Darbo yra, dirbančiųjų – ne: regionai stokoja darbuotojų
Įkelta:
2021-07-12
Nuotrauka
statybos
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.

Nėra motyvacijos

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Marius Jucikas, padėtis Tauragėje, kaip ir daugumoje šalies regionų, nėra džiugi. Verslo įmones vienijančios asociacijos vadovas sako, bendrauja su įmonių vadovais – užsakymų daugėja, bet dirbti nėra kam. Todėl situacija tampa iškreipta.

– Trūksta darbuotojų. Kiek kalbuosi su žmonėmis, tai jie pasakoja, kad pasiūlius 700 eurų atlyginimą pastarieji neina dirbti, nes skirtumas tarp gaunamų pašalpų ir atlyginimo gal šimtas eurų. Neturi žmonės jokios motyvacijos dirbti, – pasakojo pašnekovas.

Mažina konkurencingumą

Paklaustas, kokias sprendimo galimybes įžvelgiantis, M. Jucikas teigė, kad verslas bus priverstas kelti darbo užmokestį. Tačiau tai nedžiugina. Užsienio investuotojai dažnai renkasi šalis bei regionus pagal darbo jėgos kaštus bei kitus rodiklius.

– Darbo užmokestis kils, Tauragė praras konkurencingumą, niekas nenorės čia investuoti. Manau, kad reikia lengviau išduoti leidimus kaimyninių šalių darbuotojams – Baltarusijos, Ukrainos. Neseniai darėme susirinkimą, kalbėta, kad šiuos darbuotojus pakankamai sudėtinga įdarbinti, – teigė M. Jucikas.

Specialistai vertinami

Pasak pašnekovo, daug užsakymų turi statybų sektorius. Tačiau nėra kam dirbti. Taip pat po ilgo karantino sudėtinga prisišaukti atleistus ar į prastovas išėjusius darbuotojus. Regiono privalumus įžvelgia kiti specialistai. UAB „Tauragės NT agentūra“ vadovas Giedrius Stanevičius, komentuodamas situaciją NT rinkoje teigė, kad žemės sklypų kainos panašios tiek Kauno, tiek Tauragės priemiestyje. Tačiau regione darbo konkurencija mažesnė.

– Jeigu esi geras specialistas, regionuose jų nėra daug arba labai trūksta, tad tikimybė įsidarbinti ir gerai uždirbti yra didesnė nei didmiestyje, – teigė G. Stanevičius.

Statybų bendrovės „Apastata“ direktorius Mindaugas Apavičius „Tauragės žinioms“ teigė, kad darbų apimtis galėtų padidinti, tačiau norinčių ir galinčių dirbti darbuotojų nėra.

– Darbuotojų šiuo metu labai trūksta. Pagal turimas darbų apimtis galėtumėme priimti iki 30 papildomų darbuotojų. Mūsų skelbimai dėl laisvų darbo vietų visuomet publikuojami, tačiau kvalifikuotų specialistų randame mažai. Dalis žmonių specialiai užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, kad gautų išmokas, bet uždarbiauja nelegaliai. Tokie žmonės nedalyvauja darbo rinkoje. Jei tokia situacija užsitęs, būsime priversti ieškoti darbuotojų iš kitų šalių, – teigė M. Apavičius.
Daugėja ilgalaikių bedarbių

Kaip „Tauragės žinioms“ pateikė duomenis Užimtumo tarnyba, visoje šalyje yra registruota 240 tūkst. bedarbių. Apie pusė jų yra ilgalaikiai – daugiau nei pusmetį darbo nerandantys asmenys. Prieš metus jų buvo tris kartus mažiau. Taip pat Užimtumo tarnyba pastebi disbalansą tarp kai kurių profesijų darbo pasiūlos ir paklausos.

– Šiuo metu, pvz., yra registruota 38 tūkst. sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų darbo skelbimų, tačiau darbuotojų, ieškančio tokio darbo, viso labo tik 3,7 tūkst. Tarptautinio krovinių vežimo ieškančių darbuotojų vos kiek daugiau nei pusė tūkstančio. Taip pat skirtingai pagal regionus pasiskirsto darbuotojų pasiūla ir paklausa: Vilniuje labai trūksta nekvalifikuotų darbininkų, tačiau Tauragėje ar Telšiuose ieškančiųjų darbo yra tris kartus daugiau nei yra darbo pasiūlos, – teigė Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

Registruojasi mažiau

Liepos 1-ąją Užimtumo tarnyboje registruoti 2962 darbo ieškantys Tauragės r. sav. gyventojai. Tai – 7,8 proc. mažiau nei birželio 1 d. Tarp registruotų darbo neturinčių asmenų daugiausiai paskutinėje darbovietėje dirbo parduotuvių pardavėjais; nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais; biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais; nekvalifikuotais darbininkais; nekvalifikuotais atsitiktinių darbų darbininkais; sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais; krovikais; mėsininkais; žuvų darinėtojais ir giminiškų profesijų darbininkais; nekvalifikuotais pastatų statybos darbininkais; amatininkais, gaminančiais dirbinius iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų. 

– Užimtumo tarnyba padėjo įsidarbinti 259 darbo neturintiems Tauragės gyventojams. Įdarbinimas birželį augo 4 proc., palyginti su geguže. Daugiausiai klientų įsidarbino parduotuvių pardavėjais, nekvalifikuotais darbininkais, nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais, padavėjais, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais, virėjais, krovikais, barmenais, nekvalifikuotais atsitiktinių darbų darbininkais, – duomenis pateikė Užimtumo tarnyba.

 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.