Vytauto gatvėje įsikūrusi dviračių parduotuvė šeimą suburia ne tik verslui, bet ir sportui
Įkelta:
2021-08-19
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dviračių parduotuvė – šeimos verslas

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Pirkėjai gali rinktis kone tarp visų rūšių dviračių

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Dviračiai mažiesiems

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Verslininkų šeima aktyviai dalyvauja dviračių žygiuose

 

Per mėnesį – net 400 kilometrų! Skaičiai kalba patys už save, o Vytauto gatvėje įsikūrusios dviračių parduotuvės savininkas Vincas Augaitis ryžtingai kalba ne tik apie laisvalaikiu dviračiu įveikiamus kilometrus, bet ir apie sėkmingai jau septynerius metus plėtojamą šeimos verslą. 

– Užteko išmėginti gerą, tik ką žmonos brolio įsigytą dviratį, kad vienoje pagrindinių Tauragės miestą kertančių – Vytauto – gatvių dar 2014-aisiais metais būtų atidaryta dviračių parduotuvė, – sakė įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas Vincas Augaitis.

Tauragiškio Vinco šeima turbūt nė nesitikėjo, kad ši dažniausiai laisvalaikio praleidimui skirta priemonė gali „duoti pradžią“ šiandien jau septintus metus skaičiuojančiam šeimos verslui. Vytauto gatvėje įsikūrusi parduotuvė kuria kontrastingą vaizdą praėjusio dešimtmečio Tauragei – Vincas prisimena, kad tada mieste nebuvo nė vienos parduotuvės, kurioje būtų galima įsigyti naujų dviračių. Šiandien pravėrę parduotuvės duris lankytojai gali rinktis tarp kone visų rūšių dviračių. Įmonė prekiauja visoms amžiaus kategorijoms skirtais bet kokio dydžio dviračiais: balansiniais, miesto, sportiniais, turistiniais ar net elektriniais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Dviračiai dažniausiai perkami pagal sezoniškumą – ankstyvą pavasarį žmonės nori įsigyti vaikiškų dviračių, vėliau atsiranda poreikis ir miesto bei sportiniams dviračiams, o prasidėjus atostogų metui populiariausi tampa turistiniai. Mažiausia paklausa – plento dviračių, todėl tai vieninteliai dviračiai, kurių mūsų parduotuvėje pirkėjas neras, – tendencijomis dalijosi verslininkas.

Šeimos verslo įkūrėjas pasakoja, kad įmonei pradėjus veiklą šeima kelis metus dviračius veždavosi iš Vokietijos. Užsienio gamyklai susikoncentravus į elektrinius dviračius, sportiniai pradėti gaminti tik JAV rinkai, tad pastaruoju metu verslininkas dviračius perka tik iš Lietuvoje didmenine prekyba užsiimančių firmų. Daugiausia šioje parduotuvėje galima rasti prekinio ženklo „Romet“ dviračių.

Pirkėjams – ne tik dviračiai

Parduotuvėje siūlomas prekių asortimentas turtingas ne tik įvairiausiems laisvalaikio leidimo būdams skirtais dviračiais bei jų detalėmis, bet ir naujausiomis miestų tendencijoms – paspirtukais. Šių pirkėjai gali rasti ir rampinių, ir elektrinių.

Tiesa, dviratininkams skirti šalmai ar kojų bei rankų apsaugos paties dviračio apsaugoti nepajėgs. Tai padaryti gali tik saugus dviratininkų elgesys. Visgi esant poreikiui verslininkai siūlo ir dviračių, paspirtukų ar net vaikų vežimėlių remontą.

– Dviračius remontuojame parduotuvės patalpose. Beveik visuomet darbą atliekame tą pačią dieną, tačiau būna išimčių, kai remontui prireikia specifinės detalės. Tokiais atvejais remontas gali užsitęsti iki savaitės, nes detales tenka užsakyti atskirai. Ilgiausiai trunka elektrinių dviračių remontas – šis užsitęsia ne tik iki vienos, bet ir dviejų savaičių. Trukmė, žinoma, priklauso ir nuo gedimo, tačiau elektrinių dviračių detales vis vien turime užsakinėti, – pasakojo V. Augaitis.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Apsilanko ir dviračių sporto entuziastų

Įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas džiaugiasi trečiadieniais po darbo matydamas prie Tauragės pilies su dviračiais besibūriuojančius tauragiškius. Norėdami tinkamai pasiruošti žygiams miško keliukais, žvyrkeliais ar bekele, dviračių sporto mėgėjai užsuka ir į parduotuvę Vytauto gatvėje.

–Tauragėje yra stiprių dviračių sporto mėgėjų, entuziastų, kurie, atsidūrę tinkamoje vietoje, tinkamu laiku, būtų galėję tapti profesionaliais dviratininkais. Manau, kad Tauragėje nėra nė vieno specialisto, galinčio paruošti profesionalų dviratininką, o ir miesto infrastruktūra nėra pritaikyta dviratininkams, – mintimis dalijosi parduotuvės savininkas.

Žygiuose dalyvauja ir Augaičių šeima

Verslininkas pasakoja, kad nors kartais dėl ne pačių geriausių kelių bei oro sąlygų dviračių ir gaila, pats su šeima noriai stengiasi dalyvauti dviračių žygiuose.

– Pirmas tokiu laisvalaikio leidimo būdu susidomėjo sūnus. Nors sakoma, kad tėvų pėdomis turėtų sekti vaikai, sūnaus pavyzdžiu šiemet su žmona pasekėme ir mes. Su visa šeima jau dalyvavome Tauragės laisvalaikio centro „Fortūna“ organizuotame liepos 6-ajai paminėti skirtame 100 kilometrų žygyje. Su sūnumi spėjome prisijungti ir prie Dubysos regioninio parko organizuoto maždaug 85 kilometrų atstumo žygio, – apie įveiktus kilometrus pasakojo vyras.

Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka

Dviračių parduotuvės savininkas neslepia, kad ir trečiadienio vakarais į žygius besileidžiančius tauragiškius pastebi visai ne netyčia – šeima stengiasi sudalyvauti „Tauragės MTB klubo“ trečiadieniais organizuojamuose kelionėse, kurių atstumai – nuo 40 iki 60 kilometrų. Vis dėlto vasaros metu verslininkų šeima dirba intensyviausiai, todėl dviratininkų žygiuose sudalyvauti ne visuomet spėja. Tokiais atvejais visa šeima išsiruošia pasivažinėti vėliau arba kitą dieną, o paprastai per mėnesį nuvažiuoja apie 400 kilometrų.

Gyventi ekologiškai verta

400 dviračiu numintų kilometrų neginčijamai prisideda ir prie aplinkos taršos mažinimo. V. Augaitis džiaugiasi, kad kompensacijos, nuo 2020 m. valstybės skiriamos už sunaikinus taršų automobilį įsigytą paprastą ar elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką, lėmė, kad 2020 m. vasaros sezonas tapo geriausiu per visus darbo metus.

– Šiemet vyriausybės skiriama kompensacija už sunaikintą taršų automobilį nebe tokia solidi, kaip praėjusiais metais, taigi ir šios vasaros sezonas ne toks geras kaip 2020 m.,– pastebėjo verslininkas.

 

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.