Skubos tvarka nuteistas žmoną už plaukų tampęs vyras
Įkelta:
2011-12-29
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės teismas skubos tvarka nuteisė pirmąjį šeimyninį smurtautoją – jam uždrausta artintis prie savo žmonos. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Prieš savaitę įsigaliojo Seimo pavasarį priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris atrišo pareigūnams rankas kovojant su smurtu šeimoje. Nuo šiol ranką prieš savo artimą žmogų pakėlę asmenys gali būti iškeldinti iš namų ir sėsti į teisiamųjų suolą. Tauragės rajono apylinkės teismas skubos tvarka išnagrinėjo ir paskelbė pirmąjį nuosprendį 59-erių metų tauragiškiui, pirmadienio rytą smurtavusiam prieš penkeriais metais jaunesnę savo žmoną.

Apribojo laisvę

Neblaivus vyras iškoneveikė savo žmoną, tampė ją už plaukų, neleido išeiti iš kambario, sudaužė kompiuterį. Į teismo posėdį smurtautojas buvo atvežtas tiesiai iš areštinės, kur praleido dvi paras.

Tauragės rajono apylinkės teismas smurtautojui skyrė pusės metų laisvės apribojimą. Per šį laikotarpį vyras turės lankyti smurtinį elgesį keičiančios programos užsiėmimus, jam uždrausta artintis prie savo žmonos. Kadangi smurtautojas su žmona gyvena bute, kuris yra jų abiejų nuosavybė, teismas vyro neiškeldina. Nurodymas nesiartinti prie žmonos reiškia, kad vyras negalės jos įžeidinėti, žeminti, smurtauti. Skirdamas bausmę teismas įvertino lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes – teisiamasis apgailestavo dėl savo poelgio, prašė žmonos jam atleisti, tačiau smurtavo būdamas neblaivus, be to, smurto ir vaidų šioje šeimoje pasitaiko dažnai.

Anot Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjo Egidijaus Mockaičio, tai pirmoji baudžiamoji byla įsigaliojus Apsaugos nuo smurto įstatymui. Anksčiau nuo savo vyro nukentėjusios moterys į teismą turėjo kreiptis privataus kaltinimo tvarka.

Tik pabardavo

Prieš teismo posėdį „Tauragės žinių“ pakalbinta nuo vyro nukentėjusi moteris pasakojo, kad kartu jiedu gyvena penkerius metus. Esą, kai užeina „geriamoji“, vyras tampa agresyvus. Ne kartą dėl smurto išpuolių ji kreipėsi į policiją, tačiau atvykę pareigūnai vyrą tik sudrausmindavo. Daug kartų moteris smurtautojui buvo atleidusi, atleido ir tada, kai vyras jai sulaužė ranką. Šįkart moteris taip pat atleistų sutuoktiniui, tai padaryti ragina ir jos aštuoniasdešimtmečiai tėvai, ypač prieš Šv. Kalėdas, tačiau įstatymas – griežtas.

Su nuteistuoju moteris bendrų vaikų neturi. Iš pirmos santuokos ji augina nepilnametę dukrą, dėl ko neatskleidžiame nuteistojo asmenybės.

Teismo salėje „Tauragės žinių“ korespondentė pakalbino ir teisiamąjį. Vyras teisinosi prieš žmoną rankos nekėlęs, jiedu tik apsistumdę.

Po teismo posėdžio nukentėjusioji ir jos sutuoktinis liks gyventi viename bute, tačiau moteris tikina, kad jausis saugesnė.

Smurtautojai areštuoti

Vos įsigaliojus įstatymui per pirmąsias dvi darbo dienas ir savaitgalį apskrities Policijos komisariatas užregistravo 13 pranešimų, pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai, o smurtautojai sulaikyti 48 valandoms.

Pirmasis naujojo įstatymo griežtumu įsitikino 34-erių M. Č., kuris iškeikė savo motiną ir pakėlė prieš ją ranką. Šeštadienį neblaivus taip pat 34-erių metų vyras iškoneveikė ir sumušė savo sugyventinę, o sekmadienio vakarą savo motiną primušė aštuoniolikmetis.

Trečiadienį popiet išnagrinėta ir antroji smurtautojo byla. Smurtautojas iškeldintas iš namų. 25-erių metų vyras už sugyventinės, savo dukters motinos, sumušimą nuteistas laisvės apribojimu keturiems mėnesiams, per tą laiką jis turės dirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, pagyvenusiais žmonėmis, taip pat negalės artintis prie nukentėjusiosios, ieškoti ryšio ir bendrauti su ja.

Nukentėjusieji neprivalo rašyti pareiškimo

Gruodžio 15-ąją įsigaliojęs įstatymas numato, kad policijos pareigūnas, užfiksavęs smurto artimoje aplinkoje įvykį, turėtų nedelsdamas imtis priemonių apsaugoti smurtą patyrusį asmenį ir atsižvelgdamas į nustatytas aplinkybes pradėti baudžiamojo proceso procedūras, visiems procesiniams veiksmams turėtų būti taikomas pagreitintas procesas.

Smurtą šeimoje patyręs asmuo rašyti pareiškimo neprivalės. Anksčiau pagal iškvietimą dėl buitinio konflikto atvažiavę pareigūnai, jei nukentėjusioji ar nukentėjusysis atsisakydavo rašyti pareiškimą, prieš smurtautoją negalėjo imtis jokių priemonių. Dabar tokiu atveju smurtautojas bus išvežamas, o per 48 valandas ikiteisminio tyrimo teisėjas spręs dėl jo iškeldinimo.

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.