Taryba nauja – bėdos senos
Įkelta:
2011-04-26
Nuotrauka
Aprašymas
Juozapas Bauža apie tai, kodėl vairavo girtas, kalbėtis nepanoro. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės taryboje dar kojų neapšilus „tvarkiečiui“ Juozapui Baužai, Europos parlamento nario Juozo Imbraso patarėjui Tauragėje, viešumon kyla jo nuodėmės. Paaiškėjo, kad 2009 metais šis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus narys buvo sulaikytas neblaivus prie vairo, sukėlė eismo įvykį. Dėl to teismo buvo baustas, trejiems metams prarado teisę vairuoti. J. Bauža – ne pirmas Tarybos narys, prie vairo sėdęs girtas. Už tokį pat nusižengimą teisę vairuoti prarado ir ankstesniosios kadencijos Tarybos narys Arūnas Gendrolius.

Girtas sukėlė eismo įvykį

Avarija, kurios metu Juozapas Bauža vairavo neblaivus, įvyko 2009 m. vasario 23 d. Apie 20 val. J. Bauža sukdamas iš prekybos centro „Iki“ Tauragėje, Gedimino g. 21, aikštelės, nesuvaldė savo automobilio „Peugeot 605“ ir rėžėsi į priekyje važiavusio „Land Rover“ automobilio galą. Avarijos metu apgadintos abi transporto priemonės, žmonės nenukentėjo. Ypač stipriai buvo apgadintas paties J. Baužos automobilis – suknežinta jo priekinė dalis.

Į įvykio vietą atvykus Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliams, buvo patikrintas eismo įvykio dalyvių girtumas. „Land Rover“ vairuotojas buvo blaivus, o J. Baužai nustatytas vidutinis – 1,91 promilės girtumas. Administracinės teisės pažeidimų protokole rašoma, kad J. Bauža pažeidė Kelių eismo taisyklių 5, 14, 132 ir 133 punktus.

Savo pasiaiškinime policijos pareigūnams „tvarkietis“ tuomet prisipažino vairavęs girtas, esą važiavęs namo. Be to, kaip „Tauragės žinias“ informavo Tauragės rajono apylinkės teismas, J. Bauža tądien automobilį vairavo neturėdamas galiojančių vairuotojo pažymėjimo ir asmens tapatybės dokumento. Teismas mini ir 2007 m. vasario 6 d. J. Baužos įvykdytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą – 149-ajame magistralinio kelio A12 kilometre sustabdytas patrulių jis negalėjo pateikti valstybinės techninės apžiūros talono.

Gynėjai neapgynė

Europos parlamento nario Juozo Imbraso patarėją J. Baužą 2009-aisiais raštiškai „stojo ginti“ Tauragės kultūros centro direktorius Petras Jokubauskas, kuris teigė, kad J. Bauža nuo 2006 m. dalyvauja Tauragės liaudies teatro veikloje ir jam reikalingas automobilis važiuoti į teatro gastroles. Teigiamą darbuotojo charakteristiką ir pažymą dėl J. Baužos darbo pobūdžio, kurioje aiškina, kad bendrovės „Tauragės keramika“ Darbo apsaugos grupės vadovo J. Baužos pareigos tiesiogiai susijusios su vairavimu, parašė ir UAB „Tauragės keramika“ generalinis direktorius Juozas Mekšriūnas. Esą šiam darbuotojui tenka vykti į darbą pagal iškvietimą, dažnai nakties metu, taip pat pavežėti keletą administracijos darbuotojų, neturinčių vairuotojo pažymėjimo.

2009 m. kovo 9 d. teismas J. Baužai skyrė 5000 Lt baudą, tačiau neatėmė teisės vairuoti. Deja, šiuo teismo, o tiksliau teismo pirmininkės Rūtos Laurinonienės, sprendimu nebuvo patenkintas Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Komisariato viršininkas Remigijus Rudminas tokį teismo sprendimą apskundė. R. Rudmino teigimu, J. Baužai buvo skirta mažesnė nuobauda, negu numatyta sankcijoje. „Manome, kad teismas netinkamai išaiškino faktines bylos aplinkybes ir klaidingai taikė Lietuvos Respublikos administracinių bylų nagrinėjimo nuostatas. Priimtas nutarimas yra nepagrįstas ir neteisėtas“, – rašoma dokumente, skirtame Lietuvos Respublikos vyriausiajam administraciniam teismui. Administracinę bylą pareikalauta nagrinėti iš naujo.

Tauragės policijos komisariato prašymas patenkintas ir tų pačių metų rugsėjo 28 d. priimtas naujas sprendimas – J. Baužai skirta 4200 Lt bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3-ejiems metams. Tarybos narys pėsčias vaikščios dar pusantrų metų.

Apie įvykį nekalba

Rengdami straipsnį, norėjome išgirsti visas 2009 m. vasario 23 d. įvykusio eismo įvykio aplinkybes iš paties politiko J. Baužos, tačiau vyras kalbėti atsisakė.

– Šį kartą nieko nesakysiu. Dabar negaliu kalbėti, – teatsakė J. Bauža.

Paklaustas, ar vėliau apie tai kalbės, „tvarkietis“ teigė kalbėsiantis, bet ne dabar.

Ankstesniojoje Tauragės rajono savivaldybės taryboje dirbo taip pat už vairavimą išgėrus baustas Liberalų ir centro sąjungos narys Arūnas Gendolius. Į naująją Tarybą A. Gendrolius nepretendavo.

Nuotrauka
narkotines medziagos
Įkelta:
2022-06-29
Birželio 28 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 13.52 val. Šilutėje, Rusnės gatvėje, patikrinimui sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi du ikiteisminius tyrimus dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-06-27
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-15
Vakar 16.16 val. ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iškvietimo į Tauragės r., Mažonų sen., Mažonų kaimą.  Pranešta, kad Tvenkinio gatvėje dega transporto priemonė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-14
Vakar Tauragės apskrities policijos pareigūnams pranešta apie automobilių stovėjimo aikštelėje rastą apgadintą automobilį.