Už vaikų įtraukimą į nusikalstamas veikas bei pagalbą jas vykdant 32 m. recidyvistas nuteistas laisvės atėmimo bausme
Įkelta:
2022-10-05
Nuotrauka
teism
Nuotraukos autorius:
klat.teismas.lt nuotrauka

Spalio 3 d. Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajono gyventojas pripažintas kaltu dėl dviejų nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamų veikų darymą bei padėjimo jiems įvykdyti vagystes, o pastarieji nuo baudžiamosios atsakomybės už svetimo turto sugadinimą bei pagrobimą atleisti susitaikius su nukentėjusiais asmenimis.

Teismas nustatė, kad 2022 metų balandžio mėnesį T. D. 17 metų vaikinams pasiūlė lengvai užsidirbti pinigų važiuojant vogti. Vyras, duodamas patarimus kur ir ką vogti, teikdamas priemones, pažadėdamas realizuoti pagrobtus daiktus, padėjo A. G. ir M. R. Šilalės rajone įvykdyti vagystes. Jaunuoliai, veikdami bendrai, iš trijų sodybų pagrobė 40 litrų dyzelinio kuro, kelis akumuliatorius, transporto priemonės valstybinius registracijos numerius, elektros kabelį, du kaljanus, šachmatų žaidimą, bevertį telefoną. Be to, vogdami jie tyčia sugadino keletą durų, spynų, išdaužė automobilio stiklą. Minėtais nusikalstamais veiksmais nukentėjusiesiems buvo padaryta 325 Eur dydžio turtinė žala.

T. D. savo kaltę pripažino. Teismo posėdžio metu paaiškino, jog pasiūlė nepilnamečiams vogti, nurodė kur važiuoti, o pavogtus ir jam atvežtus daiktus parduodavo, dalį už juos gautų pinigų atiduodamas bendrininkams. Šilališkiai A. G. ir M. R. taip pat neneigė savo kaltės dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Teismas, skirdamas T. D. bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyriškis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Tai teismas pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Tačiau jo atsakomybę sunkino nusikaltimų padarymas bendrininkų grupe ir būnant recidyvistu. Įvertinta ir tai, jog pakankamai jauno amžiaus vyras per gana trumpą laiką teistas net trylika kartų, yra nedirbantis, taip pat baustas ir administracine tvarka. Be to, teismas, skirdamas T. D. bausmę subendrino ją su ankstesnio teismo paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme. Vyrui paskirta galutinė 2 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už vieno nesunkaus ir trijų apysunkių nusikaltimų padarymą.

„Nagrinėjamu atveju nėra pagrindo manyti, kad T. D. nedarys naujų nusikaltimų, nes praeityje jam buvo taikytas paskirtos bausmės vykdymo atidėjimo institutas, tačiau tai T. D. nepadarė teigiamos įtakos, nesuformavo nuostatos gyventi dorai ir gerbti įstatymus.“ – skirdamas realią laisvės atėmimo bausmę motyvavo teismas.

Nepilnamečiams, kurie pripažino savo kaltę dėl minėtų nusikalstamų veikų, atlygino padarytą žalą, baudžiamoji byla nutraukta. Jie teismo sprendimu atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius su nukentėjusiais asmenimis. Tačiau abiem vaikinams skirtos auklėjamojo poveikio priemonės – įspėjimas ir elgesio apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant juos nuo 22 val. iki 6 val. būti  namuose, jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar lankymusi sveikatos priežiūros įstaigose bei tęsti mokslą arba pradėti dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Vėlyvą šeštadienio vakarą Tauragėje sustabdyti du neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.