Mieste besisukinėjantys sukčiai siūlo įtartinos kokybės prekių
Įkelta:
2021-09-10
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.

Į redakciją paskambinusi moteris papasakojo, kaip jai įkyriai buvo siūloma pirkti kažkokius puodų, stalo įrankių rinkinius. Ji sakė norinti įspėti ir kitus – prekeiviai gali taip paveikti psichologiškai, kad žmogus gali įsigyti ir tai, ko jam visai nereikia, ir dar būti apgautas.

Moteris pasakojo, kad rytą grįžtant iš turgaus prie jos sustojo automobilis, kuriame sėdėjo du vyrai, abu tamsaus gymio, su barzdomis, gal apie 40 metų. Vienas išlipęs ėmė ją kviesti, vadindamas „babuška“, ir sakydamas norįs kažko paklausti. Moteriai sustojus jis laužyta rusų kalba ėmė aiškinti  esąs iš Graikijos, neva su prekėmis jų neįleidžia į oro uostą, jis negalįs išskristi namo, todėl labai pigiai parduodąs savo prekes. Vyras lindo į akis, buvo labai įkyrus. Paskui moterį jis įėjo į jos kiemą, pavėsinėje išdėliojo dėžes su puodų ir stalo įrankių rinkiniais, nors moteris aiškiai sakė, kad nieko pirkti neketina.

– Iš pradžių už puodų rinkinį sakė prašąs 300 eurų, paskui jau tik 250, dar vėliau jau tik 100, nors vis kartojau, kad nieko nepirksiu. Vadino mane mama ir dar paprašė paskolinti 200 eurų. Vos išprašiau iš kiemo, – pasakojo moteris. 

„Tauragės žinių“ paprašyta pakomentuoti šį atvejį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyr. specialistė Lina Banienė atsakė, kad dėl Rumunijos piliečių siūlomų ar parduodamų nekokybiškų prekių Tauragės apskrities VPK pareigūnai šiais metais pradėjo 1 ikiteisminį tyrimą, 2020 m. dėl šių atvejų ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta, 2019 m. pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas. „Policija pataria gyventojams nesileisti į kalbas su prekiautojais. Pastebėjus asmenis, prekiaujančius prekėmis nenustatytose vietose, reikėtų nedelsiant pranešti policijai skubiosios pagalbos telefonu 112“, – teigė ji. 

Panaši istorija rugpjūčio 27-ąją aprašyta ir feisbuko paskyroje „Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės“, tik ten sukčiai siūlė pirkti ne puodus, o striukes: „Šiandien, į Tauragės policiją kreipėsi moteris, kuri teigė, kad buvo apgauta vyriškio, kuris siūlė pirkti striukes. Moters teigimu, jai einant gatve prie jos sustojo automobilis, iš kurio išlipęs vyriškis pradėjo siūlyti pirkti supakuotas striukes. Moteriai atsisakius pirkti striukes, vyriškis vis tiek reikalavo jas nusipirkti. Moteris pasimetė ir iš vyriškio įsigijo striukes už 10 eurų. Vyriškiui nuvažiavus, moteris apžiūrėjo striukes ir pastebėjo, kad jos suplyšusios ir dėvėtos. Moteris teigė, kad vyriškis vairavo tamsios spalvos BMW markės automobilį su latviškais numeriais, vyriškis kalbėjo lietuviškai. Policija informuoja gyventojus būti atsargiusz ir pastebėjus automobilį informuoti policiją 112.“

 

Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Policijos pareigūnui suplanuoti savo laisvalaikį – misija sudėtinga. Net tada, kai išsirengia į kokią šventę ar koncertą, iki jo gali nenuvažiuoti, jei jo kelyje pasitaikys grėsmę kitų sveikatai ar gyvybei keliantys žmonės, kuriuos palikti likimo valiai būtų neatsakinga. Juo labiau, kad policijos pareigūnui užmerkti akis prieš negeroves, pamatytas kad ir nedarbo metu, neleidžia jo duota priesaika „Ginti. Saugoti. Padėti“. Viena tokių istorijų pasidalyta Lietuvos policijos puslapyje.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Vakar, pėsčiųjų perėjoje ties „Lidl“, partrenkta penkiolikmetė. Po medikų apžiūros paauglė išleista namo, pareigūnai tiria įvykio aplinkybes.
Nuotrauka
policija
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 19 valandų
Pirmadienio vakarą, apie 21.30 val., prie Tauragės apylinkės teismo žingsniavęs vyras pastebėjo tris itin agresyvius asmenis, kurie, anot jo, konfliktavo tarpusavyje bei daužė kelio ženklus. Vyras nedelsdamas paskambino į policiją ir tuo pat metu sekė jaunuolius.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Viename Tauragės prekybos centre dirbusi kasininkė už svetimo turto pasisavinimą rugsėjo 17-ąją stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Pareigūnai nustatė, kad moteris pasilikdavo pinigus, kuriuos už prekes sumokėdavo pirkėjai, nepasiimdavę kvitų. Darbuotoja atlikdavo prekių grąžinimo operaciją, nors realiai pirkėjai prekių negrąžindavo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-17
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistės apstulbo, kai apsilankiusios vienos šunų savininkės namuose patyrė jos smurtą. Byla pasiekė teismą. Smurtautoja, šunų savininkė, rugsėjo 13-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
VSAT Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos
Įkelta:
2021-10-15
Vilniuje ir Tauragėje į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių cigarečių ir su šio krovinio gabenimu siejami du asmenys, vienas jų – tauragiškis. Vyro namuose atliktos kratos, taip pat sulaikyti abiejų šių vyrų automobiliai, – pranešė VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
​​​​​​​Budrių ir pilietiškų žmonių dėka policijos pareigūnai per ypač trumpą laiką atskleidė nusikalstamą veiką ir nustatė jos kaltininką. Apie tai savo feisbuko paskyroje skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis G. Š. sulaukė teismo verdikto po įvykio, kai girtas iš draugo namų išvažiavo automobiliu namo ir susidūrė su kitu automobiliu. Negana to, pasišalino iš eismo įvykio. Rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas jo atžvilgiu paskelbė baudžiamąjį įsakymą.
Nuotrauka
a
Tauragės AVPK nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Narkotines medžiagas vartojantys ir gabenantys asmenys pareigūnams kartais įkliūva visai netikėtai. Pirmadienį, apie 14.15 val., policijos pareigūnai Šilalės rajono Šeručių kaime pastebėjo maišą nešantį vyriškį, kuris, pamatęs policijos pareigūnus, paspartino žingsnius ir pradėjo vengti kontakto. Pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl buvo nuspręsta asmenį patikrinti.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Vakar patruliuodami mieste policijos pareigūnai Pramonės gatvėje užfiksavo lenkimo metu ištisinę liniją kirtusį ,,Volvo S80“​​​​​​​. Automobilį sustabdę pareigūnai vairuotojui pranešė, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles bei priminė jo laukiančią atsakomybę. Vairuotojas pasiūlė „sutarti gražiuoju“.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Praėjusią savaitę, spalio 7-10 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
a
Fesibuko grupėje „Tauragės turgelis“ publikuota nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Vakar, apie 11 val., pavogtas prie Bažnyčių gatvėje esančios parduotuvės „Čia“ stovėjęs dviratis. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, dviračio savininkas prašo atsiliepti ką nors žinančius.
Nuotrauka
sukčiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami įvairius metodus nuotoliniai sukčiai kėsinasi ne tik į mūsų turtą, bet ir asmens duomenis. Deja, apsigauti nesunku – šiandien sukčių siunčiamų žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis, rodo naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas.  Lietuvos policija su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“  sukūrė įrankį padedantį atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-10-03
Rugsėjo 2-ąją tauragiškis M. L. išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį byloje dėl dviejų žmonių sumušimo. Vyras, anksčiau jau teistas už grasinimą nužudyti bei sukeltą avariją, aiškino labai besigailintis padaręs nusikaltimus ir teisinosi, kad dėl visko kaltas alkoholis.