„Vero cafe“ vyr. barista Simona: „Lankytojus patraukia aplinka, o sugrįžtama čia dėl kavos“
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dvejus metus kavinukėje dirbanti Simona spėjo užsitarnauti pasitikėjimą ir tapti kavinukės vyr. barista. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Lankytojus „Vero cafe“ baristos pasitinka gera nuotaika ir šypsenomis. Autorės nuotrauka

Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.

Šešeri metai buvo sėkmingi

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė J. Alijošienė, viena priežasčių, kodėl prieš šešerius metus ji pasirinko būtent „Vero Cafe“ tinklo frančizę, buvo sklandžiai užmegztas draugiškas ryšys su šio tinklo įkūrėjais. Be to, norėjosi imtis jau išbandyto verslo.

– Tarkim, būtume įkūrę kokią kavinukę „Tomo kava“, visa tai būtų nauja, padarytume daug klaidų. O kai imiesi frančizės, viskas diktuojama tinklo: interjeras, marketingas, receptūros. Įsivaizduokite, jei reikėtų patiems atrasti geriausias kavas, išmėginti įvairius receptus. Žinoma, įsigyti frančizę kainuoja, tačiau tai yra patogu, belieka pasitikėti anksčiau jau padarytu kitų įdirbiu. Mes atidarėme 2015 m., „Vero Cafe“ Lietuvoje veikia nuo 2007 m. Anksčiau jau turėjome soliariumų tinklo „La Bamba“ frančizę, tad jau žinojome, kokie yra tokio verslo valdymo pliusai ir minusai, – kalbėjo verslininkė.

Penkerius metus verslas plėtojosi itin sėkmingai, be netikėtumų. Vienas didžiausių iššūkių, kaip sako J. Alijošienė, buvo nežinomybę atnešusi pandemija. Nerimastauta ne dėl sustojusio verslo – baimintasi, kad namuose sėdintys klientai atpras nuo poreikio leisti laiką viešumoje su draugais.

– Buvo neramu, o kas, jei žmonės pripras kavą gerti namie. Gal jie pamirš, ką reiškia rytą sutikti jaukiame miesto šurmulyje. Žmonės pas mus ateina atsipalaiduoti, susitikti su draugais, bendrauti. O jei šio poreikio nebeliks? Laimei, šiemet, vos tik atšilus orams, terasa prigužėjo klientų. Supratau – viskas gerai. Žmonės pasiilgo žmonių ir kavos, – kalbėjo verslininkė.

Tam, kad užtikrintų karantino saugos reikalavimus, praplėsta „Vero cafe“ lauko terasa, tarp stalelių palikti didesni tarpai.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka

Pandemija išėjo į naudą

Šiuo metu „Vero cafe“ kolektyve dirba keturios merginos, viena jų – dvidešimtmetė Simona. Mergina kavinukėje sukiodavosi nuo paauglystės, ateidavo čia pasėdėti su draugais, dalyvavo įvairių jaunimo organizacijų veikloje, neretai susitikimai būdavo organizuojami šioje kavinukėje. Baigusi mokyklą mergina ieškojo darbo vasarai, jai duris atvėrė „Vero cafe“.

– Norėjau tokio darbo, kuriame būtų galima bendrauti su žmonėmis. Man tai teikia malonumą. Pamenu, tada Jurgita ieškojo ilgalaikio darbuotojo, o kadangi mano šeimoje keitėsi aplinkybės, nutariau pasilikti Tauragėje ir čia padirbėti ilgiau. Įstojau mokytis neakivaizdiniu būdu. Esu laiminga turėdama galimybę derinti mokslus su darbu, kuris man patinka. Mėgstu kavą, mane supa pažįstami žmonės, kas gali būti geriau, – nuotaikingai dėstė mergina.

Prieš tai dirbusiai vyr. baristai išėjus į motinystės atostogas Simonai buvo pasiūlyta užimti jos vietą. „Vero cafe“ vadovei Jurgitai patiko merginos atsakingumas. Kai prasidėjus pandemijai darbai sustojo, imta svarstyti apie galimybę kelti Simonos kvalifikaciją. Šiuo metu mergina siekia technologės pareigų. O tai reiškia, jog ši jaunutė barista įgis pakankamai įgūdžių, kad apmokytų kitus kavinukėje įsidarbinančius baristas. Iki šiol tam, kad asmuo galėtų ruošti kavą „Vero cafe“ tinklo kavinėje, tekdavo vykti į Kaune ar Klaipėdoje vykstančius specialius apmokymus.

– Nutarėme, jog apmokyti žmones vietoje paprasčiau. Mokytis ir siekti technologės vardo pradėjau pernai gegužę. Tikrinami mano įgūdžiai. Net, pavyzdžiui, ar pakankamai stiprūs mano pieno plakimo įgūdžiai, ar aš sugebėčiau pasidalinti jais su kitais. Tikrinamos ir mano žinios apie kavą, jos paruošimo būdus ir kita, – pasakojo Simona.

Apie kavą

Pasak pašnekovės, be tvirtų įgūdžių,  ne ką mažiau svarbios ir baristos psichologijos žinios, sugebėjimas bendrauti su žmonėmis. Anot jos, kiekviena Tauragės „Vero cafe“ dirbanti barista siekia su klientais užmegzti draugišką ryšį. Tauragiškiai pasižymi santūrumu, tačiau gera barista, anot jos, geba atrasti kelią į kliento širdį, užmegzti su juo pokalbį.

– Džiugina, kad mūsų miesto jaunimas yra drąsus, atsipalaidavęs. Kiek kuklesnė vyresnioji karta. Pirmą kartą čia atvykę vedami smalsumo, noro pabūti gražioje, jaukioje aplinkoje žmonės čia sugrįžta dėl kavos. Mes turime platų rūšinių kavos pupelių pasirinkimą. Ir kai prie baro lankytojo paklausi iš kokių, klasikinių ar rūšinių, kavos pupelių jis pageidauja kavos, užsimezga pokalbis, kurio metu lankytoją supažindini su kavos skonių įvairove. Paaiškini skirtumus. Geriant iš klasikinių kavos pupelių pagamintą kavą jaučiasi juodojo šokolado, lazdyno riešutų, medaus saldumas. Kava iš rūšinių kavos pupelių yra gaivesnė, geriant jaučiasi kivių, agrastų, pieninio šokolado poskonis, – žiniomis dalijosi „Vero cafe“ vyr. barista.

Pasak jos, kavinukėje rūšinės pupelės dažnai keičiamos, atsivežama vis naujų, kad lankytojai pasimėgautų kuo įvairesniais skoniais. Jaunesni lankytojai mieliau renkasi iš klasikinių kavos pupelių pagamintą kavą, vyresnieji – rūšinių.

Na, o viena tauragiškių mėgstamiausių gėrimų, kaip sako Simona, yra atšaldytas tirpios kavos gėrimas „Frappe“. Kodėl? Todėl, kad šį gėrimą gali gerti visa šeima. Vaikams jis gaminamas be kavos.

– „Frappe“ galima daryti su kava, ir be jos. Yra keletas skonių: balto, tamsaus, irisų ir kavos. Ji gaminama su pienu, jei norima saldumo, maišoma su „Snikers“ šokoladu. Tauragiškiai ją dievina, – pasakojo vyr. barista.

Kitą savaitę gimtadienį švenčianti „Vero cafe“ lankytojus kviečia užsukti ir žada staigmenų. Su šeštuoju „Vero cafe“ gimtadieniu į kavinukės asortimentą atkeliauja ir naujas patiekalas – salotos.

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.