Sugyventinę sumušęs vyras teisinosi žaidęs
Įkelta:
2023-02-04
Nuotrauka
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Prieš Tauragės apylinkės teismą stojo sugyventinę sumušęs R. D. Keturis kartus teistas vyriškis ir penktąjį neišsisuko nuo bausmės, nors smurtinius savo veiksmus vadino žaidimu.

Nukentėjusioji pasakojo, kad sugyventinis praėjusių metų sausio 30-osios ryte išėjo parnešti malkų, o grįžęs pradėjo ant jos šaukti, įžeidinėti ir tampyti už plaukų. Moteris teigė, kad taip buvo sukeltas skausmas. Pasak jos, po to kaltinamasis pradėjo nykščiu specialiai spaudinėti jai mėlynę ant rankos. 

R. D. sakė, kad jis taip pasielgė norėdamas sužinoti, ar sugyventinei skauda. Jis teigė pripažįstantis ir tai, kad patempė moteriai už plaukų, bet esą tai darė žaisdamas. Vyriškis teigė, kad šio įvykio metu jiedu buvo neblaivūs, todėl jis neva taip pasielgė žaidimo forma ir esą tikrai sugyventinės nenorėjo sužeisti.

„Kaltinamojo parodymus teismas vertina kaip jo siekimą išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo aiškinamasi ir dėl dar vieno epizodo, už kurį R. D. teko atsakyti. Kaip papasakojo nukentėjusioji, praėjusių metų balandžio 23-ąją ji su sugyventiniu girtavo. Moteriai sėdint ant klozeto R. D. atitraukė užuolaidą ir spyrė jai į galvos kairę pusę. Moteris teigė, kad negali pasakyti, dėl ko jis taip pasielgė. Dėl šio įvykio nukentėjusioji iškvietė policijos pareigūnus. Anot moters, sugyventinis smurtauja ne pirmą kartą, tačiau kai būna blaivus, elgiasi ramiai. Nukentėjusioji sakė, kad su sugyventiniu susitaikė, mat šis atsiprašė. Tiesa, pats R. D. teisme teigė, kad jis nepamena, jog būtų spyręs sugyventinei į galvą. Atminties praradimą būtų galima paaiškinti girtumu – R. D. buvo nustatytas 2,47 prom. neblaivumas.

Teisme liudijo ir į pastarąjį įvykį atskubėjusi greitosios medicinos pagalbos slaugytoja. Ji teigė, kad jai atvykus į nukentėjusiosios namus vyrą policijos pareigūnai jau buvo įsodinę į automobilį. Slaugytoja apžiūrėjo moterį, kuri skundėsi galvos skausmais, sakė, kad sugyventinis ją sumušė. Anot liudytojos, nukentėjusioji buvo susijaudinusi, verksminga. Slaugytoja sumuštajai davė tabletę nuo skausmo, siūlė vykti į ligoninę, bet ši atsisakė.

Nukentėjusioji atsisakė ir rašyti pareiškimą. 

Teismas atsižvelgė į tai, kad R. D. padarė du nesunkius tyčinius nusikaltimus, praeityje jau yra teistas už analogiškus nusikaltimus, baustas ir administracinėmis nuobaudomis. „Jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis pripažintina tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, bei tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas“, – rašoma nuosprendyje. 

Teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslams pasiekti – sulaikyti R. D. nuo nusikalstamų veikų darymo –  tikslinga skirti laisvės atėmimą. R. D. buvo pripažintas kaltu dėl šeimos nario sužalojimo, jam skirtas 9 mėnesių laisvės atėmimas, tačiau bausmės vykdymas atidėtas 1 metams per šį laiką įpareigojant nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir dalyvauti elgesį keičiančiose programose.

Iš R. D. priteista 285 eurai valstybės garantuojamos antrinės teisinės pagalbos išlaidų valstybei.

 

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotraukos
Įkelta:
prieš 2 valandas
Balandžio 15-21 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai keliuose vykdė sustiprintą leistino greičio kontrolę.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.