Iš degalinės kurą pavogusiam vyriškiui – 30 parų areštas
Įkelta:
2023-03-26
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

Laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių 1-ajame kalėjime atliekančiam J. M. vėl teko stoti prieš Tauragės apylinkės teismą. Vedęs, aukštesniojo išsilavinimo, nedirbantis vyriškis į kaltinamųjų suolą sėdo degalinėje nesumokėjęs už degalus. Vasario 9-ąją jis išgirdo teismo verdiktą.

Bylos duomenimis, J. M. praėjusių metų lapkričio 12 d., 16.19 val., Šilalės rajono Košių II kaime, degalinėje „Circle K Kryžkalnis II“ prisipylęs į talpas 96,91 l benzino ir už jį nesumokėjęs pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą. Įmonė patyrė 182,97 euro turtinę žalą.

Teisme J. M. kaltu prisipažino ir papasakojo, kad tą dieną, būdamas visiškai blaivus, jis automobiliu „Renault Megane“ atvykoį degalinę, į dvi plastikines talpas prisipylė 96,91 l benzino, talpas susidėjo į automobilio bagažinę ir išvažiavo nesumokėjęs. J. M. tikino pavogtą benziną sunaudojęs savo reikmėms. 

Teisme vyras pasižadėjo, kai tik turės galimybę, atlyginti degalinei padarytą turtinę žalą.

Jis aiškino išankstinio ketinimo nesumokėti už degalus neturėjęs – tik prisipylęs kuro į talpas suprato, kad nepakanka pinigų, todėl nutarė pasišalinti iš degalinės. J. M. aiškino ketinęs sumokėti vėliau, kai grįš į namus, tačiau šį ketinimą pamiršo. 

Vyriškį degalinėje užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros, tad pareigūnai greitai rado įtariamąjį.

J. M. nurodė labai besigailintis dėl padarytos nusikalstamos veikos, suprantantis, jog toks jo gyvenimo būdas netinkamas, todėl, norėdamas rodyti teigiamą pavyzdį savo vaikams, ketina elgesį keisti iš esmės ir daugiau nenusikalsti.

Teismo nuosprendyje pabrėžiama, kad kaltinamasis anksčiau teistas 13 kartų, yra baustas administracine tvarka, keletą kartų – ir už degalų vagystes iš degalinių. 

„Atsižvelgdamas į padarytą nusikalstamą veiką ir kaltinamąjį apibūdinančias aplinkybes, į tai, kad kaltinamasis ne kartą teistas ir baustas administracine tvarka už panašaus pobūdžio veikas, kas akivaizdžiai rodo, jog J. M. padarytas baudžiamasis nusižengimas – nedidelės vertės turto vagystė – yra ne atsitiktinė klaida, o sistemingas ir sąmoningas jo elgesys, ir kad kaltinamasis akivaizdžiai nerodo noro elgtis pagal pripažintas visuomenės elgesio normas, teismas sprendžia, kad <...> bausmės paskirtis ir tikslai gali būti pasiekti paskyrus tik griežčiausią už baudžiamojo nusižengimo padarymą skirtiną bausmę – areštą <...> 45 paroms“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Kadangi baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, nes kaltinamasis pripažino savo kaltę, jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 30 parų arešto bausmė. 

„Circle K Lietuva“ civilinį ieškinį teismas tenkino visiškai – nuspręsta priteisti iš J. M. 182,97 Eur turtinės žalos atlyginimą.

 

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Tauragės apskrities policija dalijasi, kad rugsėjo 29 d. nuo 6.30 val. iki 9 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai siekdami užtikrinti eismo saugumą keliuose, vykdė vairuotojų blaivumo kontrolę.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento paros įvykių suvestinėje pranešama apie rastą sprogmenį.
Nuotrauka
poli
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Trečiadienį, rugsėjo 27 d., Pagėgių savivaldybėje, ugdymo įstaigų teritorijose ir kitose jaunimo pamėgtose susibūrimo vietose, policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu siekė nustatyti asmenis rūkančius ar turinčius su savimi tabako gaminių, ar elektroninių cigarečių.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl vagysčių iš parduotuvių.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl rastos narkotinės medžiagos.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-09-11
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 58 metų vyras pripažintas kaltu už keturių Lietuvos teisėjų viešą pažeminimą dėl jų tiesioginių funkcijų, susijusių su teisingumo vykdymu. K. K. už nusikalstamas veikas paskirta subendrinta 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-09-08
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo pagėgiškis ir vilnietis nuteisti už neteisėtus prisijungimus prie nuomonės formuotojos paskyros ir įmonių informacinių sistemų ir tokiu būdu gautus neviešus duomenis išplatinus kitame socialine tinkle „Discord“. D. M. už nusikalstamas veikas paskirta subendrinta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant, o V. M. paskirta 4000 Eur bauda.
Nuotrauka
dingo moteris
„Tauragės žinių“ nuotraukų koliažas
Įkelta:
2023-09-06
Tauragės apskrities policija ieško iš namų išvykusios ir negrįžusios moters.
Nuotrauka
policijos komentaras
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-05
Tauragės apskrities policija atlikdama ikiteisminio tyrimo veiksmus nustatė, kad sulaukta informacijos, kuri neatitinka tikrovės.