Negalintys dirbti grožio specialistai – neviltyje
Įkelta:
2021-01-28
Nuotrauka
liveta
Aprašymas

Dėl pandemijos naujai įkurti „Liva nagų stiliaus namai“ klientus priėmė neilgai. Raimondos Alysienės nuotrauka

Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.

Atkakliai siekė tikslo

Savo istoriją „Tauragės žinioms“ papasakojusi Liveta Austinaitė Tauragėje dirba ne vienerius metus, o kovo mėnesį įkūrė savo nagų stiliaus studiją. Tai buvo sena jos svajonė. Mergina pasakoja dar vaikystėje lakuodavusi nagus lėlėms.

– Na, ne tik nagus, o visas rankas iki pat alkūnių... – šypsosi ji. – Kiekvieną mėnesį analizuodavau mamai atliktą manikiūrą, kurį vėliau bandydavau atkartoti ant savo nagų.

Dar rimčiau manikiūru ji ėmė domėtis 2010 metais, pirmą kartą pati atsisėdusi į klientės vietą. Sako tada supratusi, kad tikrai nori dirbti šį darbą, ir iškart užsisakiusi savo pirmąjį nagų priauginimo rinkinį.

– Pamenu, kokia buvau „žalia“ šitose nagų džiunglėse, viskas atrodė kaip raketų mokslas. Kiek kartų man sakė: „Nesąmonėm užsiimi“. Bet aš tikėjau savimi. Jau 11 klasėje po pamokų, kartais ir per pamokas, dirbau grožio salone. Mano tikslas buvo turėti kuo daugiau klienčių, kad galėčiau padaryti kuo daugiau ir įvairesnių dizainų. Dirbau daug, klienčių netrūko, man darbas jau tada buvo pirmoje vietoje, tuo metu draugams daug laiko neturėjau. Kompanijoje niekada nebuvau iš tų, kuri pasakoja įvairias istorijas. Buvau iš tų, kuri įdėmiai klausosi. Supratau, kad man mieliausias būdas pasakoti ne žodžiais, o darbais, – pasakojo moteris. 

Nuotrauka
liveta

Ir tik prieš metus, pasak Livetos, ji atrado savo būdą pasakyti, ką galvoja. Mergina įgijo nagų instruktorės kvalifikaciją. Vos tik pradėjusi dalintis patirtimi su kitais meistrais ji suprato, kad kiekvieną dieną norisi kalbėti vis garsiau.

– Pirmoje vietoje man yra kokybiškas aptarnavimas. Dirbdama su klientais stengdavausi sukurti komfortišką aplinką, kokybišką paslaugą ir pasitikėjimą... Pradėjusi vesti mokymus taip pat norėjau komforto, todėl reikėjo keisti darbo vietą, – apie tai, kaip brendo idėja įkurti savo saloną, pasakoja ji.

Pirmieji klientai – kovo 1-ąją

Didelio biudžeto ji teigia neturėjusi, nes visada siekė kokybės, todėl didelę dalį pajamų skirdavo mokslams, visada eidavo kartu inovacijomis. Jai niekada nebuvo svarbu, kokį automobilį vairuoti, komfortas kol kas nebuvo jos siekiamybė. Todėl pasiryžo išeiti iš komforto zonos ir metė sau iššūkį – įkurti pirmuosius Tauragėje tokio tipo grožio namus.

– Kai vienoje vietoje susiburia tos pačios srities profesionalai, esu užtikrinta, kad galėsime iš savęs išspausti maksimumą. Pirmiausia išsinuomojau patalpas, jos nebuvo didelės. Tik gavusi patalpas išsikėliau sau tikslą, kad po dviejų savaičių jau dirbsiu jose, – pasakoja Liveta, – darbai prasidėjo tik pasirašius sutartį ir tikslas buvo įgyvendintas – jau kovo pirmąją savo klientes pasitikau jose. Nors buvo dar tuštoka, bet jaučiausi nepaprastai. Niekada nepamiršiu tos dienos...

Baldai ir įranga kolegėms jau buvo užsakyta, tik beliko jų sulaukti. Salono vadovė paskelbė, kad yra laisvų darbo vietų nagų specialistėms, ir tą pačią dieną jos jau buvo užimtos. Mergina neslepia šito nesitikėjusi, tačiau pripažįsta – buvo labai gera.

