Apsvaigęs nuo alkoholio nepilnametis šaudė į draugą
Įkelta:
2021-06-12
Nuotrauka
teise
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Max Kleinen/Unsplash nuotrauka

Tauragėje gyvenantis nepilnametis N. K. prisidirbo kaip reikiant. Prieš Tauragės apylinkės teismą gegužės 13-ąją stojęs jaunuolis išgirdo nuosprendį dėl žmogaus sumušimo ir dėl to, kad  apsvaigęs nuo alkoholio iš pneumatinio šautuvo 8 kartus šovė į 2006-aisiais gimusį vaikiną, nežymiai sutrikdydamas sveikatą. 

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusioji pasakojo, kad praėjusių metų birželio 27 d., apie 22 val., namų  kieme pamatė N. K. Nors vaikino asmeniškai nepažinojo ir su juo nebendravo, moteris žinojo, kad šis buvo sumušęs jos sugyventinį, todėl jo bijodama kabliuku užsikabino duris. N. K. stipriai patraukė duris, išplėšė kabliuką ir įėjęs į kambarį paklausė, kur jos kaimynas. Nukentėjusioji atsakė nežinanti. Anot moters, N. K. priėjo prie jos ir spyrė vieną kartą į galvą, du kartus – į dešinįjį šoną. Po to N. K. metė į ją šiukšlių dėžę, puodelį. Suduoti smūgiai jai sukėlė skausmą. Nuo smūgio į galvos sritį po kairiąja akimi atsirado kraujosruva, keletą dienų skaudėjo sužalotą akį, galvą, kvėpuojant skaudėjo šoną, šone buvo kraujosruva. Tą patį vakarą į jos namus buvo iškviesti medikai, atvyko ir policijos pareigūnai.   

Teisme apklaustas N. K. aiškino, kad įvykio dieną motoroleriu atvažiavo į namo, kuriame gyvena nukentėjusioji, kiemą, buvo susinervinęs. Esą iki įvykio buvo išgėręs degtinės, todėl nekontroliavo savo veiksmų. 

Nepilnamečio agresija tęsėsi. Praėjusių metų spalio 23-ąją jis nusprendė pašaudyti. Kitas nukentėjusiuoju byloje pripažintas 2006 m. gimęs vaikinas pasakojo, kad tą dieną jis susitiko su N. K., kaimynu ir jo draugu. Keturiese vaikinai nuėjo nuošaliau, vienas iš kompanijos dalyvių turėjo alkoholio, o kitas jaunuolis buvo pasiėmęs pneumatinį šautuvą, jį išsitraukęs šovė į medį. Nukentėjusysis pasakojo, kad N. K. paprašė duoti jam šautuvą, iš kurio vieną kartą šovė į medį, bet kitus šūvius staiga paleido į jį. Apšaudytas jaunuolis nuo N. K. buvo nutolęs vos trijų metrų atstumu. Vaikinas buvo sužalotas, ant įvairių kūno vietų liko mėlynių, bėgo kraujas, tad grįžęs namo jis apie įvykį papasakojo mamai. Tauragės ligoninėje gydytojai vaikino galvoje rado šratą, Klaipėdos ligoninėje svetimkūnis pašalintas. Šaudynių metu, sakė vaikinas, buvo sugadintas ir jo telefonas, kurį kliudė vienas šratas. 

Aiškindamasis dėl šio epizodo, N. K. pripažino kaltę ir kalbėjo, kad įvykio metu buvo apsvaigęs, nes vartojo degtinę, alų, o šaudė į nukentėjusįjį, nes nekontroliavo savo veiksmų. 

N. K. Tauragės apylinkės teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl abiejų žmonių sužalojimo, jam skirta galutinė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė įpareigojant per 2 mėnesius pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, atlyginti 60 eurų už sugadintą telefoną. Vaikinui teks apšaudytam jaunuoliui sumokėti ir  1,6 tūkst. eurų neturtinės žalos, priteisti Valstybinei ligonių kasai 185,78 euro už nukentėjusio nepilnamečio gydymą. N. K. įpareigotas per 7 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje, per visą bausmės laiką uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-26
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas.