„Grožio būda“: vieta, kurią keturkojai palieka lyg nužengę nuo podiumo
Įkelta:
2021-07-22
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Grožio būdos“ įkūrėja Akvilė Peldžiūtė su augintine Pudra. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Kailio aksesuaru – tatuiruote – papuoštas keturkojis. A. Peldžiūtės asmeninio albumo nuotrauka

Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.

Paklausta, kaip kilo idėja atidaryti šunų kirpyklą, Akvilė šyptelėjo – meilė keturkojams merginą lydi nuo pat vaikystės. Kirpyklos savininkė prisimena dienas, kuomet didžiausias jos noras buvo turėti savo šuniuką, tačiau nesulaukusi šeimos pritarimo svajonę Akvilė išpildė tik išsikrausčiusi iš tėvų namų. „Mama, važiuoju į Rygą pirkti šuns“, – būtent šie žodžiai reiškė naują etapą merginos gyvenime. Pasak pašnekovės, šiandien cvergšnaucerio veislės kalytė Pudra yra neatsiejama visos šeimos dalis.

Nuotrauka
a

Mažos svajonės „užauga“

Neseniai Tauragėje, Miltaujos gatvėje, įkurta šuniukų kirpykla „Grožio būda“ – dar vienas ilgai puoselėtas Akvilės troškimas, kurį jai pavyko realizuoti. Mergina teigia, kad pirmieji žingsniai siekiant pradėti savarankišką veiklą buvo žengti, kai po mokyklos baigimo atvyko į sostinę. Čia mergina keturkojų priežiūros mokėsi 3 mėnesius trukusiuose kursuose, o vėliau, mokytojai pastebėjus gabumus, pasiliko dirbti specialistės kirpykloje dar trejus metus. 

Grįžusi iš sostinės jaunoji kirpėja šuniukų priežiūra užsiėmė tėvų namuose tam skirtoje patalpoje – taigi Akvilė jau skaičiuoja penktus šios veiklos metus.

– Esu labai dėkinga savo pirmajai praktikos mokytojai, su kuria pasikalbame dar ir dabar, – sako Akvilė, – tačiau visą praktikos laikotarpį žinojau, kad ateityje norėsiu sukurti savo verslą.

Šunų kirpyklai įsteigti mergina pasirinko gimtąjį miestą Tauragę, kuriame jaučia didžiulį artimų žmonių palaikymą. Akvilės nuomone, čia nėra ir itin daug specialistų, besiverčiančių šia veikla. Prabėgus pirmiesiems mėnesiams nuo kirpyklos atidarymo jau aišku, jog idėja pasiteisino, darbo netrūksta. Merginos darbo diena dažniausiai trunka nuo 10 val. ryto iki 19 val. vakaro – per tą laiką Akvilė spėja pagražinti 4–6 šuniukus. Tiesa, kas pluša, o kas ilsisi – kartais vizitai kirpykloje augintiniams tampa tokie malonūs, jog atsipalaidavę ir pamiršę visus keturkojų rūpesčius šie užsnaudžia. 

– Ypatingą atsipalaidavimą kelianti terapiją – maudynės vonioje, – galvodama apie savo darbo dieną šmaikštauja specialistė.  

Išskirtinumas – infrastruktūra

– Didžiausias sunkumas, kilęs idėjos įgyvendinimo metu, buvo surasti specialistus, galinčius įrengti kiek kitokios infrastruktūros pastatą, – modernios kirpyklos viduje besėdėdama, dabar jau su palengvėjimu šypteli Akvilė. 

