„Grožio būda“: vieta, kurią keturkojai palieka lyg nužengę nuo podiumo
Įkelta:
2021-07-22
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Grožio būdos“ įkūrėja Akvilė Peldžiūtė su augintine Pudra. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Kailio aksesuaru – tatuiruote – papuoštas keturkojis. A. Peldžiūtės asmeninio albumo nuotrauka

Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.

Paklausta, kaip kilo idėja atidaryti šunų kirpyklą, Akvilė šyptelėjo – meilė keturkojams merginą lydi nuo pat vaikystės. Kirpyklos savininkė prisimena dienas, kuomet didžiausias jos noras buvo turėti savo šuniuką, tačiau nesulaukusi šeimos pritarimo svajonę Akvilė išpildė tik išsikrausčiusi iš tėvų namų. „Mama, važiuoju į Rygą pirkti šuns“, – būtent šie žodžiai reiškė naują etapą merginos gyvenime. Pasak pašnekovės, šiandien cvergšnaucerio veislės kalytė Pudra yra neatsiejama visos šeimos dalis.

Nuotrauka
a

Mažos svajonės „užauga“

Neseniai Tauragėje, Miltaujos gatvėje, įkurta šuniukų kirpykla „Grožio būda“ – dar vienas ilgai puoselėtas Akvilės troškimas, kurį jai pavyko realizuoti. Mergina teigia, kad pirmieji žingsniai siekiant pradėti savarankišką veiklą buvo žengti, kai po mokyklos baigimo atvyko į sostinę. Čia mergina keturkojų priežiūros mokėsi 3 mėnesius trukusiuose kursuose, o vėliau, mokytojai pastebėjus gabumus, pasiliko dirbti specialistės kirpykloje dar trejus metus. 

Grįžusi iš sostinės jaunoji kirpėja šuniukų priežiūra užsiėmė tėvų namuose tam skirtoje patalpoje – taigi Akvilė jau skaičiuoja penktus šios veiklos metus.

– Esu labai dėkinga savo pirmajai praktikos mokytojai, su kuria pasikalbame dar ir dabar, – sako Akvilė, – tačiau visą praktikos laikotarpį žinojau, kad ateityje norėsiu sukurti savo verslą.

Šunų kirpyklai įsteigti mergina pasirinko gimtąjį miestą Tauragę, kuriame jaučia didžiulį artimų žmonių palaikymą. Akvilės nuomone, čia nėra ir itin daug specialistų, besiverčiančių šia veikla. Prabėgus pirmiesiems mėnesiams nuo kirpyklos atidarymo jau aišku, jog idėja pasiteisino, darbo netrūksta. Merginos darbo diena dažniausiai trunka nuo 10 val. ryto iki 19 val. vakaro – per tą laiką Akvilė spėja pagražinti 4–6 šuniukus. Tiesa, kas pluša, o kas ilsisi – kartais vizitai kirpykloje augintiniams tampa tokie malonūs, jog atsipalaidavę ir pamiršę visus keturkojų rūpesčius šie užsnaudžia. 

– Ypatingą atsipalaidavimą kelianti terapiją – maudynės vonioje, – galvodama apie savo darbo dieną šmaikštauja specialistė.  

Išskirtinumas – infrastruktūra

– Didžiausias sunkumas, kilęs idėjos įgyvendinimo metu, buvo surasti specialistus, galinčius įrengti kiek kitokios infrastruktūros pastatą, – modernios kirpyklos viduje besėdėdama, dabar jau su palengvėjimu šypteli Akvilė. 

Kaip prisimena mergina, šių metų vasario 1-ąją atidarytos kirpyklos statybos truko dvejus metus – pamatai pradėti montuoti dar 2019-aisiais, kiti statybos darbai tęsti 2020-aisiais. Nors kirpyklos durys jau kurį laiką atviros keturkojams ir jų šeimininkams – iš aplinkinių klausimų apie įrengimo darbus netrūksta iki šiol. Žmonės nori įsitikinti, kad kirpykla jau galutinai įrengta, o pagrindine diskusijas keliančia detale tampa pastato išorė – nedažytos sienos. O sienos ir nebus dažomos, Akvilė džiaugiasi, kad rodomas susidomėjimas atskleidžia ir pasiektą norimą rezultatą – išskirtinumą, minimalizmą. Šuniukų kirpykla, kuriai pastatyti prireikė santaupų, artimųjų pagalbos ir investicijos – įrengta.

