Tūkstančius kilometrų įveikęs keturračių entuziastas po smūgio Tauragėje paniro į komą
Įkelta:
2022-01-09
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Po Lietuvą keturračiu keliauti mėgusio vyro gyvenimas po apsilankymo Tauragėje pasikeitė visam laikui. Čia jis patyrė avariją, kurioje buvo itin sunkiai sužalotas. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį avarijos kaltininkei K. K., kurios vairuojamas automobilis parbloškė keturračio vairuotoją, po avarijos panirusį į savaitę trukusią komą. 

Bylos duomenimis, praėjusių metų gegužės 14-ąją, 20.10 val., važiuodama Tauragės miesto Tremtinių gatve, K. K. automobiliu „Citroen C5“ įvažiavo į sankryžą, besiribojančią su pagrindine Stoties gatve. Automobilis nesustojo ir nepraleido pagrindiniu keliu iš dešinės pusės atvažiavusio keturračio motociklo, kurį vairavo nukentėjusysis. Transporto priemonės susidūrė. Keturračio vairuotojui medikai nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą. Kaip paaiškėjo ligoninėje, vyrui susiformavo kraujosruva pakaušio srityje, lūžo smilkinys, atsirado kraujosruvų po galvos smegenų minkštaisiais dangalais. Lūžo ir keli šonkauliai, mentės. 

Automobilio vairuotoja K. K. kalta prisipažino ir paaiškino, kad tuo metu vyko kartu su savo drauge, privažiavusi sankryžą esą automobilį pristabdė, bet prieš įvažiuodama į sankryžą visiškai jo nesustabdė. Moteris teigė, kad žvalgėsi į vieną pusę, į kitą, matė vieną automobilį, artėjantį jos link Stoties gatve, tačiau įvertinusi situaciją nusprendė, kad pravažiuos, ir įvažiavo į pagrindinį kelią. Tuo metu į ją lėkusio keturračio vairuotoja nepastebėjo. K. K. aiškino, kad tuo metu švietė saulė ir ją akino, tai neva trukdė pamatyti atvažiuojantį keturratį. Kaltinamoji teigė pajutusi smūgį į dešinę automobilio pusę. Kai ji išlipo iš automobilio, pamatė ant asfalto gulintį vyrą. 

Šalia avarijos kaltininkės sėdėjusi draugė teigė, kad keturračio vairuotojas buvo be sąmonės, tiesa, jo akys buvusios kiek pramerktos, tačiau į nieką nereagavo. Vyriškis, teigė liudininkė, nedėvėjo šalmo. Įvykio vietoje netrukus sustojo kitas automobilis, iš jo išlipę žmonės atskubėjo padėti. Viena moteris ant gatvės gulėjusiam vyrui nuo galvos nuėmė movą, atitraukė megztinio užtrauktuką. Keturračio vairuotojui iš kairės ausies bėgo kraujas. Netrukus atvyko iškviesti medikai. 

Nukentėjusysis teisme liudijo, kad dėl patirtos galvos traumos savaitę buvo komos būsenos. Iki šiol jis teigė pamenantis tik vienintelį dalyką, kuris nutiko įvykio dieną, – važiuodamas iš Klaipėdos į Švėkšną pakeliui sustojo įsipilti kuro. Nukentėjusysis negalėjo prisiminti, nei kaip atvyko į Tauragę, nei kas joje nutiko. 

Po eismo įvykio avarijos kaltininkė bendravo su nukentėjusio žmona ir iš jos sužinojo apie vyro būklę. K. K. atsiprašė, su nukentėjusiuoju susitaikė ir gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos.

Į avarijos vietą atvykę policijos pareigūnai nustatė, kad K. K. buvo blaivi. 

Dėl to, kad nukentėjusysis ir kaltinamoji susitaikė, teismas nusprendė pastarąją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. K. K. vyrui jau buvo atlyginusi per 7,7 tūkst. eurų neturtinės žalos iš 20 tūkst. eurų, kuriuos sutiko sumokėti. Be to, pasirašyta taikos sutartimi K. K. įsipareigojo atlyginti ir 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų nukentėjusiajam.