Lyg šlapiu skuduru per veidą

Liveta teigia, kad tokiame konkurencingame mieste padaryti ką nors, kas sužavėtų klientą, tikrai nėra lengva. Kažkada įdomumo dėlei sako suskaičiavusi, kad vienoje gatvėje galima rinktis net iš 10 vietų, kuriose galima pasigražinti. Konkurencija didžiulė.

– Kelias nelengvas, bet kai tai padarai, tai jau nemenkas rodiklis. Ir nuo kovo 17-osios turėjome pradėti dirbti visa 4 specialisčių komanda: 3 nagų meistrės ir vizažistė. Bet net nepradėjus mūsų veikla buvo sustabdyta. Jau tada rankos nusviro, bet stengiausi emociškai nepalūžti... Atrodo, esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg šlapiu skuduru į veidą. Neslėpsiu, norėjau ir salono atidarymo šventės, ir pakviesti iš kitų miestų garsias nagų meistres, su kuriomis dovanotume nemokamą seminarą visoms Tauragės nagų specialistėms. Turėjau daug idėjų, tačiau tiek fiziškai, tiek finansiškai to nepavyko padaryti. Sau kartojau: Liveta, ateis geresni laikai ir būtinai tai įgyvendinsi. Ir atėjo... – nusivylimo neslepia mergina.

Tie geresni laikai, pasak jos, atėjo po nemokamų pusantrų mėnesio atostogų – na, ne visai nemokamų. Iš valstybės grožio specialistės gavo po 257 eurus per mėnesį, tiesa, iš jų 42 eurus reikėjo susimokėti PSD.

Bet tada, toliau pasakoja Liveta, jau nebebuvo laiko šventėms – reikėjo susitvarkyti salono reikalus, gauti higienos pasus ir priimti visus po karantino procedūrų išsiilgusius klientus. Vasara buvo labai darbinga, visas kolektyvas stengėsi aptarnauti visas norinčias.

– Mums, kaip naujam kolektyvui, įsivažiuoti sekėsi gana neblogai, – pasakoja Liveta, – klientams skyrėme labai daug dėmesio, stengėmės suteikti ne tik kokybišką procedūrą, bet ir profesionalų aptarnavimą. Viskam atsidavėme 100 procentų, jau tada galėjome pasiūlyti vienoje vietoje didžiausią nagų lakų pasirinkimo asortimentą visame mieste, net teikėme tokią paslaugą – dovanų kuponą galėjome pristatyti į nurodytą vietą, net su gėlių puokšte.

Nuotrauka
liveta

Iš klientų naujasis salonas sulaukė daug gražių atsiliepimų, tai, pasak Livetos, jai buvo be galo svarbu. Vasarą pavyko atsigauti tiek emociškai, tiek finansiškai. Rudenį atsirado galimybė erdvę plėsti, ir Liveta sako „pasirašiusi“ dar vienai avantiūrai.

– Apsidžiaugiau, kad ne tik erdvė, bet ir kolektyvas galės būti didesnis, ir vesti mokymams sąlygos dar palankesnės, – pasakoja ji. – Vėl istorija kartojosi: sienų griovimas, įrangos ir baldų užsakymas, reklamos gamyba, kadangi pagrindinis įėjimas persikėlė į gatvės pusę, norėjosi kažko išskirtinio, bet tuo pačiu kad derėtų prie pastato. Viskas vyko sklandžiai – jau lapkričio pabaigoje pasipuošėm eglutę, grojaraštyje vyravo kalėdinė muzika, eglute ir dekoracijomis galėjo grožėtis ne tik salono klientai, bet ir praeiviai, kadangi esame įsikūrę vienoje centrinių Tauragės gatvių.

Kalėdinė dvasia vyravo neilgai

Tiesa, džiaugtis teko neilgai – salono augimą sustabdė pandemija.

