Klastingas keršto planas vyriškį atvedė į teisiamųjų suolą
Įkelta:
2022-06-22
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi Vladimiro Proskurovskio/unsplash.com nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 

Reikalų su nukentėjusiuoju turėjo anksčiau

Kaltinamasis E. L. teisme teigė kartais perkantis ir parduodantis automobilius. Automobilį „Subaru Forester“ vyriškis tikino pirkęs Šilalės rajone 2021 m. vasarį nukentėjusiojo R. Z. vardu, kitaip tariant, suklastojęs dokumentus – sutartyje nurodė jo, o ne savo duomenis. 

Anot kaltinamojo, nukentėjusysis R. Z. anksčiau jam pardavė techniškai netvarkingą automobilį „VW Touran“, todėl jam jautė didelį pyktį. Vyriškis griebėsi keršto – sumanė R. Z. vardu įsigyti kitų automobilių, kuriuos galėtų parduoti. Kaltinamasis turėjo visus R. Z. asmens duomenis, nes pirkdamas iš jo automobilį kartu buvo užpildęs transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį.

Automobilį pardavė

Liudytoju pripažintas E. Š. pareigūnams nurodė, kad 2021 m. vasario pradžioje internetiniame puslapyje „Autoplius“ publikavo skelbimą, kuriame nurodė, kad parduoda automobilį „Subaru Forester“. 

Po dviejų dienų jam paskambino vyriškis, kaip vėliau paaiškėjo – kaltinamasis E. L., su kuriuo sutarė parduoti automobilį. Liudytojas pasakojo, kad vyras atvyko ir apžiūrėjo automobilį, su juo užpildė pirkimo–pardavimo sutartį. 

Anot E. Š., pirkėjas su savimi turėjo 2 iš dalies užpildytas pirkimo–pardavimo sutartis ir nurodė, kad sutartis užpildyta jo draugo R. Z. vardu. Minėtoje sutartyje E. Š. užpildė savo asmens duomenis bei parduodamo automobilio duomenis. Už automobilį E. L. sumokėjo vietoje grynaisiais 900 eurų. Pirkėjas buvo atvykęs savo automobiliu ir tralu, kuriuo išsigabeno nusipirktą automobilį. Teisme kaltinamasis E. L. teigė nusipirktą automobilį vėliau pardavęs kitam asmeniui. 

Automobilį įsigijęs žmogus teisme paliudijo už jį sumokėjęs 1150 eurų. 

Pranešė apie baudą

Yla iš maišo išlindo, kai nukentėjusysis R. Z. praėjusių metų lapkričio 16-ąją iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gavo elektroninį laišką, kad tariamai jam priklausančiu automobiliu „Subaru Forester“ dar vasario 13-ąją Kelmės rajone, kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, buvo padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį skirta bauda. 

Vyras gerokai nustebo, nes ne tik tokio automobilio tuo metu nevairavo, bet net nežinojo, kad tokį turi. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po to kaltinamasis E. L., pasakojo nukentėjusysis, jam paskambino ir pasiūlė susitarti, kad šis atsiimtų pareiškimą.

Įpareigotas dirbti arba mokytis

„Kaltinamasis E. L. padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, yra teistas už analogišką nusikaltimą. E. L. per 5 metus yra baustas 5 kartus už administracinius nusižengimus, padarytus pažeidus Kelių eismo taisykles. E. L. kaltu prisipažįsta, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, todėl ši aplinkybė pripažįstama jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Jame teisėjas Osvaldas Briedis pažymėjo, kad E. L. ieško darbo, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, taigi, yra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai E. L. bus pasiekti atidėjus vieneriems metams jam skirtos 4 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimo bausmės vykdymą ir įpareigojant nuteistąjį pradėti dirbti arba mokytis bei neišvykti iš gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

Nuotrauka
narkotines medziagos
Įkelta:
2022-06-29
Birželio 28 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 13.52 val. Šilutėje, Rusnės gatvėje, patikrinimui sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi du ikiteisminius tyrimus dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-06-27
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-15
Vakar 16.16 val. ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iškvietimo į Tauragės r., Mažonų sen., Mažonų kaimą.  Pranešta, kad Tvenkinio gatvėje dega transporto priemonė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-14
Vakar Tauragės apskrities policijos pareigūnams pranešta apie automobilių stovėjimo aikštelėje rastą apgadintą automobilį.