šiauliuose studijuojanti Laura Kubiliūtė pakviesta į Nacionalinę moterų futbolo rinktinę. Tai jau antroji Tauragės futbolininkė rinktinėje. Su Šiaulių „Gintra-ŠSG B“ žaidžianti mergina svajoja apie profesionalią karjerą užsienio klubuose.
Nuotrauka
a
BK „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės badmintono klubo (BK) „Volanas“ sportininkai ryškiai suspindėjo badmintono turnyre „Lietuvos taurė“– įvairiose grupėse iškovoti visų spalvų medaliai.
Nuotrauka
a
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Po labai sudėtingos sezono pradžios, panašu, „Tauragės“ krepšininkai padarė išvadas, susiėmė ir tris paskutines rungtynes laimėjo. Aukščiausius tikslus sezono pradžioje išsikėlusi komanda sezono net nepriminė savęs.
Nuotrauka
kariubegimas
Dovydo Kaminsko Facebook nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Pusės tūkstančių karių būrys ir dalyviai iš visos Lietuvos – keturioliktą kartą surengtame bėgime karių dienai paminėti bėgo dideli ir maži.
Nuotrauka
a
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Druskininkuose tris dienas vykusiame Albino Arbačiausko atminimo rankinio turnyre merginų U-17 grupėje žaidusios Tauragės sporto centro auklėtinės, kurias treniruoja Ineta Laugalienė. užėmė trečiąją vietą. Merginos žaidė vyresniųjų grupėje, tad pasiekimas stulbinantis.
Nuotrauka
baciuska
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-29
Perspektyvus ralikroso lenktynininkas Rokas Baciuška vis garsiau kalba apie planus dalyvauti Dakaro ralyje, tačiau ambicijas kol kas riboja finansai. Dalinio finansavimo prašoma iš Tauragės rajono savivaldybės. Kaip žinia, dėl finansų trūkumo lenktynininkas šiemet nestartavo WRX čempionate. Pasiginčiję komitetuose, politikai tarybos posėdyje vienbalsiai priėmė sprendimą finansavimą skirti.
Nuotrauka
a
KK „Taurus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-28
Sėkmingi pasirodymai varžybose ir turnyruose buvo Tauragės kovotojams. Imtynininkai grįžo su medaliais iš mišrių kovos menų turnyro Jurbarke, tuo tarpu karate klubo kovotojai puikiai pasirodė Lietuvos moksleivių čempionate Kėdainiuose.
Nuotrauka
a
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Praėjusį savaitgalį Nidoje sužaistos mėgėjų badmintono varžybos. Puikiai sekėsi Tauragės sportininkams – jie iškovojo prizines vietas.
Nuotrauka
a
Salvijaus Stravinsko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-15
Spalio 9-ąją Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse surengtas badmintono klubo „Volanas“ 25-mečio turnyras. Jame susirungė 106 sportininkai iš įvairių badmintono klubų. Puikiai pasirodė dabartiniai ir buvę klubo auklėtiniai.
Nuotrauka
Tauras
FK „tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Lietuvos futbolo federacijos mėgėjų III lygoje KAFF-MAFF pirmenybėse rungtyniaujanti Tauragės futbolo klubo (FK) „Tauras“ komanda tarp devynių komandų laikosi čempionato pirmojoje vietoje su dešimties taškų persvara prieš artimiausius varžovus. Komandai šių metų sezone liko sužaisti paskutines rungtynes.
Nuotrauka
a
Kęstučio Krakio feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Automobilių sporto entuziastai skaičiuoja šių metų sezono rezultatus. Tauragės sportininkams sezonas buvo aktyvus, įtemptas ir permainingas. Savo klasėse pavyko pasiekti laimėjimų, kai kurie galutinėje įskaitoje buvo netoli podiumo.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragės“ krepšinio komanda išsaugojo praėjusiais metais iškovotą Vytauto Bučnio atminimo turnyro taurę. Tradiciniame turnyre „Bastilijos“ sporto komplekse krepšinio sezoną pradėję krepšininkai svečiams nepaliko vilčių ir suteikė džiaugsmo vietos sirgaliams.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Penktadienį Tauragėje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas ir generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Kaip susitikimo su žiniasklaida metu sakė V. Gedvilas vizito tikslas – stiprinti ryšį su vietos bendruomene.
Nuotrauka
a
„Taurris֧“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Rugsėjo 25 d. Panevėžyje įvyko Lietuvos graikų-romėnų imtynių vaikų ir jaunių žaidynės. Jose dalyvavo ir Tauragės sporto centro imtynininkų komanda, treniruojama Aurimo Kalasovsko ir Sauliaus Buciaus. Jaunieji sportininkai pateko tarp prizininkų. 
Nuotrauka
a
Lietuvos badmintono federacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-29
Kaune rugsėjo 25–26 d. surengtame Lietuvos jaunių ir jaunučių asmeninio badmintono čempionate dalyvavo ir Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai. Labiausiai pasisekė Nojui Tenikaičiui, kuris vyrų dvejeto rungtyje iškovojo antrąją vietą.
Nuotrauka
a
„Lietuvos šachmatai“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Vilniuje surengtame aukšto meistriškumo Lietuvos jaunučių ir jaunių „Žaibo“ bei greitųjų šachmatų čempionatuose prizines vietas iškovojo sesės Grikšaitės, kurias treniruoja šiauliškis Raimondas Narmontas, bei kiti Tauragės šachmatininkai. Šiame čempionate svarbiausia greita reakcija, intuicija ir varžovo perpratimas.