– Šio karantino draudimai buvo padaryti pakankamai greitai, bet mes stengėmės išlikti pozityvios. Apie uždarymą sužinojome tik sekmadienį ir turėjome dvi dienas darbui. Daugelis meistrų pirmadienį, antradienį dirbo neskaičiuodami valandų. Kad mus uždarys per antrąją pandemijos bangą, nesitikėjome, laikėmės visų saugumo, higienos reikalavimų, klientų srautai buvo kontroliuojami, – teigia salono savininkė.

Dabar, atsidūsta ji, situacija sudėtinga:

– Pusantro mėnesio ir vėl nebegalime dirbti, o juk patalpos nuomojamos, santaupos ir visa širdis sudėta į saloną. Tai pakankamai sudėtinga. Jau pirmojo karantino metu stebėjau, kaip vyko meistrų rotacija, kadangi negavo jokių pajamų, tad kažkas ir iš darbo išėjo. Šiuo metu matau, kad meistrai palieka ne tik tuščias darbo vietas, bet išvyksta svetur.

Sudėjau visus savo pinigus, kad atidaryčiau saloną, ir jį uždaro ne dėl mano klaidų ar nesugebėjimo kažką padaryti – uždaro ir turime laukti, o ir išmokos, kad ir mažos, bet ir tos labai vėluoja ir jeigu žmogus neturi santaupų, kaip jam išgyventi?

 

Mažuosius pamiršta?

Kaip ir per pirmąjį karantiną, taip ir dabar specialistės gauna išmoką – 257 eurus, iš kurių turi susimokėti 42 eurus PSD ir kitus mokesčius.

– Čia taip tiems, kurie dirba pagal individualią veiklą, patentą. Prisipažįstu, kad esam net juokavusios, jei tai galima humoru pavadinti, jog bedarbiai gavo daugiau nei žmonės, kurie bando susikurti patys sau darbo vietą. Man, kaip salono vadovei, liūdna. Sudėjau visus savo pinigus, kad atidaryčiau saloną, ir jį uždaro ne dėl mano klaidų ar nesugebėjimo kažką padaryti – uždaro ir turime laukti, o ir išmokos, kad ir mažos, bet ir tos labai vėluoja ir jeigu žmogus neturi santaupų, kaip jam išgyventi? O jei dar paskolą turi? Tas PSD atidėjimas skamba absurdiškai, – nusivylimo neslepia L. Austinaitė. – Susidaro vaizdas, kad valdžia rūpinasi tik didžiaisiais verslais, mažuosius pamiršta. Kaip jie sako, koks verslas, jei be pajamų neišgyvena poros mėnesių... Jau reiktų susimąstyti. Bet nepagalvoja, kad yra ir naujų verslų.

Vos pradėjus verslą užplūsta tikrintojai – pasak Livetos, lanko visos institucijos, kokios tik įmanoma, milžiniški reikalavimai, daug biurokratijos, labai sunkus kelias, kol tu kažką padarai. Toks jausmas, kad tiktai kalba, ragindami kurti, daryti, bet kai pradedi, pamatai, kaip sudėtinga. Net valstybinėse institucijose stokojama kompetencijos paaiškinti, padėti: tenka penkis kartus nešti kokį dokumentą, o dar ir investuoji nemažai, ir štai kaip dabar – uždarė ir paliko be nieko. Keistas požiūris į žmogų...

Stengiasi neprarasti motyvacijos

L. Austinaitė įsitikinusi, kad dabartinės „atostogos“ grožio verslui pernelyg ilgos.

– Gal pateisinčiau tokį valdžios sprendimą, jei būtų uždarę grožio salonus nuo kokios gruodžio 24 dienos iki sausio vidurio. Žmonės tvarkingai, ramiai atėję būtų, susitvarkę, pasigražinę. Ir galėjome nedirbti kokias tris savaites, nes sausis ramesnis visada būna, klientų srauto nėra, o dabar...

