Už pareigūno sumušimą ir išdaužtą policijos automobilio langą – kalėjimas
Įkelta:
2021-07-28
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Į iškvietimą dėl triukšmo atvykusį pareigūną sužalojo itin įžūlus, net 12 kartų teistas Vitalijus M. Tauragės apylinkės teismas birželio 16-ąją jo atžvilgiu priėmė nuosprendį. Vidurinį išsilavinimą įgijęs Šilutės rajono gyventojas bausmę atliks kalėjime.

Dėl trukdymo atlikti pareigas ir pasipriešinimo nukentėjusiaisiais byloje buvo pripažinti visi 4 į iškvietimą atvykę policininkai.

Pirmasis kartu su tyrėja K. T. į incidentą atvyko pareigūnas M. J. Praėjusių metų balandžio 6 d., apie 8 val. 30 min., jis atskubėjo į vyro, iškvietusio policiją, namus, nes, kaip teigė pranešėjas, jo namuose esantis asmuo kelia triukšmą, konfliktuoja, grasina šautuvu, turi šovinių. 

Įvykio vietoje pranešėjas nurodė, kad konflikuoja su kitu namuose esančiu nepageidaujamu svečiu – M. G., kuris jam grasino pneumatiniu ginklu. Pareigūnas ginklą iš M. G. atėmė. O štai įvykio vietoje buvęs Vitalijus M. elgėsi agresyviai. Nesakė savo vardo, pavardės, keikėsi, vadino pareigūnus necenzūriniais žodžiais, grasino sakydamas, kad sutryps, sulaužys galvą, sakė išvažiuoti ir neieškoti problemų. 

Kadangi tiek Vitalijus M., tiek M. G. buvo nusiteikę agresyviai, nepakluso reikalavimui prisistatyti, o M. G. atsisakė iš pranešėjo namų pasišalinti, todėl buvo iškviestas papildomas policijos pareigūnų ekipažas. Į įvykio vietą atvyko tyrėja V. B. ir vyresnioji tyrėja A. S.  

Nukentėjusiąja pripažinta ir pareigūnė K. T. buvo kieme su apklausiamu M. G.

Pareigūnas M. J. liko namo koridoriuje su įsismarkavusiu Vitalijumi M., kurio elgesys darėsi vis agresyvesnis. Teisėsaugininkas nusprendė Vitalijų M. sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą. Vitalijus M. atsisakė sėstis į tarnybinį automobilį, priešinosi, todėl prieš jį buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai. 

Galiausiai Vitalijus M. buvo pasodintas į tarnybinį automobilį ant galinės sėdynės. Vitalijui M. atsisakius įkelti į automobilį kojas, kad būtų galima uždaryti automobilio duris, prieš jį buvo panaudotos specialiosios priemonės – dujos. Uždarius automobilio duris Vitalijus M. ir toliau elgėsi agresyviai, šaukė, kad išdauš automobilio stiklą.

Tuomet vyras tyčia kojomis spyrė į automobilio galinių durelių lango stiklą. Dėl išdaužto stiklo kaltinamasis Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui padarė 168,63 euro turtinę žalą. Tiesa, kartu su remonto išlaidomis ši suma padidėjo.

Per išdaužtą tarnybinio automobilio langą iššokęs iš automobilio ir siekdamas ištrūkti bei išvengti sulaikymo, vyras tyčia spyrė tyrėjui M. J. į krūtinės sritį. Pareigūnui sumušta krūtinės ląsta.  

O štai pareigūnė K. T. teisme pasakojo, kad tada Vitalijus M. buvo paguldytas ant žemės ir jo atžvilgiu buvo panaudotas elektros šokas bei uždėti antrankiai. Po to Vitalijus M. buvo pasodintas į tą patį tarnybinį automobilį, nors jis pats geranoriškai sėstis nesutiko. Iki pristatymo į policijos komisariatą Vitalijus M. ir toliau elgėsi agresyviai, keikėsi, spjaudėsi, grasino. 

Dėl pareikštų kaltinimų kaltinamasis Vitalijus M. kaltės nepripažino ir paaiškino, kad vakarop su savo pusbroliu D. S. atvyko pas jo pažįstamą „pabaliavoti“. Jis dar pasikvietė M. G. Apie tai, kad pastarasis būtų atsinešęs ginklą, nieko nežinojo. Ryte, apie 8.30 val., kaltinamasis teigė pamatęs, jog atvyko policijos pareigūnai. Vyras prisiekinėjo nežinojęs nei kas, nei dėl ko iškvietė policiją. Be to, kaltinamasis neigė kaip nors įžeidinėjęs policininkus. Vyras aiškino, kad policijos pareigūnai jam liepė važiuoti namo, bet jis nevažiavo, sakė, kad atvažiuos draugas paimti. Pareigūnai esą kažkodėl pradėjo naudoti prieš jį fizinę jėgą. Be to, teisme jis teigė neatsimenantis, kad būtų tyčia spyręs policijos pareigūnui, o jeigu ir spyrė, tai ne specialiai.

