Mero interesų bylą teismas narplios iš naujo
Įkelta:
2011-12-22
Nuotrauka
Aprašymas
Prano Petrošiaus interesų supainiojimo byla grįžo į pradinį tašką. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Trukt už vadžių – vėl iš pradžių. Dvejus metus nagrinėta Tauragės mero Prano Petrošiaus byla dėl galimo jo interesų supainiojimo grįžo į pradinį tašką – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nutarė šios bylos nagrinėjimą atnaujinti iš esmės.

2009 metų gruodį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino, kad tuometinis Tauragės vicemeras P. Petrošius, turintis privatų interesą, susijusį su jo nekilnojamuoju turtu Pagramančio miestelyje, dalyvaudamas savivaldybės Tarybos komitetų ir Tarybos posėdžiuose ir balsuodamas už Tarybos sprendimą dėl lėšų skyrimo Mažonų seniūnijos Akmenos gatvei asfaltuoti (šioje gatvėje P. Petrošius gyvena) pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Tokį VTEK sprendimą P. Petrošius apskundė Vilniaus apygardos administraciniam, o vėliau – Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

P. Petrošius Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pranešė, kad šių metų lapkričio 30 d. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas gavo Seimo narių prašymą ištirti, ar Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 15 straipsnis neprieštarauja teisinės valstybės principui. Šis straipsnis sako, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti pažeidusiais šio įstatymo reikalavimus, vienus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, skiriami į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus bet kuriais pagrindais trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti priimami į valstybinę tarnybą.

Todėl trijų teisėjų kolegija nutarė atnaujinti šios bylos nagrinėjimą iš esmės, išreikalaujant iš Konstitucinio Teismo įrodymų apie lapkričio 30 d. šiam teismui pateiktą Seimo narių prašymą.


Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.