Nukentėjusiojo žmona pasakojo, kad jos vyras itin mėgo keturračiu keliauti po Lietuvą. Jis net buvo sukūręs feisbuke grupę, kurioje skelbdavo apie įvairias aplankytas vietas. Prieš avariją, anot jos, vyras per Lietuvą buvo nukeliavęs per 100 tūkst. kilometrų, o tą dieną, kai įvyko lemtingas susidūrimas, turėjo įveikti dar 800 kilometrų. Apie tai, kad įvyko avarija, žmona sužinojo iš netoliese gyvenusio vyro bendražygio. Iš kur pastarasis apie įvykį sužinojo pirmiau, moteris negalėjo atsakyti.

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Anksčiau 7 kartus už vagystes, smurtą, narkotinių medžiagų turėjimą teistas R. N. šįkart „prisidirbo“ nugvelbęs iš Tauragėje parduotuvės 8,4 euro vertės degtinės butelį. Tauragės apylinkės teismas jį už įvykdytą vagystę nuteisė areštu.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės apskrities policija informavo gavę pranešimą dėl neteisėtai, Šilalės rajone, Kaltinėnų miestelyje, laikomų lygiavamzdžio šautuvo šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
dingo
Įkelta:
2022-05-18
Policija išplatino pranešimą apie dingusį vyrą. Gegužės 16-ąją,  apie 12 val. iš sodybos, Šilutės rajone, Minijos kaime, išėjo ir iki šiol negrįžo Rimgaudas Juozas Strumyla, gimęs 1949 metais.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-16
Savaitgaliui praėjus, policijos pareigūnai pastebi, kad gyventojai vis dar pakliūna į sukčių pinkles. Šį kartą iš asmens apgaulės būdu b uvo išvilioti 2800 eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-16
Teisėsaugai gerai žinomas, net 9 kartus teistas E. P. Tauragės apylinkės teisme išgirdo nuosprendį dėl jam pateiktų kaltinimų sumušus pas jį namuose prisiglaudusį vyriškį.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-05-11
Gegužės 4-10 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai siekdami užtikrinti eismo saugumą keliuose, vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-11
Tauragės apskrities policija praneša, kad vakar, apie 16.30 val., Tauragės rajone, Stirbaičių kaime, Stirbaičių gatvėje, neblaivus (3,01 prom.) vyras, gimęs 1974 metais, vairavo automobilį „Ford Focus“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo.
Nuotrauka
ugniagesiai
Įkelta:
2022-05-10
Savaitgalį Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įvykių suvestinė pasipildė trimis skirtingais iškvietimais – rastas sprogmuo Sutkų kaime, kilęs gaisras Bitėnų kaime bei katino gelbėjimo operacija Tauragės mieste.
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo 21-ąją paskelbė nuosprendį neteistam vyriškiui, įkliuvusiam dėl saviizoliacijos nesilaikymo. COVID-19 sirgęs vyras laiką turėjo leisti namuose, tačiau išvyko  į darbą pasirašyti dokumentų. Tai pamatę liudytojai informavo teisėsaugą. Tiesa, nors nusikaltimą vyriškis padarė, nuo baudžiamosios atsakomybės jis išsisuko.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​Nukentėjusioji pareigūnams pasakojo, kad praėjusių metų gruodžio 13-ąją, apie 17 val., parvežė draugę iš parduotuvės ir padėjo jai nunešti pirkinius į virtuvę. Joje buvo du pažįstami, kurie vartojo alkoholinius gėrimus, tarp jų – ir kaltinamasis. Moteris ėmė gerti kavą ir tuomet iš kaltinamojo išgirdo pasiūlymą „eiti gyventi su jo pusbroliu“. Moteris atsakė, kad turi draugą. Nukentėjusioji prisiminė, kad tuomet kaltinamasis ėmė ją necenzūriškai įžeidinėti, o ši jam atšovė, kad tegul vyriškis pažvelgia į save – sėdi mamai ant sprando ir nieko nedirba.