Sulčių spaudimo sezonas: piko tikimasi spalį
Įkelta:
2021-09-27
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Sulčių spaudykla „Du obuoliukai“ paprastai darbo turi iki lapkričio pradžios

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Prieš 6 metus sulčių spaudyklą Stoties gatvėje su draugu įkūręs N. Mockus nesigaili, vieta tauragiškiams patogi

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Remigijus Šiaudvytis Kęsčiuose sultis spaudžia maždaug devynerius metus

Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.

Ne obuolių metai

Prieš šešerius metus Stoties gatvėje duris atvėrusios sulčių spaudyklos „Du obuoliukai“ įkūrėjai – verslininkai iš Jurbarko. Dar prieš šešetą metų sulčių spaudyklą Tauragėje įkūrę du draugai tada nežinojo, seksis jiems šiame mūsų, automobilininkų, krašte verslas ar ne. Jurbarkiškiai jo ėmėsi išgirdę, jog tauragiškiai veža obuolius spausti į Jurbarką, o Tauragės mieste ir rajone tuo metu, 2015-aisiais, veikė tik dvi didesnės sulčių spaudyklos. Pasirodo, verslininkų nuojautos būta geros: tauragiškiai pamėgo „Du obuoliukus“, o lydint sėkmei net svarstoma apie verslo plėtrą.

Verslas gyvas vien tik nuo gamtos malonės: jei obuolių daug, sulčių spaudyklos įranga be darbo nestovi, jei vaisių neužderėjo – darbo mažiau.

– Vieni sunkesnių metų buvo užpernai, tada pavasaris buvo itin šaltas. Pamenu, obelims žydint temperatūra buvo nukritusi iki aštuonių laipsnių šalčio. 2020 metais atsigriebėme: žmonės gausiai vežė ir spaudė sultis. Šiemet vangiau. Ne obuolių metai. Taip jau yra, geras obuolių derlius – tik kas dvejus metus, – pasakojo vienas sulčių spaudyklos įkūrėjų Nerijus Mockus.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

Nors, pasak pašnekovo, sultis spaudžiančių šiemet, palyginus su pernai, yra mažiau, – darbo netrūksta ir sulčių spaudykloje nuolat dirba trys žmonės: jis ir du pagalbininkai.

Tauragiškiai obuolių sultis mėgsta įvairias: obuolius maišo su kriaušėmis, moliūgais, apelsinais, morkomis, avietėmis, netgi šilauogėmis.

Pandemija įtakos neturėjo

– Pradėjome dirbti sultis pilstydami į 3 ir 5 litų maišelius, kurie įsistatydavo į kartono pakuotes. Nuo 2017 m.  atsirado pastatomos pakuotės, tad dėžučių nebereikia, – apie pokyčius pasakojo vyras.

2018 m. verslininkai atidarė sulčių spaudyklą Šilutėje. Planuose – dar viena spaudykla Šakiuose.

Pandemija, kaip sako N. Mockus, verslui jokios įtakos nepadarė. Kontaktas su žmonėmis čia minimalus.

Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka

Verslo pradžiai draugai įrangai įsigyti ėmė paskolą. Pasak N. Mockaus, šią jau pavyko atiduoti. Per tuos metus įsigytos ir patalpos, kuriose nuo 2015 m. veikia spaudykla. Savo lėšomis vyrai sutvarkė spaudyklos kiemą.

Ar sulčių spaudykla iš Jurbarko krašto kilusiam vyrui yra vienintelis pragyvenimo šaltinis? Ne. Pašnekovui su žmona Smalininkuose priklauso grožio salonas. Kol kas šis verslas maitina šeimą.

– Tuo metu, apie 2015 m., Tauragėje (ir rajone) veikė dvi didesnės sulčių spaudyklos. Šiuo metu yra keturios vietos, kur galima išsispausti sultis. Kai būna obuolių metai, darbo užtenka visiems. Mes dirbame modernia įranga. Mūsų įranga nuplauna obuolius, išspaudžia, išfiltruoja, pakaitina ir supilsto į pakelius, – kalbėjo N. Mockus.

Pašnekovas teigė su verslo partneriu svarstantis apie plėtrą, tačiau kol kas planų atskleisti neskuba. 

Pikas bus spalį

Sulčių spaudimo verslas puikiai sukasi ir Kęsčių bendruomenėje. Ten dirbantis Remigijus Šiaudvytis teigia sultis Kęsčiuose spaudžiantis jau devintus metus. Vyras dirba pagal individualios veiklos pažymą. O prie įrangos sukiojasi dviese.

– Vos Kęsčiuose atidarius sulčių spaudyklą žmonių susidomėjimas augo. Visiems patiko, kad sultys pilstomos į patogias, nematytas pakuotes. Tauragėje įsikūrus konkurentams šiek tiek klientų nubyrėjo, jų šiek tiek mažėja kasmet, gal žmonės jau atsigėrė tų sulčių, – kalbėjo vyras.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Pasak pašnekovo, didžioji dalis klientūros – aplinkinių kaimų gyventojai, atvyksta ir tauragiškių bei pagėgiškių.

– Šie metai kuklesni. Sausra išdžiovino vaisius, dalis obuolių nukrito dar nesunokę. Pats sulčių spaudimo pikas bus spalį – kai kurie obuoliai dar nesulaukė savo brandos, žmonės laukia, kad jie sunoktų ir sultys būtų saldesnės, – kalbėjo Kęsčiuose sultis spaudžiantis vyras.

Anot jo, klientai neretai su obuoliais kartu spaudžia ir moliūgus, apelsinus.

 

Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms.