Tauragėje vėl sulaukta grasinimų dėl sprogmenų
Įkelta:
2023-10-16
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Tauragės apskrities policijos nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Spalio 16 d. nakties metu policijoje gauti 3 elektroniniai laiškai (tekstas identiškas), kuriuose teigiama, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys, kurie sprogs šiandien 12:12 val. Iš viso tokie laiškai išsiųsti apie 1500 adresatų. Tauragės apskrities policijos duomenimis, iki 8.52 val. Tauragės apskrities VPK aptarnaujamojoje teritorijoje gautas 21 pranešimas apie sprogmenis.

Policija prašo, gavus tokį laišką, nepanikuoti, o vykdyti šias rekomendacijas.

Gavus pranešimą apie sprogmenį:

Būtina nedelsiant skambinti telefonu 112. Jokiu būdu neperduokite tokio pranešimo per E-policijos portalą ir nepersiųskite pranešimo kaip elektroninio laiško policijai. Skambutis 112 – patikimiausias ir greičiausias pranešimo šaltinis, garantuojantis greičiausią pagalbą.

Perdavus informaciją apie sprogmenį policijai iki pareigūnų atvykimo:

     1. Išlaikykite rimtį ir suburkite grupę sprendimus galinčių įgyvendinti žmonių, kuriems nedelsiant paveskite: 

 • Įvertinti ar esant poreikiui evakuoti žmones visi praėjimai (durys) yra laisvi ir atsidaro;
 • Informuoti kitus organizacijos narius apie priimtus ir priimamus sprendimus (kad buvo informuotas 112, laukiama policijos ir t.t.), tą daryti reguliariai, skatinti išlaikyti ramybę, informuoti, kokių veiksmų prašoma imtis;
 • Prieinamuose viešuose šaltiniuose įvertinti ar tai ne koordinuota ir masinė informacinė ataka; 
 • Jeigu yra vaizdo stebėjimo kameros, peržiūrėti patekimo į teritoriją/patalpas kamerų duomenis ar nėra įtartinų asmenų ar veiklos; 
 • Gydymo, globos ir panašaus profilio įstaigose, kuriose yra negalinčių savarankiškai judėti žmonių, nedelsiant suburti ir instruktuoti grupę žmonių, kurie pradėtų rengtis galimai evakuacijai;
 • Organizacijos prieigose sudaryti galimybę sklandžiai privažiuoti policijai ir kitoms pagalbos tarnyboms. 
  2. Jeigu turite bent kiek pagrįstą įtarimą dėl grasinimų realumo (pavyzdžiui: patekimas į patalpas/teritoriją nekontroliuojamas, vaizdo įrašuose pastebėjote įtartinus asmenis ar tokių asmenų veiklą, gavote kitokią pavojų liudijančią informaciją) - nelaukiant policijos atvykimo imkitės evakuacijos.  
  3. Tik tada, jeigu sužinojote, jog tapote masinės informacinės atakos taikiniu, patekimas į patalpas kontroliuojamas, pastarosiomis dienomis nebuvo jokių įtartinų asmenų ir (ar) incidentų, o gautas pranešimas yra vienintelė informacija apie sprogimo grėsmę – galite sulaukti atvykstančių policijos pareigūnų ir nepradėti evakuacijos.
  4. Pakartotinai neskambinkite telefonu 112, nes esant masinei informacinei atakai, pareigūnai prioritetizuoja tikrintinus objektus. 

Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams privaloma: 

 • Tiksliai ir operatyviai vykdyti policijos pareigūnų nurodymus bei reikalavimus;
 •  Pateikti pareigūnams išsamią informaciją, kuri buvo gauta iki policijos atvykimo;
 •  Pareigūnams atlikus patalpų ar teritorijos apžiūrą sulaukti (pareikalauti) galutinio ir vienareikšmiško pareigūnų sprendimo dėl galimybės tęsti įprastą veiklą. 

PAPILDOMI PATARIMAI 

1. Nedelsdami imkitės veiksmų, jei gaunate pranešimą su grasinimu apie sprogmenį 

Bet kuris personalo narys, turintis tiesioginę telefono liniją, mobilųjį telefoną, kompiuterį ar planšetinį kompiuterį ir t. t. arba turintis bet kokį ryšį su visuomene, gali sulaukti grasinimo susprogdinti. Todėl jūsų darbuotojai turi suprasti iš jų reikalaujamus veiksmus kaip galimą pirmąjį atsaką į grėsmės pranešimą ir jų pareigą rūpintis kitais. 

Jei gaunamas grasinimas telefonu: 

- Būkite ramūs ir atidžiai klausykite; 

- Turėkite kur pasižymėti svarbią informaciją; 

- Jei įmanoma, neleiskite skambintojui kalbėti ir perspėkite kolegą, kad jis surinktų 112; 

- Jei matosi telefone, atkreipkite dėmesį į skambinančiojo numerį; 

- Jei grasinimas yra įrašytas pranešimas, užsirašykite kuo daugiau informacijos ir praneškite policijai; 

- Jei grasinimas gautas trumpąja žinute, neatsakykite į pranešimą, nepersiųskite ir neištrinkite; atkreipkite dėmesį į siuntėjo numerį ir vadovaukitės policijos patarimais; 

- Žinokite, į ką kreiptis savo organizacijoje gavus grasinimą, pvz. pastato apsaugą ar vyresnįjį vadovą, nes jie turės įvertinti grėsmę. 