Kaip prisimena mergina, šių metų vasario 1-ąją atidarytos kirpyklos statybos truko dvejus metus – pamatai pradėti montuoti dar 2019-aisiais, kiti statybos darbai tęsti 2020-aisiais. Nors kirpyklos durys jau kurį laiką atviros keturkojams ir jų šeimininkams – iš aplinkinių klausimų apie įrengimo darbus netrūksta iki šiol. Žmonės nori įsitikinti, kad kirpykla jau galutinai įrengta, o pagrindine diskusijas keliančia detale tampa pastato išorė – nedažytos sienos. O sienos ir nebus dažomos, Akvilė džiaugiasi, kad rodomas susidomėjimas atskleidžia ir pasiektą norimą rezultatą – išskirtinumą, minimalizmą. Šuniukų kirpykla, kuriai pastatyti prireikė santaupų, artimųjų pagalbos ir investicijos – įrengta.

Nuotrauka
a

Kalbėdama apie galimą finansavimą gyvūnų grožio specialistė užsimena, kad dėl jauniems žmonėms skiriamos paramos verslo vietų sukūrimui kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, tačiau užklausa buvo atmesta, nes minėtoji parama besiimantiems individualios veiklos neskiriama. 

Pavadinimo gimimas

– Iki dabartinio pavadinimo mąsčiau apie daug variantų, vienas jų – Pudra – mylimo augintinio vardas. Visgi galutinį tašką pavadinimo rinkimų istorijoje padėjo pusseserė. Pamačiusi jau įrengtą pastatą ji man patarė kirpyklą pavadinti „būda“, neva pastatas jai primenantis šuns „namelį“. Ilgai galvojau, bandžiau prisijaukinti šį gan grubiai skambantį pavadinimą, tačiau, pridėjusi žodį „grožio“, nusprendžiau – „Grožio būda“ – taip vadinsis mano kirpykla, – pavadinimo atsiradimo istoriją prisiminė Akvilė. 

Kaip pavyksta prisijaukinti atvestus keturkojus?

– Didelių šunų stengiuosi nepriimti – jie gana judrūs, o dydis tik tampa kliūtimi siekiant keturkojį išlaikyti ramiu procedūrų metu. Visgi, ir atvesti mažesni keturkojai ne visada būna patys ramiausi – norint augintiniui suteikti kuo kokybiškesnę paslaugą tenka jį ir prilaikyti, uždėti antsnukį. Labai praverčia ir praktikos metu įgytos žinios, kirpdama šuniukus supratau jų priežiūros ypatumus – žinau kas patinka, o kas ne. Šunys dažniausiai sargūs būna tik prie savo šeimininkų, o šiems išėjus keturkojo drąsa ir gynyba išnyksta, todėl geriausia, kad vizito metu šeimininko nebūtų. Augintinių reakcija neretai išduoda ir tam tikrus priežiūros ypatumus – jei šuo smarkiai loja pamatęs plaukų džiovintuvą, nori siusti, galima suprasti, jog kailiuko džiovinimas keturkojui – naujiena, – sakė Akvilė. 

Tatuiruotės – ne tik šeimininkams

Paklausta, kokios paslaugos teikiamos į kirpyklą šeimininkų atvestiems šuniukams, mergina džiaugiasi didele pasiūla: be kirpimo čia maudomi trumpaplaukiai šunys, augintiniai šukuojami, pešami kailio ir ausų plaukai, kerpami nagai. Akvilė pastebi, kad šventiniu laikotarpiu ir vasarą paslaugų paklausa itin išauga – šeimininkai nori, jog augintiniams būtų lengviau išgyventi karščius, todėl skuba trumpinti jų kailiuką. Norintiesiems augintiniams išskirtinumo, siūloma juos papuošti kailiui nekenkiančiu aksesuaru – blizgia tatuiruote. Šuniukui papuošti išsirinktas piešinėlis – drugelis, gėlytė, pėdutė, dobilas ar širdutė – blizgučių pavidalu užberiamas ant kailio, kur specialių klijų pagalba išsilaiko iki kelių savaičių. Puošmena laikina, ją nesunku pašalinti kito vizito metu – tatuiruotė nuskutama kartu su nuaugusiu kailiuku. 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.