Sprendimas girtam sėsti prie vairo baigėsi didžiule nelaime
Įkelta:
2022-09-25
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.

Bylos duomenimis, šių metų birželio 16-ąją, apie 23.59 val. Vladas L. neblaivus vairavo automobilį ,,Audi A4“ ir važiuodamas Klaipėdos gatve Stoniškių kaime (Pagėgių sav.) nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, dėl to jo vairuojamas automobilis ,,Audi A4“ nuvažiavo į griovį ir vertėsi. Avarijoje vienai automobilio keleivių lūžo kairysis žastikaulis, įvardijamas nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Automobilį vairavęs Vladas L. kaltę dėl padarytos nusikalstamos veikos pripažino visiškai. Vyriškis teigė, kad tą vakarą jis vartojo alkoholinius gėrimus – išgėrė apie 4 skardines alaus. Jis teigė, kad alkoholį vartojo žvejybos metu. Į žvejybą Vladas L. atvyko automobiliu ,,Audi A4“, kuris priklauso jo uošviui. 

Vėliau papildomų apklausų metu Vladas L. pareigūnams nurodė, kad automobilis „Audi A4“ priklauso jam ir jo sutuoktinei, bet jį registravo uošvio vardu dėl to, kad būtų pigesnis draudimas, kadangi pats turėjo nedidelį vairavimo stažą. 

Apie 22 val. baigęs žvejoti kaltinamasis sulaukė pažįstamos prašymo nuvežti ją į Katyčių miestelį. Jis teigė važiavęs pro Stoniškių kaimą. Bevažiuojant Klaipėdos gatve Stoniškių kaime reikėjo įveikti posūkį. Vyriškis kalbėjo, kad 90–100 km/h greičiu lekiančią transporto priemonę sumėtė arba sprogo padanga, todėl automobilis pradėjo važiuoti į statų griovį.

Vairuotojas prisiminė, kad po įvykio buvo iškviesta  policija ir greitoji medikų pagalba. Medikai jam jokių sužalojimų nenustatė, tačiau keleivę išsivežė į Tauragės ligoninę.  Kaltinamasis teigė, kad dėl girtumo nepamena visų įvykio detalių. 

Į avarijos vietą iškviesti policijos pareigūnai jam nustatė 1,64 prom. girtumą. 

Teisme liudijusi sužalota keleivė teigė, kad tą dieną paskambino Vladui L. ir paprašė atvažiuoti, nes norėjo nuvykti į Katyčių kaimą pas draugą pasikalbėti. Ji tikino net nepagalvojusi, kad Vladas L. gali vairuoti automobilį neblaivus. Keleivės teigimu, jis nuvežė ją į degalinę Šilutėje, ji nusipirko cigarečių, o tuomet toliau tęsė kelionę. Moteris tikino, kad jiems įvažiuojant į Stoniškių kaimą ant asfalto pamatė šiek tiek žvyro, dėl kurio automobilis ir tapo nevaldomas. Ji teigė, kad Vladas L. važiavo ne mažesniu negu 130 km/h greičiu. Moteris pasakojo, kad tuo metu, kai automobilis vertėsi, ji iškrito pro šoninį keleivio langą, nes nebuvo prisisegusi saugos diržo. Apie įvykusią avariją, jos teigimu, Vladas L. pagalbos tarnyboms pranešė pats. Po nakties, praleistos ligoninėje, ryte ji buvo paleista namo. Moteris sakė, kad jai buvo nustatytas kairės rankos žastikaulio lūžis ir paprasti sumušimai bei kraujosruvos. Keleivė sakė, kad Vladas L. sutiko savanoriškai atlyginti jai padarytą žalą, todėl ji civilinio ieškinio nereikš. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė siūlė avariją padariusiam vairuotojui skirti 2,9 tūkst. eurų baudą ir uždrausti vairuoti 2 metus, išieškoti konfiskuoto automobilio vertės dalį – 1 tūkst. eurų.

Teismas visiškai tenkino prokurorės prašymą, o automobilį grąžino Vladui L. 

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį paryčiais Tauragėje pastebėtas vyras apgadinęs automobilius. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
silutes teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos.
Nuotrauka
ugniagesiai, gaisras
Įkelta:
2023-12-04
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skelbiamoje paros įvykių suvestinėje rašoma apie gretimoje savivaldybėje kilusį gaisrą.
Nuotrauka
muitine
Įkelta:
2023-12-01
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.