Vyriškis pareiškė naminukę laikęs dezinfekavimui
Įkelta:
2023-01-30
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Gruodžio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje dėl neteisėtai pagamintos naminukės. Anksčiau neteistas E. D., stojęs prieš teismą, kalbėjo, kad išvirto alkoholio skonis jam nepatiko, todėl suvartojęs litrą likusį skystį jis pasiliko valymui ir dezinfekavimui. 

Bylos duomenimis, E. D. neteisėtai pagamino ir laikė aparatą, skirtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimui ir neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai gamino ir laikė namų gamybos stiprius alkoholinius gėrimus.

Teisme kaltinamasis E. D. kalbėjo, kad eksperimentiniu tikslu sugalvojo pasigaminti aparatą, skirtą naminei degtinei gaminti. Vyriškis internete rado informacijos, kaip tai padaryti, ir 2021-ųjų rugpjūtį aparatą pasigamino. Vyras sakė, kad tam jis panaudojo aliuminį bidoną, namie rastą nenaudojamą puodą, taip pat papildomai įsigijo vamzdelius ir jungtis. Aparatą kaltinamasis pasigamino maždaug per dieną, tačiau naminę degtinę pradėjo gaminti ne iš karto. E. D. domėjosi, kaip virti naminukę, pasigaminti „brogę“ ir kt. Teisme E. D. prisipažino, kad naminę degtinę ėmė gaminti rudenį, iš viso išvirė apie 20 litrų. 

Vyras sakė, kad dalį naminės degtinės – apie 1 litrą – suvartojo pats, o likusią dalį pasiliko kaip priemonę valymui, dezinfekavimui, kadangi skonis nepatiko. 

E. D. sakė, kad degtinę supilstė į atskiras stiklines talpas. Baigęs naminės degtinės gamybą jis aparatą išardė ir padėjo savo sodybos ūkinio pastato antrajame aukšte, kadangi šis buvo nebereikalingas. Daugiau naminės degtinės jis negamino. 

Vyras kalbėjo, kad neturėjo tikslo realizuoti naminės degtinės, ją gamino tik savo reikmėms. 

Apie tai, kad gamino aparatą naminei degtinei gaminti ir naminę degtinę, sakė E. D., šeimos nariai nežinojo, kadangi jis šiems apie tai nesakė, minėtus veiksmus atliko sodybos ūkiniame pastate, o šeimos nariai ten nesilanko, ūkiniame pastate įvairius darbus palieka tik jis. 

E. D. buvo sučiuptas tuo metu, kai į jo namus atvyko gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, kadangi buvo gauta informacija apie tai, kad vyras namuose turi tinklą, skirtą neteisėtai žvejybai. Tuo metu kaltinamojo namuose nebuvo, todėl pareigūnas susisiekė su juo telefonu ir klausė apie tinklą. Vyras sakė iš tiesų turėjęs tinklą, skirtą žvejybai, tačiau jį naudojęs tik savo tvenkinyje, todėl liepė sūnui parodyti tinklą pareigūnui. Taip šis pamatė ūkiniame pastate likusią naminę degtinę ir aparatą. 

Kaip teisme kalbėjo gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, užlipęs į antrąjį aukštą jis pamatė aparatą, kuris, kaip jis įtarė, buvo skirtas naminei degtinei gaminti, ir stiklainius su skysčiu. Atidaręs stiklainį pareigūnas užuodė naminės degtinės kvapą, o nusileidęs į pirmąjį aukštą pamatė dar kelias talpas su skysčiu. Pareigūnas paskambino skubiosios pagalbos numeriu 112 ir apie tai pranešė policijai.

Kaltinamasis teisme pridūrė, kad gailisi neteisėtai gaminęs degtinę. 

E. D. teisiamojo posėdžio metu prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Prašymą perduoti kaltinamąjį pagal laidavimą jos atsakomybei be užstato pateikė kaltinamojo sutuoktinė. Moteris teigė, kad santuokoje jie gyvena apie 10 metų, turi 2 vaikus, nepilnametį (9 m.) sūnų ir pilnametystės sulaukusį sūnų, lankantį 12 klasę. Moteris tikino su kaltinamuoju sutarianti gerai, jie gerbia vienas kitą, kartu sprendžia šeimoje kylančius klausimus, atsižvelgia į vienas kito nuomonę, todėl ji mano galėsianti daryti teigiamą įtaką kaltinamajam.

Prokurorė Loreta Irena Baguckienė neprieštaravo prašymui atleisti E. D. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Teismas konstatavo, kad įvykdyta nusikalstama veika žalos nebuvo nepadaryta.

„Įvertinus kaltinamąjį E. D. teigiamai apibūdinančias aplinkybes (praeityje neteistas), jo požiūrį į padarytą nusikaltimą – prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailisi, teismas sprendžia, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog ateityje E. D. laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – nuosprendyje akcentavo teisėja Rita Renkytė.

E. D. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, bylą nuspręsta nutraukti.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Nuo balandžio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus, skelbia Lietuvos policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šįryt, apie 10.30 val., šviesoforu reguliuojamoje Vytauto ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja apie neblaivų vairuotoją Šilutės rajone.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kovo 27–29 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
pavojingai
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Daug skaudžių eismo įvykių, kurių metu žūva ar yra sunkiai sužeidžiami žmonės, įvyksta dėl įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą ir Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos pažeidimo. Vieną tokių užfiksavo ir feisbuko paskyroje pasidalijo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dukart už vagystes teistas profesinį išsilavinimą turintis T. B. prieš Tauragės apylinkės teismą vasario 1 d. stojo po to, kai praėjusiais metais apšvarino automobilį.
Nuotrauka
teisejas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 26-erių metų šilutiškis M. V. kaltinamas artimo giminaičio – savo 19-metės sesers – nužudymu, slepiant kitus nusikaltimus. Jam pareikšti kaltinimai dėl nužudymo (Baudžiamojo kodekso (BK) 129 str. 2 d. 3 p. ir 11 p.) išžaginimo (BK 149 str. 1 d.) ir seksualinio prievartavimo (BK 150 str. 1 d.).
Nuotrauka
mercedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Antradienį Tauragės apskrities policija sulaukė informacijos apie bandymą priregistruoti paieškomą automobilį.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Šiandien 11.26 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilalės r., Upynos sen., Naujojo Obelyno k., Mokyklos g., atvira liepsna dega namo stogas.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) baudžiamuoju įsakymu nuteisė A. T., pagaminusį ir laikiusį aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, taip pat pagaminusį 700 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir 3118 l brogos (raugalo), ir paskyrė jam galutinę 8000 Eur baudą. Informacija skelbiama Lietuvos teismai svetainėje.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Šįryt pranešta, kad dega gyvenamojo namo stogas Šilutėje.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Vis tik tikinčių, kad net ir išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai jie neįklius, pasitaiko ne vienas. Praėjusios paros įvykiai tai tik patvirtina. Apie tai feisbuke skelbia Tauragės apskrities policija.