Kas jie – saugotojai ar grobstytojai?
Įkelta:
2012-01-16
Nuotrauka
Aprašymas
Kelią į apleistus savivaldybės pastatus saugos tarnyba užtvėrė nulaužtu medžiu, esą tam, kad juo nevažinėtų pašaliniai. Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Pastatai, kuriuos saugo „PKSekura“, griūva, bendrovės vadovas neslepia, kad iš jų jau daug kas dingo. Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Ar jo automobilio bagažinėje nėra nieko svetimo, Kęstutis Povilaitis parodyti atsisakė. Karinos Sėrikovos nuotrauka

„Vytauto gatvėje, buvusių kareivinių pastatuose, kurie dabar priklauso savivaldybei, vagiamas metalas, šiuo metu jis pjaustomas, o ryt grobis bus išvežtas“, – „Tauragės žinioms“ telefonu pranešė mūsų skaitytojas (pavardė redakcijai žinoma). Vyras nurodė, kad prie senų pastatų paslėptas stovi „Nissan“ markės visureigis, kuris priklauso Kęsto Povilaičio saugos tarnybai, privalančiai ne niokoti, o saugoti šį savivaldybės turtą. Atokiame didžiulės teritorijos kampelyje radome įvardytą automobilį ir tris vyrus, tarp kurių sukiojosi darbo drabužiais vilkintis UAB „KPSekura“ savininkas K. Povilaitis. Korespondentes jis bandė įtikinti, kad savivaldybės turtą ne grobsto, o jį tvarko. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, iš „Tauragės žinių“ sužinojęs apie galimą vagystę, tikina, kad „KPSekura“ atsakinga tik už teritorijos apsaugą, ir ketina kreiptis į teisėsaugos institucijas.

Užsitvėrė kelią

Kad buvusiose kareivinėse Vytauto gatvėje apleistas savivaldybės turtas gali būti ne saugomas, o grobstomas, „Tauragės žinių“ redakcijai buvo pranešta ir anksčiau. Prieš keletą mėnesių apie tai redakcijos žurnalistams pasakojo vyras, teigęs, kad kadaise dirbo bendrovėje, kuri yra laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą šiam turtui saugoti. Jo teigimu, saugos bendrovės darbininkai iš kareivinių teritorijos naktimis veža įvairias statybines medžiagas. Esą tai daryti buvo liepta ir redakcijai apie tai pasakojusiam vyrui. Tačiau jokių konkrečių įrodymų vyras tuomet redakcijai nepateikė, nors pažadėjo galimas vagystes užfiksuoti ir redakcijai atnešti filmuotą medžiagą.

Skambučio apie grobstomą savivaldybės turtą „Tauragės žinių“ redakcija, tik jau iš kito žmogaus, sulaukė pirmadienį. Šįkart su kolege apvaikštinėjusios didžiąją dalį kareivinių teritorijos, pastebėjome kelią, užverstą jaunu medeliu. Kilo įtarimas – kelias tikriausiai užtvertas tam, kad nebūtų įmanoma juo važiuoti, o nereikalingi asmenys nematytų, kas vyksta tolimesniuose pastatuose. Už užtvaros aiškiai buvo matyti šviežios automobilio vėžės.

Apleistos teritorijos kaimynystėje įsikūrusio namo kieme ėmė loti, suprantama, mus išdavęs šuo. Netrukus išgirdome garsą, panašų į automobilio bagažinės trinktelėjimą. Toliau – tyla. Priėjusios prie vieno apgriuvusių pastatų šalia jo akivaizdžiai paslėptą nuo pašalinių akių pamatėme „Nissan“ visureigį ir tris vyrus. Du jų skubėjo pasišalinti – vienas į vieną pusę, kitas – į kitą. Prie mašinos liko tik saugos tarnybos „KPSekura“ direktorius K. Povilaitis.

Įsisukus vagims pasamdė apsaugininkus

„Tauragės žinių“ pakalbintas K. Povilaitis tikino, kad šią didžiulę teritoriją saugo jo bendrovė „KPSekura“, o jis esąs jos vadovas. Sutartis su savivaldybe, pasak K. Povilaičio, baigsis šių metų kovo 22 dieną.

– Kai prieš šešerius metus pradėjau saugoti šią teritoriją, viskas atrodė kitaip. O dabar viskas išgriauta, išvogta, nes teritorija buvo saugoma ne visą laiką. Paskutinę sutartį su savivaldybe sudarėm, kai iš rekonstruojamų gatvių į šią teritoriją imta vežti gruntą, akmenis. Į šį turtą įsisuko vagys. Vogė ir žvyrą, ir asfaltą, ir akmenis, ir metalą su metalo pjūkliukais išsipjaustė, – vardijo K. Povilaitis.

Žurnalistei verslininkas aiškino, kad šiuo metu jo vadovaujama apsaugos tarnyba tvarko pastatą nugriuvusiu stogu. Esą pjausto medieną, krauna į krūvas šiferį. Metalo sakė nepjaustys, kadangi neturi specialios įrangos.

Automobilio bagažinės neatidarė

Neslėpėme, jog į „KPSekura“ saugomą teritoriją atvažiavome būtent dėl to, kad buvo pranešta apie galimą metalo vagystę, tačiau saugos tarnybos vadovas tikino tikrai jo neketinąs pasisavinti.

– Gaunu atlyginimą už teritorijos apsaugą ir man to užtenka, – atkirto K. Povilaitis, tačiau paprašytas atidaryti automobilio bagažinę atsisakė tai padaryti. Esą niekam nerodys, kas yra jo bagažinėje.

K. Povilaičio pasiteiravome, kodėl kelią, vedantį prie pastato, kurį jie tariamai tvarko, užvertė medžiu. Vyras neslėpė, kad tai jų darbas. Esą medį ant keliuko užvertė, kad juo nevažiuotų pašaliniai asmenys, šioje vietoje, K. Povilaičio nuomone, reikėtų įrengti užkardą, populiariai vadinamą „šlagbaumu“. Kam viename iš pastatų reikalingas aprūkęs stalas, ar tik ne metalui pjaustyti, verslininkas neatsakė.

Vietoj to, kad saugotų...

Apie sutartį su „KPSekura“ pasiteiravome Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus. Pasak jo, ši saugos bendrovė atsakinga tik už teritorijos apsaugą, jokių kitų darbų atlikti – rinkti šiferį ar pjauti medžius – jai nepavesta. Vos išgirdęs apie tai, kad „KPSekura“ saugomoje savivaldybės teritorijoje tiesiog šeimininkauja, A. Mosėjus įžvelgė savivaliavimą ir nedelsdamas liepė K. Povilaičiui pasiaiškinti.

– Įtariame, kad yra viršyti įgaliojimai. Jei tik paaiškės, kad galėjo būti įvykdyta nusikalstama veika, kreipsimės į teisėsaugos institucijas, – „Tauragės žinioms“ sakė savivaldybės administracijos direktorius ir pažadėjo apie tolimesnius savivaldybės veiksmus šiuo klausimu visuomenę informuoti.


Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.