„Grožio būda“: vieta, kurią keturkojai palieka lyg nužengę nuo podiumo
Įkelta:
2021-07-22
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Grožio būdos“ įkūrėja Akvilė Peldžiūtė su augintine Pudra. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Kailio aksesuaru – tatuiruote – papuoštas keturkojis. A. Peldžiūtės asmeninio albumo nuotrauka

Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.

Paklausta, kaip kilo idėja atidaryti šunų kirpyklą, Akvilė šyptelėjo – meilė keturkojams merginą lydi nuo pat vaikystės. Kirpyklos savininkė prisimena dienas, kuomet didžiausias jos noras buvo turėti savo šuniuką, tačiau nesulaukusi šeimos pritarimo svajonę Akvilė išpildė tik išsikrausčiusi iš tėvų namų. „Mama, važiuoju į Rygą pirkti šuns“, – būtent šie žodžiai reiškė naują etapą merginos gyvenime. Pasak pašnekovės, šiandien cvergšnaucerio veislės kalytė Pudra yra neatsiejama visos šeimos dalis.

Nuotrauka
a

Mažos svajonės „užauga“

Neseniai Tauragėje, Miltaujos gatvėje, įkurta šuniukų kirpykla „Grožio būda“ – dar vienas ilgai puoselėtas Akvilės troškimas, kurį jai pavyko realizuoti. Mergina teigia, kad pirmieji žingsniai siekiant pradėti savarankišką veiklą buvo žengti, kai po mokyklos baigimo atvyko į sostinę. Čia mergina keturkojų priežiūros mokėsi 3 mėnesius trukusiuose kursuose, o vėliau, mokytojai pastebėjus gabumus, pasiliko dirbti specialistės kirpykloje dar trejus metus. 

Grįžusi iš sostinės jaunoji kirpėja šuniukų priežiūra užsiėmė tėvų namuose tam skirtoje patalpoje – taigi Akvilė jau skaičiuoja penktus šios veiklos metus.

– Esu labai dėkinga savo pirmajai praktikos mokytojai, su kuria pasikalbame dar ir dabar, – sako Akvilė, – tačiau visą praktikos laikotarpį žinojau, kad ateityje norėsiu sukurti savo verslą.

Šunų kirpyklai įsteigti mergina pasirinko gimtąjį miestą Tauragę, kuriame jaučia didžiulį artimų žmonių palaikymą. Akvilės nuomone, čia nėra ir itin daug specialistų, besiverčiančių šia veikla. Prabėgus pirmiesiems mėnesiams nuo kirpyklos atidarymo jau aišku, jog idėja pasiteisino, darbo netrūksta. Merginos darbo diena dažniausiai trunka nuo 10 val. ryto iki 19 val. vakaro – per tą laiką Akvilė spėja pagražinti 4–6 šuniukus. Tiesa, kas pluša, o kas ilsisi – kartais vizitai kirpykloje augintiniams tampa tokie malonūs, jog atsipalaidavę ir pamiršę visus keturkojų rūpesčius šie užsnaudžia. 

– Ypatingą atsipalaidavimą kelianti terapiją – maudynės vonioje, – galvodama apie savo darbo dieną šmaikštauja specialistė.  

Išskirtinumas – infrastruktūra

– Didžiausias sunkumas, kilęs idėjos įgyvendinimo metu, buvo surasti specialistus, galinčius įrengti kiek kitokios infrastruktūros pastatą, – modernios kirpyklos viduje besėdėdama, dabar jau su palengvėjimu šypteli Akvilė. 

