Vytauto gatvėje įsikūrusi dviračių parduotuvė šeimą suburia ne tik verslui, bet ir sportui
Įkelta:
2021-08-19
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dviračių parduotuvė – šeimos verslas

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Pirkėjai gali rinktis kone tarp visų rūšių dviračių

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Dviračiai mažiesiems

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Verslininkų šeima aktyviai dalyvauja dviračių žygiuose

 

Per mėnesį – net 400 kilometrų! Skaičiai kalba patys už save, o Vytauto gatvėje įsikūrusios dviračių parduotuvės savininkas Vincas Augaitis ryžtingai kalba ne tik apie laisvalaikiu dviračiu įveikiamus kilometrus, bet ir apie sėkmingai jau septynerius metus plėtojamą šeimos verslą. 

– Užteko išmėginti gerą, tik ką žmonos brolio įsigytą dviratį, kad vienoje pagrindinių Tauragės miestą kertančių – Vytauto – gatvių dar 2014-aisiais metais būtų atidaryta dviračių parduotuvė, – sakė įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas Vincas Augaitis.

Tauragiškio Vinco šeima turbūt nė nesitikėjo, kad ši dažniausiai laisvalaikio praleidimui skirta priemonė gali „duoti pradžią“ šiandien jau septintus metus skaičiuojančiam šeimos verslui. Vytauto gatvėje įsikūrusi parduotuvė kuria kontrastingą vaizdą praėjusio dešimtmečio Tauragei – Vincas prisimena, kad tada mieste nebuvo nė vienos parduotuvės, kurioje būtų galima įsigyti naujų dviračių. Šiandien pravėrę parduotuvės duris lankytojai gali rinktis tarp kone visų rūšių dviračių. Įmonė prekiauja visoms amžiaus kategorijoms skirtais bet kokio dydžio dviračiais: balansiniais, miesto, sportiniais, turistiniais ar net elektriniais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Dviračiai dažniausiai perkami pagal sezoniškumą – ankstyvą pavasarį žmonės nori įsigyti vaikiškų dviračių, vėliau atsiranda poreikis ir miesto bei sportiniams dviračiams, o prasidėjus atostogų metui populiariausi tampa turistiniai. Mažiausia paklausa – plento dviračių, todėl tai vieninteliai dviračiai, kurių mūsų parduotuvėje pirkėjas neras, – tendencijomis dalijosi verslininkas.

Šeimos verslo įkūrėjas pasakoja, kad įmonei pradėjus veiklą šeima kelis metus dviračius veždavosi iš Vokietijos. Užsienio gamyklai susikoncentravus į elektrinius dviračius, sportiniai pradėti gaminti tik JAV rinkai, tad pastaruoju metu verslininkas dviračius perka tik iš Lietuvoje didmenine prekyba užsiimančių firmų. Daugiausia šioje parduotuvėje galima rasti prekinio ženklo „Romet“ dviračių.

Pirkėjams – ne tik dviračiai

Parduotuvėje siūlomas prekių asortimentas turtingas ne tik įvairiausiems laisvalaikio leidimo būdams skirtais dviračiais bei jų detalėmis, bet ir naujausiomis miestų tendencijoms – paspirtukais. Šių pirkėjai gali rasti ir rampinių, ir elektrinių.

Tiesa, dviratininkams skirti šalmai ar kojų bei rankų apsaugos paties dviračio apsaugoti nepajėgs. Tai padaryti gali tik saugus dviratininkų elgesys. Visgi esant poreikiui verslininkai siūlo ir dviračių, paspirtukų ar net vaikų vežimėlių remontą.

– Dviračius remontuojame parduotuvės patalpose. Beveik visuomet darbą atliekame tą pačią dieną, tačiau būna išimčių, kai remontui prireikia specifinės detalės. Tokiais atvejais remontas gali užsitęsti iki savaitės, nes detales tenka užsakyti atskirai. Ilgiausiai trunka elektrinių dviračių remontas – šis užsitęsia ne tik iki vienos, bet ir dviejų savaičių. Trukmė, žinoma, priklauso ir nuo gedimo, tačiau elektrinių dviračių detales vis vien turime užsakinėti, – pasakojo V. Augaitis.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Apsilanko ir dviračių sporto entuziastų

Įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas džiaugiasi trečiadieniais po darbo matydamas prie Tauragės pilies su dviračiais besibūriuojančius tauragiškius. Norėdami tinkamai pasiruošti žygiams miško keliukais, žvyrkeliais ar bekele, dviračių sporto mėgėjai užsuka ir į parduotuvę Vytauto gatvėje.

–Tauragėje yra stiprių dviračių sporto mėgėjų, entuziastų, kurie, atsidūrę tinkamoje vietoje, tinkamu laiku, būtų galėję tapti profesionaliais dviratininkais. Manau, kad Tauragėje nėra nė vieno specialisto, galinčio paruošti profesionalų dviratininką, o ir miesto infrastruktūra nėra pritaikyta dviratininkams, – mintimis dalijosi parduotuvės savininkas.

Žygiuose dalyvauja ir Augaičių šeima

Verslininkas pasakoja, kad nors kartais dėl ne pačių geriausių kelių bei oro sąlygų dviračių ir gaila, pats su šeima noriai stengiasi dalyvauti dviračių žygiuose.

– Pirmas tokiu laisvalaikio leidimo būdu susidomėjo sūnus. Nors sakoma, kad tėvų pėdomis turėtų sekti vaikai, sūnaus pavyzdžiu šiemet su žmona pasekėme ir mes. Su visa šeima jau dalyvavome Tauragės laisvalaikio centro „Fortūna“ organizuotame liepos 6-ajai paminėti skirtame 100 kilometrų žygyje. Su sūnumi spėjome prisijungti ir prie Dubysos regioninio parko organizuoto maždaug 85 kilometrų atstumo žygio, – apie įveiktus kilometrus pasakojo vyras.

Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka

Dviračių parduotuvės savininkas neslepia, kad ir trečiadienio vakarais į žygius besileidžiančius tauragiškius pastebi visai ne netyčia – šeima stengiasi sudalyvauti „Tauragės MTB klubo“ trečiadieniais organizuojamuose kelionėse, kurių atstumai – nuo 40 iki 60 kilometrų. Vis dėlto vasaros metu verslininkų šeima dirba intensyviausiai, todėl dviratininkų žygiuose sudalyvauti ne visuomet spėja. Tokiais atvejais visa šeima išsiruošia pasivažinėti vėliau arba kitą dieną, o paprastai per mėnesį nuvažiuoja apie 400 kilometrų.

Gyventi ekologiškai verta

400 dviračiu numintų kilometrų neginčijamai prisideda ir prie aplinkos taršos mažinimo. V. Augaitis džiaugiasi, kad kompensacijos, nuo 2020 m. valstybės skiriamos už sunaikinus taršų automobilį įsigytą paprastą ar elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką, lėmė, kad 2020 m. vasaros sezonas tapo geriausiu per visus darbo metus.

– Šiemet vyriausybės skiriama kompensacija už sunaikintą taršų automobilį nebe tokia solidi, kaip praėjusiais metais, taigi ir šios vasaros sezonas ne toks geras kaip 2020 m.,– pastebėjo verslininkas.

 

Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.