Girtų vairuotojų nuotykiai pasibaigia teisme
Įkelta:
2021-07-21
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Jono Valaičio nuotrauka

Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.

Pas draugą - be merginos žinios

Tauragės apylinkės teisme birželio 1-ąją nuosprendį išgirdo anksčiau už vagystę ir vairavimą išgėrus teistas E. G. Ir šįkart į nemalonumus jis įklimpo dėl alkoholio – neblaivus vairuodamas draugės automobilį vyras įkliuvo policijai. 

Kaltinamasis E. G. kaltu prisipažino ir parodė, kad šių metų gegužės 23 d. su draugu pastarojo sodyboje gėrė alkoholinį alų. Vėliau kaltinamasis girtavo ir savo namuose. Sodyboje pjaudamas žolę jis teigė vis atsigerdavęs alaus. Per dieną, teigė vyras, jis išgėrė apie 2 litrus 5 laipsnių stiprumo alaus.  Tačiau ir naktį jam norėjosi linksmybių. Kaltinamasis teigė, kad gegužės 24 d.  nuo 1 val. iki 1 val. 30 min. dar išgėręs vieną 0,5 litro talpos skardinę alaus, kurio stiprumas 5 laipsniai. Apie 1 val. 30 min., kai jo draugė F. B., su kuria kartu gyvena jau 3 metus, miegojo, iš virtuvės vyras pasiėmė jai priklausančio automobilio „Audi A4“ užvedimo raktelius ir išvažiavo pas draugą. E. G. aiškino, kad draugė apie jo kelionę nieko nežinojo – jeigu būtų numaniusi, kad šis ruošiasi vairuoti išgėręs, ji tikrai nebūtų to leidusi. 

Vyras kelionės tikslo nepasiekė – jį sustabdė policijos pareigūnai. E. G. du kartus buvo patikrintas girtumas. Pirmą kartą nustatytas 1,89 prom. girtumas, antrą – 1,67 prom. Automobilis buvo paimtas ir išvežtas į saugojimo aikštelę. 

Mergina, pabudusi ryte, pamatė, kad nebėra automobilio, o kur jis dingo, jai pranešė pats E. G. 

Teismo nuosprendyje pabrėžiama, kad nustatytas girtumas nedaug viršija ribą, kai nustatyta baudžiamoji atsakomybė E.G., vairavo automobilį nakties metu, kai transporto eismas nėra intensyvus.

„Iš E. G. parodymų teisme, rašytinės bylos medžiagos matosi, kad jis gyvena su drauge F. B., dirba pagal verslo liudijimą. Per karantino laikotarpį darbų buvo sumažėję. Dabar vėl atsirado užsakymų ir turi darbo, gailisi padaręs nusikaltimą. Atsižvelgiant į tai, kad E. G. turi tvirtus socialinius ryšius, dirba, yra pagrindas manyti, kad E. G. nedarys naujų nusikaltimų, o bausmės tikslai bus pasiekti atidėjus paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą“, – teigiama nuosprendyje.

Už vairavimą neblaiviam E. G. buvo nuteistas 6 mėnesiams bausmės vykdymą atidedant 1 metams. Vyrui teks pakloti 2,9 tūkst. eurų dydžio baudą.

Nuvažiavo tik 50 metrų

Šiek tiek „pigiau“ vairavimas išgėrus atsieis prieš Tauragės apylinkės teismą gegužės 5-ąją stojusiam S. B. Vyras be savininko žinios nusprendė išbandyti transporto priemonę.

Automobilio savininkas G. V., byloje pripažintas liudytoju, teigė, kad transporto priemonė buvo neeksploatuojama, nebuvo atlikta techninė apžiūra ir automobilis nebuvo apdraustas. Jis teigė paprašęs vieno vyro, kad šis automobilį pastatytų priešais autoservisą. Tuo metu automobilyje nebuvo akumuliatoriaus, jis buvo paliktas neužrakintas, o jo užvedimo rakteliai buvo daiktadėžėje. Įdėjus akumuliatorių automobilis užsivesdavo ir važiuodavo. 

Jis žinojo, kad tame name, prie kurio stovėjo jo automobilis, gyvena S. B. Nors vyrai nebendravo, tačiau vienas su kitu pasisveikindavo. 

Kaltinamasis S. B. pasakojo, kad šių metų balandžio 4-ąją sugalvojo išvažiuoti iš kiemo automobiliu norėdamas patikrinti, ar transporto priemonė važiuojanti, kadangi galvojo ją įsigyti dėl dalių. Pajudėjęs iš namų kiemo ir nuvažiavęs vos 50 metrų, vairuotojas iš karto buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

Tauragės apylinkės teisme vyras neslėpė tą dieną vartojęs alaus, tačiau problemų dėl alkoholio jis teigė neturintis. Savo elgesį S. B. sakė vertinantis kritiškai.

Automobilio savininkas kaltinamajam nereiškė pretenzijų dėl to, jog šis lyg niekur nieko pasiėmė automobilį, tačiau neslėpė, kad pyksta ant S. B., nes šis pasiėmė netvarkingą automobilį ir galėjo nukentėti. Savininkas sakė šiek tiek ir pats jaučiantis kaltę, kad paliko neužrakintą automobilį bei teigė manantis, kad S. B. suprato, jog pasielgė netinkamai.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė iš S. B. atimti teisę vairuoti automobilius 4 metams ir įpareigoti vyrą sumokėti 2 tūkst. eurų siekiančią baudą.