Vis dėlto kaltinamąjį prispaudė vaizdo kamerų, pakabintų ant pareigūnų uniformų, įrašai, kuriuose matyti jo atlikti veiksmai.

Nukentėjusysis M. J. pareiškė civilinį ieškinį dėl 800 Eur neturtinės žalos atlyginimo iš kaltinamojo Vitalijaus M. Policijos pareigūnas nurodė, kad Vitalijus M. sukėlė jam nežymų sveikatos sutrikdymą, grasino susidorojimu, kurį jis vertina kaip realų, dėl to patyrė neigiamų išgyvenimų. Po įvykio atsirado baimės jausmas, todėl sudėtingiau vykdyti savo pareigas. Teismas jam priteisė 500 eurų. Likusioms 3 policijos pareigūnėms buvo priteista po 200 eurų, kadangi jos patyrė dvasinius išgyvenimus, pažeminimą, baimę. Be to, už sugadinto automobilio langą iš Vitalijaus M. buvo priteista 227,42 euro – tiek kainavo stiklas ir remontas. Už sužaloto pareigūno gydymą iš kaltinamojo teismas Valstybinei ligonių kasai priteisė 16,79 euro. 

Už viešosios tvarkos pažeidimą, turto sugadinimą, pasipriešinimą valstybės tarnautojams Vitalijus M. buvo nuteistas 1 metų laisvės atėmimo. Kadangi dar nebuvo išnykę kiti teistumai, kaltinamasis nebuvo atlikęs už kitus nusikaltimus paskirtų bausmių, Vitalijus M. buvo pasiųstas į kalėjimą 2 metams ir 4 mėnesiams. 

Už neteisėtą disponavimą ginklu buvo nuteistas ir M. G., kuriam teismas skyrė 45 parų arešto. Kadangi ir šis nebuvo atlikęs už kitus nusikaltimus paskirtų bausmių, vyrui teks už grotų praleisti 1 metus ir 5 mėnesius.

 

Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 15 valandų
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.
Nuotrauka
a
Muitinės kriminalinės tarnybos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-09-09
Pastarosiomis dienomis muitinės pareigūnai sulaikė ne vieną didelę grynųjų pinigų kontrabandos siuntą. Mėnesio bėgyje trys tokios siuntos sulaikytos Panemunės kelio poste, viena – Lazdijuose.
Nuotrauka
komisriatas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Naujojo priestato šalia Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) statybos vėl pajudėjo. Darbai praėjusiais metais buvo sustoję. Paaiškėjo to priežastis – priestatą teko perprojektuoti dėl policijos sistemoje vykusių reformų. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-09
Ketvirtadienį priešpiet specialiosios pajėgos skubėjo į Melioratorių gatvę. Gautas pranešimas apie dujų nuotėkį daugiabutyje.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 20-metį Pagėgių savivaldybės gyventoją melagingai pranešusį apie nebūtą nusikaltimą policijos komisariatui ir skyrė 2000 eurų dydžio baudą.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Rugpjūčio pabaigoje gautas 54 m. vyro pareiškimas apie tai, jog kažkas iš jo sąskaitos pasisavino pinigus. Tai, kad sąskaita tuščia vyras pastebėjo būdamas užsienyje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Susipykusi dėl asmeninių nesutarimų su drauge anksčiau jau teista S. J. nusprendė pakerštauti ir neteisėtai prisijungė prie buvusios draugės socialinio tinklo paskyros, kurioje ėmė „pokštauti“. Paskyros savininkei tai juokinga nepasirodė. Suvokusi, kad jos paskyra „nulaužta“, ji kreipėsi į policiją. Pareigūnai nustatė įsilaužėlę. Rugpjūčio 2-ąją ši išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-07
Policijos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, rugsėjo 1-4 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje tikrino, kaip pėstieji ir dviratininkai vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytas pareigas.
Nuotrauka
sartininkai
Vaizdo stebėjimo kamerų stop kadras
Įkelta:
2021-09-04
Dėl Tauragės rajono Sartininkų kaime įvykdyto gaujos išpuolio, kai kaukes dėvėję jaunuoliai ėmė puldinėti atsitiktinai pastebėtus žmones, ikiteisminis tyrimas tebevyksta, informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė. 
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-03
Anksčiau už sukeltą avariją teistas Šilalės rajono gyventojas R. J. ir vėl prisidirbo. Vyras, važiuodamas girtas, atsidūrė pievoje, mėgino bėgti, bet buvo sulaikytas pareigūnų. Savo nuotykius jam teko prisiminti Tauragės apylinkės teisme, kuris liepos 16-ąją jam paskelbė nuosprendį.
Nuotrauka
teismai
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-02
Nori netekti draugo – paskolink jam pinigų, sako liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti Tauragės rajono gyventojai V. K. ir M. J., kurie dėl skolos įsivėlė į muštynes. 
Nuotrauka
a
Tauragės policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
Rugsėjo 1–4 d. bus vykdoma pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė.