Sprendimas girtam sėsti prie vairo baigėsi didžiule nelaime
Įkelta:
2022-09-25
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.

Bylos duomenimis, šių metų birželio 16-ąją, apie 23.59 val. Vladas L. neblaivus vairavo automobilį ,,Audi A4“ ir važiuodamas Klaipėdos gatve Stoniškių kaime (Pagėgių sav.) nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, dėl to jo vairuojamas automobilis ,,Audi A4“ nuvažiavo į griovį ir vertėsi. Avarijoje vienai automobilio keleivių lūžo kairysis žastikaulis, įvardijamas nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Automobilį vairavęs Vladas L. kaltę dėl padarytos nusikalstamos veikos pripažino visiškai. Vyriškis teigė, kad tą vakarą jis vartojo alkoholinius gėrimus – išgėrė apie 4 skardines alaus. Jis teigė, kad alkoholį vartojo žvejybos metu. Į žvejybą Vladas L. atvyko automobiliu ,,Audi A4“, kuris priklauso jo uošviui. 

Vėliau papildomų apklausų metu Vladas L. pareigūnams nurodė, kad automobilis „Audi A4“ priklauso jam ir jo sutuoktinei, bet jį registravo uošvio vardu dėl to, kad būtų pigesnis draudimas, kadangi pats turėjo nedidelį vairavimo stažą. 

Apie 22 val. baigęs žvejoti kaltinamasis sulaukė pažįstamos prašymo nuvežti ją į Katyčių miestelį. Jis teigė važiavęs pro Stoniškių kaimą. Bevažiuojant Klaipėdos gatve Stoniškių kaime reikėjo įveikti posūkį. Vyriškis kalbėjo, kad 90–100 km/h greičiu lekiančią transporto priemonę sumėtė arba sprogo padanga, todėl automobilis pradėjo važiuoti į statų griovį.

Vairuotojas prisiminė, kad po įvykio buvo iškviesta  policija ir greitoji medikų pagalba. Medikai jam jokių sužalojimų nenustatė, tačiau keleivę išsivežė į Tauragės ligoninę.  Kaltinamasis teigė, kad dėl girtumo nepamena visų įvykio detalių. 

Į avarijos vietą iškviesti policijos pareigūnai jam nustatė 1,64 prom. girtumą. 

Teisme liudijusi sužalota keleivė teigė, kad tą dieną paskambino Vladui L. ir paprašė atvažiuoti, nes norėjo nuvykti į Katyčių kaimą pas draugą pasikalbėti. Ji tikino net nepagalvojusi, kad Vladas L. gali vairuoti automobilį neblaivus. Keleivės teigimu, jis nuvežė ją į degalinę Šilutėje, ji nusipirko cigarečių, o tuomet toliau tęsė kelionę. Moteris tikino, kad jiems įvažiuojant į Stoniškių kaimą ant asfalto pamatė šiek tiek žvyro, dėl kurio automobilis ir tapo nevaldomas. Ji teigė, kad Vladas L. važiavo ne mažesniu negu 130 km/h greičiu. Moteris pasakojo, kad tuo metu, kai automobilis vertėsi, ji iškrito pro šoninį keleivio langą, nes nebuvo prisisegusi saugos diržo. Apie įvykusią avariją, jos teigimu, Vladas L. pagalbos tarnyboms pranešė pats. Po nakties, praleistos ligoninėje, ryte ji buvo paleista namo. Moteris sakė, kad jai buvo nustatytas kairės rankos žastikaulio lūžis ir paprasti sumušimai bei kraujosruvos. Keleivė sakė, kad Vladas L. sutiko savanoriškai atlyginti jai padarytą žalą, todėl ji civilinio ieškinio nereikš. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė siūlė avariją padariusiam vairuotojui skirti 2,9 tūkst. eurų baudą ir uždrausti vairuoti 2 metus, išieškoti konfiskuoto automobilio vertės dalį – 1 tūkst. eurų.

Teismas visiškai tenkino prokurorės prašymą, o automobilį grąžino Vladui L. 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Vėlyvą šeštadienio vakarą Tauragėje sustabdyti du neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.