Teismas nepasigailėjo girto prie vairo sėdusio politiko
Įkelta:
2011-12-30
Nuotrauka
Aprašymas
Juozapas Bauža sako, kad jam atsibodo prašyti draugų jį pavežėti. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Iškart po Šv. Kalėdų Tauragės rajono apylinkės teismas atmetė Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovo, europarlamentaro Juozo Imbraso patarėjo Juozapo Baužos prašymą anksčiau termino grąžinti jam teisę vairuoti. Vairuotojo pažymėjimo jis neteko vairavęs girtas kiek seniau nei prieš dvejus metus.

Paprašė grąžinti teisę vairuoti

Trejiems metams dėl to, kad prie vairo sėdo neblaivus ir sukėlė avariją, vairuotojo pažymėjimą praradęs politikas praėjus pusei termino pasinaudojo galimybe teismo paprašyti grąžinti teisę vairuoti.

Antradienį, kai teismo posėdyje turėjo būti nagrinėjama administracinė byla dėl nuobaudos termino sutrumpinimo, J. Bauža į teismą neatvyko. Anot Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjos Daivos Žebelienės, atvykti į teismo posėdį šioje byloje ir nebuvo privaloma. Užteko J. Baužos pareiškimo raštu.

„Viltis – kvailių motina“

Trečiadienį, prieš teismui priimant sprendimą, „Tauragės žinių“ pakalbintas J. Bauža sakė, kad praradęs teisę sėsti prie automobilio vairo pavežti prašydavo draugų, šeimos narių. Į teismą dėl nuobaudos termino sutrumpinimo kreipęsis, kadangi jam asmeniškai reikalingas automobilis ir jis nebenorįs pagalbos prašyti kitų žmonių.

– Viltis – kvailių motina, miršta paskutinė, – paklaustas, ar tikisi teismo gailestingumo, atsakė politikas.

Tačiau bylą nagrinėjusi Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Žebelienė J. Baužos prašymą atmetė.

– Nėra svarbių priežasčių, dėl kurių būtų reikėję prašymą tenkinti, – „Tauragės žinioms“ sakė teisėja.

Bausmė įsigaliojo po septynių mėnesių nuo avarijos

2009 metų vasario 23-osios vakare J. Bauža sukdamas iš prekybos centro „Iki“ Tauragėje, Gedimino g. 21, aikštelės, nesuvaldė savo automobilio „Peugeot 605“ ir rėžėsi į priekyje važiavusį „Land Rover“. Avarijos metu apgadintos abi mašinos, žmonės nenukentėjo. Ypač stipriai buvo apgadintas paties J. Baužos automobilis.

Į įvykio vietą atvykus Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliams buvo patikrintas eismo įvykio dalyvių girtumas. „Land Rover“ vairuotojas buvo blaivus, o J. Baužai nustatytas vidutinis – 1,91 promilės girtumas. Be to, J. Bauža tądien automobilį vairavo neturėdamas galiojančių vairuotojo pažymėjimo ir asmens tapatybės dokumento.

2009 m. kovo 9 d. teismas J. Baužai buvo skyręs 5000 Lt baudą, tačiau neatėmė teisės vairuoti. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas tokį teismo sprendimą apskundė. Komisariato prašymas buvo patenkintas ir tų pačių metų rugsėjo 28 dieną priimtas naujas sprendimas – J. Baužai skirta 4200 Lt bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3-ejiems metams.

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.