Kuri, mąstai, darai, kad nebūtum valstybei našta, bet kai ateina sunkmetis, tada pagalvoji, ar buvo verta kažką daryti? – pesimistiškų minčių neslepia salono vadovė. – Ačiū Dievui, pati esu be galo motyvuota šioje veikloje, stengiuosi, kad taip jaustųsi ir mano kolegos, todėl mes ir dabar kuriame planus ir idėjas ateičiai, mąstome, kaip dar galėtume nustebinti savo klientus. Mano komanda daug dėmesio skiria online mokymams, greit dalyvausime ir čempionate, pati kaip instruktorė socialiniuose tinkluose kuriu ryšį su kolegėmis, darome live transliacijas. Taip vienos kitoms padedame nestokoti motyvacijos net ir šiuo periodu. Tikimės, kad išliksime pozityvios, kad viskas netrukus baigsis ir atsistosime ant kojų vėl, o kokie iššūkiai mūsų dar laukia, nežinia.

Ji tikisi – nors atidarymo šventės suorganizuoti nepavyko, pirmąjį gimtadienį atšvęsti su trenksmu.

Nuotrauka
liveta

Grožio specialistų Tauragėje nemažai

VMI komunikacijos specialistas Laimonas Rimkus „Tauragės žinioms“ pateikė informaciją, kad Tauragės rajono savivaldybėje šiuo metu grožio paslaugas galėtų teikti 140 grožio specialistų ir 14 įmonių, kurios deklaruoja tokią veiklą. Iš registravusių individualią veiklą gyventojų 131 veiklą vykdo su individualios veiklos pažyma, 9 – pagal verslo liudijimą. Pasak jo, 2019 metais tokią veiklą įregistravę buvo 295 gyventojai (126 su individualios veiklos pažyma, 169 pagal verslo liudijimą), 2020 metais – 321 (152 – su individualios veiklos pažyma, 169 – pagal verslo liudijimą).

Tauragės visuomenės sveikatos centras informavo, kad grožio paslaugas teikiantys specialistai dabar grupuojami pagal veiklas. Jie suskaičiavo, kad plaukų priežiūros paslaugas mūsų rajone teikia 135 specialistai, veido priežiūros – 151, kūno priežiūros – 45, nagų priežiūros – 83, tatuiruočių – 1, ilgalaikio makiažo – 11, papuošalų vėrimo – 8, soliariumų paslaugas teikia 7. Tiesa, tas pats specialistas gali teikti kelias paslaugas: dažnai manikiūrininkė ir antakius dažo, kosmetikė atlieka ir veido, ir kūno priežiūros procedūras ir t.t., taigi vienas ir tas pats specialistas gali būti įrašytas keliose vietose.

Neteko vienintelio pajamų šaltinio

Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija atkreipia dėmesį, kad kosmetikai ir kosmetologai turi skirtingas specializacijas, o daugiau atsargumo reikalauja tik veido priežiūros paslaugos, nes atliekant kitas paslaugas klientai gali būti su veidą dengiančia kauke. Asociacija teigia, kad grožio specialistams dėl darbo specifikos nėra galimybės persiorientuoti į kitas veiklas, nes būtina ilga persikvalifikavimo procedūra, todėl karantino metu grožio specialistai neteko vienintelio pajamų šaltinio. Jos pateiktose rekomendacijose saugiam grožio specialistų darbui siūloma, kad paslaugų teikimo metu klientas privalėtų būti su kauke, jam sutikus, būtų matuojama kūno temperatūra ir jei ji viršytų 37,3 laipsnio, paslauga nebūtų teikiama. Paslauga taip pat būtų neteikiama kitus ligos simptomus turintiems asmenims. Septyniolikos rekomendacijų pakete taip pat siūloma klientams nusivilkti drabužius ar nusiauti batus, su kuriais jie atėjo į saloną, nusimauti pirštines bei atėjus dezinfekuoti rankas. Jei neatliekama veido procedūra, klientai aptarnavimo metu galėtų dėvėti tą pačią kaukę, su kuria atėjo, jei veido procedūra atliekama – vienkartinę kaukę reikėtų išmesti. Atliekant veido procedūrą, specialistas viso paslaugos teikimo metu turėtų dėvėti veido skydelį.

Grožio specialistų veikla uždrausta gruodį, kai vyriausybė sugriežtino karantino sąlygas.

Panašu, kad grožio specialistų pagalbos šauksmas nuskambėjo tarsi balsas tyruose. Antradienį LRT radijui ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, jog sausio mėnesį karantino atlaisvinimai neplanuojami, išskyrus vaikų ugdymą.

Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.