Sezoninės prekės graibstyte graibstomos
Įkelta:
2021-07-23
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.

Baseino įsigyti nepavyko

Dviejų vaikučių mama Rasa guodžiasi, kad apvažiavusi visus prekybos centrus taip ir nerado vaikų labai geidžiamo pripučiamo baseino.

– Sūnūs pamatė tokį baseiną pas draugus ir labai užsinorėjo. Ir pati pamaniau, kad būtų visai gerai ir pačiai apsigaivinti, ir vaikai karštą dieną neperkaistų. Tikėjausi rasti kokį nedidelį ir nebrangų. Tačiau teko nusivilti – niekur neradau jokio, nei brangaus, nei pigaus, nei didelio, nei mažo, o apvažiavau visas miesto  „Maximas“, „Iki“, „Norfas“, buvau ir „Senukuose“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo jauna mama.

Kad nepavyko įsigyti norimos prekės – ventiliatoriaus, pasakojo ir Jolanta. Pasak jos, namuose taip karšta, kad nebeįmanoma iškęsti, o vėsintis nėra kuo.

– Kondicionieriaus neįperku, pamaniau, bent ventiliatorių nusipirksiu, – sakė Jolanta, sutikta prie vieno prekybos centro. – Deja, neradau jokio...

Moteris atskleidė, kokių priemonių imasi, kad bute penktajame aukšte, kur gyvena su šeima, būtų vėsiau – ant langų kabina drėgnas paklodes, o naktį užsikloja sušlapintu rankšluosčiu.

Būtų išpirkę net ir „fūrą“ ventiliatorių

Pasak „Senukų“ prekybos centro Tauragėje direktoriaus Tado Alijošiaus, tie, kam tenka leisti laiką namuose, kuriuose nėra kondicionieriaus, neišsiverčia be ventiliatoriaus. Jų pastarosiomis dienomis prekybos centras net pritrūko.

– Šiuo metu jų net nebeturim, iššlavė visus – ir pigius, ir brangius. Jei net ir „fūrą“ būtume turėję – būtume išpardavę, – teigė jis. – Žinoma, dar atsivešim, bet gal bus jau tie karščiai praėję... Taip jau yra su sezoninėmis prekėmis – galima parduoti labai daug arba neparduoti nieko, viską pasilikti kitiems metams. Viskas priklauso nuo oro sąlygų.

Prekybos centre prekiaujama ir kondicionieriais, tiesa, tik mobiliaisiais – stacionariųjų reiktų ieškoti specializuotose parduotuvėse. Tačiau užplūdus karščiams mobiliųjų kondicionierių irgi nebeliko.

Prekybos centro direktorius neslepia, kad šiuo metu vis dar susiduriama su tiekimo sutrikimais. Tiekimo grandinės, pasak jo, trūkinėja dėl pandemijos. Dėl tos pačios priežasties kyla ir prekių kainos. Dėl pakilusių metalo, medienos, plastiko ir logistikos kainų apie 10–30 proc. augo ir lauko prekių kainos. Tačiau tai pirkėjų nebaugina. Prekybininkai pastebi, kad žmonės per pandemiją pinigų pataupė, todėl dabar yra linkę rinktis aukštesnės kokybės ir dažnai brangesnes prekes. Lauko baldams nepagailima net 1,5 tūkst. eurų.

Neužsiguli visos laisvalaikio prekės

T. Alijošius sako, kad viena populiariausių vasaros prekių – baseinai. Tiesą sakant, vasarą paklausios visos su pramogomis, laisvalaikiu susijusios prekės: nuo žvejybos kėdžių ir palapinių iki sūpynių.

– Pirkėjai šluote šluoja prekes, kuriomis galima savo laisvalaikį padaryti kokybiškesnį. Žmonės mėgsta leisti laiką lauke, prie vandens, taigi visos su tokiu laisvalaikiu susijusios prekės itin paklausios, – pasakojo jis.

Iš parduotuvės šluojami pakabinamieji krėslai, standartiniai ir sėdimieji hamakai, sūpynės. Ypač išpopuliarėjo pakabinami krėslai. Perkamos ir pavėsinės, išskleidžiamosios sodo sūpynės.

Iš populiariausių prekių sąrašo jau keletą metų neiškrenta „Kamado“ kepsninės. Nors jų kaina svyruoja apie 300–750 eurų, šiemet jų pardavimai dar labiau augo. Tiesa, noriai perkami ir paprastesni, pigesni kepimo įrenginiai – šašlykinės. 

Įsibėgėjo ir vandens pramogų prekių pardavimai: lauko baseinų, vandens padangų, kamuolių, irklenčių, pripučiamų sūkurinių SPA baseinų.

Perkamiausių prekių sąrašo viršuje – ir batutai, dviračiai, elektriniai ir triukiniai paspirtukai.

Pirkinių krepšelį koreguoja karštis

Komentarą apie perkamiausias vasaros prekes „Tauragės žinioms“ atsiuntusi „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad užplūdęs vasaros karštis koreguoja pirkinių krepšelį, todėl šoktelėjo ne tik vandens ir ledų, bet ir kitų vasaros laisvalaikio prekių pardavimai.

Taip pat itin didelės paklausos sulaukė ventiliatoriai, kurių pardavimai šią vasarą 2 kartus šoktelėjo, šaltkrepšiai, pripučiami vandens baseinai, skėčiai nuo saulės, apsaugos priemonės nuo saulės bei kitos įvairios turistinės prekės. Šiuo metu ventiliatorių ir pripučiamų vandens baseinų yra likę tik pavienėse parduotuvėse. Kalbamės su tiekėjais ir artimiausiu metu planuojame turėti ventiliatorių papildymą. 

Šios vasaros pradžioje įvairių priemonių nuo uodų, erkių ir kitų vabzdžių paklausa yra išaugusi kone 2 kartus lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo yra sulaukusios žvakės nuo uodų, įvairūs purškikliai ir aerozoliai, uždegamosios spiralės, kurių smilkstantys dūmai atbaido uodus.

Papasakojo E. Dapkienė ir apie populiariausias maisto prekes. Pasak jos, paklausiausia vasaros prekė yra arbūzas. Vidutiniškai kasdien visame prekybos tinkle „Maxima“ yra parduodama iki 70 tonų arbūzų, maždaug tiek sveria 12 suaugusių dramblių.

Šiųmetį birželį ledų pardavimai yra 14 proc. didesni lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Populiariausi yra vaniliniai bei kakavos skonio. Beveik penktadaliu daugiau šią vasarą yra nuperkama vandens ir vaisvandenių.

„Pastebime, kad karštomis dienomis didesni nei įprastai būna kefyro bei rūgpienio pardavimai. Galim spėti, kad žmonės nuo karščių gaivinasi tradiciniais šaltibarščiais. Juolab, kad šviežios lietuviškos bulvės ir agurkai – irgi perkamiausios vasaros prekės.

Atsižvelgdami į karštus orus tiek į Baltijos pajūryje, tiek ir kituose Lietuvos miestuose esančias parduotuves esame padidinę vandens, vaisvandenių, ledų tiekimą“, – teigia E. Dapkienė.

 

Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.