Rokas Baciuška: „Duokit man vairą ir aš vairuosiu“
Įkelta:
2022-07-27
Nuotrauka
baciuska palangoje
Aprašymas

Rokas Baciuška šiemet startavo 1006 km lenktynėse Palangoje. Povilo Slavinsko nuotrauka

 

Tradicinėse 1006 km lenktynėse Palangoje su Nyderlandų komanda dalyvavo tauragiškis Rokas Baciuška. Jis kartu su dar dviem jaunais lietuvių lenktynininkais savo klasėje finišavo pirmi, bendroje įskaitoje – aštunti. Ankstesniais metais lenktynėse nestartuota dėl dar prieš starto procedūrą sugedusio automobilio , tad šįkart keltas maksimalus tikslas. Pasikalbėjome su Roku po lenktynių, nurimus aistroms, ne tik apie šias prestižines lenktynes, bet ir apie ateities planus.

Kovėsi su lyderiais

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Rokas Baciuška, bendroje įskaitoje aštuntoji vieta ir pirmoji savo klasėje – maksimalus rezultatas, kokį buvo įmanoma pasiekti turint kur kas silpnesnę techniką. Lenktynėse Rokas ir komandos nariai (Justas Jonušis ir Vilius Kibildis) važiavo „BMW M4 Silhoutte“, kurį atvežė Joost Ursem vadovaujama „JR Motosport“ komanda iš Nyderlandų, specialiai šioms lenktynėms subūrusi jaunų, bet talentingų lietuvių trejetą.

Tai – galingas, lenktynėms pritaikytas automobilis, bet akivaizdu, kad jis neprilygo trasoje važiavusiems „Audi R8 LMS“, „Lamborghini Huracan“, „Mercedes AMG GT3“ ar „Porsche 911 GT3 CUP“. Lenktynių pagrindinė kova ir virė tarp „Audi“ ir „Porsche“.

– Pasirodymas geras. Padarėm viską, kas įmanoma. Kur kas silpnesne technika pakovojom su greičiausiais. Rezultatas – 8 vieta bendroje įskaitoje. Bet kokiu atveju savo klasėje finišavom pirmi, ir tai yra puiku. Slapta tikėjomės finišuoti greičiausiųjų penketuke, bet su pusantro karto galingesnėmis „bombomis“ konkuruoti buvo labai sunku, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Rokas.

Pasitaikė smulkių gedimų

Tai buvo debiutinės lenktynės Rokui, bet bandymas – antrasis. Praėjusį kartą Rokas neišvažiavo į trasą dėl automobilio gedimo dar prieš startą. Todėl, kaip sako pašnekovas, šiemet kelti maksimalūs tikslai – kovoti dėl pergalės savo klasėje. Gedimų neišvengta, teko startuoti iš rikiuotės galo, bet galutiniam rezultatui tai nesutrukdė. 

– Šiemet važiavom tik dėl pergalės savo klasėje ir uždavinį įvykdėm. Tai kaip ir viskas gerai. Automobilis sveikas, veikė be trūkumų. Tik truputį gaila kvalifikacijos sugadinto rezultato – sugedo vienas elektroninis daviklis ir lenktynėse turėjom startuoti iš rikiuotės galo. Tačiau kadangi jos vyksta 8 su puse valandos, tai didelės įtakos galutiniam rezultatui neturėjo, – apie nesklandumus kalbėjo Rokas.  

Ambicingi sportininkai

Komanda iš Nyderlandų jau buvo paskelbusi apie dalyvavimą lenktynėse, kai buvo paskelbta apie dar vieną registruotą automobilį, kurį vairuos trys jauni, bet jau pasižymėję lietuvių lenktynininkai. Pranešime spaudai tąkart komandos savininkas aiškino, kad nenorėjo vežtis lenktynininkų, kai Lietuvoje važiuoti gali pasaulyje jau pasižymėję jauni sportininkai. Rokas debiutiniame Dakaro ralio maratone iškovojo trečiąją vietą savo klasėje ir į Lietuvą pirmasis parvežė beduino statulėlę. Jo komandos kolegos taip pat pasižymėję įvairiuose raliuose.

– Manau, sprendimas buvo idealus – jauni, greiti, ambicingi žmonės, visi atėję iš kartingo, todėl turi daug kontaktinės kovos patirties. Ir rezultatas parodė, kad visa tai pasiteisino. Treniravomės iki lenktynių tik vieną dieną Zolderio trasoje Nyderlanduose. Su komandos nariais esu puikiai pažįstamas, nes tai mano seni konkurentai Lietuvos kartingo čempionato KZ2 įskaitoje. Esame bičiuliai, tad ir atmosfera komandoje buvo puiki. Komanda patenkinta, uždaviniai įvykdyti, todėl viskas atrodo gerai, – komandos sprendimą ir kolegas įvertino Rokas.

Prestižinės lenktynės

Rokui labiau įprastos kartingo trasos ir bagių lenktynės dykumos raliuose. Tačiau jaunasis lenktynininkas sako, kad šios 1006 km lenktynės yra lietuviškasis Le Manas, kuriose yra garbė dalyvauti bet kurios klasės automobilių sporto atstovui. Rokas sako, kad jam svarbiausia – automobilių sportas, tad kurioje trasoje ar ant kurios dangos tai vyksta, ne taip ir svarbu.

