Areštanto dienos racionui – mažiau nei dešimt litų
Įkelta:
2011-05-11
Nuotrauka
Aprašymas
Maistas areštuotiesiems atvežamas vienkartinėse atskirose dėžutėse kiekvienam sulaikytajam. Tauragės VPK archyvo nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštantus trečius metus, įvykus šios paslaugos pirkimo konkursui, maitins Vytauto Mačiulio įmonė. Konkursą dėl areštuotųjų maitinimo Tauragėje komisariatui teko rengti pakartotinai, nes pirmą kartą siūlymų konkurso organizatoriams niekas nepateikė.

Vytautas Mačiulis, uždaręs savo įmonės kavinę „Posėdis“, kuri buvo įsikūrusi Tauragės rajono apylinkės teismo pastate, nebeketino maitinti ir areštuotųjų, tačiau vėliau persigalvojo ir net neužsiprašė didesnės maitinimo kainos. Už vieno sulaikyto asmens dienos maitinimą Policijos komisariatas sumoka 9,80 Lt, 50 ct iš šios sumos skiriama vienkartiniams indams.

Maždaug dešimties litų areštantų dienos maitinimo limitas beveik nesikeičia nuo 2008-ųjų, nors maisto produktų kainos sparčiai kyla. Iki 2008-ųjų areštinės gyventojams maitinti per parą buvo skiriama 6 litai.

Konkursai dėl maitintojų komisariate organizuojami kasmet. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizacinio skyriaus viršininkas Vygantas Mylimas, ir anksčiau areštuotuosius maitinusiai V. Mačiulio įmonei pretenzijų komisariatas neturėjo.

Kaip numatyta mažos vertės pirkimo konkurso sąlygose, areštuotuosius maitinanti įmonė pagamintą maistą į areštinę turi atvežti. Būtent dėl šios priežasties V. Mačiulis šio verslo ir ketino atsisakyti. Prieš keletą mėnesių Tauragėje uždarius kavinę „Posėdis“ maistą tris, o jeigu areštinėje yra nepilnamečių asmenų, keturis kartus per dieną reikia vežti jau nebe iš Tauragės rajono apylinkės teismo pastato, o iš Sungailiškių. Sungailiškiuose įsikūrusios įmonės virtuvėje jo žmona su giminaite gamina išvežiojamąjį maistą pokyliams ir kitiems susiėjimams.

Areštuotiesiems skiriamų maisto produktų vidutinis paros kiekis vyrams, moterims ir nepilnamečiams patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu. Maistas areštuotiesiems įvairus. Pavyzdžiui, šios savaitės antradienį pusryčiams areštuotieji gavo arbatos, batono su sviestu ir dešrelę, pietums – cepelinų su mėsa ir ryžių sriubos, vakarienei – tik duonos su sviestu ir arbatos. V. Mačiulis sako, kad laikinai sulaikytiems asmenims tiekiamas geras maistas. Jis ir pats sako valgantis tai, kas jo įmonės virtuvėje pagaminama areštuotiesiems. Sulaikytiesiems maistas perkamas viename prekybos centre, šviežia duona – iš „Molupio“. Į areštinę kasdien tenka nuvežti 10–15 porcijų maisto, tačiau kartais komisariate tebūna 3–4 sulaikytieji. Paklaustas, kiek per mėnesį komisariatas atseikėja areštinės gyventojų maitinimui, V. Mačiulis atsakė, kad įvairiai, pavyzdžiui, vieną mėnesį komisariatui ši paslauga kainavo 3000 litų.

Anot V. Mačiulio, areštuotųjų maitinimas nėra pelningas verslas, tačiau vis tiek darbas.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas „Tauragės žinias“ informavo, kad pernai areštuotieji suvalgė už 83 tūkstančius litų.

Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui maždaug prieš mėnesį paskelbus pirmąjį šių metų viešąjį pirkimo konkursą surastas maitintojas Šilalės areštinės gyventojams, Jurbarkui maitintojų teks dar paieškoti.

Nuotrauka
narkotines medziagos
Įkelta:
2022-06-29
Birželio 28 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 13.52 val. Šilutėje, Rusnės gatvėje, patikrinimui sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi du ikiteisminius tyrimus dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-06-27
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-15
Vakar 16.16 val. ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iškvietimo į Tauragės r., Mažonų sen., Mažonų kaimą.  Pranešta, kad Tvenkinio gatvėje dega transporto priemonė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-14
Vakar Tauragės apskrities policijos pareigūnams pranešta apie automobilių stovėjimo aikštelėje rastą apgadintą automobilį.