Ugniagesiai linki saugių švenčių
Įkelta:
2011-12-23
Nuotrauka
Aprašymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Ugniagesiai vėl su nerimu laukia artėjančių švenčių, nes jų metu gerokai padaugėja gaisrų ir juose žūstančių žmonių. Kaip rodo praėjusių metų statistika, pernai gruodžio pabaigoje vien per šventinį laikotarpį 197 kilusiuose gaisruose žuvo 12 gyventojų, 7 buvo traumuoti. Keturi jų pernai žuvo šventų Kūčių vakarą, du – pirmąją Naujųjų metų parą.

Jeigu vėlyvą šių metų rudenį ir žiemos pradžioje darbo dienomis skaudžiausi gaisrai dažniausiai kildavo dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių bei elektrinių šildymo prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, tai per šventes ir savaitgaliais pagrindinės nelaimių priežastys yra neatsargus rūkymas, girtavimas bei gyventojų neatsargus elgesys su ugnimi.

Nors tokie gaisrai dažnai užgęsta savaime ir didelių nuostolių nepadaro, tačiau kai kurie jų pasiglemžia brangiausią žmonių turtą – gyvybes. Šiemet gaisruose jau žuvo 127 gyventojai (pernai per tą patį laikotarpį – 223). Be to, primename, kad šiemet, kaip ir pernai, per tą patį laikotarpį kilo per 12 tūkstančių gaisrų.

Ugniagesiai nerimauja ne tik dėl šventų Kalėdų švenčių, bet ir dėl Naujųjų metų nakties, kai pradės pokšėti petardos, dangų nušvies sproginėjantys fejerverkai. Deja, dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo kasmet kyla gaisrų ir sužalojami žmonės.

Kad artėjančios šventės neatneštų skaudžių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiai elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų. Tuo pačiu primename: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos. Daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs ir dėl pavėluoto ugniagesių-gelbėtojų iškvietimo, todėl, pastebėję gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112. Būkite atidūs ir kelyje, nes važiavimo sąlygos dėl kritulių ir plikšalos gali būti nepalankios.

Tikimės, kad šie ugniagesių patarimai padės saugiai sutikti šventas Kalėdas ir Naujuosius metus bei išvengti gaisrų bei kitų nelaimių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje leidimą gyventi Lietuvoje turinčiam Rusijos Federacijos piliečiui bei vienam Kauno gyventojui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Šioje byloje kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pareikšti ir dviem šilutiškiams.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-12-07
Tauragės apskrities policija informuoja apie Tauragės rajone smurtavusį vyriškį.
Nuotrauka
iesko
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-07
Tauragės apskrities policija informuoja, kad lapkričio 19 d. Šilalėje, esančiame prekybos centre, asmuo pasiėmė prekių ir pasišalino už jas nesumokėjęs.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje pranešama apie gyventojo į namus atsinešta sprogmenį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Septynis kartus už fizinio skausmo sukėlimą, valstybės tarnautojo papirkimą, vairavimą neblaiviam teistas, vedęs ir niekur nedirbantis J. M. 8-ąjį teistumą įgijo pagautas su glėbiu iš miško vagiamų malkų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-04
Vėlyvą šeštadienio vakarą Tauragėje sustabdyti du neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L.