– Čia susirenka visa žiniasklaida, visi rėmėjai. O dėl lenktynių tipo – man iš esmės tas pats, ką vairuoti – duokit vairą, ir aš vairuosiu. Nors žiedinės lenktynės, ypač ilgų distancijų, man galbūt labiau prie širdies. Štai ir šiais metais planavome lenktyniauti Europos GT4 čempionate. Jau buvome sutarę su „Aston Martin racing“. Man pavyko praeiti atranką į „Aston Martin“ jaunųjų talentų programą, į kurią patenka tik du sportininkai, tačiau dėl karo šiuos planus teko atidėti. Žiūrėsim, kaip seksis kitais metais surinkti biudžetą, – pasakoja R. Baciuška.

Svarbiausias tikslas – trečioji vieta pasaulio čempionate

Paklaustas apie ateities planus, ar ketina vėl dalyvauti Dakaro ralio maratone, Rokas teigė, kad kol kas vienintelis ir svarbiausias tikslas – baigti Pasaulio ralio-reidų čempionatą, kuriame Rokas šiuo metu yra trečiojoje vietoje. 

– Liko dar du etapai. Noriu bent jau išlaikyti šią poziciją. O jeigu pasiseks – sudalyvausiu testuose ar netgi lenktynėse su GT4 kategorijos automobiliu. Bet tai priklausys nuo biudžeto ir rėmėjų. Dėl Dakaro ralio kol kas neturim tikslaus atsakymo. Yra svarstomi keli variantai, tačiau galutinai nenuspręsta, – šių metų tikslais pasidalino Rokas

