Didėja pareigūnų atlyginimai
Įkelta:
2023-01-28
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Policijos komisariate darbus planuojama baigti iki rugpjūčio

 

Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.

Seimas pritarė 2023 m. valstybės biudžeto projektui, kuriame vidaus reikalų sričiai planuojama skirti 901,3 mln. eurų, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime. Iš šios sumos viešajam saugumui numatomos rekordinės lėšos – 755 mln. eurų.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, vidaus reikalų statutinių tarnybų pareigūnams, viešajam saugumui ir civilinei saugai ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ kitais metais turėtų didėti vidutiniškai 121 euru – dėl to vidutinis pirminės grandies pareigūnų atlyginimas pasieks 1,1 tūkst. eurų, o vidurinės grandies viršys 1,4 tūkst. eurų.

130 Eur daugiau

Numatoma, kad vidurinės grandies atlyginimų vidurkis Policijos departamente pasieks apie 1493 eurus atskaičius mokesčius.

„Prognozuojame, kad 2023 m. policijos pareigūnų vidutinis darbo užmokestis (atskaičius mokesčius), padidės apie 130 Eur, arba 10 proc., palyginti su 2022 m. vidutiniu darbo užmokesčiu“, – „Tauragės žinioms“ teigė Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėjas Dainius Daukša.

Šiais metais Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui skirta 6,748 mln. Eur asignavimų darbo užmokesčiui. Anot D. Daukšos, tai yra 722,6 tūkst. Eur daugiau nei 2022 m. 

Tauragės policijos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti 2023 m. papildomai skirta 222,6 tūkst. Eur, komentavo  Dainius Daukša.

Anot jo, bus gerinamos ir pareigūnų darbo sąlygos – iki rugpjūčio pabaigos planuojama atnaujinti administracinius pastatus Tauragėje, Gedimino g. 17, ir Šilalėje, Struikų g. 5. „Pastatuose bus modernizuota šildymo sistema, šilumos punktas, pagrindinės pastato atitvaros, apšiltintas stogas, išorinės sienos ir cokolis, pakeistos durys ir langai. Bus modernizuotos šalto vandentiekio ir nuotekų sistemos, įrengti priešgaisrinės saugos įrenginiai, atliktas įėjimo laiptų remontas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams bei pakeisti stogeliai virš įėjimų į pastatus“, – teigė D. Daukša. 

Šiais metais visų policijos įstaigų pareigūnams bus suteiktos šarvinės liemenės, proporcingai dalis jų bus skirta Tauragės apskrities policijos pareigūnams, atsižvelgiant į jų vykdomas funkcijas, pareigūnai bus aprūpinti naujo modelio apsiaustais nuo lietaus.

Pirks naują automobilį

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, pavaldžiame Vidaus reikalų ministerijai, atlyginimų „į rankas“ vidurkis šiais metais pasieks apie 1495 eurus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vedėja Vida Šmigelskienė sakė, kad 2023 m. departamentas nuosekliam darbo užmokesčio didinimui planuoja skirti 5,217 mln. Eur.

„Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sudėtyje. Biudžetas skiriamas visam departamentui, o ne pagal departamentui priklausančius padalinius/skyrius ir pan. Departamente dirba per 3200 pareigūnų. Todėl Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų darbo užmokestis yra nustatomas, vertinimai atliekami kaip ir visiems kitiems pareigūnams valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje“, – tikino ji.

„Kiekvienais metais visiems Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos padaliniams yra atnaujinama arba įsigyjama nauja įranga ir priemonės, gerinančios darbo sąlygas ugniagesiams bei padedančios kokybiškai atlikti darbą“, – komentavo Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos, kuriai pavaldi Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, viršininkas Marius Garbenis.

Anot jo, Tauragės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai šiais metais yra numatyta skirti naują gaisrinį automobilį. 

„Taip pat sprendžiame klausimą dėl aukštesnių automobilinių kopėčių aprūpinimo. Šių klausimų išsprendimas priklausys nuo tiekėjų operatyvumo, todėl konkrečios datos šiuo metu įvardinti negalėtume, tačiau planuojama, kad 2023 metais įgyvendinsime numatomus atnaujinimus“, – tikino M. Garbenis. 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Nuo balandžio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus, skelbia Lietuvos policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Šįryt, apie 10.30 val., šviesoforu reguliuojamoje Vytauto ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 16 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja apie neblaivų vairuotoją Šilutės rajone.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kovo 27–29 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
pavojingai
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Daug skaudžių eismo įvykių, kurių metu žūva ar yra sunkiai sužeidžiami žmonės, įvyksta dėl įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą ir Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos pažeidimo. Vieną tokių užfiksavo ir feisbuko paskyroje pasidalijo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dukart už vagystes teistas profesinį išsilavinimą turintis T. B. prieš Tauragės apylinkės teismą vasario 1 d. stojo po to, kai praėjusiais metais apšvarino automobilį.
Nuotrauka
teisejas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 26-erių metų šilutiškis M. V. kaltinamas artimo giminaičio – savo 19-metės sesers – nužudymu, slepiant kitus nusikaltimus. Jam pareikšti kaltinimai dėl nužudymo (Baudžiamojo kodekso (BK) 129 str. 2 d. 3 p. ir 11 p.) išžaginimo (BK 149 str. 1 d.) ir seksualinio prievartavimo (BK 150 str. 1 d.).
Nuotrauka
mercedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Antradienį Tauragės apskrities policija sulaukė informacijos apie bandymą priregistruoti paieškomą automobilį.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Šiandien 11.26 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilalės r., Upynos sen., Naujojo Obelyno k., Mokyklos g., atvira liepsna dega namo stogas.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) baudžiamuoju įsakymu nuteisė A. T., pagaminusį ir laikiusį aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, taip pat pagaminusį 700 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir 3118 l brogos (raugalo), ir paskyrė jam galutinę 8000 Eur baudą. Informacija skelbiama Lietuvos teismai svetainėje.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Šįryt pranešta, kad dega gyvenamojo namo stogas Šilutėje.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Vis tik tikinčių, kad net ir išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai jie neįklius, pasitaiko ne vienas. Praėjusios paros įvykiai tai tik patvirtina. Apie tai feisbuke skelbia Tauragės apskrities policija.