„Nagrinėjamu atveju kaltinamasis padarė itin šiurkštų KET pažeidimą, suvokdamas, kad yra vartojęs alkoholio ir žinodamas, jog tokios būklės yra draudžiama vairuoti transporto priemones, dalyvavo eisme, be to, nusikalstamą veiką kaltinamasis baigė ne savo noru, o sustabdytas pareigūnų, kaip įtartinai manevruojantis. Vadinasi, tik dėl palankiai susiklosčiusių aplinkybių buvo išvengta sunkių pasekmių, kurias kaltinamasis galėjo sukelti vairuodamas automobilį tokios būklės. Byloje surinkti įrodymai, tarp kurių ir baustumo administracine tvarka duomenys, leidžia nustatyti, kad kaltinamasis daug kartų baustas už įvairius nusižengimus, susijusius tiek su alkoholio vartojimu, tiek su kelių eismo reikalavimų nepaisymu, tarp kurių ir – transporto priemonės vairavimas, neturint tam teisės, kas necharakterizuoja kaltinamojo teigiamai“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Pelnė teismo pasitikėjimą

Gegužės 10-ąją Tauragės apylinkės teisme turėjo apsilankyti ir girtas prie vairo įkliuvęs M. B. Su tėvu gyvenantis vaikinas prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Kaltinamasis teigė, kad šių metų kovo 23-ąją apie 19.30 val. susitiko su drauge, nusipirko alkoholinių gėrimų. Savo automobilį paliko aikštelėje, o su pažįstamo automobiliu nuvažiavo pas draugus, pas kuriuos jis išgėrė apie 6 skardines alaus. Pabuvęs ten iki 1 valandos nakties, paskui taksi automobiliu vaikinas atvažiavo prie savo automobilio. Liudytoja pripažinta draugė M. B.  kalbėjo, kad lauke buvo šalta, taigi, jiedu sugalvojo automobilyje pasišildyti. Jie kalbėjosi, vartojo alkoholinius gėrimus. Kadangi automobilis buvo apšviestoje vietoje, prie apsaugos būdelės, todėl M. B. teigė nusprendęs jį pastatyti į kitą vietą. Išvažiavęs į gatvę, vairuotojas sulaukė policijos pareigūnų dėmesio dėl įtartino manevravimo. Taigi jis buvo sustabdytas. 

Siekdamas išvengti teistumo, M. B. prašė paskirti laiduotoją jo tėvą ir bylą nutraukti. Pastarasis pasakojo, kad kartu su savo atžala dirba namų ūkio darbus, gerai sutaria, sūnus  yra atsakingas, labai išgyvena dėl įvykio, mano, kad tai bus didžiulė pamoka. 

„Santykiai tarp kaltinamojo  ir jo laiduotojo geri, jis turi teigiamą įtaką kaltinamajam. V. B. dirba, darbovietės charakterizuojamas teigiamai, neteistas, administracine tvarka nebaustas. Šios socialinės ir asmeninės savybės leidžia pagrįstai manyti, kad V. B. yra vertas teismo pasitikėjimo ir gali daryti M. B. teigiamą įtaką bei būti laiduotoju“, – rašoma nuosprendyje.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė M. B. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, nustatant terminą 1 metams, tiesa, skyrė jam baudžiamojo poveikio priemonę –2 metams uždraudė vairuoti transporto priemones.

 

 

Nuotrauka
Teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.
Nuotrauka
k
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Triskart lytinę aistrą su nepilnametėmis ir vos dvejų mergaite tenkinęs tauragiškis, nuteistas ilgiems metams kalėjimo, laukė Klaipėdos apygardos teismo malonės. 35 metų Vitalijus Altaravičius teismo prašė sutrumpinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę, šį pageidavimą motyvuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimais, – praneša portalas15 MIN.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Rugpjūčio 26-ąją prieš Tauragės apylinkės teismą stojo du vyrai. Abu į teisėsaugos akiratį pateko dėl narkotikų. Anksčiau neteistas L. B., auginantis mažametį vaiką, guodėsi, kad sunku pragyventi, dėl to jis ėmėsi nelegalaus verslo – narkotikų prekybos. O pirmasis policijos pareigūnams  įkliuvęs M. E., iš jauno tėvo įsigijęs kvaišalų, kalbėjo norėjęs nusiraminti.
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Darželyje dirbanti auklėtoja, išvydusi mažametės mergaitės sužalojimus, įtarė, kad prieš vaiką gali būti panaudotas smurtas. Nuogąstavimai pasitvirtino. Po to, kai pedagogė kreipėsi į teisėsaugą, paaiškėjo, jog prieš vaiką smurtaujama nuolat. Rugpjūčio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą mažametės motinos R. B. atžvilgiu. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės apskrityje gyvenantis R. P.  atkreipė kaimyno dėmesį neleidęs ramiai pailsėti. Apie garsiai leidžiamą muziką pastarasis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie iš pradžių vykti į įvykio vietą neskubėjo. Kai gerokai įkaušęs triukšmadarys sėdo į automobilį ir apie tai kaimynas informavo skubios pagalbos telefonu 112, pareigūnai reagavo nedelsdami. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 20-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą ir paskyrė R. P. nemažą baudą.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Šeštadienį, 19.19 val., policija sulaukė pranešimo dėl Moksleivių alėjoje chuliganiškai besielgiančių paauglių. Vienam jų, septyniolikos metų vaikinui, apsižodžiavus su 42 m. vyru vos nekilo muštynės.
Nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-19
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, dokumento pagrobimą, vagystę, viešosios tvarkos pažeidimą teistas V. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą už lytinį santykiavimą su jaunesniu nei 16-os metų asmeniu. Rugpjūčio 3-ąją paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-16
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.