Nuotrauka
a

Kalbėdama apie galimą finansavimą gyvūnų grožio specialistė užsimena, kad dėl jauniems žmonėms skiriamos paramos verslo vietų sukūrimui kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, tačiau užklausa buvo atmesta, nes minėtoji parama besiimantiems individualios veiklos neskiriama. 

Pavadinimo gimimas

– Iki dabartinio pavadinimo mąsčiau apie daug variantų, vienas jų – Pudra – mylimo augintinio vardas. Visgi galutinį tašką pavadinimo rinkimų istorijoje padėjo pusseserė. Pamačiusi jau įrengtą pastatą ji man patarė kirpyklą pavadinti „būda“, neva pastatas jai primenantis šuns „namelį“. Ilgai galvojau, bandžiau prisijaukinti šį gan grubiai skambantį pavadinimą, tačiau, pridėjusi žodį „grožio“, nusprendžiau – „Grožio būda“ – taip vadinsis mano kirpykla, – pavadinimo atsiradimo istoriją prisiminė Akvilė. 

Kaip pavyksta prisijaukinti atvestus keturkojus?

– Didelių šunų stengiuosi nepriimti – jie gana judrūs, o dydis tik tampa kliūtimi siekiant keturkojį išlaikyti ramiu procedūrų metu. Visgi, ir atvesti mažesni keturkojai ne visada būna patys ramiausi – norint augintiniui suteikti kuo kokybiškesnę paslaugą tenka jį ir prilaikyti, uždėti antsnukį. Labai praverčia ir praktikos metu įgytos žinios, kirpdama šuniukus supratau jų priežiūros ypatumus – žinau kas patinka, o kas ne. Šunys dažniausiai sargūs būna tik prie savo šeimininkų, o šiems išėjus keturkojo drąsa ir gynyba išnyksta, todėl geriausia, kad vizito metu šeimininko nebūtų. Augintinių reakcija neretai išduoda ir tam tikrus priežiūros ypatumus – jei šuo smarkiai loja pamatęs plaukų džiovintuvą, nori siusti, galima suprasti, jog kailiuko džiovinimas keturkojui – naujiena, – sakė Akvilė. 

Tatuiruotės – ne tik šeimininkams

Paklausta, kokios paslaugos teikiamos į kirpyklą šeimininkų atvestiems šuniukams, mergina džiaugiasi didele pasiūla: be kirpimo čia maudomi trumpaplaukiai šunys, augintiniai šukuojami, pešami kailio ir ausų plaukai, kerpami nagai. Akvilė pastebi, kad šventiniu laikotarpiu ir vasarą paslaugų paklausa itin išauga – šeimininkai nori, jog augintiniams būtų lengviau išgyventi karščius, todėl skuba trumpinti jų kailiuką. Norintiesiems augintiniams išskirtinumo, siūloma juos papuošti kailiui nekenkiančiu aksesuaru – blizgia tatuiruote. Šuniukui papuošti išsirinktas piešinėlis – drugelis, gėlytė, pėdutė, dobilas ar širdutė – blizgučių pavidalu užberiamas ant kailio, kur specialių klijų pagalba išsilaiko iki kelių savaičių. Puošmena laikina, ją nesunku pašalinti kito vizito metu – tatuiruotė nuskutama kartu su nuaugusiu kailiuku. 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-25
Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.
Nuotrauka
vero cafe
Įkelta:
2021-05-25
Nors bromelį su kavos staleliais Bažnyčių gatvėje laisto lietus, „Vero cafe“ skamba smagus šurmulys: šiandien kavinukėje minima šešerių metų sukaktis. Ta proga lankytojai, „Vero cafe“ feisbuko paskyroje pasidalinę nuotraukomis iš kavinės gyvenimo, vaišinami kava nemokamai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Antradienį Gedimino gatvės 23-ajame name duris atvėrė žuvies krautuvėlė „Pelekas“. Apie tai skelbia iš tolo mėlynuojantys balionai prie parduotuvėlės laiptelių. O viduje net akys raibsta nuo įvairiausių skanėstų gausybės.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.