Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl  Tauragės rajono savivaldybė tarybos nariui skirtų lėšų grąžinimo
Įkelta:
2024-05-09
Nuotrauka
savivaldybe

Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.

Žiniasklaidoje praėjusiais metais pasirodžius informacijai, kad nemažai šalies savivaldybių tarybos narių galėjo jiems skirtas išmokas naudoti neteisėtai, prokuratūra pradėjo tyrimus dėl tokių išmokų panaudojimo teisėtumo. Šių dar vykstančių tyrimų metu siekiama įvertinti, ar šalies savivaldybės tarybos nariams mokamos išmokos, skirtos su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, yra naudojamos racionaliai, tikslingai ir teisėtai, ar nėra pažeidžiamas viešasis interesas.

Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų atlikto tyrimo duomenimis, Mažeikių rajono tarybos nariui L. Jonauskui 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiu kompensuotas neprotingai didelis degalų kiekis – daugiau nei 6 tūkst. litrų. Tyrimo metu nustatyta, kad nebuvo pagrindo kompensuoti 13-kos atvejų, kai vienu metu įsigyta degalų daugiau nei, kad gali tilpti į L. Jonausko transporto priemonės degalų baką. Nepagrįstai kompensuoti degalai ir kitais atvejais – vykstant tarybos posėdžiams, karantino laikotarpiais, kada mokėta už kitos rūšies kurą ir kt. Prokuroro ieškinyje nurodyta, kad taip pat nepagrįstai kompensuotos išlaidos už transporto priemonės remontą, jos techninę priežiūrą, išlaidos už taksi paslaugas, telefono ir interneto ryšio paslaugas bei kanceliarijos ir pašto paslaugas.

Remiantis kito prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, buvęs Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Verdingas už 2019–2023 metais vykdytas tarybos nario funkcijas patyrė išlaidų ir Radviliškio rajono savivaldybės administracija jam išmokėjo daugiau nei 12 tūkst. eurų. Visas G. Verdingo patirtas išlaidas sudaro degalai. Prokuratūros tyrimo metu nustatyta, kad buvęs tarybos narys dažniausiai kurą pildavosi Šiauliuose, vienintelėje degalinėje pas vieną operatorę – ten dirbančią savo motiną. Tyrimo duomenimis, G. Verdingas 22 kartus pildamasis kurą panaudojo 11 skirtingų banko mokėjimo kortelių, naudodavo 83 skirtingas degalų nuolaidų korteles, kurą pildavosi tą pačią dieną po du kartus skirtinguose miestuose arba daugiau nei telpa į kuro baką.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės atlikto tyrimo duomenimis, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys D. Petrošius savivaldybei pateiktais dokumentais prašė kompensuoti daugiau nei 20 tūkst. eurų už per 2019–2023 m. kadencijos laikotarpį patirtas kuro išlaidas. Prokuratūros atlikto tyrimo metu išanalizavus gautus duomenimis nustatyta, kad D. Petrošius kurą į transporto priemones pylė kiekvieną arba kas antrą dieną, degalai taip pat buvo pilami tą pačią dieną praėjus nedideliam laiko tarpui, vienu metu užpiltos kelios kuro talpos. Taip pat gauta duomenų, kad karantino metu, kai bendravimas ir kelionės buvo apribotos, tarybos narys teikė savivaldybei maksimaliai galimas patirti išlaidas. Turimais duomenimis, D. Petrošius už degalus atsiskaitė 56 mokėjimo kortelėmis. Išanalizavus gautus duomenimis daroma išvada, kad išlaidos degalams D. Petrošiui kompensuotos nepagrįstai, kasos aparatų kvitai nepatvirtina, kad tarybos narys patyrė deklaruojamas išlaidas. Pažymėtina, kad dalį – 2 124 eurus – nepagrįstai gautos išmokos D. Petrošius Tauragės rajono savivaldybei grąžino.

Uostamiesčio viešojo intereso gynimo prokurorams atlikus tyrimą dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos narės J. Vaickienės iš savivaldybės gautos daugiau 9 tūkst. eurų kompensacijos pagrįstumo, buvo gauta duomenų, kad išlaidos kanceliarinėms prekėms ir dalis išlaidų degalams jai buvo kompensuotos nepagrįstai. Remiantis šio atlikto tyrimo duomenimis, J. Vaickienė neracionaliai dideliais kiekiais pirko kanceliarines prekes iš savo giminaičio įmonės. Skaičiuojama, kad šioms prekėms per savo tarybos narės kadenciją 2019–2022 metais ji išleido 5 611 eurų. Tyrimo duomenimis, tarybos narė savivaldybei pateiktais čekiais taip pat prašė kompensuoti 3 489 eurus už kuro išlaidas. Nustatyta, kad dalis J. Vaickienės pateiktų kvitų buvo pripažinti kaip pagrindžiantys patirtas kuro išlaidas pagal automobilio ridą, tačiau ši suma dalinama į dvi dalis, nes tarybos narė transporto priemonę naudojo ne tik tarybos nario funkcijoms vykdyti, bet ir asmeniniais tikslais. Todėl nėra jokio pagrindo teigti, kad jai turėtų būti kompensuotos visos patirtos pagrįstos automobilio rida išlaidos degalams.

Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pateikė civilinius ieškinius, kuriais Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų bei Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų prašo Mažeikių rajono savivaldybės naudai iš L. Jonausko priteisti 8 174,54 eurus, o Radviliškio rajono savivaldybės naudai iš G. Verdingo priteisti 9 627,66 eurus. Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismo Tauragės miesto rūmus bei Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus su civiliniais ieškiniais, prašydami Tauragės rajono savivaldybės naudai iš D. Petrošiaus priteisti 18 261 eurą, o Kretingos rajono savivaldybės naudai iš J. Vaickienės – 7 693 eurus.

Primename, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 29 civilinius ieškinius per 349 tūkst. eurų sumai.

Taip pat pažymėtina, kad šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai yra bendrai savanoriškai atlyginę daugiau nei 550 tūkst. eurų į savivaldybių biudžetus. Dar per 20 tūkst. eurų lėšų šalies savivaldybėms grąžinta pagal sudarytas ir teismo patvirtintas taikos sutartis.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Jonavos, Lazdijų, Prienų, Šilutės, Varėnos, Ukmergės, Ignalinos, Pasvalio, Tauragės, Kretingos, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Joniškio, Akmenės rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.