Jei grasinimas pateikiamas akis į akį: 

- Pasistenkite prisiminti kuo daugiau skiriamųjų grasinusio asmens bruožų ir stenkitės tiksliai atsiminti, kas buvo pasakyta. 

Jei aptinkama raštelyje arba laiške: 

- Elkitės kaip su policijos įkalčiais ir neleiskite kitiems žmonėms liesti įtartino daikto; 

Jei grasinimas gautas el. paštu arba socialinių tinklų programa: 

- Neatsakykite į pranešimą, nepersiųskite ir neištrinkite; 

- Atkreipkite dėmesį į siuntėjo el. pašto adresą arba naudotojo vardą / naudotojo ID, skirtą socialinės žiniasklaidos programoms; 

- Išsaugokite visus savo organizacijos žiniatinklio žurnalo failus, kad padėtumėte policijos tyrimui. 

2. Gavę pristatytą įtartiną siuntą ar paštą, kurie gali kelti susirūpinimą, būtinai informuokite 112. 

Įtartinų siuntų ar pašto bendrieji indikatoriai: 

- netikėta prekė, ypač jei ji pristatoma rankiniu būdu; 

- paminkštintas vokas (nėra galimybės pajausti kas per daiktas viduje) ar kita stambi pakuotė; 

- papildomas vidinis vokas ar kitas turinys, kurį gali būti sunku išimti; 

- neaiškus ženklinimas arba per didelis sandarinimas, skatinantis atidaryti tam tikrą galą arba tam tikru būdu; 

- keistos formos arba perkreiptos pakuotės; 

- voko atvartas pilnai užklijuotas (paprastai voko atvartai palieka nedidelius tarpus kraštuose) pažymėtas kaip „atidaryti tik...“, „asmeninis“ arba „konfidencialus“; 

- organizacijai arba pavadinimui (o ne konkrečiam asmeniui) skirtas daiktas; 

- netikėta ar neįprasta kilmė (pašto antspaudas ir (arba) grąžinimo adresas); 

- nėra grąžinimo adreso arba grąžinimo adreso, kurio negalima patikrinti; 

- prastai ar netiksliai adresuotas arba adresas atspausdintas netolygiai ar neįprastai; 

- nepažįstamas rašymas ar neįprastas stilius; 

- neįprastas pašto antspaudas arba jo nėra; 

- daugiau antspaudų nei reikia pakuotės dydžiui ar svoriui; 

- riebios dėmės ant pakuotės; 

- iš pakuotės sklindantys kvapai. 

3. Rekomendacijos organizacijoms dėl kasdieninių prevencinių veiksmų:

- įsitikinkite, kad jūsų objekte yra nustatytos aiškios taisyklės kaip elgtis darbuotojams nustačius įtartiną asmenį, paliktą daiktą ar kilus kitokiai grėsmei; 

- vertinkite į objektą atvykstančių žmonių skaičių, kokius daiktus jie atsineša, ar išvaizda (apranga) ir turimi daiktai atitinka sezoniškumą, paros metą, tam tikrą vietą kurioje yra asmenys;

- periodiškai tikrinkite, kad kilus būtinybei avariniai išėjimai būtų lengvai prieinami ir veiktų; 

- įsitikinkite, ar objektuose ar jų teritorijose pakanka apšvietimo tamsesniu paros metu; 

- esant poreikiui, konsultuokitės su jūsų teritoriją prižiūrinčio policijos komisariato pareigūnais, dėl efektyvesnių saugumo procedūrų ir veiksmų kilus grėsmei. 

Nuotrauka
poliija
Įkelta:
2024-07-10
Daugiau, nei 30 metų Juozas Ravinis dirbo nusikaltimų vietose, kruopščiai analizuodamas ir atpažindamas pirštų atspaudus, pėdsakus. Dabar šis patyręs ekspertas iš kriminalistinių tyrimų srities perėjo į Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) auditorijas. Jau beveik metus LPM dirbantis Policijos veiklos skyriaus (toliau – PVS) vyriausiasis specialistas savo žinias perteikia naujajai policijos pareigūnų kartai.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Tauragės apskrities policijos pareigūnai informuoja apie prevencines priemones, kurias vykdys liepos mėnesį. Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones:
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2024-06-28
Nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos apylinkių teismų veiklos teritorijų įstatymo redakcijai, įgyvendinami apylinkių teismų ir jų rūmų veiklos pokyčiai apjungiant ar perskirstant teismų veiklos teritorijas.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Nuo birželio 17 dienos, policijos pareigūnai vykdė net dešimt dienų trunkančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebėjo eismo dalyvius ir siekė išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-06-26
Teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie automobilio vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau jo bandymas buvo nesėkmingas.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-21
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.