Kaip prisimena mergina, šių metų vasario 1-ąją atidarytos kirpyklos statybos truko dvejus metus – pamatai pradėti montuoti dar 2019-aisiais, kiti statybos darbai tęsti 2020-aisiais. Nors kirpyklos durys jau kurį laiką atviros keturkojams ir jų šeimininkams – iš aplinkinių klausimų apie įrengimo darbus netrūksta iki šiol. Žmonės nori įsitikinti, kad kirpykla jau galutinai įrengta, o pagrindine diskusijas keliančia detale tampa pastato išorė – nedažytos sienos. O sienos ir nebus dažomos, Akvilė džiaugiasi, kad rodomas susidomėjimas atskleidžia ir pasiektą norimą rezultatą – išskirtinumą, minimalizmą. Šuniukų kirpykla, kuriai pastatyti prireikė santaupų, artimųjų pagalbos ir investicijos – įrengta.

Nuotrauka
a

Kalbėdama apie galimą finansavimą gyvūnų grožio specialistė užsimena, kad dėl jauniems žmonėms skiriamos paramos verslo vietų sukūrimui kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, tačiau užklausa buvo atmesta, nes minėtoji parama besiimantiems individualios veiklos neskiriama. 

Pavadinimo gimimas

– Iki dabartinio pavadinimo mąsčiau apie daug variantų, vienas jų – Pudra – mylimo augintinio vardas. Visgi galutinį tašką pavadinimo rinkimų istorijoje padėjo pusseserė. Pamačiusi jau įrengtą pastatą ji man patarė kirpyklą pavadinti „būda“, neva pastatas jai primenantis šuns „namelį“. Ilgai galvojau, bandžiau prisijaukinti šį gan grubiai skambantį pavadinimą, tačiau, pridėjusi žodį „grožio“, nusprendžiau – „Grožio būda“ – taip vadinsis mano kirpykla, – pavadinimo atsiradimo istoriją prisiminė Akvilė. 

Kaip pavyksta prisijaukinti atvestus keturkojus?

– Didelių šunų stengiuosi nepriimti – jie gana judrūs, o dydis tik tampa kliūtimi siekiant keturkojį išlaikyti ramiu procedūrų metu. Visgi, ir atvesti mažesni keturkojai ne visada būna patys ramiausi – norint augintiniui suteikti kuo kokybiškesnę paslaugą tenka jį ir prilaikyti, uždėti antsnukį. Labai praverčia ir praktikos metu įgytos žinios, kirpdama šuniukus supratau jų priežiūros ypatumus – žinau kas patinka, o kas ne. Šunys dažniausiai sargūs būna tik prie savo šeimininkų, o šiems išėjus keturkojo drąsa ir gynyba išnyksta, todėl geriausia, kad vizito metu šeimininko nebūtų. Augintinių reakcija neretai išduoda ir tam tikrus priežiūros ypatumus – jei šuo smarkiai loja pamatęs plaukų džiovintuvą, nori siusti, galima suprasti, jog kailiuko džiovinimas keturkojui – naujiena, – sakė Akvilė. 

Tatuiruotės – ne tik šeimininkams

Paklausta, kokios paslaugos teikiamos į kirpyklą šeimininkų atvestiems šuniukams, mergina džiaugiasi didele pasiūla: be kirpimo čia maudomi trumpaplaukiai šunys, augintiniai šukuojami, pešami kailio ir ausų plaukai, kerpami nagai. Akvilė pastebi, kad šventiniu laikotarpiu ir vasarą paslaugų paklausa itin išauga – šeimininkai nori, jog augintiniams būtų lengviau išgyventi karščius, todėl skuba trumpinti jų kailiuką. Norintiesiems augintiniams išskirtinumo, siūloma juos papuošti kailiui nekenkiančiu aksesuaru – blizgia tatuiruote. Šuniukui papuošti išsirinktas piešinėlis – drugelis, gėlytė, pėdutė, dobilas ar širdutė – blizgučių pavidalu užberiamas ant kailio, kur specialių klijų pagalba išsilaiko iki kelių savaičių. Puošmena laikina, ją nesunku pašalinti kito vizito metu – tatuiruotė nuskutama kartu su nuaugusiu kailiuku. 

 

Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.