Sumuštoji mėgino „išsukti“ savo skriaudėją
Įkelta:
2023-03-13
Nuotrauka
Policija
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 

Bylos duomenimis, pernai balandžio 17 d., maždaug 7 val., namuose A. P. žodinio konflikto metu delnu kartą trenkė nukentėjusiajai V. J. į skruostus, kumščiu – į kaktos sritį. Moteriai užsidengus rankomis veido sritį, A. P. kumščiu trenkė nenustatytą skaičių smūgių į abi rankas, tempė už plaukų, taip padarydamas nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nukentėjusioji V. J. pareigūnams pasakojo, kad dieną prieš įvykį ji atvažiavo pas A. P. ir jiedu kartu nuvyko į miesto turgų. Anot jos, A. P. nusipirko dvi skardines alaus, moteris turėjo vieną skardinę. Grįžę namo jiedu kepė šašlykus, nukentėjusioji išgėrė tris skardines alaus. Ji prisiminė, kad A.P. žadėjo važiuoti švęsti Velykas, kartu ketino vykti ir nukentėjusioji. Bet jie susipyko ir moteris pasakė, kad nevažiuos. 

Ryte moteris norėjo važiuoti namo, bet A. P. bandė ją sulaikyti. Anot nukentėjusiosios, ji stuktelėjo skruostu į durų staktą ir pradėjo verkti. Parvažiavusi namo ji nusipirko alaus skardinę. Grįžusi namo dukra pamatė, kad mamos skruostas mėlynas ir ji nusiverkusi. Esą tuomet dukra pagalvojo, kad prieš mamą buvo panaudotas smurtas.

V. J. kalbėjo, kad ji buvo supykusi ant A. P. ir parašė pareiškimą dėl smurto. Teisme nukentėjusioji prisiekinėjo, kad smurto prieš ją A. P. nenaudojo, esą kaltinamąjį apkalbėjo nepagrįstai. 

Tačiau nukentėjusiosios liudijimą paneigė tiek pareigūnai, tiek nukentėjusiosios dukra. Pastaroji teisme sakė, kad nors pati įvykio nematė, grįžus mamai pamatė jos sumuštą veidą. Mama atsakiusi, kad paslydo ir krito. Anot liudytojos, po poros valandų nukentėjusiosios veidas ėmė mėlynuoti, tad ji liepė kviesti pareigūnus. Atvykusi pareigūnė klausė, kas nutiko. Anot liudytojos, nukentėjusioji tuomet pripažino, kad A.P. ją pastūmė, ji atsitrenkė į durų staktą. 

Į įvykio vietą atskubėjęs Tauragės apskrities policijos patrulis teisme teigė, kad įžengęs į kambarį išvydo V. J. Matėsi, kad ji neblaivi, veidas sumuštas, plaukai sudraikyti, sužalota nosis. 

Iš Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialisto išvados matyti, kad V. J. nustatyta nosies, lūpos sumušimai, poodinė kraujosruva dešinės akies voke. Specialisto vertinimu, sužalojimai padaryti kietais bukais daiktais, pvz., ranka, kumščiu ir pan. Iš sužalojimų nebuvimo kitose kūno vietose, ekspertų vertinimu, mažai tikėtina, kad tokio pobūdžio sužalojimai galėjo atsirasti dėl griuvimo, kritimo, atsitrenkiant, pvz., į durų staktą, kampą.

„Šios išvados paneigia tiek kaltinamojo, tiek ir nukentėjusiosios versijas, kad V. J. susižalojo pati, veidu atsitrenkusi į durų staktą. <...> Todėl kaltinamojo parodymai vertintini kaip jo gynybinė pozicija, o nukentėjusiosios V. J. pozicija vertintina kaip siekis padėti kaltinamajam išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – rašoma teismo nuosprendyje.

A.P. skirta galutinė, su anksčiau skirtomis bausmėmis subendrinta bausmė – 1 metų ir 6  mėnesių laisvės atėmimas.

 

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.