Nuotrauka
nuotrauka
stormstudio.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Maroko ralis baigėsi šiandien. T4 klasėje važiavęs Rokas Baciuška šiandienos važiavime buvo penktas, bet galutinėje įskaitoje savo klasėje – pirmas. Šią pergalę tauragiškis pavadino viena geriausių gyvenime.
Nuotrauka
baciuska
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar – ilgiausias ralio greičio ruožas, net 346 km. Iš Laayouno į Tantaną sportininkai važiavo per Zagoros dykumą, kur vyravo ko gero didžiausias karštis per šias lenktynes. Šiame greičio ruože buvo daug ilgų tiesiųjų, kur sportininkai galėjo važiuoti maksimaliu greičiu, tačiau jas keitė akmenys, didelės uolos ir upės vagos, todėl atsipalaiduoti nebuvo kada.
Nuotrauka
policija krepsinis
Policijos departamento nuotrauka
Įkelta:
2022-10-05
Lietuvos policijos dieną tradiciškai surengta sporto šventė, kurioje dalyvavo stipriausios policijos komandos. Antrus metus Kaune vykusiame renginyje dalyviai varžėsi mažojo futbolo, 3x3 krepšinio ir šaudymo iš tarnybinio ginklo varžybose. Varžybose puikiai pasirodė Tauragės apskrities pareigūnai.
Nuotrauka
rokas baciuska
Įkelta:
2022-10-04
Maroko ralio antrasis greičio ruožas – 315 km iš Tan Tano į Layounną tapo dideliu išbandymu visiems daugiau kaip trims šimtams lenktynių dalyvių. Organizatoriai parinko nemažai vietų, kurios tapo dideliu egzaminu navigatoriams – klydo ir klaidžiojo daugiau kaip pusė visų dalyvių. Be to, šiame greičio ruože buvo ir itin akmenuotų pavojingų vietų, kuriose daugelis prakirsdavo ratus. Pavyzdžiui Nasser Al Attiyah šiame greičio ruože prakirto net keturis ratus! Paskutinius 40 km katarietis važiavo prakirstu ratu ir tik iki finišo likus 20 km jį pavijęs komandos draugas Van Loon paskolino savo atsarginį ratą ir taip leido čempionato lyderiui sutaupyti nemažai laiko.
Nuotrauka
Meras
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Spalio 1-ąją Ispanijoje surengtame „Triatlone Ironman Barcelona“ startavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Tai jau antrosios tokios distancijos varžybos. Pasiruošimą sutrikdė liga, tačiau daug fizinės ir psichologinės ištvermės reikalaujančias rungtis pavyko įveikti.
Nuotrauka
baciuska
Įkelta:
2022-10-03
Tai buvo ko gero vienas sunkiausių greičio ruožų lietuviams, kurie startavo Maroko ralyje. Kad pirmoji diena bus itin sunki, dar prieš lenktynes perspėjo organizatoriai ir nemelavo. Itin klastingas akmenuotas vietas keitė smėlio kopos, kurias ir vėl keitė akmenuoti kalnai. Pirmas tikras Maroko greičio ruožas – 316 km - iš pradžių atrodė bus visai puikus. Tiek Laisvydas Kancius, tiek ir Rokas Baciuška pravažiavus pirmus kontrolės punktus važiavo su lyderiais, Rokas netgi pirmavo savo klasėje, ir atrodė, kad kol kiti daro klaidas ir daužo savo techniką ar pasiklysta, lietuviai ryžtingai važiuoja link finišo. Tačiau antra greičio ruožo pusė viską apvertė aukštyn kojomis.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės „Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Tradiciniu tapęs krepšinio turnyras Vytauto Bučnio atminimui pagerbti ir šiemet nebuvo pamirštas. Nors gausus renginiais savaitgalis Tauragėje ir „atėmė“ dalį žiūrovų, tačiau emocijų ir kovos Bastilijos sporto komplekse dėl to mažiau nebuvo.
Nuotrauka
sambo
„Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-30
Tauragės rajono tradiciniame atvirajame vaikų, jaunučių, jaunių dziudo čempionate dėl čempionų vardo kovojo per šimtas dalyvių iš Tauragės, Jurbarko, Mažeikių ir Jonavos.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Tauragės sporto centro jaunieji futbolininkai iškovojo trečiąją vietą turnyre Mažeikiuose. Tomo Rimo auklėtiniai patyrė tik vieną pralaimėjimą.
Nuotrauka
imtynes
„Taurris“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Tauragės sporto centro imtynininkų komanda iškovojo medalius Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunimo ir jaunučių žaidynėse Šiauliuose. 
Nuotrauka
krepsinis
Tado Rapolavičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Tauragės jaunimas demonstruoja charakterį krepšinio aikštelėje. Įvairiuose turnyruose praėjusį savaitgalį dalyvavę Tauragės sporto centro ir Tauragės krepšinio mokyklos auklėtiniai kovojo dėl pergalių ir pelnė medalius.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
„Tauragės“ krepšinio klubas pradėjo pasirengimą RKL sezonui. Sužaistos pirmosios kontrolinės rungtynės su Kauno KTU ekipa. Tauragiškiai sužaidė sėkmingai – pasiekta pergalė.
Nuotrauka
futbolas
FK „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-22
LFF II lygos II etapo rungtynėse dėl 1–10 vietų Tauragės FK „Tauras“ futbolininkų likimas vėl sprendėsi per paskutiniąsias rungtynių akimirkas – antrosios antrojo etapo rungtynės baigėsi lygiosiomis.
Nuotrauka
nojus tenikaitis
LBF feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Lietuvos badmintono komanda dalyvauja Europos U15 badmintono čempionate Ibizoje (Ispanija). Komandai atstovauja tauragiškis, badmintono klubo „Volanas“ narys Nojus Tenikaitis, trečiadienį pradžiuginęs pirmąja pergale. 
Nuotrauka
futbolas
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės sporto centro futbolininkai pradėjo rudens sezoną. Sužaistos draugiškos rungtynės Jurbarke, taip pat čempionate Tauragėje. Jaunieji futbolininkai džiaugėsi pergalėmis.
Nuotrauka
mtb
Įkelta:
2022-09-18
Spalio 8-ąją MTB asociacija planuoja tradicinį dviračių žygį po Tauragės apylinkes. Žygeiviai planuoja važiuoti apie 100 kilometrų įvairiais žvyrkeliais ir miško keliukais, todėl dalyviams rekomenduojama įvertinti savo jėgas ir atvykti kalnų dviračiais.
Nuotrauka
taurris
Įkelta:
2022-09-17
Panevėžyje rugsėjo 10-ąją surengtose vaikų ir jaunių graikų-romėnų imtynių žaidynėse dalyvavusi Tauragės sporto centro vaikų imtynių komanda iškovojo septynis medalius. Aurimo Kalasovsko ir Sauliaus Buciaus auklėtiniai rudens sezoną pradėjo pergalingai.
Nuotrauka
futbolas
FK „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-15
LFF II lygos antrojo etapo rungtynes dėl 1–10 vietos Tauragės FK „Tauras“ pradėjo su Joniškio FK „Saned“. Įvarčius pavyko įmušti tik per pridėtą laiką rungtynių pabaigoje.
Nuotrauka
badmintonas
BK „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Kaune surengtame badmintono turnyre Tauragės badmintono klubo „Volanas“ auklėtinis vienetų finale pelnė antrąją vietą. Dvejetuose taip pat pritrūko sėkmės. Stipresni buvo ukrainiečių sportininkai.
Nuotrauka
aktyvi taurage
„Aktyvios Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-13
Aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti asociacija „Aktyvi Tauragė“ rudenį pasitinka su planais surengti įvairių jau tradicija tampančių renginių. Tiek mažiems, tiek dideliems numatyti įvairūs žygiai, pasivaikščiojimai po gražiausias Tauragės krašto apylinkes.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-09-08
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos pirmasis etapas baigtas, prasideda antrojo etapo susitikimai. Tauragės FK „Tauras“ pateko tarp dešimties stipriausių lygos komandų.
Nuotrauka
triatlonas
Įkelta:
2022-09-08
Druskininkuose įvyko Lietuvos triatlono taurės paskutinis įskaitinis etapas, kuriame dalyvavo keletas tauragiškių, tarp jų – ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Šio sporto entuziastai dar galės pasivaržyti neįskaitiniame etape Kaune.